literatura końska

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
13 stycznia 2013 16:39
anmi0 bardzo miło wspominam lekturę Mary Wanless "ride with your mind"  😉 Serdecznie polecam 🙂
o lizzy dziękuję, że przypomniałaś mi o tej książce! Wybiorę ją chyba, bo właśnie najbardziej mnie zainteresowała i chyba tą psychologię🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
22 stycznia 2013 21:13
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą książkę o lonżowaniu (oprócz pozycji PZJ-u, bo tą mam)?
Witam!
Szukam dwóch książek... najlepiej w PDF
"Jak nauczać jeździectwa. Podrecznik dla instruktorów i trenerów"
"ABC powożenia"
Znajdzie sie jakaś dobra duszyczka, która udostępni biednemu żuczkowi te książki???

Pozdrawiam 😀
Makrejsa obawiam sie ze w polskich propozycjach nic wiecej nie znajdziesz.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
01 lutego 2013 08:31
Mam prośbę - czy ktoś posiada może książkę "Konne rajdy długodystansowe" Ewy Szarskiej? Czy istniałaby możliwość pożyczenia do jednorazowego przeczytania (np. za zwrotną kaucją)? Chyba, że ktoś ma pdf 😉
Skąd można pobrać 'Ćwiczenia w siodle'? Na chomikuj nie ma pełnej wersji. A może ktoś ma w pdf?
Skąd można pobrać 'Ćwiczenia w siodle'? Na chomikuj nie ma pełnej wersji. A może ktoś ma w pdf?


Też się podepnę do tego pytania. 🙂
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą książkę o lonżowaniu (oprócz pozycji PZJ-u, bo tą mam)?


Ja znalazłam na chomikuj książkę o pracy z młodym koniem od podstaw.Jest tam wszystko(bynajmniej większość) objaśnione i kwestia poprawnego lonżowania też jest.Tylko żeby pobrać trzeba mieć konto z transferem.Wygrzebię dzisiaj dysk i mogę Ci przesłać albo podać tytuł i autora  🙂
[quote author=Makrejsza link=topic=176.msg1661373#msg1661373 date=1358889210]
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą książkę o lonżowaniu (oprócz pozycji PZJ-u, bo tą mam)?


Ja znalazłam na chomikuj książkę o pracy z młodym koniem od podstaw.Jest tam wszystko(bynajmniej większość) objaśnione i kwestia poprawnego lonżowania też jest.Tylko żeby pobrać trzeba mieć konto z transferem.Wygrzebię dzisiaj dysk i mogę Ci przesłać albo podać tytuł i autora  🙂
[/quote]

Mogę też prosić ?  :kwiatek: na aleksandra129400@wp.pl
Ja też bym prosiła  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
dilayla@autograf.pl
Z góry dzięki!
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
15 lutego 2013 19:10
O, Iskierkowa, bardzo bym prosiła.
A może ktoś kojarzy pozycje angielskojęzyczne o lonżowaniu??
Ja też bym prosiła: kostka305@wp.pl  😀
Jutro postaram się wszystkim powysyłać 🙂

A tymczasem-ma ktoś komputerową wersję książki(pdf,txt-obojętne)  ,,Bez kopyt nie ma konia" lub ,,Kopyta doskonałe" i podzieliłby się?  :kwiatek:
Przepraszam za ogromne opóźnienie,dokopałam się do starego dysku i znalazłam,już wszystkim wysyłam  😡

Pozwolę sobie podbić,minęło już sporo czasu- i pytam,czy ma ktoś komputerowe pozycje:
1.Bez kopyt nie ma konia
2.Kopyta doskonałe
3.Ekwipunek jeździecki
byłabym na prawdę bardzo,bardzo wdzięczna,szczególnie za tą trzecią! :kwiatek:
3.Ekwipunek jeździecki
byłabym na prawdę bardzo,bardzo wdzięczna,szczególnie za tą trzecią! :kwiatek:

podpinam się 😉 jakby ktoś miał możliwość jakoś wrzucić, albo znalazłby gdzieś w pdf byłabym baaardzo wdzięczna  :kwiatek:
(jak ktoś ma i nie potrzebuje to zapraszam na pw 🙂 )
Ja właśnie skończyłam czytać książkę pt.: "Rząd doskonały", której autorem jest Jakub Gołąb i uważam, że jest świetna (tak samo jak "Kopyta doskonałe"😉. Każdy, kto myśli o zmianie siodła lub kiełzna dla swojego rumaka powinien się wcześniej zapoznać z tą książką, ponieważ może okazać się niezwykle pomocna...
Ja właśnie skończyłam czytać książkę pt.: "Rząd doskonały", której autorem jest Jakub Gołąb i uważam, że jest świetna (tak samo jak "Kopyta doskonałe"😉. Każdy, kto myśli o zmianie siodła lub kiełzna dla swojego rumaka powinien się wcześniej zapoznać z tą książką, ponieważ może okazać się niezwykle pomocna...


Wersja normalna czy komputerowa?

edit:wszystkich zainteresowanych książką ,,Szkolenie młodego konia" muszę zmartwić-zajmuje ona dosyć dużo miejsca,bo ponad 45 mega i żadna poczta nie chce mi tego wysłać,o 20 mega za dużo...postaram się to jakoś podzielić na dwie części i wtedy częściami Wam powysyłać.przepraszam  :kwiatek:
Normalna, gdybym miała pdf, to bym udostępniła.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 lutego 2013 19:06
iskierkowa na wp można przesyłać załączniki do 100mb, ale druga strona też musi mieć pocztę na wp.
Kilka osób ma,to i reszta niech założy konto na wp i wyśle mi na pw adres,wtedy ja założę i powysyłam 🙂
Ma ktoś może w pdfie "Niepokonanego Seabiscuita"? 🙂 Poczułam przemożną potrzebę przeczytania.
siódemka jak nauczeć jeździectwa mam bede na chomika wrzucać w trakcie skanowania jestem ale moim zdaniem książka przereklamowana i na pewno nie warta swojej ceny
a propo książek skanowanych. Myśle że najprostrzą metodą jest wpisać w google tytuł i chomikuj bo wiele tych książek co podajecie jest na chomiku.
klaudusia1015, a wiesz, że podżeganie do popełnienia przestępstwa również podpada pod paragraf? Konkretnie Art. 18 § 2 kodeksu karnego...
quantanamera

A opcja wyślijcie mi skan na e-meil ... to nie jest?

Jak tak jesteśmy na prawie masz prawo skanowania książek do własngo użytku oraz masz prawo przekazywać to co z danej książki wyniosłaś lub jeśli nie ma na 1 stronie takiego paragrafu z prawami autorskimi a (wiele książek o tym zapomina ) to masz prawo wyk ich materiały. W gruncie rzeczy kolejny kodeks jest mówiący o tym w uproszczeniu że możesz ściągać np programy itd ale nie przechowywać ich dłużej niż tydzień na kąpie za to osoba która je udostępnia robi to tylko w celach demonstracyjnych. Ale o tym dlugo by gadać w każdym razie nie każdego stać na zakup książki na kąpie spoko można sobie ją "przejrzeć" a w zasadzie na mnie jak jakaś książka na prawde robi wrażenie to ją kupuje bo  jednak wersja multimedialna to kicha mając ją na pułce zawsze do niej wracamy. S swoją drogą dzięki temu można uniknąć kupowania książek które są ekstra zareklamowane a okazują się totalną kichą nie raz odnoszę wrażenie że książki typu "jazda konna dla początkujących" w 50% są pisane przez ludzi którzy może konia na oczy z raz widzieli.
A z innej beczki do osób które są za skanowaniem możecie w pw napisać jakie macie skany ewentualnie linki do chomików swoich wysłać?
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] To już drugi raz w tym roku. Reklama.
Chciałabym kupić jakąś książkę o hodowli i zastanawiam się między Pruskim, a Prawocheńskim. Którą "hodowle koni" bardziej polecacie? A może jest coś jeszcze innego co wyczerpałoby temat ciąży, porodu i wychowu źrebiąt?
hm... to ja jak zwykle od du... strony zaczne jakich książek nie polecacie mam dostep do biblioteki na umk i tam jest wiele jeźdieckich ksiazek normalnie nie wiem od czego zacząć ale wolała bym uniknąć tych na których traci sie tylko czas
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się