Spłonęła stajnia w Deskurowie

Zmiana planów , jade w piatek bo coś sie ze Zduśką nie możemy dogadać co do przechwycenia worka  😉i musze czekac na kuriera który przywiezie dla moich koni pasze.
Ja moge oddac dwa czapraki i kantar.
Kochani! Mamy zadeklarowaną dużą pomoc od november.rain. W piątek dostaniemy rzeczy, które nam zechciała oddać i te, które dla nas zebrała od innych. Z tego co wiem, Ciska będzie również miała dla nas sprzęt. Tak więc w piątek wieczorem napiszę co już mamy i o co wciąż prosimy.

Z moich oszacowań wynika, że najtrudniej będzie nam zdobyć siodła: na dużego konia, dużego kuca i małego kuca, a także ogłowia dla kucy (dla konia ogłowie już mamy dzięki ofiarności Kaszuni) i popręgi.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 marca 2013 21:31
Ja powinnam paczuchę po weekendzie puścić kurierem 🙂
Kochani! Mamy zadeklarowaną dużą pomoc od november.rain. W piątek dostaniemy rzeczy, które nam zechciała oddać i te, które dla nas zebrała od innych. Z tego co wiem, Ciska będzie również miała dla nas sprzęt. Tak więc w piątek wieczorem napiszę co już mamy i o co wciąż prosimy.

Z moich oszacowań wynika, że najtrudniej będzie nam zdobyć siodła: na dużego konia, dużego kuca i małego kuca, a także ogłowia dla kucy (dla konia ogłowie już mamy dzięki ofiarności Kaszuni) i popręgi.


Dziewczyny napiszę dziś wieczorem co dokładnie mam, bo jeszcze 3 osoby w mojej stajni zostawiły wczoraj sprzęt (dziękuję ogromnie Stajni Siekierki i osobom zaprzyjaźnionym z naszą stajnia, you're so awesome  :kwiatek🙂. Na teraz mam sporo czapraków, kantarów, uwiązów, derki, szczotki.
zrobiłam paczke z brzozkowych rzeczy. duży karton, poleci do pako jutro.
derki polarowe i padokowe, kilka czapraków, szczotki, kantary (cob i full), coś tam...
mam nadzieje że wybrałam przydatne rzeczy...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 marca 2013 19:19
słuchajcie czy jest ktoś z moich okolic co robi również paczkę i jeździ do warszawy ? Kurde bo ja mam cały czas pod górkę. Mam ten worek z paszą dla klaczy i nie chciałabym aby kobyła czekała na jedzenie. A do warszawy nie mam po drodze a tym bardziej do Wyszkowa  🙄
poratujecie jakoś ? Bo nie chce znowu Ciski ciągać 30 km do siebie  :kwiatek: Mieszkam w Pruszkowie, codziennie jestem w Żyrardowie i Radziejowicach,
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
28 marca 2013 21:19
Przekazałam dzisiaj Cisce nadmiary z Bajardówka 🙂
I to spore nadmiary  😁
Rzeczy niepotrzebne w Deskurowie pakuje i wysyłam do Met. Jutro skonsultuje sie z Marta_sz.  😉
Nie wiem co jest w paczce od Koniczki i Horse_art, ale po analizie rzeczy ktore ja zebralam to najbardziej przydalyby sie wedzidla, wodze, oglowie pony, strzemiona, popregi, pusliska, jakis misek czy zel pod siodl
Hm ja jutro to przejże u siebie w stajni , dodam to co ja jeszcze  będe miała.
Mam na pewno wędzidło kucykowe u siebie w pudle . Będziemy grzebać bo biore koleżanke i jedziemy do stajni najpierw  🙂
kurcze o wędzidłach nie pomyślałam ;/
jak pisalam - czapraki, derki, szczotki, kantary, bacik.... ogłowi, puslisk, nie było niestety.
może o jeszcze coś rano zdążę zadzwonić?
jakiś kask może? wędzidła - jakie?
Kaski jak najbardziej potrzebne - wszystkie spłonęły.
Wędzidła tez spłonęły?
Ciska, o której wyruszasz?
Ja przywiozłam na Siekierki, więc będzie, komplet puśliska-strzemiona, popręgi ujeżdżeniowe ale może na małe kucyki się dopnął (70cm i trochę wyciągnięte gumy), popręg 120cm, ogłowie full, czapraki, derkę drelichową 135cm, wytok cob, podogonie kucykowe.
[quote author=zduśka link=topic=91090.msg1730763#msg1730763 date=1364498386]
słuchajcie czy jest ktoś z moich okolic co robi również paczkę i jeździ do warszawy ? Kurde bo ja mam cały czas pod górkę. Mam ten worek z paszą dla klaczy i nie chciałabym aby kobyła czekała na jedzenie. A do warszawy nie mam po drodze a tym bardziej do Wyszkowa  🙄
poratujecie jakoś ? Bo nie chce znowu Ciski ciągać 30 km do siebie  :kwiatek: Mieszkam w Pruszkowie, codziennie jestem w Żyrardowie i Radziejowicach,
[/quote]

zduśka ja mieszkam w Kaniach, mogę od Ciebie zabrać/Ty możesz mi podwieźć paszę i byłaby do odbioru w Trakenie na Ursynowie lub w Sulejówku, od siebie też coś dorzucę bo nie mam jak pojechać sama mimo, że się wybierałam... Tylko czy ktoś będzie mógł odebrać?
Z Ursynowa to spokojnie ja moge zabrać.Kolejny raz do Wyszkowa będe jechała w niedziele.

Megane za jakas godzine wyruszam. 517 103 477 jak by coś 😉
Byłam u Pako . Zostawiłam rzeczy które były w rozmiarze 2 + kask , sztylpy , wodze , wytoki , ogłowie, wędzidło , 2 czapraki , podkładke pod siodło , ochraniacze, duużą torbę szczotek, smar do kopyt i cos tam jeszcze .Wybierałyśmy to co było jej potrzebne .
No i szczerze powiem ze strasznie dużo tego zostało dlatego po świetach spróbuje upchnąć to w jedną paczke  i wysłać aczkolwiek to na prawde bedzie usiało być wielkie pudło  😉
Ogromne podziękowania dla november.rain i Ciski za sprzęt, witaminy, jabłka, marchewki i za Wasze odwiedziny dzisiaj.
W tej chwili mamy już w wystarczającej ilości:
czapraki
kantary
szczotki
bat do lonżowania.

Dzisiaj było trochę na szybko, jutro pokompletuję strzemiona z puśliskami, wodze z ogłowiami itp. i będę mogła więcej napisać, które z tych rzeczy już mamy.

Ogromnie dziękuję Wszystkim, którzy przekazali sprzęt dla nas  :kwiatek:

Jeśli chodzi o samopoczucie koni, to nasze kuce są już w lepszym stanie. Bardzo nerwowy jest wciąż nasz wielkopolak, Ogórek. Na dodatek Ogórek przeziębił się i kaszle. Będę Was na bieżąco informować o jego stanie.
Ta stajnia była bardzoo  fajna szkoda .Siodła czapraki to nie kłopot ogłowia itp...szkoda stajni i koni najbardziej !!!
Tam jest potrzebna pomoc bo tam nic nie zostało! Te konie... Katastrofa podsumowując .    🙄
(To mój  pierwszy wpis tutaj ;-)  )
Pierwszy wpis i to nic nie wnoszący.

Pako jak tam przeglądanie rzeczy ? masz juz liste czego jeszcze potrzeba ?
Osoba, która podarowała nam siodło na wielkopolaka rozmyśliła się i po dwóch dniach je zabrała. Ktoś na szczęście zaoferował pożyczenie siodła - ogromne podziękowania za to.

Kosmyk: W tej chwili mamy siodło i ogłowie pony na naszego małego kucyka. Brakuje małych wodzy i małego popręgu w rozmiarze pony
Świderek: Na większego kuca mamy w tej chwili wodze i wędzidło. Brakuje ogłowia cob oraz siodła - to są wartościowe rzeczy, ale gdyby ktoś miał niepotrzebne albo mógł pożyczyć, to z wielką radością byśmy wzięli.
Ogórek: Wielkopolak ma skompletowane ogłowie (z wędzidłem i wodzami), strasznie się cieszę, to dzięki Wam! Dla niego mamy też strzemiona i popręg (mam nadzieję, że będzie pasował do siodła, którego nie mamy). Brakuje siodła i puślisk

Inne potrzebne rzeczy to:
lonża
kaski dla klientów szkółki - dzieci i dorosłych
bacik dla dzieci (dla Ogórka się przydaje)
pasza: owies, słoma, siano - w tej sprawie prosimy kontaktować się bezpośrednio z Ewą, właścicielką stajni w Obrębie
i materiały budowlane, o których pisałam wcześniej.

Czapraki mamy, ale jeśli ktoś ma na zbyciu niepotrzebne, to pomyślałam, że przydałyby się na zmianę w przypadku prania albo zamoczenia.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziękuję za Wasze wsparcie. :kwiatek:
wyslalam wam kilka czapraków (duze i kucykowe), jakies już dostaliście - to będzie na zmiane po 3 komplety :P
bacik też wyslalam.
szkoda, że o tych kaskach wcześniej nie pisałaś 🙁

możecie też jakieś nadliczbowe, czy niepotrzebne rzeczy sprzedać i kupić siodła - mozna takei używane, nawet poniszczone ale sprawne i po 300 zł kupić... moze tak będzie łątwiej, te pozostałe rzeczy też mozna powymieniać
Pako ja mam na pewno ogłowie cob i kucykowe wodze u siebie , w piątek będe w stajni to poszukam.

Ah no i ja mam jeszcze czapraki które przyjechały z Bajardo wiec jesli po odebraniu paczki od Horse_art nadal będą potrzebne to oczywiscie wam je przywioze.
Spalona stajnia i apel o pomoc

http://www.tubawyszkowa.pl/video/kanaly/flesz/JVgYS3KzNUM

informacje o stajni 01:18 - 1:45

horse_art, ciska - dziewczyny, bardzo Wam dziękuję! O tych kaskach faktycznie zapomniałam wcześniej 🙁 Próbuję wszystko ogarnąć, czasem coś się wymyka. I fakt, dobry pomysł, żeby posprzedawać nadwyżki sprzętu i kupić siodła.
Pozdrawiam serdecznie!
Przede wszystkim dobre w tym forum jest to, że każdy się jakoś organizuje i oferuje pomoc. Stajnia, która spłonęła, wraz z trzema końmi, to jednak wielka tragedia.

Osoba, która ma kontakt z właścicielem i właścicielami koni, niech zrobi widoczną listę tego, co jest potrzebne. Będzie łatwiej się połapać, bo na razie jest chaos.
MelancholieDemon, spójrz na datę założenia wątku ostatniego posta...
witam , weszłam na ten wątek i zastanawiam się bo mam siodło, zapytam mamy czy pozwoli mi je oddać, mam również wędzidła ktore napewno mogę oddać . oraz derkę , dużą i białą. Jeśli mogę jakoś pomóc, to proszę na pw. napisać czy napewno się pytać i jak z tymi wędzidłami i derką. 🙂


Jakie wieści z pogorzeliska?

Czy jeszcze jakaś pomoc jest potrzebna?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się