wysłodki buraczane

Ja wyslodki przesypuje od razu do plastikowej beczki, wtedy nie ma problemu z wilgocia 🙂

Moje stoją na europalecie i też z mokrością nie ma problemu.  😉
ashtray, ja kupuje te, sa troche tansze i bardzo dobrej jakosci: http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-niemelasowane-najtaniej-i3186774318.html Aczkolwiek bede sie musiala w koncu przejechac osobiscie do skladu bo za 50zl mam wtedy 50 a nie 30kg.

Drogo wam wychodzi za te wysłodki. Ja kupuje w sklepie z paszami, za 50 kg płace 49 zł.
nie mam blisko wysłodków nigdzie, więc jestem skazana na dostawę. a 15 zł za kuriera wychodzi taniej niż paliwo na koniec województwa, żeby kupić osobiście 🙁

A nie masz gdzieś takiego zwykłego sklepu z paszami dla bydła, świń itd?
kaloe, a kupujesz w tym sklepie niemelasowane?
Tak niemelasowane , innymi nie karmie.
O, to super, myslalam, ze tylko melasowane mozna dostac. Poszukam w takim razie u siebie sklepu z paszami 🙂
Nawet te co ja kupuje mają mniej cukru (8%) od tych na allegro .
u mnie niestety w sklepach rolno-paszowych nie ma takich rarytasów😉 - pytanie o wsłodki wzbudza zmieszanie u sprzedawców, pewnie dlatego, że są duże gospodarstwa i zwykle zamawiają ludzie tonami z dostawą.
Ten sklep w którym ja kupuję jest to sklep firmowy, a wytwórnia do której należy sklep znajduje się niedaleko giżycka więc z wysłodkami nie ma problemu.
Wysłodki z tego sklepu ostatnio pojechały nawet do warszawy, bo tam podobno ciężko je dostać.
Mała recenzja: miałam cały czas wysłodki od Dodsona, teraz mam ze sklepu atos.pl, te błyskawiczne za ok. 40 zł i widzę, że koń je dużo chętniej. Tamte czasem zostawiał.


Czy rzeczywiście moczy się je tylko 15 minut i gotowe?

Dotychczas słyszałam tylko o tej dłuższej opcji przygotowania
Tak, ponieważ te z dodsona, to takie płatki 🙂
ja mam w granulacie  ze sklepu jeźdźieckiego http://www.bruge.pl/wyslodki-buraczane-niemelasowane-juz-u-nas/,
w sklepie paszowym nie ma niestety. Jak chcę, żeby się szybko zrobiły, to zalewam gorącą wodą.
Pięknie pachną i konie chętnie je jedzą.  Robią się do godziny czasu po takim przygotowaniu, dla pewności zawsze czekam jeszcze trochę, ale przygotowując codziennie to widać, kiedy są gotowe i czy była odpowiednia ilość wody 🙂
konkretnie chodzi mi o te "atosowe"
http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=830&sName=wyslodki-nie-melasowane-30-kg-cena-zawiera-transport

podajecie codziennie czy np 2-3 razy w tygodniu to ma sens?


marta__sz "atosowe" czy jakiekolwiek inne wysłodki buraczane nie preparowane należay moczyć ok 12 godzin.
Ja nie widzę sensu w podawaniu wysłodków 2 razy w tygodniu
[quote author=marta__sz link=topic=64.msg1762907#msg1762907 date=1367308166]

podajecie codziennie czy np 2-3 razy w tygodniu to ma sens?

[/quote]

Wysłodki wg mnie mają sens podawane codziennie, tym bardziej, że jeden worek wystarcza na baaardzo długo 🙂.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 kwietnia 2013 09:59
U nas w stajni wysłodki jedzą trzy konie- dwa dostają dwukrotnie w ciągu dnia, jeden raz dziennie- żyją mają się świetnie. Pilnujemy tylko żeby regularnie dostawały też otręby.
Dziewczyny dlaczego podawanie wysłodków ma sens tylko codziennie?
Martolina za trawienie konia w dużej mierze odpowiadają bakterie zycjace w przewodzie pokarmowym. Każdorazowe wprowadzenie nowej paszy to - dla bakterii - koniecznośc przestawienia się na inne trawienie. Podawanie jakiejkolwiek paszy z przerwami - a raz na 2-3 dni to jest podawanie a przerwami - nie pozwala na jej efektywne wykorzystanie.
Martolina, podanie raz na jakis czas to tylko na smaka. efektow paszowych nie bedzie. tak samo z pasza. podawanie jej dwa razy w tygoniu nie wnosi nic pod wzgledem zywieniowym. najwyzej kon sie ucieszy bo dobre i cos innego niz owies.
A mi się udało kupić wysłodki we Wrocławiu- 42 zł za 25kg. Cieszę się bardzo, bo problem z  kupieniem miałam zawsze :/
Jak ktoś potrzebuje to mogę podać namiary 🙂
unawen, te wyslodki wychodza po 1680zl za tone. to nie jest tanio  😲
No ja za tyle kupuję :/ Jak się potrzebuje 4 worki to ciężko kupić taniej.
unawen, 100kg mozna spokojnie dostac za 100zl, a nawet mniej, popytaj w młynach, sklepach z paszami dla bydla, hurtowniach agro.
Są, ale tylko melasowane. W każdym razie u mnie.
A ja potrzebuję niemelasowanych.
A ja mowie o niemelasowanych 😉 Popytaj koniarzy z okolicy, ktos na pewno zna dobre zrodlo 🙂
Informacja dla osob z okolicy Rawy. Wyslodki niemelasowane mozna dostac przez caly rok w Dobro-paszu (obok logisu). 50kg za 60zl.
Pilnujemy tylko żeby regularnie dostawały też otręby.


Czy to chodzi o zbilansowanie odpowiednich stosunków wapnia do fosforu? I ile powinno być tych otrąb? Przy założeniu, że koń spożywa raz dziennie ponad miarkę/ do półtora miarki pavo gotowych wysłodków? Czy odpowiednio za każdym podaniem wysłodków, podanie otrąb? Otrąb akurat używam, ale nie mam pojęcia czy w odpowiednich ilościach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się