Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

W biedrze promocje fajne

Pieluszki Dada wielkie paki po 49,99zł


http://gazetki.biedronka.pl/g92,wielki_swiat_malego_odkrywcy.html#/Wielki%20%C5%9Bwiat%20ma%C5%82ego%20odkrywcy/2

kupię chyba jeszcze ten zamek Julce 😀
Julie ogarnęłam, nawet pomalowałam dość ładnie, ale co się napociłam to już moje... No brzuch jednak przeszkadza jak do tego żołądek pełny i ugniata!
Asztar a może przykład jakiegoś dziecka sikającego do nocnika? Z Małgosią nie miałam problemu, ale chodziłyśmy do mojej koleżanki bo jej synek (3 tyg tylko młodszy) kupę walił w majty! Parę pokazówek i załapał. Tyle, że ona nauczyła się w wieku 2 lat a on w wieku 4! I nawet chodzenie do przedszkola mu nie pomagało. Siku na nocnik, kupa w majty i co z premedytacją bo wiedział co robi.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 maja 2013 17:30
Cierpik dzięki za cynk!  😀
W biedronce sa tez super takie wieszaki na przybory,
fajna sprawa na przybornik.
I sa tez fajowe kosze materialowe np na zabawki.
Wstawiam fotke mojego przybornika.

Edit. I kosztuja 15zl 💃

Sa tez po 15zl przerozne ksiazeczki.
oczywiście promocje są na rzeczy, które właśnie przed chwilką zamówiłam... ale wkładki laktacyjne chyba tak czy siak się przydadzą 😉

słuchajcie, do szpitala kupić dady 1 premium czy 2 (3-6 kg)? bo jedną kupię małą paczkę, jak doradzałyście, a tych ciut większych chciałam skorzystać z promocji. czyli jeśli dobrze kombinuję to 1 dada do szpitala mala paczka a ciut większa to "2" i wziąc mega pakę? czy "3" wziąć w mega pace?

akzzi,  też o tym myślałam, ale jednak wole chyba taki : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40096166/#/40096166
Na pewno kup jedną paczkę 1, Misiowi jedynki leciały z tyłka 🙂
Myślałam, by kupić zerówki 🙂
Isabelle nie bierz pieluch na zapas. A już mowię dlaczego.
Każdy tyłek niemowlęcia ma inne priorytety.
A jak się okaże że Twój maluch uczulony na Dady??
Pieniądze wyrzucone w błoto.

A ja z pytaniem do mamusiek walczących z migrenami ( o ile takie są na forum )
Jak radzicie sobie z migreną jak jesteście same z dzieckiem?.

Dziś bol łba spowodował u mnie rzygowisko ( coraz rzadziej mi się takie migreny zdarzają )
Dziecko moje było przerażone zaistniałą sytuacją. Podczas moich eskapad kiblowych dziecko wrzeszczało na mnie z płaczem mama wstawaj.
Przynosiło mi buty swoje, moje co by wyjść na dwór.
A ja nieprzytomna sama z dzieckiem myślałam że zaraz zejdę.
Po kolejnej dawce ketonalu na szczęście powróciłam do świata żywych.

Zawsze w takich sytuacjach mogę sie zgłosić do moich 2 koleżanek ale akurat dziś jedna nie mogła bo praca a druga nie mogła bo wyjazd, ehhh
aszhar, czyli nawet na tak dobrą promocję się nie skusić? tylko małą paczkę na próbę tylko?czyli paczuszka 1 i paczuszka 2 i tyle?

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
21 maja 2013 19:32
akzzi, o, super ten przybornik, mam nadzieje, ze uda mi sie jutro do Biedronki skoczyc i upolowac 🙂
Zazwyczaj az tak nie spimy, ale moj Tomek ostatnio kilka dni pracowal po nocach i potrzebowal odespac, a ja najpierw odsypialam szpitalam a teraz jeszcze jestem w trakcie wpadania w rytm nocnych pobudek, wiec dosypiam, skoro obaj moi chlopcy spia 😉 Ciezko mi bylo cale towarzystwo po 9 dzis zwlec.

Tfu tfu, poki co moje dziecko, ma bardzo unormowany rytm dobowy. Po karmieniu, ktore wypada w okolicach 19 idzie spac juz tak na noc, ze budzi sie tylko na jedzenie, nie ma faz czuwania. staram sie, zeby juz byl wykapany do tego momentu. Spi do ok 7-8, potem jeszcze podsypia, ale juz bardziej czujnie. Karmienia mamy 21-22, 24-1, 4-5 i 7-8, wiec w nocy budzimy sie dwa razy. Od powrotu ze szpitala cykl dobowy jest poki co taki sam. Podobnie bylo jak jeszcze byl w brzuchu, wiec u nas to przelozenie sie sprawdza. No i tak samo grzeczny jest. w ogole niesamowite dla mnie jest to, ze pomiedzy karmieniami zasypiam szybko i gleboko, a mimo to slysze kazdy jek, westchnienie, ciumkniecie i inne odglosy malego. Moj T skwitowal to stwierdzeniem, ze 'to ten smieszny instynkt' 😉

isabelle- dla nas tez 1 dopiero robia sie dobre, byly za duze w szpitalu, tez myslalam nad 0, ale Jasio jest dlugi i byloby mu niewygodnie. i tych 1 jakis czas jeszcze pouzywamy 😉 Do tej pory poszly mi 2 op. te male dady i 2/3 duzej paki pampersow (uzywamy dzien-dada, noc-pampers premium care). A tez kupilam 2 i 3 przed porodem, no bo taaaaki duzy przeciez bedzie 😉 A tu taki mini Jas 😉
aszhar, czyli nawet na tak dobrą promocję się nie skusić? tylko małą paczkę na próbę tylko?czyli paczuszka 1 i paczuszka 2 i tyle?




Wiem że promocja wiem że oszczedność ale wierz mi że tyłek nie wybiera.
Może być tak że oszczędzisz bo latorośl bedzie miało pancerną dupinę.
A może być tak że dupina powie nie i co zrobisz z pieluchami??

aszhar, współczuję rzygania. Ja mam fale mdłości, ale nic nie wydostaje się na zewnątrz, więc jakoś sobie radzę.. Oczy mi łzawią, trochę ryczę i noszę go, bo on zazwyczaj jak mi coś jest, to też zaczyna być marudny. 
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 maja 2013 19:41
Jestem zadowolona- 15 minut biegania i 15 minut ćwiczeń 😅 Jeszcze serek wiejski na kolację i zmieszczę się w 1500kcal dziennie 😀

A moje dziecię protestuje. I nie chce spać jak matka ćwiczy 😁
Isabelle, aszhar Ale ta Dadowa promocja w sumie fajna więc ja bym zaryzykowała, choć też nie kupowałam pieluch na zapas. Ale w razie co można te pieluchy sprzedać koleżance na przykład.
Sama chyba z tej promocji skorzystam mimo że nie używam póki co Dady dla Adasia.
Filip tylko który jeszcze na noc profilaktycznie ma zakładaną pieluchę używa dady - zresztą używaliśmy ich dośc długo wcześniej.
szafirowa, aa czyli do szpitala nawet nie 1? tylko 0 lepiej naszykować?

są dady 1 i 0 prawda...?

cholerka, w tej promocji są najmniejsze rozmiar 2. i byłam pewna, że do szpitala 1 na chwilkę, a pózniej 2, dlatego nie poleca się kupować dużo 1 bo szybko wyrasta... dlatego tak kombinowałam, że 1 mała paczka do szpitala, a 2 duża paka na "chwilę po"

aszhar,  jesli będą niedobre, to pewnie znajdę chętną na pampery tutaj, dużo kobitek dadek używa 🙂
A są pieluchy w rozmiarze 0? Cholercia dobrze, że was czytam!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 maja 2013 20:02
Podobno są, ale ja nie widziałam... Chociaż skupialam się tylko na Pampersach.

A mnie zastanawia, w którym miejscu brzucha moje dziecko ma główkę? 🙂 dodam, ze ułożona jest juz główka w dół.
Są są... Np. Bella Happy, ale do kupienia zazwyczaj w sklepach rehabilitacyjnych. W marketach jeszcze nie trafiłam.
agulaj79, Isabelle są pieluchy w rozmiarze 0 dedykowane wcześniakom ( są nawet specjalne pieluchy dla mega wcześniakow wygladają jak podpaska ).
Zerówki ma na pewno firma Bella.
Dla dzieci ze standartową masa urodzeniową wahającą się od 3 do 4 kg rozmiar newborn jest jak najbardziej słuszny.
W rozmiar 0 dziecko się nie zmieści
opolanka, na tym etapie to już odwrócone główą do "wyjścia" 😉

ja pampersy bojkotuję (póki mogę, bo może się okazać, że np tylko je dzieć zaakceptuje). strasznie nienawidzę komercyjnego boomu, który obliguje człowieka do kupna tylko jedynej słusznej i drogiej marki bo inaczej dzieć będzie nieszczęśliwy 😉

to teraz kompletnie nie wiem ile i w jakiej wielkosci kupić 😉

Aszhar czyli 1 to newborn? są takie dady? i to właśnie one są na dość krótko i nie kupować ich zbyt dużo (jedna paczka) bo zaraz się wciśnie w 2 (3-6 kg)?
Isabelle jak jesteś zdecydowana na Dady to kupiłabym 2 opakowania newborn ( są tylko pakowane po 28 sztuk )
A potem już pewnie bym w 2 ubierała.



aszhar,  na coś zdecydować się muszę 😉 równie dobre opinie mają dady i rossmannowskie, więc nie wiem które wybrać i chyba na chybił trafił pójdą dady, bo bez dziecia na rękach nie da się przewidzieć, które podpasują 😉 czyli jednak 2 opakowania newbornów się przydadzą 🙂 to wezmę na wszelkie zaś dużą pakę 2 i dwie paczki małe newbornów 🙂

uwielbiam Cię :kwiatek:
a po co Wam pieluchy 0? te jedynki na stasia tez były za duże troszkę ale to się zawija i pasuje 🙂 szybko się dopasował do jedynek.
promocja fajna ja bym zaryzykowała dwójki szybko się przydadzą 🙂 my już mamy 3 🙂 ja całą ciąże kupowałam na promocjach pampersy 1,2 i 3 najcześciej tanio superfarm

ps odsprzedam odsprzedam jak ktos potrzebuje pieluchy 1 dwie paczki,mi zostały
Isabelle np mialam do szpitala pieluchy haggis i mimo, ze Kubus wrazliwej
skory nie ma to one go uczulaly. Dobrze, ze mialam tylko jedna paczke,
bo i tak musialam oddac kolezance. Mielismy tez belli i babydream- takie sobie.
Dady sie najlepiej sprawdzily. Jedynki dosc krotko uzywalam. Dwojek dlugo, bo dopiero
teraz zmieniam na 3.

Szafirowa jak sie objawila ta Twoja przepuklinka?

Aszhar wspolczuje. Mlody musial sie porzadnie wystraszyc.
Czesto Ci sie zdarza taki stan?

Opolanka ja tam nigdy mie wiedzialam co gdzie ma moj dzidzius.
Aa co do jezdzenia samochodem to w ciazy bardzo duzo
podrozowalam, nawet po wiejskich drogach. Nie panikuj tak, dziecko
ma w brzuszku super amortyzacje.

Kasiulka mowisz ze chuda jestes? To ja tez mam ponad 170 wzrostu i teraz
waze 58kg i nie ma opcji do 56 musze zejsc bo jednak te 2kg
mi za bardzo ciaza.
Mam zamiar zaczac skakac na skakance, tylko najpierw
uporam sie z uczelnia bo inaczej mi czasu i sil nie starcza.
Przyjechala moja mama. Aaa ale mi fajnie!
Pierwsze co powiedziala to ze schudlam. az z ciekawosci
wyjelam plaszcz ktory kupowalam na swieta.
faktycznie za szeroki na mnie o dobre 15cm, a ledwo co
sie dopinal..
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 maja 2013 20:29
Ja ostatnio się skusiłam na pieluszki Babydream (boście tak zachwalały Rossmana  😎 ) i nie dość, że przeciekają, to jeszcze mój Wojtuś odparzył sobie jajka- a przecież zdarzało mu się nosić np. Dady (albo te Lidlowskie) nasiąknięte 2 l moczu  😉 bez skutków ubocznych (oprócz tego, ze przy przewijaniu trzeba było uważać, bo uderzenie taką pieluchą mogło zabić  😁 ).
aszhar,  na coś zdecydować się muszę 😉 równie dobre opinie mają dady i rossmannowskie, więc nie wiem które wybrać i chyba na chybił trafił pójdą dady, bo bez dziecia na rękach nie da się przewidzieć, które podpasują 😉 czyli jednak 2 opakowania newbornów się przydadzą 🙂 to wezmę na wszelkie zaś dużą pakę 2 i dwie paczki małe newbornów 🙂

uwielbiam Cię :kwiatek:


Ojej bardzo mi miło 😀

U nas Dady sprawdziły się tak do 3. Rozmiar 4 mój książę strasznie mi przesikiwał wiec przeskoczyłam na Babydream.
Dziś marzę żeby już więcej pieluch ( chociaż na jakiś czas ) nie oglądać :P

Akzzi czesto mam bóle głowy. Ale takie z wymiotami raz na jakiś czas.
Strasznie mi się żal tego mojego brzdąca zrobiło że patrzył na mnie w takim stanie.
A bezsilność mnie chyba najbardziej dobiła
Karina7,  nigdy nawet nie miałam w ręku dziecięcej pieluchy, wiec nie wiem zwyczajnie, jaki rozmiar będzie odpowiedni 😉

nie wiem jak bym sobie poradziła bez Was 😉 dopisuję do listy zakupów  zatem dwie paczki "1" i dużą pakę "2" 🙂

śliczne te maskoty są w biedronce. może namówię chłopa na choć tą śliczną owieczkę 😉

jeszcze się czaję na oliwkę w żelu z dozownikiem 🙂

a właśnie, na proszek się nastawiłam na Jelp, ale może warto przetestować Lovelę? jeszcze o czymś do zmiękczania muszę pomyśleć 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 maja 2013 20:40
Isabelle mój już nie daje się namawiać bo wie, że to bardziej dla mnie niż dla dziecka 😁
ale Wam zazdroszczę już tych ostatnich tygodni oczekiwania  😜 tych zakupów pieluchowych, kosmetykowych.... ehhh a tu jeszcze tyle czekania a już bym chciała żeby Junior był z nami  😍
Szafirowa Fynn rowniez rytm dnia/nocy przejal z ciazy. Moglam zegarek nastawiac. 🙂

AleksandraAlicja ja mowilam, ja mowilam, ze Babydream twarde i odparzaja 😉 teraz uzywam lidlowskich (w DE nazywaja sie Toujours) i bardzo jestem z nich zadowolona. Pampersy sa za drogie, rozmiar nr 3 kosztuje 2x tyle, co Lidl.
kkk zobaczysz ten czas tak Ci szybko zleci nawet sie nie obejrzysz 😀
Za chwilę Tobie również będziemy doradzać co kupić a co omijac szerokim łukiem 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się