Dzisiaj na obiad ...

Od dziś dietetycznie:
Pierś kurczaka duszona z cukinią i chilli z ryżem (mix białego i dzikiego)
safie
Tata Ci gotuje ? - zazdroszczę  🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 marca 2013 14:20

safie
Tata Ci gotuje ? - zazdroszczę  🙂


Tata lubi i potrafi 🙂 Teraz jest na emeryturze, ale wcześniej pracował w systemie zmianowym z dwoma dniami wolnego, więc chcąc nie chcąc musiał  😁
Znowu curry z dynią i indykiem, na dokładkę sernik dyniowy. Nie sądziłam, że w marcu uda mi się kupić dynię, a tu niespodzianka 🙂 Podobno francuska, nie żadna chińska i dobra!
Paszteciki z kapustą i grzybami (kupcze :P).
safie
Fajnie  😜

U mnie dziś łosoś + kasza perłowa z groszkiem 😜
stripsy z kurczaka z frytkami  😉
Szukam inspiracji na jakiś fajny przepis- warunek to czas przygotowania do 2 godzin (ewentualnie jeśli można coś zrobić typu zamarynować mięso dzień wcześniej to też jest ok), nie na słodko i nie czerwone mięso- drób, ryba ok. Kaczka z jabłkami chodziła mi po głowie, ale może podpowiecie coś ciekawszego?
Ten indyk ze sliwkami wyglada super, dzieki :-)
Robiłam coś podobnego w zeszłym roku na Wielkanoc, chyba powtórzę i w tym, bo wyszło bardzo dobre 🙂
Dzisiaj pyszna zupa z marchewką, groszkiem i kukurydzą zaprawiona dużą ilością smietany, posypana świeżą natka pietruszki.
Wygląda pięknie a smakuje jeszcze lepiej  😜
Później będzie łosoś 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 marca 2013 13:02
Tristia ooo .. takiego połączenia nie widziałam wcześniej 😀 Jakie dałaś proporcje do zupy ? 🙂 Potem to miksowałaś?
Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2013 13:08
Zupa krem z soczewicy - męża nie ma to można coś bezmięsnego w końcu zjeść  😁
Kami miałam wczoraj zupę (krem) z soczewicy  😉

Dzisiaj danie w 5 minut 😀 duszone warzywa- marchewka, kalafior, groszek, kukurydza z maslem czosnkowym (swietna mieszanka z Lidla!) i jajko sadzone 🙂
subaru2009- Nie miksowałam.
Wrzucam dwie kostki rosołowe warzywne (jako żem wegetarianka), dwa listki laurowe, kilka ziaren ziela angielskiego, pokrojone ziemniaki, marchewkę i groszek (z mrożonki tym razem), oraz trochę pora.
Kiedy warzywa są miękkie, zaprawiam śmietaną (cała mała 18%) z dodatkiem mąki (około 2 łyżek).
Na koniec dodałam jeszcze groszku z puszki i kukurydzę z puszki (lubię dużo) oraz przyprawy (pieprz ziołowy, czarny, vegeta, maggi itd.) i dużo posiekanej natki pietruszki.
Zupka lekko gęstnieje dzięki zaprawie, tworząc lekko kremową konsystencję 🙂
Oczywiście można zrobić wersję ze świerzych warzyw, ja jednak nie miałam.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 marca 2013 13:29
Dzięki za przepis ! Już wiem, co w niedzielę będzie na obiad !  😍
Kami, mogłabyś podać przepis? Bo wczoraj kupiłam zieloną soczewicę (akurat była wyłożona w lidlu) i właśnie myślałam co z niej mogę zrobić.
Subaru2009- Nie ma sprawy 🙂 Daj znać jak wyszła 🙂

A ja poproszę o przepis na sos śmietanowo-koperkowy do ziemniaczków (bo jutro chyba będą kotlety sojowe)  :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
21 marca 2013 18:46
Mia ugotowałam rosół (szponder, marchewka, seler, pietruszka korzeń i nać, por, kapusta, ziele angielskie, pieprz czarny cały, liść laurowy, na koniec sól). Wyłowiłam mięsko i zostawiłam dla męża  😁 wypłukałam soczewicę (tylko ja miałam czerwoną - szybciej się gotuje), pokroiłam kilka ziemniaków w kostkę i dorzuciłam do rosołu. Jak ziemniaki były miękkie zblendowałam całość (razem z jarzynkami z rosołu), dodałam jeszcze majeranku. Przed blendowaniem wyłów tylko ziele angielskie i liść laurowy. Możesz też obrać szponder (albo zrobić rosół drobiowy i wtedy kurczaka) i podać z mięskiem. Jak mam ochotę to czasem dodaję sobie śmietankę na talerzu  😉

Tristia ja bym wymieszała śmietanę z jogurtem greckim, dodała drobniutko posiekany koperek, sól, ewentualnie trochę czosnku bo mi pasuje i zostawiła na parę godzin do przegryzienia  🙂
Owoce morza w winie i pomidorach  😀
Kami, dzięki :kwiatek:. Brzmi prosto i pysznie 🙂
U nas dzisiaj pierogi orkiszowe z kurkami 😜
Kami   kasztan z gwiazdką
23 marca 2013 16:23
O matko zen daj przepis  😜 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciasto jak na pierogi, tylko zamiast mąki pszennej daję orkiszową. Mąka, ciepła woda, dzisiaj dodałam łyżkę masła. Kurki siekam, niezbyt drobno, ale siekam- podsmażam na patelni z cebulką (cebulka mocno posiekana), sól i pieprz do smaku. Podsmażam z reguły na maśle, ale dzisiaj na obiedzie osoba na diecie redukcyjnej, więc poddusiłam na wodzie, też wyszło ok.
U mnie dziś sajgonki z krewetkami, kasza kuskus z masełkiem i przyprawą curry, a do tego wiosenna sałatka z rzodkiewką i ogórkiem  💘
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 marca 2013 20:46
A ja dziś Kurczak wypiekmorda  😜 dawno nie zrobiłąm tak ostrego kurczaka O.o z duszoną marchewką i buraczkami zasmażanymi
Wow, takiego określenia jeszcze nie słyszałam 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 marca 2013 22:02
To było moje pierwsze skojarzenie "wypalmorda"  😁 jutro robię powtórkę z rozrywki  😁 zalałam go sosem sojowym i ostrymi przyprawami do skrzydełek plus czerwona ostra papryka. Jak to zamarynowałam, to na patelni go podlałam wodą i jeszcze dolałam odrobinę sosu sojowego i dorzuciłam przypraw  😜
Właśnie mi się piecze pasztet warzywny 🙂
W piekarniku właśnie się robią naleśniki z farszem szpinakowo-pieczarkowym zapiekane w sosie beszamelowym z serem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się