Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

O dyskryminacji na Wyspach  😉
http://www.hotmoney.pl/Gniew-na-Wyspach-Urzad-pracy-dal-oferte-tylko-dla-Polakow-a29369


Swoją drogą najmniej rzetelnym źródłem informacji o przepisach w danym kraju bywają właśnie rodacy. Nie wiem czy to wynika z niewiedzy czy złośliwości. 🙄 Już niejednokrotnie się z tym spotkałam. Najlepiej wszystko samemu sprawdzać na oficjalnych stronach, tak jak z tymi stawkami za pracę.
Voltopirki urzędujące w Anglii, help!
Brat mój emigruje zatem siedzi i szuka intensywnie pokoju do wynajęcia w Bristolu.
Na gumtree są same oferty z zaporową ceną najmu.

Możecie polecić jakieś popularne angielskie strony z tego typu ofertami?
:kwiatek:
Ja pomału kompletuje dokumenty do wyjazdu w GB, niedługo mam kolejną rozmowę kwalifikacyjną (pierwszą oblałam po "rozmowie" z Brytyjką- nie rozumiałam co do mnie laska mówiła, szok językowy).

Jeszcze wacham sie miedzy Irlandią i Anglią. Na razie lekka przewaga Anglii
Mieszkam z jednym chłopakiem, który przeprowadził się z irlandii do anglii, z tego co mowil, to mysle, ze anglia to lepszy wybór 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 lutego 2013 16:57
W UK pogoda nieco lepsza. A na południu to nawet znacznie lepsza.
No w sumię można kierować sie pogodą, czemu nie.
Dzisiaj przylatuje mój brat i bedzie mnie próbował przekonać do Irlandii. Chce mieć siostrę pod kontrolą 😁
my_karen   Connemara SeaHorse
17 lutego 2013 17:18
Przerobiłam i Anglię i Irlandię. Zdecydowanie wolę Irlandię, ale jeśli wyjeżdzałabym teraz na dłużej z zamiarem pozostania to wybrałabym Anglię. Z Irlandii wygonił mnie kryzys, który zdaje się nie jest aż tak odczuwalny w Anglii jednak...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 lutego 2013 17:23
my_karen, a dlaczego Irlandia lepsza? Z ciekawości pytam.
my_karen   Connemara SeaHorse
17 lutego 2013 17:38
Jakos tak bliższa mojemu sercu 😉 Uwielbiam okolice Galway, bardzo swobodnie się tam czuję i widoki przepiękne. Ludzie w Anglii byli mili, dogadywalismy se jakoś ale jednak myślenie inne. W Irlandii znalazłam cudownych przyjaciół, nie tylko na gruncie zawodowym, jak to było w Anglii.
Ale znowu z okolic Limerick uciekłam po 3 miesiącach z ulgą, też ze względu na ludzi i tamtejsze zwyczaje. Widać Connemara była mi pisana od początku 😉
Szukam Re-voltowiczki, która  mieszka na stałe w Dublinie i mogłaby mi pomóc w pewnej sprawie. Szczegóły na PW 🙂 🙄
Laski z Lonynu- macie namiary na jakąś dobrą kosmetyczkę, która w dodatku przyjmuje w soboty? Tydzień na desce wykońcył mi cerę, a generalnie nie chcę zostawiać milionów w angielskim salonie, więc chętnie bym poszła do jakiejś Polki, mieszkam w północnym Londynie, ale dojazd nie jest problemem.
dziewczyny, mam sprawę - czy ktoś z Was mieszka w USA?
A ja mam takie pytanko,czy ktoś  mieszka w Norwegii?
😉
Endurka,  ja! Ja!
Delene uderz do noen
Czy któraś z re-voltowiczek mieszka w Paryżu?
z tego co pamiętam to salto piccolo czasem wpada(-ła?)
do dziewczyn z UK  💃 , moze macie ochote na jakies spotkanie ? integracyjne ????? 👀 , nudzi mi sie strasznie nie mam co robic w wolne dni  😀, ja mieszkam w hrabstwie Berkshire
Ja jestem w Gloucestershire i chetnie bym z kims pogadala po polsku  💃
A do Londynu nie chcecie przyjechać? Bo u mnie z czasem na wypad na północ UK ciężko
karolina_, w sumie... kiedys musze sie w koncu ruszyc do tej ambasady (jeszcze dokumentow nie wymienilam po slubie  :rozga🙂 Jak bede miala luzniejszy finansowo moment, to do Londynu na pewno sie wybiore 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 lutego 2013 13:30
Huehue, powodzenia w tej ambasadzie 🤣
Becia23, mam nadzieje, ze nie bede go potrzebowac 😉
To daj znać jak będziesz. Do Ambasady weź wolne i idź w dzień powszedni w godzinach pracy, czasem nie w czasie lunchu, bo kolejki są z kosmosu.
karolina_, wiem, wiem, juz raz tam bylam 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 lutego 2013 20:31
Tymczasem mały update o moim sierpniowym dylemacie zostać w UK/wracać do PL 👀
Pomieszkałam sobie i popracowałam 5 miesięcy na moim "cudownym" Podkarpaciu (czyli najbardziej "polskiej" części ojczyzny 😁 ) i definitywnie sprowadzam się do do Polski na stałe! Obecnie wracam do UK na półtorej roku zarobić na studia, a potem uciekam z tego koszmarnego kraju gdzie pieprz rośnie! A i planowany kierunek studiów zmieniłam, więc raczej na pewno nie umrę z głodu, nawet w Polsce 🤣
Sytuacja polityczna w UK mnie przeraża, jakże cudowni "Tories" już dali popalić, a jak w 2015 UK Idependence Party dojdzie do władzy (a dojdzie!) to ten kraj zamieni się w istne piekło! 😤 Już teraz jestem przerażona, jak ci ludzie skutecznie piorą mózgi tym najdurniejszym z najdurniejszych, middle-class Anglikom poprzez ciągłe najeżdżanie na imigrantów ze Wschodniej Europy i ludzi na benefitach. Ja dziękuję, wysiadam, skoro tak bardzo jestem niechciana w tym kraju, to się na siłę pchać nie będę 😤 dość mam tego szykanowania Polaków, nie chce mi się udowadniać, że wielbłądem nie jestem. Proszę bardzo, niech ci durnie zostaną sami w kraju i niech sami podcierają tyłki starym dziadkom w domach opieki.
In.   tęczowy kucyk <3
25 lutego 2013 20:46
Becia23, dziwisz sie im? Bo wlasnie tacy ludzie jak ty oslabiaja im gospodarke, wywoza pieniadze z kraju. Miliony ludzi tam zarabiaja i lwia czesc swojej wyplaty wysylaja za granice. Nic dziwnego, ze sa wsciekli.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 lutego 2013 20:57
Płacimy podatki? Płacimy. Kupujemy jedzenie, ubrania, etc? Kupujemy. Płacimy za wodę, gaz, prąd? Płacimy 😤
To nie tak, że ja tę kasę zarabiam i nie wydając ani pensa zabieram do Polski. Powietrzem się nikt jeszcze nie wykarmił.
Przecież z czegoś się trzeba utrzymywać. Ja też będę musiała się utrzymywać w czasie tego półtorej roku - na szczęście mogę liczyć na moją mamę, która bardzo ciężko zasuwa właśnie w domu starości.
Poza tym - zarobiłam, to to jest już moja kasa, i to moja sprawa, czy przeznaczę te pieniądze na smarkfona w UK, czy wydam je w PL 😤

Jest kryzys finansowy? To czemu nikt nie zajmie się zatkaniem dziury w prawie, która pozwala najbogatszym obywatelom Wielkiej Brytanii nie płacić podatków? 😤
In.   tęczowy kucyk <3
25 lutego 2013 21:29
Gratuluje podejscia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się