żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

halo a której wówczas używałaś z korektą tyłu/przodu czy zwykłą bez korekty?

bo u nas też jak jest gruba gąbka z wycięciem na kłąb to siodło leży w rónowadze, ale bez niej leży na kłębie i wtedy leci w tył z tego co widzę.
Magdzior, z korektą przodu. Ona uniesie przód siodła tak do centymetra.
dziekuje za informacje, muszę porobić zdjęcia i zerknąć czy to mi wystarczy, szkoda, ze nie mam na miejscu od kogo pożyczyc i zobaczyć czy zdaje egzamin

bo w tej chwili ta robiona to jest tego typu:

i ona jest na tyle gruba, że fajnie siodło nie dotyka kłębu.
Magdzior ja mam tą z korektą tyłu. Jeśli chcesz, napisz na pw i jakoś się umówimy na przymiarkę u Ciebie...
Magdzior a nie myślałaś o mattesie correction?
tereska dzięki za inf, narazie potestuję co znajdę w stajni i przyjrzę się jak to wygląda, a jak coś to będę pisała🙂

xxagaxx no właśnie też tak się zastanawiam, albo nad zwykłym z korektą przodu z tym, że mattes jednak będzie leżał na kłębie i jest go (chyba?) mniej niż takiej gąbki, która z 2 cm myślę, że ma, a tu dzięki temu, że na kłąb jest wycięte miejsce to tak naprawdę obecnie przy siodłaniu na kłębie nie leży nic a nic (oprócz czapraka, ale jak jest dziubek to też nie dotyka).

Tak naprawdę to dopiero zaczęłam przeglądać temat i szukać czegoś wartego uwagi, bo w sumie tak jak teraz jest to jest dobrze (czyt. spełnia swoja funkcję) ale nie jest to zbyt piękne i wolałabym coś mniej rzucajacego się w oczy (mattes jak najbardziej byłby ok :kocham🙂.
Magdzior a jak według ciebie jest zrobiona korekta? Jest tam też gąbka 😉
Ja nie jestem fanką mattesów z dana korektą bo mojemu tak plecy ze 2 lata temu załatwiłam. Ja kupuje zawsze correction i mogę dowolnie wszystko zmieniać.

Taka z futrem jest droga, ale ta bez futra spokojnie spełnia swoje zadanie jeśli chodzi o dopasowanie.
Właśnie dostałam podkładkę Par Force 😀 Moim zdaniem futro całkiem gęste. Co prawda nie mam porównania do mattesa (widziałam tylko takiego bez obszycia i to dawno temu), ale podkładka powinna spokojnie spełnić swoją funkcję wypełnienia.
Właśnie dotarła do mnie podkładka z tej aukcji http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i2984523556.html
Fajna jest, puchata, dobrze uszyta i pachnie owcą 😁. Jak za taką cenę bardzo przyzwoita, w dodatku była szyta specjalnie pod moje siodło. Sprzedawca zastrzegł, że gdyby nie pasowała, to mam ją odesłać, a oni uszyją nową i przyślą na swój koszt. Na szczęście pasuje. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawowała.



Mam tę samą podkładkę i sprawuje się wyśmienicie 😉
Cześć, potrzebuję porady.
Czy ktoś z was używa magnetyczniej podkładki pod siodło np: http://dobry-kon.pl/opis/1656156/podkladka-magnetyczna-nelson.html?
Zastanawiam się czy to jest rzeczywiście skuteczne czy tylko chwyt marketingowy. Rozważam zakup takiej podkładki lub takiej jak z postu wyżej. Czekam na opinie 🙂
Wg mnie chwyt. 😉

A ja mam pytanie o żel Eskadrona. Cienkie to czy grube?  👀
ankers fajna ta podkładka i w rewelacyjnej cenie. zastanawiałam się już kiedyś nad nią. nie zwęża siodła za bardzo?  🙂
Cavallia, jest gruba, myślę, że zwęża tak jak mattes, czyli mniej więcej jeden rozmiar.
ankers no to nie za dobrze, chyba, że ktoś ma siodło za szerokie. w takim razie chyba sobie odpuszczę to futerko, bo ogólnie szukam jakiegoś, które spełniałoby funkcję wyłącznie amortyzatora  😀
Cavallia, to możesz mieć problem ze znalezieniem takiego futra, bo one zazwyczaj są grube i nadają się pod za szerokie siodła. Na Twoim miejscu rozglądałabym się za żelem.
klapcio89   Walczący z cieniem...
08 lutego 2013 14:53
Ma ktoś podkładkę Mattesa z futrem w kolorze lnianym i białym?
I był by tak u przejmy pokazać mi jak wygląda na "Żywo"
Bo te kolorki gdzie się wybiera przy kupnie są takie sztuczne, tylko dla zobrazowania...
Z góry dziękuję  :kwiatek:
klapcio89, wrzucę za naszą galerią, tu masz Mattesa linen obok naturalnego (zdjęcie trochę przekłamuje kolory), ale zawsze jakieś porównanie jest:





Ja miałam białą podkładkę i ją całkiem dobrze wspominam 🙂



klapcio89   Walczący z cieniem...
12 lutego 2013 12:21
Czy ktoś używał Mattesa DR pod siodło VS?  👀
Zależy jak masz mocno wysuniętą tybinkę w skokówce ale raczej bez większej różnicy 🙂
Hej chciałabym kupić taka podladkę http://www.supracor.com/store/show/53 czy ktoś jest w stajnie taka sprowadzić bądź ma odsprzedać w dobrym stanie ?
alaa_kala, a może ogłoszenia hmm? 🤬

Słuchajcie, przymierzam się po trochu do zakupu żelu z podniesionym tyłem, koń mi się poszerzył i wypadałoby zamienić futro na coś cieńszego. Potrzebuję pomocy z decyzją, na oku żele mam dwa, są w podobnej cenie - ten dziurkowany troszkę droższy:



Ten żel jest pełny, z przodu ma grubość 1 cm, z tyłu 4 cm. Bardzo stabilnie osadza siodło, miałam taki bez korekty tyłu i rewelacyjnie się wszystko układało. Tylko 1 cm z przodu to sporo - tam właśnie potrzebuję więcej miejsca, za łopatką i przy kłębie. W sumie Mattes nawet bez wkładek też pewnie ma koło centymetra grubości.



A tu typowy, dziurkowany żelik. Cienki, jak to gluty, niestety nie wiem, ile podnosi siodło z tyłu, ale też nie potrzebuję jakiegoś dużego zapasu - z Mattesie używam jednej albo maks. dwóch cienkich wkładek. Trochę się tylko boję, że ten tył w takie duże dziurki będzie bardzo miękki, a co za tym idzie będzie pracował w trakcie ruchu konia, czyli całość się może trochę bujać.

Ktoś używał i ma pomysł albo jakieś uwagi?
klapcio89, ja mam białą


DR podkładka pod siodło VS może być słabo, odwrotnie bez kłopotu.
przepraszam  😡 wiem, wiem że zapytanie o kpno to w ogłoszeniach, ale chciałam się zapytać bardziej czy ktoś takową posiada i może wie jak ją kupić lub sprowadzić ?
quantanamera, miałam kiedyś żel cavallo z korektą, i niestety siodło pracowało, załatwiłam zwierzakowi plecy.
xxagaxx, czyli taki właśnie dziurkowy? Tego się obawiam, bo na cienkiej dziurkowanej podkładce nie ma aż tyle miejsca na uginanie się żelu, ale taki wysoki tył to będzie raczej miękki :/
Quanta a może correction system bez futra?
Więcej miejsca z przodu i tył na filcu stabilny 🙂
xxagaxx, ale Ty chyba miałaś zestaw - żel z dziurkami + osobno do kompletu podkład żelowy podnoszący tył (też z dziurkami), nie?
Mam wrażenie, że te żele z dziurkami są dość hmm... "lejące się", cienkie. Wprawdzie sama miałam tylko taki "active soft gel", niespecjalny, ale za to np. cavallo są solidniejsze. Za to te wszystkie podkłady korekcyjne na takie żele w końcu dość szybko "siadają".

quantanamera, jakiej firmy jest ten pierwszy żel?
zastanawiałam się nad takim czarnym cavallo z dziurkami i korektą tyłu, pytałam nawet w tym wątku i ktoś pisał, że te żele z korekcją są dość solidne, "bardziej twarde" i faktycznie jakąś różnicę robią, ale chyba sama musiałabyś w sklepie zobaczyć. Za to widziałam taki żel w typie pierwszego, też z korekcją, i wydawał mi się dobrze spełniającym swoją rolę- faktycznie to siodło z tyłu podnosił.
quantanamera ja miałam taki jak ten pierwszy, który wstawiłaś. Awa Waldhausen. Był bardzo fajny, jeździłam codziennie ok. 2 lata i nie uklepał się ani odrobinę. Podnosił tył o ok. 1 cm, ale z przodu też był taki "mięsisty".

Ktoś testował Air-pad HORSE DREAM - poduszka powietrzna pod siodło KIEFFER?
http://konik.istore.pl/pl,product,1321713,air,pad,horse,dream,poduszka,powietrzna,pod,siodlo,kieffer.html
To chyba raczej do za szerokich siodeł niż za wąskich jak jest w opisie?
I czy wystarczy raz nadmuchać, czy przy każdym wsiądnięciu trzeba powtarzać procedurę z zaworkami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się