Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Jeju a po co brać większy??? Ja mam obwód 53 i biorę kaski 53. Po pierwsze w 90% firm rozmiar się pokrywa a kask ma być dopasowany dość ciasno, po drugie na 100% trochę się ubije.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
10 marca 2013 23:25
Lepiej ciut przyciasny niż latający po głowie- taki może zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak jak napisała epk wyściółka w kasku zawsze się trochę zbije.
Ja teoretycznie na moje 54cm (obwód głowy) powinnam mieć 55 gpa, mam 54 też jest dobrze.
Ja mam kask z decathlonu i mimo, że rozmiar głowy chyba 54 (pisałam wcześniej, teraz już nie pamiętam) to 57 jest na mnie dobre. Ogólnie to jest różnie, są zawyżone i zaniżone numeracje.
Dziewczyny, mam stary toczek firmy PPH JABU, czy on jeszcze chroni głowę? Przepraszam, ale nie umiem zmniejszyć zdjęcia. 😡 a moje ma za dużą wielkość.
Wczoraj przyszedł do mnie kask typu orzeszek Champion "Ventair Deluxe". Sprawia wrażenie porządnego, solidnego i nie wyglądam w nim jak w hełmie hitlerowskim 😉. Dostępny jest w czarnym, różowym, granatowym i chyba srebrnym kolorze, ale ja postawiłam na klasykę i wybrałam czarny 😉. Poprzedni sezon jeździłam zawody w Charlesie Owenie "Adventura", ale raz że taki trochę przyciasny był, dwa ze z wentylacja kiepsko,a trzy to jakoś nie podobałam się sobie w nim 😤.

Poniżej fotka kasku Champion:
Ania, ja mam obwód głowy ok.54 i na mnie 56-57 jest dobre.

niestety u mnie też tak jest obwód 54 a kask 56 - dobry a 54 nie dam rady wcisnąć
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 marca 2013 15:56
I doszła do mnie kamizelka AiroWear! 🙂 Jest cudowna, taka zgrabna i bardzo giętka- mogłabym w niej zrobić mostek gdybym potrafiła. No i szeroki zakres regulacji 🙂. Na początek jestem na +.
Dziewczyny, mam stary toczek firmy PPH JABU, czy on jeszcze chroni głowę?


już nie 🙂
Dziewczyny moze komus sie przyda. Odkrylam fajny kask w decathlonie, bardzo podobny do gpa speed air i horze atlantic zhelter.
Ma atest i mi sie bardzo spodobal jak wyglada na glowie.  A cena powala ze tak powiem - 160zl, i poki ma atest to naprawde mysle ze to kwestia marki tylko 🙄


to akurat troche przeklamane zdjecie, ma lepsza forme, jesli ktos bedzie chcial to wyszle na pw jak na glowie wyglada.


edit: poprawilam blad jezykowy z rosyjskiego  😡
zastanawiam sie nad dwoma kaskami :

1. http://www.gnl.pl/kask-mistrall-casco-p-5990.html
2. http://www.gnl.pl/kask-equi-theme-p-3037.html

ktory lepszy, ktos ma, moze cos o nich powiedziec ? nie chce zeby kask sprawial wrazenie wodoglowia 😁
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 marca 2013 10:18
Kinia16322- Mam ten drugi kask i jestem z niego zadowolona. Łatwa regulacja, nie zsuwa się z głowy i nie jest tak gorąco. W zimę spokojnie pod spód zakładałam opaskę, żeby uszy zakryć i nie czułam jakiegoś dyskomfortu. Polecam!
Arimona a ma on możliwość wyjęcia wnętrza czy podpinki (jak zwał tak zwał) żeby wyprać? Szukam kasku do jazdy na co dzień - byle był w miarę lekki i przewiewny. Już nie mogę patrzeć na mój 4 letni jabu volta 😤 no i spada mi wesoło na oczy bo ubił się
Tak, niby mozna. Ale tutaj akurat nie wiem czy mi sie trafia tak czy wszyscy maja ten problem, ale robi mi sie cos takiego:
to w gpa air:


Ze szybciej sie odkleja klej niz te rzepy, i tak samo mi sie robi w nowej fouganze.
GPA udawalo mi sie wyjac i wyprac i wsadzic z powrotem, bo nie wszystkie rzepy sie odklejaly, ale nie wiem na ile by tego starczylo i juz nie sprawdze bo juz nie zaloze go bo sie zepsul w innym miejscu. 
Co do przewiewnosci fouganzy, to nie wiem, jeszcze nie mialam okazji sprawdzic, ale wydaje mi sie ze nie powinno byc zle.
Weszłam w link Arimony i z ciekawości przejrzałam pozostałe kaski z oferty Deca. Jej, nie sądziłam, że maja tak fajne kaski (przynajmniej na takie wyglądają) w tak niskiej cenie! Teraz moje pytanie: czy ktoś miał do czynienia z tymi kaskami:
http://www.decathlon.pl/kask-safety-brzowy-jump-id_8218036.html

http://www.decathlon.pl/kask-safety-czarny-id_8218039.html

Wyglądają na porządne.. Ciekawa jestem jak z ich wentylacją i jakością. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie bardzo proszę o info 👀
Moon   #kulistyzajebisty
23 marca 2013 16:48
gllosia, właśnie sama w szoku byłam, bo nabyłam sobie taki kask jak pokazała Arimona (tylko bez tego srebrnego - cały jednolity), ale niestety okazał się za mały i go odsprzedałam koleżance - super jej przypasił, mówi, że jest w nim zakochana  😉
jett   success is the best revenge
23 marca 2013 16:55
gllosia, mam taki jak ten drugi, tyle że brązowy. Co do wentylacji to w lecie w nim nie jeździłam, ale jesienią i zimą zdaje egzamin. Jakościowo natomiast jak dla mnie jest całkiem ok  🙂
Moon, jett, super, jestem pocieszona, bo właśnie tego typu kask ostatnio mi się zamarzył, ale nie jestem w tym momencie gotowa wydać min. 300zł na np. Casco. Z opisu też wychodzą fajne i jeszcze mają regulację. O rozmiar to by chyba trzeba było dzwonić/pisać do Deca, bo w przypadku kasku S czy M to mi nic nie mówi.. Do Deca mogę podjechać, ale już widzę, że będą te kaski w sklepie.. U nas zawsze asortyment mega wybrakowany :C Teraz mam kask, który w zimie mi zapaca głowę, aż boję się pomyśleć co będzie w lecie. W dodatku nie jest do końca wygodny dla mnie i nie podobam się w nim sobie 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 marca 2013 18:13
Arimona, a pamiętasz jaki to dokładnie atest jest? 🙂
Pomocy!  🙇
Szukam w miare eleganckiego kasku, najchętniej zamszowego na zewnątrz, w kolorze ciemno brązowym. Im mniej będzie kosztował, tym lepiej 🙂 może komuś rzuciło się coś ciekawego w oczy?  👀
Ktos
CE EN 1384 - tak napisane tutaj (ten sam kask, tylko wlasnie czarny caly):
http://www.decathlon.pl/kask-ridair-czarny-id_8184284.html

gllosia
te kaski sympatyczne, ale CE EN 1384 nie spelniaja z tego co ja patrzylam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 marca 2013 19:35
Arimona, suuuper 🙂 tam jest jeszcze ładny tańszy kask,też jak GPA ale nie mucha,tylko ten classic i są granatowe 🙂
Arimona, spełniają wszystkie: "Kask spełnia wymogi normy UE 1384 - 1996 / 2006." 😉
gllosia,
to cos musiałam przegapić   😡

Ktoś,
a granatowych nie widziałam ładnych, ale to pewnie u mnie w deca nie było.
gdyby był taki jeszcze jednolity brązowy, to nic mi juz do szczęścia nie potrzebne  😀iabeł:
hszonszcz   wredny hszonszcz.
23 marca 2013 20:03
Poleca ktoś kask York Dynamic?
ale mi apetytu narobiłyście na te kaski z deca  🤬

co myślicie o tym, bo wygląda bardzo porządnie, tylko nie jestem przekonana co do tych kryształków z przodu?
http://www.decathlon.pl/kask-c600-strass-czarno-szary-id_8183780.html
Jutro wybieram się do Deca obejrzeć kaski  😜 i na razie chyba tylko na oglądaniu się skończy...
Haha, zaraz pół re-volty będzie się w Decathlonowych kaskach wozić 😁
gllosia, ja już się wożę, w starym modelu, który mam jeszcze z czasów jeżdżenia w szkółce, ale nowy na zawody bardzo by się przydał 😀.
No, ale ja właśnie nie mówię o starych modelach tylko o tych, o których mówimy teraz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się