Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Normalnie zawinięty, wysoko.
Burza, ja nigdy czegos takiego nie widzialam 🙂 Jaki jest cel takiego bandazowania? Bo mi sie wydawalo, ze to moze byc dla konia niewygodne.
ikarina, nieraz to zależy od tego gdzie koń np się stuka po nogach, a czasem tylko od tego co nam sie podoba. W zał jakieś stare foto z netu też wysokiego zawinięcia.
Burza, tylko w tamtym ogloszeniu bandaze byly az na nadgarstkach, a u ciebie sa zawiniete tuz pod stawami, tylko podkladki je dotykaja. Moim zdaniem koniowi na twoim zdjeciu jest wygodniej, niz temu poprzedniemu.,
😀 patrzyłam pięć minut temu na to ogłoszenie i nie zauważyłam tych bandarzy,trochę mi sie tylko koń "skrócił" ale myślałam, ze tu juz przez tą godzine 😉 Konik fajny, chociaz ja bym nie brala 14-nastolatka do sportu. Szczególnie zaawansowanego.
To mnie zabiło! (no dobra, podpuściło do wstawienia tutaj :lol🙂
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/6147
Że niby normalne ogłoszenie? Oprócz kolejnego konia za 1 PLN?
Normalne, ale film - perełka. Koń sprzedawany jako skoczek a dopatrzeć się skoku na filmie niemal nie sposób - dziwnym trafem "tnie się" przed przeszkodą 😀 Fajny taki parkur "reklamowy"  😜 - widać konia przed skokami i po skokach.
halo, u mnie filmik wyświetla się w całości
Konik fajny, chociaz ja bym nie brala 14-nastolatka do sportu. Szczególnie zaawansowanego.


Dlaczego nie? Znajoma ma 18-latke i przygotowuje sie do Windsoru, inna znajoma na 25-latce krosy jezdzila, ja mam 12-latka i tez mam z nim ambitne plany. Przykre, ze caly czas wielu ludzi skresla konie powyzej 10 roku zycia, bo "stary" i nic ambitnego sie z nim nie zrobi  🙄

edit: halo, u mnie tez z filmem wszystko ok. No i - kolejny kon do mojej stajni  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
14 kwietnia 2013 06:36
halo, to coś z twoim łączem, u mnie też działa.  😉
halo, to Tobie się tnie.
1PLN pewnie oznacza, że cena do negocjacji, zaproponowania..
Z tym ogłoszeniem wszystko byłoby ok gdyby nie... cena.
Super ekstra FRANCUSKIE oficerki !
Drogo tam mają we Francji 😀

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/53370
a czym różnią się od polskich ?  🤣  fajną masz dziewczyna ścianę w pokoju :P
Fallada99   Back to the game!
14 kwietnia 2013 10:05
Justyna Trz z tego co sie nie myle to ogłoszenie nie tak dawno tu było 😉
Fallada99 jeśli tak to wybacz, ale po prostu nie mogłam się powstrzymać 😀
Justyna Trz, hi, hi.. mam takie same z decathlonu i jakoś takie drogie nie były  😉
ikarina ja mialam rownież 12 latke do sportu. Ale często takie konie po 14 roku zycia , które dużo startowały mają większe prawdopodobieństwo kontuzji od tych młodszych , które zaczynają starty . Nie zawsze , ale zazwyczaj. Nie wiem jak to jest w ujeżdzeniu , ale w skokach nogi prędzej czy później wysiądą.  Wedlug mnie kon 14 letni moze byc do sportu ale nie do wysokich startów, co uważam za 125, 130.btw. Po co kupować konia niepewnego? 
Justyna Trz, hi, hi.. mam takie same z decathlonu i jakoś takie drogie nie były  😉


dar, doskonale o tym wiem bo też takie mam. Dlatego to mnie rozwaliło  😀
Justyna Trz -nie tak dawno wstawiałam to samo 🙂 ale mnie rozbawiło w nim dosłownie wszystko-opis,cena,zdjęcia...  😎
Finezyjna, no, oczywiscie, to jest sprawa mocno indywidualna - jeżeli kon cale życie był jeżdzony na zasadzie"byle dalej, byle szybciej" to oczywiście, ze w wieku 14 lat nie będzie się nadawał do niczego. Jednak, leżeli jeździmy sensownie, to kon będzie starczal na długo - na Olimpiadach startowały przecież 18-stki, Badminton przeszedł bodajze 17-latek. Tym samym są 6-latki, które juz w wieku 2 lat byly puszczane w korytarz 150 i przez to są kompletnie zrujnowane.
Wiele ludzi ciągle nie szanuje koni, traktuje je jak rower, dlatego mnóstwo kupujących żyje w przeświadczeniu, ze powyżej 10 lat to nie ma co kupować - i w sumie im się nie dziwie. Szkoda, gdyż przez to marnują się naprawdę fajne perełki, które mogłyby pracować i to nawet na pełnych obrotach przez dobrych kolejnych kilka lat.
Inna sprawa - jakież to niewygodne, opieka nad nastolatkiem - suplementy, większe skupienie nad prawidłowo zaplanowanym treningiem, wszystko wolniej, mozolnie, nie od razu... ale mimo wszystko, ciągle można miec sporo radochy. Sama jeździłam 18 latka, którego przy dobrze zaplanowanym tygodniu można było wrzucić w pojedyncze 130-ki bez uszczerbku na jego zdrowiu. Podejrzewam, ze gdyby go jeździł ktoś lepszy, niż ja, to by mógł pojechać sobie zawody 125 raz na miesiąc, dwa. Ale niestety, niewiele ludzi lubi tak się z koniem "certolic" 😉
Czasami 8 latek niewłaściwie użytkowane będzie bardziej zniszczony niż 20latek. Nasze 18 i 19latki śmigają od 14 lat w szkółce po 3 godziny dziennie i mają się... tak się mają:





Hubertusy i szalone tereny też im niestraszne

😁
http://tablica.pl/oferta/ogier-malopolski-sp-ID1HWEF.html#969ddf8106;r:;s:
W wieku 3 lat może już GP będzie chodził w tym tempie, co?  👿
do 3 tys, lub wiecej z mozliwoscia spłacania na raty.  😁
Cyśka inteligencja ludzi  🙄
ale przynajmniej konik po Krymie, a jak wiadomo Krym po Berberysie czyli coś dobrego z niego wyrośnie 🙂!
Tylko jako wyjaśnienie: sprawdzałam na 2 kompach, widocznie serwer ciął (nadal tnie). Ale uwierzcie - wrażenie irytujące: oglądasz sobie z zainteresowaniem, konik zbliża się do przeszkody - bach - jest za przeszkodą, znowu czekasz, wszystko ok - bach, znowu za przeszkodą 🤣 Dziwne, że inne filmiki mi się nie tną, to pierwszy raz tak.
Ikarina co racja to racja. Ja ostatnio miałam doświadczenie z młodym koniem. Chcieliśmy go kupić. Koń promowany jako sportowy, juz jako pięciolatek skakal do 130 włącznie. Niby okej, jednak gdy weterynaz go zbadał (ciekawe ze nie wykazał tego zrobiony PRZEZ WŁAŚCICIELA tiff , ani jego weterynaz tego nie wykrył ) okazało się ze kon ma chorobe trzeszczek kopytowych i to drugiego stopnia.  🙇 Nawet już nie chodzi o to, ze ja chciałam go kupić , ale koń z chorymi nogami i jeszcze do sportu... Szkoda konia  🙁
hszonszcz   wredny hszonszcz.
14 kwietnia 2013 20:39
Finezyjna i pewnie był czymś nafaszerowany żeby nie pokazywał choroby?
hszonszcz nie wydaje mi się. Jest tak czasami , że konie z tą chorobą chodzą w sporcie i nic im nie jest. Ale jest tez często tak , że jest wszystko dobrze i nagle koń odmawia skoków z powodu bólu. I wtedy kaplica. Nie znam dokładnie tej choroby, wiem tylko tyle od mamy (co to za choroba) i mojej trenerki, która właśnie powiedziała mi to co napisałam.
Żałosne  po prostu. Chodzi oczywiście o konia, bo o właścicielu się nie wypowiadam (!) , który po prostu może się męczyć później, szczególnie po skakaniu przeszkód 130 w wieku pięciu lat .
Ludzie są okropni, ale nie uratujemy całego świata. Jak to moja mama mówi, życie im jeszcze pokaże , za to co robią zwierzętom 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 kwietnia 2013 20:59
Z tym ogłoszeniem wszystko byłoby ok gdyby nie... cena.
Super ekstra FRANCUSKIE oficerki !
Drogo tam mają we Francji 😀

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/53370


W sumie było chyba stronę temu, ale weszłam i zobaczyłam, że treść jest zmieniona (usunięta minimalna cena sprzedaży-160zł i dodanie kosztów zakupu- 400zł). Może się o jedno zero machnęła :p
hszonszcz, 2 stopnia trzeszczek to koń spokojnie może nie pokazywać. 2 stopień to poszerzone kanaliki - a konie w znakomitej większości przypadków to do czasu większych wżerów, cyst itp. poważniejszych zwyrodnień to raczej nie pokazują - szczególnie te kute.
Zresztą sama widziałam zdjęcia, na których nie było widać poszerzonych kanalików, pomimo, że koń miał je. Kwestia zdjęcia. Wystarczy zrobić pod złym kątem.

W sumie było chyba stronę temu, ale weszłam i zobaczyłam, że treść jest zmieniona (usunięta minimalna cena sprzedaży-160zł i dodanie kosztów zakupu- 400zł). Może się o jedno zero machnęła :p


wg profilu:
Płeć: Kobieta
Wiek: 12
Skąd: Bielsko-Biała

wiec to mowi samo za siebie 😉
troche ja ponioslo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się