Derki

A do mnie zawitał kurier ❗❗❗❗   🏇  😅
Zakochałam się  😍

Gillian polar niestety ma właściwości że ściąga całą wilgoć...
W jednej ze stajni w której pracowałam jak konie schodziły z mokrymi derkami a derki te nie przeciekały to zostawialiśmy w nich konie na 2-3 godz i w stajni sobie pdsychały albo nawet dosychały całkowicie (niestety nie było możliwości suszyć ich wszystkich przy grzejniku)- w sumie sprawdzało się to całkiem nieźle, bo koniom się krzywda nie działa, a derki następnego dnia rano były pratycznie suche.
A do mnie zawitał kurier ❗❗❗❗   🏇  😅
Zakochałam się  😍




Fajne, co to ? 🙂
Gillian   four letter word
04 lutego 2013 01:07
rochnar, derka wysycha sobie na koniu ale jak muszę akurat zabrać go na jazdę? ściągam derkę, za godzinę wracam i jest mokrusieńka. Mam opory założyć takiego mokrego gnoja na łysego konia 🙂

kurde jak mi w domu pachnie koniem teraz  💘
anetakajper   Dolata i spółka
04 lutego 2013 09:15
Ja mam tak samo!Praktycznie z każdą derką :/
Po deszczu sprawdzam czy koń suchy pod derką i zawsze jest suchy. Ale nigdy nie zostawiam konia w takiej derce tylko ją przebieram na świeżą. Nasiąknięta derka czasami tak kapie, że robi się niezła kałuża :/

Szukam derki przeciwdeszczowej bez podszycia, ale musi mieć podogonie- ktoś wie w jakich derkach muszę szukać  :kwiatek:
Angeel, Kieffer Mamut  😍 😍 😍
Gillian no to faktycznie zostaje ci tylko grzejnik...
Czy z derkami bez podszycia polarowego masz ten sam problem?


Gillian   four letter word
04 lutego 2013 15:00
mam na zmianę trzy padokówki tylko na polarze więc nie mam porównania.
szkoda...
bo ja ogólnie do derek podszytych polarem mam chłodne odczucia- polar wybieram tylko do osuszania i dziwi mnie nawet jak ktoś wypuszcza w nim konia- wszak on przecież pochłania wilgoć z powietrza

moja padokówka nie podszyta polarem nawet jak mokra to w sumie do środka nic nie przenika, aczkolwiek dosycha w dość ciepłym pomieszczeniu i rano jest suchutka
Gillian   four letter word
04 lutego 2013 15:25
moje padokowe też nic nie przepuszczają do środka, derka z wierzchu mokra a w środku suchutko.
Basteros - już pewnie za późno, ale mnie jeszcze do głowy przyszło Hansbo. Jezuu, jak ja uwielbiam te firmę, a derki to oni maja pancerne! a z tego co widzę, to ty masz ich chyba zupełnie pod nosem? 🙂😉)

aż zazdroszczę  😉
Tajga, nigdy nie jest za późno 😉 Moja nowa zdobycz to 250g a zawsze się przyda taka bez wypełnienia przeciwdeszczówka 😉
Mam bliziutko ❓ Tzn ❓  😉
Mojej plandece Hansbo daleko do pancerności.
a jaka masz?
bo mój koń już trzeci sezon nie może zdemolować przeciw deszczówki, a że łobuz z niego i zaczepialski, to nie raz widziałam, jak reszta stadka wisi mu na derce i usiłuje podrzeć w drzazgi. villa horsy, HKm -y, horze eskadrony padały, a ta jak nie do zdarcia. ale może to fuks i akurat mi się taki model trafił 🙂
ale i tak chyba hansbo będzie mi się podobać 🙂

Basteros - blizutko w sensie, że masz wpisane Oslo, a zdaje się, że pod Oslo jest sklep Hooksa z dużą ilością rzeczy z Hansbo. 🙂
Mam plandekę bez podszycia, ripstop.

Rudy na padok chodzi sam na jakieś 4h dziennie i jest porozrywana w kilku miejscach (zwłaszcza na zadzie)
No niestety w Oslo nie mam Hooksa, najbliższy dobrze ponad 100 km  🙁 Ale na stronie nie ma nic z Hansbo  🤔
Wczoraj do mnie dotarła derka Premiere. Przeurocza 💘 Ciekawe jak z będzie z wytrzymałością, ale zapowiada się całkiem nieźle 😉.


edit: zmiana fotki z katalogowej na moją, bo mam zupełnie inny wzór tej derki 😉
Do mnie w ostatnim tygodniu dostały dwie derki, Eskadron z zimowej kolekcji taupe-winterred i przejściówka bawełniana Premiere.

Eskadrona dorwałam na promocji, bo to chyba jedyny od ostatnich 2 lat produkt tej firmy, który mi się naprawdę podoba i może super pasować na kasztana 🤣



Niestety na tym koniec zachwytów 🙁 W pierwszej chwili po odpakowaniu derki myślałam, że sklep się trąbnął i przysłał mi derkę nie na polarze, tylko na bawełnie, taką plandekę niczym nie podszytą. Niestety to jednak derka na polarze, tylko tak lichym i cienkim, że cała derka złożona jest mniejsza i znacznie cieńsza niż taka sama derka bez żadnego podszycia, na śliskim i płaskim poliestrze, tylko ze starej kolekcji negro-coriander 🙁 W dodatku, tak jak kiedyś padokówki na polarze były podszywane w całości, to ta ma tylko pas z tego cieniusiego polarku na grzbiecie i bokach :/
Baaadziew! No cóż, tym samym to chyba moja ostatnia derka tej firmy, chyba że gdzie upoluję jeszcze jakieś starocie.


Poza tym z nowych nabytków odpakowałam jeszcze piękną bawełnianą derkę (a la drelich) Premiere:



Ma piękny złotobeżowy kolor i pomarańczowo-szarą lamówkę, bardzo mi się podoba i sama nie wiem, dla której maści najładniejsza, chyba mi pasuje i na kare, i gniade i na rudzielca 🙂 Materiał derki bardzo solidny i gruby, mam sporo bawełniaków (i HKM, i Waldhausena, I Jarpola, i Eskadrona) i ta jest zdecydowanie najgrubsza i zapowiada się najsolidniej. Mam nadzieję, że za miesiąc-półtora będę już przestawiać w takie lekkie derki.
czy ktoś widział gdzieś derkę z wypełnieniem 150, padokową z mocnego materiału w rozmiarze 165?  🙇
Do mnie dzisiaj przyszła bawełna Eskadrona. Boje się, że nie wytrzyma tarzania i zaczepek kolegów z padoku obok. Skoro Premiere wydaje się być solidna, to może się skuszę  😎 Cena całkiem przyjemna, aczkolwiek kolor mnie trochę martwi  😉
A ja mam pytanie może trochę  🚫 ale nie wiem gdzie napisać.
Potrzebuje szybko pomocy 🙄
Jutro jade pierwszy raz w życiu w zimie w podróż 300 km z koniem. I nie wiem w co go ubrać, żeby się nie zaziębił.
Normalnie kobyła chodzi na padok w derce ripstop podszytej polarem i zastanawiałam się czy może w niej jechać? Jest bez kaptura no i nie wiem co z szyją czy jej nie zawieje? Koń nie golony tylko derkowany. Czy może ubrać ją w coś grubszego? Ale boje się, że sie spoci z nerwów jak zawsze i ją zawieje 🙄 Dodam że przyczepa normalna i bez tej klapy gumowej z góry w sensie, że tył otwarty nad drzwiami ale chyba nie powinno wiać.....
HELP 🙄
http://animalia.pl/produkt,25349,526,br-derka-polarowa-event-tan.html
Jakie ta derka ma zapięcie z przodu ? Mówię w czym jest problem. Większość polarów się naciąga pod drugą derką i odsłaniają kawałek klaty + zapięcie wpijają się w końską skórę. Dlatego szukam czegoś albo z rzepem i zapięciami, albo bardzo dobrze leżącego na klatce  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 lutego 2013 09:38
Ja bym grubszej na drogę nie zakładała. Polarówka albo ten ripstop.
Netti,
Polarowka wystarczy, ew.jesli ma bardzo krótka sierść to druga mieć w zapasie jak by miało byc zimno. My teraz wiezlismy niegolonego z krótka sierscia w minus i w jednej polarowej było mu za zimno (z zamknięta klapa w przyczepie). Ripstop sobie daruj jak sie spoci to wymarznie bo wilgoci nie wyprowadzi na górę.
http://animalia.pl/produkt,25349,526,br-derka-polarowa-event-tan.html
Jakie ta derka ma zapięcie z przodu ? Mówię w czym jest problem. Większość polarów się naciąga pod drugą derką i odsłaniają kawałek klaty + zapięcie wpijają się w końską skórę. Dlatego szukam czegoś albo z rzepem i zapięciami, albo bardzo dobrze leżącego na klatce  :kwiatek:


Lepiej kupic derke wkladana przez glowe albo po prostu ja zaszyc z przodu na stale 🙂 Wtedy sie nie bedzie sciagac 🙂
Jakiś pomysł dlaczego 3/4 derek na moim koniu się przekręca? już nie wiem jak je montować..
anetakajper   Dolata i spółka
12 lutego 2013 12:08
Jakiś pomysł dlaczego 3/4 derek na moim koniu się przekręca? już nie wiem jak je montować..


Mam dosłownie to samo z jednym koniem :/ wiecznie muszę kontrolować czy derka się nie okręciła !
Mam 4 derki pasujące na nią (wyciurane jak świat) i boję się założyć nowej  😵
Jeżeli gdzieś jest krzywy to nie zmienia faktu, że niektóre się nie przekręcają. Głupięję.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
12 lutego 2013 12:59
Burza na moim tylko jedna się przekręca - 500g tattiniak - też szukałam przyczyny i podejrzewam dwa czynniki- koń ewidentnie lubi sypiać na jednym (prawym) boku, tattiniak jako jedyny nie ma sukienkowatego kroju- tj. kończy się ciut poniżej brzucha- w reszcie dziad ma zapas materiału i zwisa mniej więcej równomiernie z każdej ze stron 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 lutego 2013 16:21
Jakiś pomysł dlaczego 3/4 derek na moim koniu się przekręca? już nie wiem jak je montować..


Ja zaobserwowałam, że na jednym z naszych derka się przekręca, bo po boksie chodzi tylko w jedną stronę
tzn.derka zawsze jest na lewo, bo łazi tylko w prawo, bardziej się przekręca im koń szybciej łazi
(ten akurat miał areszt kontuzyjny i chodził dość...no szybko 😀).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się