UWAGA znowu ukradli siodła

Witam. W nocy z 12-13.04.2013 w stajni w zawadzie woj. opolskie ,skradziono 5 siodeł .Uczulam wszystkich ,którzy w ostatnich dniach kupili ,bądź spotkali się z osobami ,które chciały sprzedać siodła:kieffer,pfiff,ubo...,wrazie pytań odsyłam pl-pl.facebook.com/pages/Stajnia-Harley/102402713218733.Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.
pax76, masz jakies konkretniejsze dane na temat tych siodel - kolor, model? Nie wszyscy maja facebooka
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 kwietnia 2013 13:18
Z postu na facebooku:
13.04.2013 W NOCY SKRADZIONO 6 SIODEŁ ZE STAJNI W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM.
SIODŁA:
- KIEFFER SKOKOWY CZARNE 18"
- UBO BRĄZOWE 18" I 17"
- PFFIF CZARNE 15"
- DAW MAG UJEŻDZENIOWY CZARNY 17,5"
- CZARNE SYNTETYCZNE 17,5"
JEŻELI KTOKOLWIEK COŚ ZOBACZY BARDZO PROSZĘ O KONTAKT.


Przydałyby się zdjęcia... Bo takich siodeł trochę jest...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 kwietnia 2013 13:43
Dementek, poproszę poszkodowana o wrzucenie zdjęć, wiem ze jedno ma na pewno.
Przydałyby sieteż modele
Kiefferów skokowych jest jakieś "stosiedemnaście"
eh, ostatnio przeglądam oferty siodlem i spotkalam takie w dobrych cenach. ale .... no jest ich troche, sami mielismy kilka takich w siodlarni.
kieffery mają wybite numery seryjne, moze inne też. czy właściciele je znają?
szukając skokówki trafiłam na skokowego kieffera, poprosiłam o zdjęcie tych numerów, to dziewczyna była bardoz agresywna pytając po co niby mi one. tam sa tez rozmiary - wyjaśniłam, poprosiłam ponownie. odp. ze nie ma  tak wymiarów, zdjęć nie wysłała - to dobry sposób na siane ew. kradzionych. no i warto nr zapisywać żeby je podać po kradzieży.
bo tak - jak niby znaleźć te siodła? jak udowodnić?
Coś dziwnego ostatnio się dzieje. Podpalenia, kradzieże... Kurcze, ten sport ma jednoczyć, a nie skłócać.
Poszukam w ogłoszeniach na różnych stronach. Może ktoś ma takie siodła na sprzedaż, które są właśnie ukradzione. Ale i tak będzie niezwykle ciężko udowodnić to bez znajomości "numerów".
MelancolieDemon, podejrzewam, że złodzieje, to akurat z tym sportem mają niewiele wspólnego. Cześć pewnie ogarnia jakoś temat, no ale... 😉
MelancolieDemon, podejrzewam, że złodzieje, to akurat z tym sportem mają niewiele wspólnego. Cześć pewnie ogarnia jakoś temat, no ale... 😉


Być może. Chcieli zarobić, to ukradli.
Szkoda, że nadal nigdzie nie ma jakichkolwiek informacji o tym co to za siodła. Skokowych Kiefferów, czy czarnych siodeł syntetycznych jest zapewne milion rodzajów , modeli, itp... Niestety ani na FB ani na Allegro ani tu nie ma nic poza kolorem i producentem - to zdecydowanie za mało aby cokolwiek odnaleźć 🙁
a tak wgl w jakich cenach chodzą te ubo ? znalazłam takie ogłoszenie , dodane dziś
990 zł  siodło  skokowe ubo 17,5
http://tablica.pl/oferta/siodlo-skokowe-ubo-17-5-33-ID2r5jJ.html
ogólnie na tablica.pl jest bardzo dużo ogłoszeń ,  tylko najlepiej niech popatrzy jakaś osoba ze stajni z której skradziono ponieważ większość siodeł , przeważnie tych tańszych wystawiają osoby które wcale się nie znają , pisze siodlo jeździeckie ,  i rozstaw łęku i ile cali i to nie zawsze , albo siodło na konia dużego , siodło na konia arabowatego ,  nie ma podanych firm , może celowo aby ktoś nie poznał , przy kilku pisze  BARDZO PILNIE , musi popatrzeć osoba która widziała te siodła , wie czy były na siodle jakies zadrapania , cechy chrakterystyczne
jak ktoś będzie patrzył to niech nie wchodzi od razu w hobby tylko na głownej stronie wpisze w szukaj ,  siodło
bo niektórzy dla zmyły wystawiają w ubrania , lub rolnictwo , lub akcesoria dla zwierząt
ogulnie na tablica.pl jest bardzo dużo ogłoszeń ,  tylko najlepiej niech popatrzy jakaś osoba ze stajni z której skradziono ponieważ większość siodeł , przeważnie tych tańszych wystawiają osoby które wcale się nie znają , pisze siodlo jeździeckie ,  i rozstaw łęku i ile cali i to nie zawsze , albo siodło na konia dużego , siodło na konia arabowatego ,  nie ma podanych firm , może celowo aby ktoś nie poznał , przy kilku pisze  BARDZO PILNIE , musi popatrzeć osoba która widziała te siodła , wie czy były na siodle jakies zadrapania , cechy chrakterystyczne
mi wpadło w oko to , bo jest tanie jak na swój stan , oczywiscie nie podana firma  , tylko firma strzemion PFIFF
http://tablica.pl/oferta/siodlo-wszechstronne-brazowe-ID2lP2h.html#2e2f6a8d89;r:;s:
jak ktoś będzie patrzył to niech nie wchodzi od razu w hobby tylko na głownej stronie wpisze w szukaj ,  siodło
bo niektórzy dla zmyły wystawiają w ubrania , lub rolnictwo , lub akcesoria dla zwierząt


Akurat zawsze, gdy coś kupuję ze sprzętu jeździeckiego, to zadaje dużo pytań. Jeżeli dana osoba się "miesza", przekręca odpowiedzi, to znaczy, że coś jest nie tak. Tutaj najlepiej skontaktować się z osobą sprzedającą, zadzwonić... Myślę też, że te siodła mogą sprzedać na jakiejś giełdzie, niekoniecznie musi to być ogłoszenie w Internecie.
a tablica.pl trzeba bardzo uważać...kiedyś zgłosiłam do nich, że wisi na sprzedaż kradzione auto, podałam wszelkie informacje potwierdzające ten fakt (łącznie jaka komenda ma tą sprawę) - NIC nie zrobili, ogłoszenie nie zostało zdjęte, auto zostało sprzedane :]

od tej pory wiarygodność portalu - 0, niebezpieczeństwo kupna kradzionej rzeczy - 10
do tego jest tam wiele "ogłoszeń" że ta i ta osoba oszukują... a ogłoszenia tej osoby nie są blokowane, zdejmowane
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
20 kwietnia 2013 22:58
Ostatnio jakaś plaga  na kradzież siodeł . Co to osie porobiło.  Człowiek haruje na to a później  ukradną  złodzieje.
Znając życie, to siodła będą sprzedawane poza pośrednictwem internetu, a nawet jeśli, to zdjęcia będą zrobione tak, żeby tych szczególnych, charakterystycznych cech nie pokazać.
Policja i tak takimi rzeczami to nie będzie chciała się zajmować bo powiedzą, że ma się za mało dowodów bo po zdjęciu to nie mają podstawy do zatrzymania kogoś. Dla nich ważne są numery fabryczne itd.  I zależy też od wartości rzeczy. Słyszałam jak znajomemu ukradli kiedyś rower. Po paru dniach zobaczył kilka bloków dalej, że jakiś koleś ma jego rower a policja chyba i tak nic z tym nie zrobiła. Bo właściciel nie miał żadnych numerów i dowodów twardych na zatrzymanie...
dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, ale siodła już się odnalazły i wróciły do prawowitych właścicieli. 🏇 😅 🚫
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 kwietnia 2013 20:58
Super, napiszesz, jak doszło do odzyskania siodeł??? 🙂
o wlasnie... i jak udalo się je odnaleźć, odzyskać?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 kwietnia 2013 06:07
Kfanaberia, gratki 🙂 Czemu sie nie chwalisz?
Szajka rozbita? 🙂
Ja napiszę - może nie ze szczegółami ze względu "na dobro śledztwa" .
Dziewczyny w zasadzie odnalazły siodła ( i ludzi podejrzanych o kradzież)  same 👍. Przy pomocy krewnych i znajomych Królika. Policja miała podane na tacy - i nic. Więc dziewczyny ruszyły niebo i ziemię, żeby kopnąć w dupę odpowiednich funkcjonariuszy. I wtedy zaczęło się dziać.
Gdyby nie to, do tej pory siodła zmieniłyby już właścicieli a sprawa czekałaby już zapewne na umorzenie. Biorąc pod uwagę moje osobiste doświadczenia z naszą kochaną policją oraz ostatnie wydarzenia muszę ze smutkiem stwierdzić, że szary człowiek bez znajomości nie ma szans na sprawiedliwość. I, niestety, jeśli taki szary człowiek nie weźmie spraw w swoje ręce to może zapomnieć o tym, że policja ruszy zadki i się postara.
Wręcz policjanci byli nieszczęśliwi, że siodła się odnalazły ponieważ teraz będą mieli mnóstwo roboty papierkowo - dochodzeniowej 🤔
Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło
A złodziejom życzymy z całego serca dozgonnej sraczki połączonej z katarem
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
30 kwietnia 2013 10:02
regina,  dzięki za rozjaśnienie sytuacji, chociaż chyba każdy z nas wolałby, żeby to jednak inaczej wyglądało...
Dworcika   Fantasmagoria
01 maja 2013 10:03
A złodziejom życzymy z całego serca dozgonnej sraczki połączonej z katarem


I czkawki. Do usranej śmierci.
😎

Co do policji, to nie generalizuj 😉 Nie zawsze tak to wygląda, również przy pierdołach.
brawo! znam to z autopsji- kradzież siodeł z Bronisina, dopóki nie pogrożono policji skargą i wyciągnięciem "układów" i nie tylko nie zrobili NIC. Na własną rękę i za własne pieniądze miałam jasnowidza i takie tam😉
z mundurowymi trzeba krótko i za mordę i pokazać, że mają pewne psie (dosłownie) obowiązki i nie są bezkarni.
super, że siodła się znalazły!


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się