"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

kujka   new better life mode: on
09 lutego 2009 00:08
caroline, oj tak zle jeszcze nie jest  :pijacy:
😁
wątek zamknięty
oczerniac bezpodstawnie na podstawie plotek


to w końcu  bezpodstawnie czy podstawnie, bo się pogubiłam..? 🤔 😁
jedno zaprzecza drugiemu  🤣
wątek zamknięty
[quote="caroline"]nie obelga, tylko zwrócenie uwagi nieukowi, który nie umie sie posługiwać poprawnie językiem polskim[/quote]
Dokładnie tak.

[quote="KM03"]coś Ty? ale chyba jako " troszke niekulturalny burak" mogę tego nie wiedziec[/quote]
Dlatego też droga Caroline wytłumaczyła Ci w jaki sposób działa edycja postów, więc sądzę, że zostaniesz, jak to sama określiłaś, "troszke niekulturalnym burakiem" ale reformowalnym.

[quote="KM03"]ooo kolejna obelga, no super kulturalne to Wasze forum, zostane jeszcze z godzine i zobaczymy ile jeszcze ciekawych informacji na swój temat nazbieram, no dawajcie smiało!!!![/quote]
A to co? Przepraszam bardzo, ale w tym momencie zachowałaś się jak niedorosłe dziecko, a nie jak dorosła kobieta, która powinna mieć coś w głowie.
[quote="KM03"]ale smialo wyzyjscie sie i wyladujce na mnie, jesli wam  ulzy dzieki temu.[/quote]
Sado-maso...? 😁

wątek zamknięty
sosi   szczypior szczypior...
09 lutego 2009 00:20
co do jazd szkólkowych w lkj!!!

jesli macie jakies ale co do używania martwego wytoku !! bo tak sie to nazywa, nawet nie wiecie jak sie nazywa a krytykujecie to zapraszam do mnie na jazdy i mi to w twarz powiedziec prosze!!!

mam ale.  🏇 a czy skoro juz pofatygowałaś się na forum i tak sumiennie śledzisz co Ci odpisujemy, to mogę napisać tutaj, że mam to ale? czy koniecznie trzeba w twarz?
wątek zamknięty
babeczki oddychajcie 😉 wdech-wydech 😉

KM03 rozumiem, że wzburzyło Cię to co tu przeczytałaś o swoich uczennicach. Ale trzeba było trzymać nerwy na wodzy i wypowiadając się na forum zrobić to spokojnie i rzeczowo. Tym bardziej, że występujesz tu w roli instruktora. Nikt poważnie nie potraktuje Twojej pracy (instruktorskiej) jaką wkładasz w te dziewczyny, skoro w swojej wypowiedzi od razu przystępujesz do ataku.
Ja, dokładnie tak jak kujka, mam wrażenie jakbym czytała jakieś żale niespełnionej małolaty, a nie wyjaśnienia poważnej instruktorki, którą wkurzyło oczernianie jej uczniów (do czego, jeśli są to pomówienia, IMO ma święte prawo) Forma, forma, forma! Tego przede wszystkim zabrakło.

Myślę, że jeżeli Twoja wypowiedź byłaby skonstruowana inaczej, dojrzalej - NIKT by tak nie zareagował. I piekiełka by nie było 😁

P.S. Caroline trochę przesadza, ale Ty też nie podsycaj atmosfery tekstami "śmiało wyżyjcie się" itp. Na TYM forum takich rzeczy się nie robi 😁
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
09 lutego 2009 00:27
sosi, tak, musisz jechac do LKJ bo inaczej pewnie wyjdzie uwaga ze sie boisz czy cos jeszcze dziwniejszego...

KM03, twoja niedojrzalosc znudzila mnie juz. nawet chwile nie zastanowisz sie nad tym co chcialysmy Ci przekazac w wiadomosciach do Ciebie. a skoro potrafisz edytowac posty to przestan pisac jeden pod drugim, bo naprawde zaraz wkroczy jakis mod.
ide spac bo juz raczej nic ciekawego tu dzis nie przeczytam.  🍴
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 00:31
a nieuk to epitet pod moim adresem i jakkolwiek bys dlugo nie byla na tym forum to epitetow sobie nie zycze, bo to zwyczajne chamstwo

sprecyzujmy: nieuk to zaiste epitet i był skierowany wprost do ciebie i w dodatku z bardzo konkretnego powodu, ale od kiedy - szanowna dyplomowana humanistko - CHAMSTWEM jest zwrócenie komuś uwagi za niepoprawne posługiwanie się językiem ojczystym a nie jest nim agresywny ton wypowiedzi i obrazliwe wypowiadanie sie o swoich rozmówcach? jakbysmy to my tak do ciebie pisali to dopiero bylby dym  😁

Niestety, nie dość że piszesz niechlujnie, to w dodatku przesadzasz mocno z emocjami i epitetami, co czyni wlasnie ciebie osobą niewiarygodną oraz chamską. a nawet gorzej - bo pojawiłas się tutaj aby jakies plotki/nieścisłości wyjaśnic. Tymczasem z tego wyjasniania wyszlo tylko tyle, ze tak jak wczesniej mozna bylo miec watpliwosci co do kompetencji instruktorów w LKJocie, tak teraz wielu z nas nie ma juz watpliwosci co do tego z kim i z czym moze sie tam spotkac. Mówiąc po polsku: jestes antyreklamą osrodka oraz pracy jaką tam wykonujesz.  🤔


zobaczcie ile dzięki mnie macie zajęcia w ten niedzielny wieczór,( chyba tez nmnie juz pokochalyscie ) 

prawdę mówiąc - nie. moim zdaniem jesteś żałosna i pogubiłas się w tym co i komu próbujesz udowodnic.


chyba wam sie trfila niezla pożywka, co? 

ponownie - nie. żaden fun z dyskusji z tobą. naprawde wiele ci brakuje do osob z którymi dyskusje się wspomina.


P.S. Caroline trochę przesadza,

ej, no JA?? 👀 niemozliwe :P


ide spac bo juz raczej nic ciekawego tu dzis nie przeczytam.  🍴

amen, siostro 😉

wątek zamknięty
caroline wielki  👍   😁
wątek zamknięty
jak to nie, jak właśnie jesteś tego świadkiem, ciesze sie ze rozumiesz moje intencje, ale prosze nie mow ze jakbym napisala to w lagodniejszy sposob to by nie bylo takiej reakcji, to bylo do przewidzenia, postanowilam od razu zareagowac ostro, aby urwac wszelkie plotki.

Wierzę w ludzi :oczopląs:

I nadal twierdzę, że jeśli wyjaśniłabyś rzeczowo, spokojnie, bez niepotrzebnych uwag to jak się sprawy mają z Twojego punktu widzenia, to zostałabyś potraktowana inaczej.
Że tak pozwolę sobie uczłowieczyć - to forum nie znosi ludzi, którzy brzydko mówiąc zaczynają od pyskówek (nie jest to personalnie skierowane do Ciebie, ot taka luźna uwaga) Kultura słowa naprawdę może zdziałać wiele.

Sądzę, że jeśli rozegrałabyś to dobrze, to przyniosłoby to wiele pożytku (choćby w naprawieniu zepsutej, w pewnym stopniu, opinii ośrodka czy jeżdżących dziewczyn) A tak szkodzisz sobie, jako instruktorce.


P.S. i teraz się przyznawać... kto siedzi na voltopirach 😎 🏇

Edit:

O nie! Przestanę wierzyć w ludzi 🤔 Nie ma jak wywalić wszystkie swoje posty 🙄
wątek zamknięty
sosi   szczypior szczypior...
09 lutego 2009 01:04
taa... nie ma dowodów jak zaczęła swoje wyjaśnianie, więc jak zwykle to voltopiry naskoczyły, pogryzyły i zagryzły zupełnie bez powodów - ot tak z czystej wampirzej natury  😁
Tymczasem z tego wyjasniania wyszlo tylko tyle, ze tak jak wczesniej mozna bylo miec watpliwosci co do kompetencji instruktorów w LKJocie, tak teraz wielu z nas nie ma juz watpliwosci co do tego z kim i z czym moze sie tam spotkac. Mówiąc po polsku: jestes antyreklamą osrodka oraz pracy jaką tam wykonujesz.  🤔


😅
wątek zamknięty
Zniknęły!  😲  Nie ma!  :emoty232: :emoty232:  Buuuuuuuu.....  🤔wirek:
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 lutego 2009 07:10
osoba ta otrzymała w nagrodę wypowiedź moderowana na dobry początek (na miesiąc, do 9 III), przedyskutujemy jeszcze czy nie należy jej sie coś więcej. Puste posty pokasowałam
wątek zamknięty
Dokładnie... Szukacie dziury w całym, na siłę wklejacie fotoblogi i czepiacie się byle pierdoły. Np zdjęcie z poprzedniej strony, gdzie niby dziewczyna siedzi jak na fotelu, przecież jest to tylko zdjęcie, ułamek sekundy...


na każdym zdjęciu tak siedzi, poza tym, zastanawiałam się czy jej tak wygodnie, bo wygląda to dziwnie. Nikt jej się nie czepia  🙄
wątek zamknięty
wątek zamknięty
no to jedziemy  😎 :

http://www.photoblog.pl/baraneeeeeeek/31677531/kon_z_klasa.html



o niej chyba było głośno na starej volcie... coś mi się przypomina..  👀


rollkur. jestem za. rolowałam Dziadka i Białasa dziś podle i z czystą premedytacją. efekty? Gniady dźwigał się ślicznie w chodach bocznych. bunował się, bo chodzi raz w tyg razem z Białym. tak być dłużej nie może, niestety
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 15:57
no to jedziemy  😎 :

http://www.photoblog.pl/baraneeeeeeek/31677531/kon_z_klasa.html


zanim ten blog zostanie znowu zahasłowany... wklejam "dla potomnych" 😉

2009-02-08 17😲4:27
koń z klasą

wyjaśnijcie mi - po co ja się tak na nim nadymam i gadam z nim? zreszta - z Białym tez ;]

rollkur. jestem za. rolowałam Dziadka i Białasa dziś podle i z czystą premedytacją. efekty? Gniady dźwigał się ślicznie w chodach bocznych. bunował się, bo chodzi raz w tyg razem z Białym. tak być dłużej nie może, niestety. Poza tym pięknie w kadencji Staruszek chodził, zobaczyłam filmiki...jeszcze o nie jest mój dawny Emhyr, ale on wymiata łapami !!! SZOK!!! natomiast pasaż i piaff chyba muszę ogarnąć najpierw z ziemi, w siodle wychodzi nie do końca to, co ma być. pójdzie na dwie lonże, niestety.

potem mało mnie szlag nie trafił... bawiłam się robieniem fotek. otwarty boks, konisko wyszło. i udałoby mi się go wprowadzić bez kłopotu do boksu nawet jedną ręką. ale ciągnęła się za nim derka, kórą Marta postanowiła zdjąć. pal szesc derkę, mówię. ale ta ją złapała..i co? koń zwiał, drugi dostał zajba i się odsadził...opieprzyłam ją, bo mnie cholera wzięła! teraz mi głupio, noo...

Biały na munsztuku...w miarę, ale też dwie lonże pójdą w ruch. jedna rzecz mnie załamała...jaki on jest gruby! jakby miał się wyźrebić! aaaaaa! dietka będzie!

Gniady wchodzi w wiek starości... ja już na nim nawet źle siedzę...nie wiem czy mu nie kupię czegoś na przyrost mięśni, bo teraz normalnie o już się nie da odbudować niektórych rzeczy...

Ponadto - uwalił mnie w paluszek sprawdzałam mu zębiska. i źle wepchnęłam palec. ale nie bardzo, nie jego wina ale nie ma jeszcze ząbków w złym stanie.

będę miała fajne foty, u znajomych na aparacie są genialne po kilku stwierdziłam, że jednak..hmm..będę nieskromna..zajebiście zrobiłam tego konia ;] choć ma fochy i zachowuje się czasem wstretnie, buntuje się, jak dziś, pierwsza klasa a czemu? bo padało ;]

alem się objadła, blee...

to mam dwa palce rozwalone - u nogi duży, po zdeptaniu mnie przez Karinkę, oraz wskazujący u lewej ręki - po zebach Dziadziusia

i tak kocham trepowate owarzycho..choć dziś powiedziałam im, że koniec miłości :P

będę miała normalny munsztuk teraz jeszcze popręg nowy do kupienia.. a potem paszowy dodatek dla Dziadka, pas i lonże dwie. moje własne ;]


wątek zamknięty
Weszlam przypadkiem, brak mi slow. Czy to forumowiczka, ktora miala na olcie nick na litere Z?? Te konie musialy w poprzednim zyciu zrobic cos baaardzo zlego.
wątek zamknięty
Czy to nie nasza koleżanka Zirael?  😲

OMG, ale muszę to zacytować:
rollkur. jestem za. rolowałam Dziadka i Białasa dziś podle i z czystą premedytacją. efekty? Gniady dźwigał się ślicznie w chodach bocznych. bunował się, bo chodzi raz w tyg razem z Białym. tak być dłużej nie może, niestety. Poza tym pięknie w kadencji Staruszek chodził, zobaczyłam filmiki...jeszcze o nie jest mój dawny Emhyr, ale on wymiata łapami !!! SZOK!!! natomiast pasaż i piaff chyba muszę ogarnąć najpierw z ziemi, w siodle wychodzi nie do końca to, co ma być. pójdzie na dwie lonże, niestety.

Czyżby to było rozwiązanie z zagadki blogowej:
http://www.photoblog.pl/baraneeeeeeek/31715138/kto_zgadnie,_co_to_za_chod.html

Ps. co ten koń ma w ryju, bo czy mi się wydaje, czy ten rodzaj munsztuka powinno się stosować jako samodzielne kiełzno?
wątek zamknięty
Caro , to wrzuc jeszcze ze 2 notki  z podobnymi zdjeciami bo sa tez niezłe 😉

Moim zdaniem tak tego  kiełzna uzywa sie pojedyńczo
wątek zamknięty
moja C-kowa laleczka, chora, zwyrodniała.. ale po kuracji pomyka pieknie oby tak zostało...
moja profesoreczka nie chciała robić dziś ciągów w kłusie... to ją wytrawersowałam i wyrenwersowałam ;] od pół roku nie chodzi, a i tak jestem w szoku, że nie ma szaleństw, jest grzeczna, pozwala się trzymać na lekkim kontakcie...

tak..lekki kontakt... te konie mnie już nauczyły jednego - kontakt musi być stabilny i dość mocny. w tej kwestii mój Gniady jest obłędny - na munszuku nie muszę go majzlować, na kontakcie przyjmuje fajnie postawę uzytkową. Z kadencją gorzej ;] za to jak szpanuje przed laskami - to jest genialny ;/


z tego samego bloga... 🤔
wątek zamknięty
xgosiekx   ...Batomowa...
09 lutego 2009 16:20
właśnie miałam zapytać o to, co ma ten konik w pysiu. A czemu ona tak dziwnie trzyma wodze?
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 16:21
Caro , to wrzuc jeszcze ze 2 notki  z podobnymi zdjeciami bo sa tez niezłe 😉
prosze bardzo 😉

2009-02-09 07:20:37
kto zgadnie, co to za chód?

dodam, że nie jest to żaden bunt :P

z palca się wciąż sączy... nieźle...idę sie do roboty ogarniać... cholera, szukanie stajni jak się ma nie za dużo kasy wcale łatwe nie jest ;/

http://www.photoblog.pl/baraneeeeeeek/31715138/kto_zgadnie,_co_to_za_chod.html



wątek zamknięty
[quote author=kurczak_wtw link=topic=26.msg170516#msg170516 date=1234196167]
tak..lekki kontakt... te konie mnie już nauczyły jednego - kontakt musi być stabilny i dość mocny. w tej kwestii mój Gniady jest obłędny - na munszuku nie muszę go majzlować, na kontakcie przyjmuje fajnie postawę uzytkową. Z kadencją gorzej ;] za to jak szpanuje przed laskami - to jest genialny ;/

z tego samego bloga... 🤔
[/quote]

Miło ze strony tego biednego konia, że koleżanka Z nie musi już go na munsztuku majzlować  😵
wątek zamknięty
Czy to nie nasza koleżanka Zirael?  😲


coś mi świta, że tak...

wątek zamknięty
[quote author=Sierra link=topic=26.msg170506#msg170506 date=1234195842]
Czy to nie nasza koleżanka Zirael?  😲


coś mi świta, że tak...


[/quote]

Ja jestem wręcz przekonana, że to ona...
wątek zamknięty
Raczej nie ma wątpliwości...

A ten Biały, o którym wspomina (i chyba jest na jakimś zdjęciu) to nie Okręt przypadkiem?
A Gniady to już leciwy jakiś...

Szok.

Co się w ogóle stało? Pamiętam ją z Volty... Była jakaś afera? Bo już na RV się nie zalogowała. Może być na PW 😉
wątek zamknięty
amnestria, może nie tyle co afera, ale może było kilka dyskusji, gdzie niekoniecznie miała rację...

wątek zamknięty
Aha, ok :kwiatek: Bo myślałam, że odeszła z hukiem czy coś 🙄

Bo jak byłam na etapie "tylko-czytam-się-nie-udzielam" to pamiętałam ją jako bardzo aktywną użytkowniczkę 😉
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
09 lutego 2009 17:53
Tak to Zir.
Tak to Okręt.
Tak Emhyr (?) ma już swoje lata.
Tak, była jakaś "dyskusja", Zir zrezygnowała z konta.
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2009 18:03
najnowsza fotka przedstawiajaca Donnerdiamanta i opatrzona komentarzem, ze to jej najbardziej wartościowy podopieczny (bagatela 100 tys. EUR) własnie zniknęła, ale i tak dala mi do myslenia - bo zrozumialam z niej, ze autorka bloga pracuje opiekując się cudzymi końmi. a tymczasem na jej blogu znajdują się takie madrości:

moja profesoreczka nie chciała robić dziś ciągów w kłusie... to ją wytrawersowałam i wyrenwersowałam ;] od pół roku nie chodzi,
http://www.photoblog.pl/baraneeeeeeek/31476550

to mnie NIECO bulwersuje - bo rozumiem z tej wypowiedzi tyle, ze kon nie pracował od pół roku, a ktos na niego wsiadł i wymagal od niego ciągów, trawersów...

coż... wg. mnie to niezły debilizm i bez wzgledu na to, czy to co jest na blogu jest prawdziwe czy jest tylko wytworem wyobrazni autorki - ja bym komus takiemu konia pod opieke nie dała...


dopisane:
nie jestem wcale taka pewna czy rzeczywiscie praca autorki bloga to opieka nad cudzymi konmi. przez chwile mi sie tak wydawalo, ale... nie jestem tego pewna.
co nie zmienia faktu, ze bulwersuje mnie to co napisala, ze robila z tym koniem po półrocznej przerwie. bo jesli ten kon rzeczywiscie tyle czasu nie pracowal to takie wymagania to glupota i tyle.

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.