wysłodki buraczane

Jakby ktoś szukał coś w temacie mojego pytania można odszukać na stronie 53 i 54 chyba. Chyba, że ktoś jeszcze ma ochotę coś dodać. 😉
Alaska


Należałoby obliczyć - stosunek wapnia do fosforu w paszy powinien wynosić 2:1.
"Tablicowa" zawartość:
wysłodki Ca 9-12 P 1-2
otręby pszenne Ca 1,2 P 12
otręby jęczmienne Ca 1,2 P 5,1
owies  ca 1,2 P 3,6
siano łąkowe Ca 6-4 P 2,2 - 1,4
siano z koniczyny czerwonej Ca 15,1 - 9,9 P 2,2 - 1,4
pastwisko Ca 2,2 P 0,6

Wartości w gramach 😉
czyli np. miarka gotowych wyslodkow na pol miarki otrebow?
W tabelce podałam wartość dla suchych wysłodków 😉
Ja wiadomo - miarka miarce nie równa, są miarki 2 litrowe, 1,5-litrowe poza tym każdy nieco inaczej moczy wysłodki - mniej/więcej wody dolewa. I należy doliczyć też stosunek Ca:P w innych paszach np. sianie, sieczce nie zapominając o suplementach. Dla siana brałabym niższe wartości - mało gdzie można spotkać łaki w dobrej kulturze agrotechnicznej - jak w ziemi nie ma odpowiednich minerałów to i w sianie ich nie będzie, a jeśli do tego gleby są zakwaszone to nijakim sposobem rośliny nie są w stanie pobrać ich z ziemi.
aa to jeszcze lepiej, ze dla suchych 🙂
Ja jestem bardzo zadowolona z wysłodków. Koń dostawał 2x dziennie z owsem w czasie zimy i bardzo ładnie się zaokrąglił  😀
I na jeździe też była energia, ale nie jak bomba zegarowa🙂
Ogólnie, jeżeli chodzi o wysłodki jestem bardzo na tak  💘
Witam wszystkich, jestem na tym forum po raz pierwszy. 🙂
Potrzebuję wysłodki buraczane niemelasowane, najlepiej większą ilość - około 1tony, a wszędzie gdzie dzwonię dostępne są wyłącznie melasowane.
Macie kontakt do jakiegoś dystrybutora, któremu jeszcze nie skończyły się niemelasowane?
Patitaj, nie wiem skąd jesteś, ale wczoraj brałam z Agromarku (woj. podlaskie, Turośń Kościelna) wysłodki niemelasowane, 90gr/kilogram, worki po 50kg 🙂
ae, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź 🙂
Już zadzwoniłam do tego Pana, cena 900zł/tona jest dla mnie atrakcyjna, teraz muszę się dowiedzieć jak jest z wysyłką kurierską, bo ja mieszkam koło Bydgoszczy 🙂
Jeśli ktoś z okolicy ma źródło wysłodków, to proszę o wiadomość.
jakby ktoś chciał wiedzieć, to z tego co widze baileys wprowadził "szybkie" wysłodki (klik), czyli swój odpowiednik kwik-beetów dodsona, ale o 1/4 tańszy 🙂 i ciekawy wynalazek, który składowo byłby dla mojego konia idealny, gdyby ten raczył jeść wysłodki - "szybkie" wysłodki z biotyną i lucerną. ale niestety księciuniowi nie smakują, więc sobie daruję.
ale jakby ktoś zaczął tym karmić, to prosiłabym o opinie, z czystej ciekawości, bo w sumie pierwszy raz widze żeby wysłodki miały jeszcze w składzie biotynę i lucernę, a poza tym ciekawam, czy rzeczywiście są takie speedy 😉
kilka dni temu moj kon pierwszy raz dostal wyslodki ( dokladnie te http://www.bewet.pl/product_info.php?cPath=8_220_440&products_id=12615) i wcinal je jak glupi. jestem w szoku bo do tej pory jako jedyny w stajni nie chcial jesc burakow  🤔 niestety wlasciciel sklepu powiedzial ze nie bedzie wiecej niemalasowanych. czy macie tanie zrodlo wyslodek w okolicy warszawy? widzialam jakis czas temu ulotke ze sklepu lusitano w sulejówku ale na ich stronie nie ma zadnych pasz. kupowac ktos z was tamtejsze wyslodki ?
są w atosie 🙂
no wiem widzialam ze maja fajny wybor wszystkiego ale w szczecinie, myslalam ze moze macie w okolicy warszawy cos podobnego. niestety w bewet.pl pan byl zdumiony ze ktos cos u niego zamowil i musialam sie prawie 2tygodnie prosic o pasze pomimo ze chcialam sama ja odebrac  😲
Bambi W atosie transport masz gratis, wiec to chyba nie ma znaczenia. Ja mowę ich wysłodki polecić, są bardzo wydajne i dość szybko są namoczone. Jedyny problem jak dla mnie to właśnie dowóz. Korzystają z bardzo słabej firmy kurierskiej, do mnie przesyłka szła sporo ponad tydzień, wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Ja przyjęłam zasadę, że robię proporcje (niezależnie od miarki ) 1:5 Tą samą miarką sypię i leję wodę.
Zalewam gorącą. Kupuję drogo, bo po 45 zł za worek, ale i tak porównaniu z ceną  z transportem tych tańszych, oszczędzam 5 zł.
Nie kupuję w ilościach hurtowych, tylko na bieżąco, worek na dwa konie starcza na ok 1,5 miesiąca. Dostają 3/4 miarki 1,5l na kolację, rano dostają miarkę otrębów pszennych.
o nawet nie popatrzylam na koszty wysylki. skoro kupujecie i polecacie to i ja to zrobie tylko tak jak piszesz, nie na ostatnia chwile 😉 dzieki!
do tego wątku już dawno nie zaglądałam, a wyszukiwarka nie jest pomocna (nie potrafię odpowiednio precyzyjnie zadać pytania żeby raczyła mi pomóc :/) tak więc z góry przepraszam jeśli już gdzieś było: ale czy można przekarmić konia wysłodkami, albo zatkać (oczywiście mówię o moczonych).

mam przypadek konia dużego i mocno chudego, ponieważ za cholerę nie mogę go przytyć, w akcie desperacji eksperymentujemy z wysłodkami. w tej chwili robię mu na śniadanie i kolację mix: miarka owsa, 1/2-2/3 miarki otrąb (tak na oko niepełna miarka) i 1/2 miarki wysłodków melasowanych (w miarce mieści się ok. kilo owsa). Te wysłodki puchną jak głupie i robi się tego bardzo, bardzo dużo (tak na oko z 5-6l gotowej brei). Kon wyżera wszystko do czysta ze smakiem, sra częściej, ale w normalnej konsystencji, a ja się boję że te wysłodki mu gdzieś w bebechach staną, albo bebzol z nadmiaru rozsadzą (robię takie mocno wilgne, nie ze stojącą wodą, ale też nie takie "miałkie"😉

Wysłodki to włókno, tak samo jak siano. Dużo bezpieczniejsze do skarmiania niż wszelkie pasze 😉Sianem nie przekarmisz, siano powinno być do oporu i w ssumie wysłodki też można by podawać do oporu.

Zapchać nie zapchają. Ewentualnie jeżeli były by mocno zanieczyszczone (ktoś gdzieś pisał, że takie miał), to powinnaś je płukać, żeby piach został w wodzie, bo to piach mógłby zapchać i podawać same wysłodki. No ale wtedy wypłuczesz sobie melasę 😉

Ale myślę, że nie powinnaś się bać zapchania ani przekarmienia wysłodkami.

Ja podaję w tej chwili około 10 litrów mokrych wysłodków mojej księżniczce 🙂 Ale słyszałam, że są osoby, które podają dużo więcej i nic się nie dzieje.
uff to mnie uspokoiłaś 🙂 , bo przyznam, że ostatnio wejście do stajni było dość stresującym przeżyciem...
wydaje mi się że te nasze są bardzo dobrej jakości, bardzo intensywnie pachną i raczej żadnych brudów tam nie ma (mieszam je rękami i żadnych drobinek piaskowych jeszcze nie wymacałam), ale odpiaszczenie na pewno mi nie zaszkodzi 🙂
Mój do tej pory dostawał 15l (całe wiadro) na dzień. A do każdego posiłku jeszcze miarkę musli. Przeżył i z jego miny można było spokojnie wywnioskować, że wciągałby jeszcze drugie tyle, ze smakiem i apetytem  🤣.
noo Misiek69 , ja myśle że twój maluszek  to moze dużo wciagnać 🙂 a w zimie ile kg siana na dobę dostaje ?
Bambi, możesz spokojnie wybrać się do Lusitano - najlepiej zadzwoń i zapytaj się czy są aktualnie na stanie, dzisiaj w ciągu dnia były jeszcze wysłodki. Obstawiam, że wyjdą tam najtaniej 😉
noo Misiek69 , ja myśle że twój maluszek  to moze dużo wciagnać 🙂 a w zimie ile kg siana na dobę dostaje ?


Trudno mi dokładnie powiedzieć, ale siano ma non stop. Tak myślę, że ze trzy, może cztery kostki opierdzieli.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
09 lipca 2013 22:03
Hej,ponieważ niestety nie mam możliwości kupić sobie wysłodków na zapas (chociaż bardzo bym chciała :icon_rolleyes🙂 to niestety co worek muszę kombinować.Raz udało mi się okupić 3 worki od re-voltowiczki,innym razem trafiły się w sąsiedzkim sklepie jeździeckim a tym razem muszę zamówić w necie..i tak sobie myślę czy takie mieszanie nie szkodzi?Co prawda zawsze dokładnie analizuję skład,zawartosc danych składników itp i biorę te bardzo do siebie zbliżone jednak czasem różnią się one trochę kolorem i wielkością peletu..Koń zawsze jest przestawiany na nowy worek-jak sie kończy stary zamawiam następny i parę dni mieszam je razem ale mimo wszystko..jak to u Was wygląda?Podajecie zawsze te same,z tego samego źródła?Przejmować się tym czy nie bardzo?Po koniu nie widać problemów,kupy zawsze takie same więc chyba nic się nie powinno stać?
Potrzebuję worek wysłodków niemelasowanych. Na allegro w tej chwili oferuje je aż 1 sprzedający w cenie 42 zł za worek. Ktoś może ma jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę, u którego kupię 1 worek i w jakiejś rozsądnej cenie? :kwiatek: :kwiatek:
podepnę się pod pytanie ashtray, przy czym potrzebuję trochę więcej niż 1 worek i w okolicach Wrocławia
w atosie są za 50 z dostawą i ja chyba z tej opcji skorzystam mimo, ze czasem się na nie dłużej czeka ale właśnie nic lepszego w tej chwilii nie mogę znaleźć...;/
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 lipca 2013 14:46
W atosie mają urlop teraz i nie realizują zamówień do końca miesiąca.
a w takich normalniejszych cenach? czyli poniżej 1000zł/T ?
lacuna właśnie zauważyłam.... dobrze, że przed złożeniem zamówienia, w jakimś sklepie internetowym można jeszcze w podobnej cenie zamówić?

edit: jeszcze jedno pytanie czy duża różnica jest w energetyczności w praktyce w wysłodkach niemelasowanych a tych melasowanych tofi? bo sprzedawca, u którego chcę kupić śrutę sojową akurat ma te tofi i zastanawiam saię czy brać czy szukać niemelasowanych. W sumie to koń spokojny więc jak będzie miał trochę więceju energii to nie zaszkodzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się