STOP Skaryszew

BYĆ dzięki za wrzucenie linka  :kwiatek:
ahaha, fajnie, a wczesniej:
[quote=http://fundacjatara.info/news,pl,803.html]Oświadczenie

Prezes Fundacji Tara, Scarlett Szyłogalis, oświadcza, iż wszelkie działania różnych nieznanych Jej osób wykonywane na terenie i w okolicach targu dla koni w Skaryszewie koło Radomia w dniach 17-18 lutego 2013 roku nie mogą być powiązane z akcją fotograficzną prowadzoną na w/w targu przez przedstawicieli Fundacja Tara – Schronisko dla Koni.

Nie biorę odpowiedzialności za działania ludzi, którzy pojawią się na targu koni w Skaryszewie 17-18 lutego 2013.

Scarlett Szyłogalis[/quote]

haha, jak dla mnie to ona sama napisala "list od organizacji X" 😁
Cycki mi opadły....

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 stycznia 2013 16:50
Czy przypadkiem na blokowanie dróg krajowych nie ma jakiegoś paragrafu?
Chore.
kurcze, podziwialam i szanowalam scarlet wiele, wiele lat, ale od rozpoczecia STOP skaryszew, z przerazeniem patrze...  🤔wirek:
zapętliła sie, moze wpadla w histerię jakąs? moze desperacja ją przerosla?
moim zdaniem to co robi tylko i wyłącznie zniecheca ludzi do tej fundacji i ploszy potencjalnych 1%centowców i innych "dawców".
no bo skarlet powoli jak wariatka sie zachowuje...  😕
Wszelkiego rodzaju akcje trzeba zgłaszać wcześniej, a inaczej są nielegalne.

Ale paragraf to na tą babę trzeba znaleźć bo tak manipuluje ludźmi i ich uczuciami, że masakra po prostu.... Jestem załamana jak ktoś taki może prowadzić fundacje... Pomijając ściemy ile potrzeba jej siana dziennie itd. Każdy człowiek, który ma trochę oleju w głowie i poczyta ta stronę to normalnie załamka jaki baba kit żeni.

Brak mi słów...  🙁

https://www.facebook.com/events/421896777883856/?ref=ts&fref=ts    już mają  917 osób
Blokowanie targowisk do niczego nie prowadzi a wręcz do większych patologii.
Dlaczego? bo handel zwierzętami schodzi z oczu na prywatne posesje gdzie dzieją się dantejskie sceny.
Handlarze biorą wszystko chore ,bez papierów a nawet świeżo padłe za odpowiednią cenę oczywiście.
Na targowiskach nie ma tragedii bywam często w Kozłowie koło Sochaczewa to inna bajka niż 10 lat temu kiedy konie i bydło przywożono Żukiem.
Od tego roku wchodzi w życie unijna dyrektywa odnośnie dobrostanu zwierząt ,ten zbiór przepisów i praw na rzecz zwierząt na pewno polepszy warunki życia,bytu i transportu .
Niestosowanie się do tej dyrektywy grozi sankcjami finansowymi i zmniejszeniem dopłat .
A kontroli ma być sporo wystarczy telefon do agencji że pan....
Pozdro.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2013 19:00
Niech się lepiej zajmą rytualnym ubojem zwierząt, a nie wrzucając wszystkich hodowców koni (zwłaszcza zimnokrwistych) do jednego worka. Ta fundacja to wariactwo do potęgi n-tej! Wszystkim koniom źle się dzieje? Jeśli niektórzy ludzie uważają konie za zwierzęta towarzyszące (jak kot, pies), a nie gospodarskie (kury nioski, krowy dojne, bydło mięsne), to niech nie jeżdżą w ogóle konno, ani nie użytkują koni w jakikolwiek sposób (hipoterapia itd.).
Może zrobimy akcję STOP głupocie?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 stycznia 2013 19:02
bezunia82, Pytanie tylko czy te 917 osób faktycznie się pojawi czy ot tak klikają "lubię to" dla zaszpanowania w necie.

siux81, Teraz teoretycznie też jest ustawa inspekatoratu weterynaryjnego o dobrostanie zwierząt i co? I nic. w przypadku małych zwierząt pilnują bardzo przepisów, ale w zwierzętach rzeźnych i dużych jest różnie. Zawsze znajdą sie tacy co będą chcieli obejść przepisy i pewnie niektórym to się uda.
Notarialna zdaję sobie z tego sprawę, że tych osób może być mniej i mam taka nadzieję, ale szkoda mi tych ludzi,że tak się nakręcają, nie będąc w większości związani z końmi, nie mając pojęcia jak wygląda targ itd. Wkleją kilka zdjęć, na których tragedii nie ma i krzyczą. Normalnie dobry wpier...l by się im przydał, bo inaczej się nie da  🤬

bera stop głupocie to idealna akcja, błagam zbierzmy siły i zróbmy to!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 stycznia 2013 20:08
bezunia82, Aż mnie nachodzi chęć do napisania komentarza pod tym statusem z prośbą o fotografów czy zapewniają odszkodowanie w razie uszkodzenia sprzętu 😀iabeł: 😀iabeł:
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
22 stycznia 2013 08:57
bera7 akcja STOP GŁUPOCIE to wspaniały pomysł. Tylko... musiałaby być globalna i nie wiem, czy byśmy dali ogarnąć 🙂.  😜
a tak na serio; tez nie rozumiem, po co blokowac TARG? Targ to fajna rzecz.
Powinno się przede wszystkim wymagać dobrostanu zwierzaków hodowanych na mięso - ale nie samej hodowli na mieso, bo czym ja np. mam swoje psy karmić? bananami? czy mam je puścić do lasu, żeby sobie NATURALNIE upolowały sarenkę??
jesli Fundacja chce pomóc zwierzakom - to może raczej skupować stare, spracowane konie, ktore zasłużyły sobie na emeryturę - a rolnika często nie stac na ich utrzymanie. Albo pomagac w ich utrzymaniu np. opłacając kowali, wetów, jakąś paszę... Nie wiem, jakoś tak to widzę. Ale widocznie gupia jestem no i to nie moja fundacja - jak zaraz ktoś napisze - szkoda, ze pieniądze chce ode mnie wyciągnać  😵
a poza tym dlaczego bronić tylko konie? Teraz mam kozy - to bardzo inteligentne i fajne zwierzaki. Nie wiem, czy nie inteligentniejsze od koni. Protesuje ktos przed ich ubojniami??? co wiecej - sama zdaje sobie sprawę, że znaczna część koziołków od moich kóz skończy na talerzu - taki los koziołków. tak samo jak jeden rodzi się w USA a drugi w Rwandzie, żeby nikt nie pisał, czy to nie bolsne i niesprawiedliwe.
BYĆ dzięki za wrzucenie linka  :kwiatek:

Nie ma sprawy.  😉

U mnie na FB już się zaczyna "jakiś ruch" na ten temat, ale aktualnie znajomi wklejają zdjęcia i chcą jechać blokować drogi, ale czy to tylko takie "pianie" to czas pokaże.

Pierwszy raz chciałam zobaczyć ten targ na żywo, ale jakoś mi się "nie uśmiecha" stanie w korkach chcąc wrócić do domu  🙁 Ktoś z re-voltowiczów się wybiera?
Być., a czy Ci znajomy byli wcześniej w Skaryszewie? Bo te zdjęcia są manipulacją. Pokazują niechlubne wyjątki a nie faktyczny stan rzeczy.

Jeśli chcą polepszyć los koni na targu zapraszam na PW. Organizuję tam kampanię edukacyjną.

Pifia, ja będę na 100%
Nie, nigdy nie byli.
Wciąż widzę te plakaty o Skaryszewie na FB i podpisy "jedziemy!"
Jak oni to zrobią, nie wiem, ale pewnie to tylko pod "publikę".
No teraz będą blokować drogi, bo na targu już nie ma się do czego przyczepić,a  ruch w interesie musi być.
marysia550, można się przyczepić. Że grzywa skołtuniona, że kopyta nie werkowane, że koń brudny albo że derka do maści nie dobrana.
Ale metody takie do jakich zachęcają prowadzą do zupełnie odwrotnych skutków. Ale za to są medialne i dają kasę na konto.
marysia550, można się przyczepić. Że grzywa skołtuniona, że kopyta nie werkowane, że koń brudny albo że derka do maści nie dobrana.


No, ale laikowi by musieli dlugo tłumaczyć o co kaman, a jak zrobią taką prawdziwą zaporę to będzie co filmować!!!
Ja bym bardzo chciała pojechac, ale nie mam z kim 🙁(( Wybiera się ktos z Poznania?
Ja jeżeli się z mężem zdecydujemy to z samej północy nas trasa czeka (Puck) , jednak Poznań nam raczej nie po drodze.  😉
To może być ostatni taki targ - i już choćby tylko z tego powodu: warto przyjechać.

Na dłuższą metę cyniczni manipulatorzy z różnych fundacji nie mogą nie wygrać: nikła część populacji w Polsce kojarzy, z której strony koń ma głowę, a z której ogon - da się im więc dowolną bzdurę wcisnąć - i nie mam wątpliwości, że nasza sprawa jest beznadziejna.

Ale cóż? To nie jest powód, żeby się poddawać, czy - kłaść potulnie uszy po sobie!

http://boskawola.blogspot.com/2013/01/dorzucam-do-pieca-czyli-stop-gupocie.html
jkobus, ja zamierzam walczyć z tym i mam nadzieję, że znajdę więcej osób, które tak jak ja chcą walczyć o Skaryszew. Poprawić warunki - TAK, niszczyć dobytek kulturowy - NIE.
NIE dla manipulacji.
Cariotka   płomienna pasja
27 stycznia 2013 12:43
a tak btw kiedy to jest 😁 w sumie bym pojechała, z Krakowa kawał drogi. Ale może ktoś chętny?
Cariotka, 18.02.
P. Scarlet wypiera się, że ma cokolwiek wspólnego z obrońcami, którzy mają blokować drogi  🤣
http://www.stop-skaryszew.pl/index.php/pl/
Taaa. Najprościej wzniecać ślepą nienawiść do rolników, hodowców, nie wegetarian by potem schować głowę w piasek.
Ehhh, powoli mi się marzy oficjalna duuuuża akcja pod hasłęm bery7 "Stop Głupocie". Tak samo głośna jak "Stop Skaryszew" jednak mająca inny charakter- pomagania, delikatnego uświadamiania, czyszczenia koni i przydali by się jacyś kowale- by pokazać, że z innej strony należy poprawiać byt zwierzaków.....Chciała bym zobaczyć miny "obrońców"  😀iabeł:
Pifia, przyjedź do Skaryszewa to zobaczysz. W tym roku jeszcze bez kowali, ale może za rok jak pomożecie .... 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się