magnetoterapia

back on track to nie sa magnesy 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
11 lutego 2013 13:52
Zairka zdejmując derę magnetyczną z mojego ewidentnie był cieplejszy w miejscach, gdzie działały wkłady magnetyczne - dlatego zastanawiałabym się czy zakładać magnetuki na grzejąca nogę. Z drugiej strony słyszałam że stałe pole magnetyczne nie ma potwierdzonych właściwości leczniczych - coś ktoś o tym słyszał  👀?
bjooork, ja tam nie wiem czy ma potwierdzone naukowo, ale uzywam magnesow juz drugi rok, i moge powiedziec z cala pewnoscia, ze dzialaja.
ale na stany zapalne nie nalezy ich zakladac.
ash, archeo
Dowiedziałam się troszkę  😉
Pojedyncza sesja to 100 zł, jeśli to będzie terapia (kilka zabiegów) to 80 zł.
majeczka   Galopem przez życie!
13 lutego 2013 07:05
zgadzam się z katija, ja też używam magnesów już kilka lat, bardzo pomagają mojemu 19-stolatkowi a grubciowi likwidują pojawiające się po mocniejszych treningach opoje na tyłach. Także działają na 100%
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
13 lutego 2013 08:37
majeczka a u konia z tymi opojami po treningu zakładasz cały czas, czy tylko po mocniejszych treningach właśnie ?
czy ktoś używa tych magnetików?
http://www.gnl.pl/termobandaze-kentaur-therapy-wave-przody-p-11266.html

warto? czy lepiej dołożyć i kupić Torpola?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
01 marca 2013 19:17
Czy ktoś używał tych podkładek? Jestem strasznie ich ciekawa, a potrzebuję czegoś na nogę jednocześnie nie wydając fortuny 🙂.
deborah   koń by się uśmiał...
02 marca 2013 17:50
bjooork, bo nie ma żadnych badań naukowych które takie działanie potwierdzają.. pamiętam ze kiedyś modne były bransoletki z magnesami i opaski lecznicze dla ludzi. Sprzedawano je w telezakupach i traktowalam to raczej jak naciąganie naiwnych. Rozmawiałam też z osobami które zawodowo naukowo badają pole magnetyczne i mi o braku podstaw naukowych dla leczenia magnesami neodymowymi mówiły.
Jednak w zestawieniu z opiniami które czytam tu, na forum trudno mi uwierzyć ze nie działają i uznać to działanie za zbiorowe halucynacje.
Derka którą stosujesz dziala na zasadzie wolnozmiennego pola elektromagnetycznego. Testujemy właśnie działanie takiej derki na koniu z początkowym stadium kissing spines. Po kilku dniach codziennego stosowania bolesnosc jest wyraźnie mniejsza, koń nie ugina sie tak bardzo pod naciskiem. Nie jest to jednak leczenie podstawowe, tylko wspomagające. Kilka tyg temu koń został ostrzykany. Czekamy na efekty terapii . Póki co koń pracuje bardzo dobrze na lonży, jest wyraźnie bardziej rozluźniony i weselszy.
Zdawaj proszę relacje bo ciekawa jestem czy u Was efekty będą podobne..
Nie wiem jak u koni, ale z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że te wszystkie opaski magnetyczne coś dają.
Od dłuższego czasu mam duże problemy z nadgarstkiem - mimo wielu badań lekarze nie potrafią (!) zdiagnozować co tak właściwie jest przyczyną.
Nadgarstek mnie tak rwie, ze czasami nawet nie potrafię wykonać prostych czynności życia codziennego 🙄
Żadne maści, paści, ketanole - nic nie pomaga. Jedyną rzeczą, która redukuje, a nawet eliminuje ból jest... właśnie opaska magnetyczna...
Załączam ulotke z magnetików veredusa, która daje odpowiedź na nurtujące pytania:

- jak to działa
- czy można z wcierkami - nie, dopiero 72 godz. po zastosowaniu wcierek!
- czy można na świeży uraz - nie, dopiero na 72 godz. po!
- czy można prać - tak, ale ręcznie w 30 stopniach.

Reszta do poczytania :-)
czy stosuje ktoś ochraniacze magnetyczne Premier Equine: http://wkkw.eu/nowe-ochraniacze-magntex-przod-2012-p-83.html ?
http://pasi-konik.pl/pl/p/BACK-ON-TRACK-Pad/2894

Czy moglby mi ktos powiedziec czy cos takiego pomogloby koniowi ktory ma problemy z plecami, glownie chodzi o bolesnosc miesni ?
:kwiatek:
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
21 kwietnia 2013 10:58
ciuciu111 ja stosuję 2 rok u konia z problemami plecowymi - to ma działanie jedynie wspomagające funkcjonowanie pleców i konia Ci nie wyleczy.
BOT działa rozgrzewająco - używam po pracy a zimą również na stępa przed rozruchem żeby rozgrzać mięśnie - fajnie też przed i po masażu użyć BOT.
Także jako dodatkowe wspomożenie układu mięśniowego pleców jak najbardziej rekomenduję ale nie licz na spektakularny efekt ani na właściwości lecznicze bo ich nie ma. 
i to nie sa magnesy. to jakies specjalne wlokna, ktore odbijaja cieplo bardzo mocno, ale magnesu tam nie ma.
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
21 kwietnia 2013 11:16
jony srebra bodajże - BOT działa na zasadzie odbijania uwalnianego ciepła, więc mocniejsze działanie jest gdy koń to ciepło wydziela bardziej - albo właśnie w ruchu stępem albo po pracy kiedy jest mocno rozgrzany - zimą żeby zwiększyć efekt kładę na to polarówkę jeszcze. Ale tylko zimą bo o odparzenie nietrudno przy BOT.
Dzieki za odp :kwiatek: Wiem ze nie ma w tym magnesow i ze to jest wspomaganie a nie leczenie, ale niestety na derke z magnesami mnie nie stac bo to juz conajmniej 800 zl, a moj kon jest w trakcie nabudowywania miesni kregoslupa i po prostu chcialabym go jakos wspomoc bo poki co czesto go bola, oczywiscie jestesmy w stalym kontakcie z weterynarzem, natomiast mam nadzieje ze jak juz sie nabuduje porzadnie to problemy mina i szukam czegos co po prostu go wspomoze i jak rozumiem jesli chodzi o wspomaganie to polecasz BOT ?
z kwestii praktycznych- chcę kupić ochraniacze Torpola do zakładania na noc. Które będą lepsze/ praktyczniejsze do całorocznego stosowania: z wełną, wełna-polyester czy polar? Wiadomo, wełna to wełna, ale jak się sprawdzi przy letnich temperaturach?
Ja kierując się względami praktycznymi kupiłam polarowe. Są łatwiejsze w pielęgnacji od wełny, bez problemu można je wyprać (każde "boksowe" zabrudzenie spiera się bez śladu), szybko schną i mimo długiego użytkowania (ponad 3 lata) nic się z nimi nie dzieje.
Ja mam te wełna-polyester. Stosuję cały rok i jest ok. 🙂 W praniu też bez zastrzeżeń.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 maja 2013 08:21
ja mam wełna full i do tego na stawy skokowe, bez zastrzeżeń żadnych  🙂
to mi dziewczyny nie ułatwiłyście zadania 😁
jakoś tak najbardziej skłaniam się ku wełny (im coś bardziej naturalne tym wg mnie lepsze 😉) jak już wydawać to w sumie te 50 zł w tą czy w tą dużej różnicy nie czyni...
Duunia używasz cały rok? Nie przegrzewa się noga latem?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 maja 2013 08:29
mam je od stycznia, teraz ostatnio zakładałam i wszystko ok , gorąco nawet już było
ale widziałam już w tym wątku opinie ze wszystko jest latem ok  😉

no i kurcze, wełna to wełna
noo... właśnie 😉
dobra, zamawiam wełnę. dzięki
czy ma ktoś ochraniacze magnetyczne na staw skokowy?
jakie polecacie?

w Torpolu jak pytałam powiedzieli że już nie produkują bo nie udało im się opracować modelu który by zadowalał ich i klientów w 100%

patrzyłam na Veredusa ale wydaje mi się że on ma więcej dziur niż chroni

co polecacie?
nakarzynka, ale on nie ma chronic. on ma poprawiac krazenie.
hmm, no w sumie racja  🙇

nakarzynka ja mam verdusy na staw skokowy - są b. dobre, nie wiem o co chodzi z tymi dziurami - każdy ochraniacz ma jedną dziurę - która musi być bo inaczej ochraniacz by się nie trzymał (w dziurę wchodzi wystająca do tyłu kość) . Cały staw od wewnątrz, na zewnątrz, jakieś 5 cm pod i nad - jest pod ochraniaczem i pod wpływem magnesów.
Ochraniacze są miękkie i elastyczne , można i trzeba je zapiąć mocno - trzymają się bez problemu całą noc.

Polecam
U mojego konia zdiagnozowano uszkodzenie więzadła prostego trzeszczek pęcinowych. Wet poleca mi fizykoterapie a właściwie ultradźwięki.
Czy zamiast ultradźwięków można u konia zastosować ochraniacze magnetyczne? Czy ktoś ma doświadczeniu we wspomaganiu terapii przy takich urazach?
Ale ultradzwieki to nie magnetiki... to zupelnie inna bajka., Sa silniejsze , dzialaja inaczej, i jest to forma rehabiloitacji, a magnetiki to jakby wspomaganie, pozniejsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się