Kacik endurance

Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 marca 2013 17:42
My dzisiaj 3,5 h, bo zgubiłam się trochę w nowym lesie  🤣 W gratisie łosie pooglądaliśmy.
U nas jak narazie warunki fajne.
No i po konferencji. Całość przebiegła dość sprawnie, chociaż z początku wydawało się, że wszystko skupi się na nowym regulaminie, którego notabene i tak nie będzie 😉
została wybrana nowa komisja - moim zdaniem dobrze dobrany skład, oby razem z przewodniczącym sprawnie działali 🙂
Bardzo istotna zmiana na ten rok - zmiana dystansu MPS ze 160 na 125km. Można powiedzieć: nareszcie bardzo mądra decyzja!  😅
dlaczego uważasz, że dobra?
Na zachodzie dystanse mistrzowskie to przecież nie 125...

o butach coś bylo? 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 marca 2013 19:22
Dlatego dobra, bo w zeszłym roku nie zglosił się nikt do MP na 160 km. Rok wcześniej nikt nie ukończył. W Czechach mają mistrzostwa na 120, a poziom jest u nich wyższy niż u nas. Więc lepiej móc zorganizować prawdziwą rywalizację na niższym dystansie, niż w ogóle.
dlaczego uważasz, że dobra?
Na zachodzie dystanse mistrzowskie to przecież nie 125...

o butach coś bylo? 😉


Zgodnie z tym co napisała Wojenka + to, że kiedy na konferencji padło pytanie ile PAR jest w stanie pojechać MPS w Zakrzowie na dystansie 160km, rękę podniosły dosłownie 2 osoby. Kiedy padła propozycja dystansu 125km - co najmniej 7 par. Po prostu nie ma u wystarczającej ilości koni do wzięcia udziału w takim wysokim dystansie. W roku 2012 dystans 160km ukończyły zaledwie 3 pary.
oki przekonałyście mnie 😉

ponawiam pytanie o butki
Na forum publicznym nie padło pytanie o buty-nie dali nam szansy,pytaliśmy zakulisowo sędziów i stanęło na tym,że najlepiej taką kwestię zgłosić sędziemu na przeglądzie przedstartowym,ewentualnie nawet komisyjnie butki założyć i nie powinno być problemu.
Napiszcie proszę jakieś szczegóły dotyczące regulaminu dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w konferencji i nigdzie nie mogą znaleźć  sprawozdania. Czy pozostał bez zmian?
z góry dziękuję
kat.jot, regulamin pozostał bez zmian. Obowiązuje ten z 2012 roku - jest do pobrania na stronie PZJ.
Dziękuję
Poza tym, że nie ma już skróconej ścieżki zagrywania (3xN) 😉 Teraz do 1* można zagrywać tylko przez 2xP + 2xN
a czy zmieniło się coś w kwestii zawodów towarzyskich?? Chcielibyśmy zrobić test koniom, jakby się spisały, to myślelibyśmy o czymś więcej. Na początek nie chcemy pakować się w licencję ani angażować w robienie odznaki, bo czasu i tak na wszystko brakuje (ja bym chciała, na którymś ze swoich ogonów zrobić ale wiadomo- z koniem trzeba popracować pod tym kątem)
Regulamin z drobnymi (estetycznymi) poprawkami powinien pojawić się do końca tego tygodnia.
Na stronie endurance.pl pokazały się propozycje zawodów w Zakrzowie. W dziale "opłaty" wymienione są konkursy CEN i 1* i 2* CEI. A gdzie 3*CEI? Mam nadzieje, że to niedopatrzenie i w propozycjach zawodów międzynarodowych się pojawią. Chyba nie zrezygnowali z tego konkursu?
Sa to narazie propozycje zawodow krajowych. Informacje na temat CEI pojawią się z propozycjami międzynarodowymi. A Wy 160 jak rrozumiem?
Tak też myślałam. Tak , chciałabym pojechać 160. Po prostu jest to jedyne 160 które odbywa się w Polsce.A czy będzie nas na jesieni stać na wyjazd za granicę to nie wiem. Ale to zależy jeszcze od zdrowia i kondycji kobyłki. Czy zdążymy się przygotować.
Na forum publicznym nie padło pytanie o buty-nie dali nam szansy,pytaliśmy zakulisowo sędziów i stanęło na tym,że najlepiej taką kwestię zgłosić sędziemu na przeglądzie przedstartowym,ewentualnie nawet komisyjnie butki założyć i nie powinno być problemu.


ale generalnie sędzia może się nie zgodzić. I co wtedy? Na "gwałtu-rety" szukać kowala i kuć? Jechać boso?
Nie Epikeo,sędzia nie może zabronić jazdy w butach,chodzi o to,że ktoś może zinterpretować buty jak ochraniacze,a te na przeglądzie weterynaryjnym się ściąga...
aaa oki 🙂

To kto kiedy startuje? I będzie "przecierał szlaki" z w temacie butów 🙂 Będę trzymać kciuki
Ja z Benkiem planuje w Zakrzowie 🙂 przed przegladem trzeba bedzie sie zapytac sedziego czy w butach bedzie mozna wchodzic na bramki, ale jesli mam byc szczera to noe wyobrazam sobie sytuacji zeby trzeba je było zdejmować, bo jednak jak nagle zdejmie się je z kopyt to koń powinien mieć chwile czasu żeby przyzwyczaić sie do podłoża.
My trochę wcześniej,bo 27-go w Gieniuszach,ale tam akurat będą sędziowie,z którymi rozmawialiśmy.No i nie wiem,czy Maja pożyczy Bahrainowi swoich butków?
Zdradzcie tajemnicę, jak wypowiedzieli się na ten temat owi sedziowie? 🙂 27 kwietnia?
Czy wiadomo coś na temat kwietniowych zawodów w Championie? Nie ma żadnych propozycji na necie... ktoś planuję się wybrać ?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 marca 2013 23:31
na razie zawody chyba stoją pod znakiem zapytania ze względu na pogodę 🙁 po szczegółowe informacje najlepiej dzwonić do organizatorów.
Tak Aniu,27-go kwietnia,chcę zrobić podejście pod odznakę.A co do butów,to po wczorajszych perypetiach z zakładaniem,nie wyobrażam sobie zakładania ich po każdej bramce-robiliśmy to na betonie,a na gołej ziemi byłoby jeszcze gorzej. Wprawdzie do tego czasu wyrobią się trochę,a i Bahrain jest grzeczniejszy w tym względzie od Mai(baba jedna😉),ale zawsze to byłoby okradanie konia z chwil odpoczynku.
emptyline   Big Milk Straciatella
31 marca 2013 17:49
Przekopałam się przez cały wątek, ale nie znalazłam w sumie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Przede wszystkim chciałam trochę więcej poczytać o samych rajdach, z czym to się je, na stronie PZJ znalazłam tylko króciutki opis. Jest może jakaś sensowna strona o endurance, najlepiej po polsku, ew. po angielsku? Nie chciałabym zaśmiecać wątku głupimi pytaniami.  🚫
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 marca 2013 17:51
emptyline   Big Milk Straciatella
31 marca 2013 17:53
Jestem zdecydowanym tłumokiem, dziękuję Ci bardzo, Wojenka.
Niestety kolejne zawody przeniesione na dalszy termin, pogoda dała się w kość :/
a jak tam treningi i przygotowania do pierwszych zawodów idą?
Dzisiaj oficjalnie zostaliśmy "szportowcami" na ten rok-Klaudynka odwiedziła PZJ i wykupiła licencje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się