Młode Konie

dziewczęta raczej Rybnica, koło Gostaru 🙂

anetakajper   Dolata i spółka
28 czerwca 2013 12:47
dziewczęta raczej Rybnica, koło Gostaru 🙂




My też będziemy z tochą 5 latką 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 czerwca 2013 17:54
Shantowa a myślałam, że to Machnice wystawiały listę zawodników, ale to wtedy okiem rzuciłam, więc mogłam pomylić fakty 😀

Dziewczynom powodzenia w zawodach 😉

A teraz, żeby jeszcze tylko nie padało to i my wystartujemy na żywca za tydzień  😂
deb gratulacje, CB skacze jak szalony! życzę samych sukcesów!  :kwiatek:
subaru śliczna wnuczka  😀 gratuluje tak pięknego potomstwa  :kwiatek: jak Kuc? treninguje się dalej? 🙂
Quanta oglądanie Waszych zdjęć powoduje u mnie ślinotok... Karol jest PRZE-CUD-NY! planujecie MPMK? stawiam w ciemno, że pudło Wasze!  😉
Wojenka ujeździł Ci się chłopak, z każdym zdjęciem wygląda to lepiej i lepiej! wielki  👍 dla wkładanej przez Ciebie pracy!
Lov rudzielec fantastyczny! pomijając, że piękny to super się rozwija, daj znać jak pierwsze konkursy pod Trenerem! 🙂
Perlica czekamy na relacje! trzymam kciuki!  :kwiatek:

a ja ostatni miesiąc wypoczywałam u konia, odstresowanie pomaturalne 100%, Rudy raz lepiej raz gorzej, dużo się uczy, ogarnął kontrgalopy, zaczynamy ciągi w kłusie, z treningu na trening czuje, że łapie coraz lepszą równowagę i zaczyna myśleć, niestety mam dużo problemów, żeby 'złożyć' go do kupy, ale przez praktycznie 9 miesięcy bez wsiadania mam ze sobą ogromny problem  😵
kilka zdjęć dla tych, którzy już na nie pamiętają  😉




pozdrawiamy  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 czerwca 2013 09:41
entanta wrócił już jakiś czas temu, teraz pracował w kratkę, ale próbowałam sesję ogarnąć. Od dzisiaj idzie już do roboty 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
29 czerwca 2013 09:43
ententa, nie widać tego ogromnego problemu. A rudzielec wygląda świetnie!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
29 czerwca 2013 10:30
ententa, marudzisz!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 czerwca 2013 10:53
Wojenka ujeździł Ci się chłopak, z każdym zdjęciem wygląda to lepiej i lepiej! wielki  👍 dla wkładanej przez Ciebie pracy!


Ja to ostatnio czasu nie mam i mało wsiadam,  👍 dla Koniczki, dzięki której Młody idzie do przodu razem z Agą.
Mój młody wczoraj skończył 2 lata.
Jest ładnym i wyrośniętym koniurem. Marzy mi się zostawienie go ogierem.
Zawsze wychodziłam z założenia, że konia zaczyna się ruszać w wieku 3,5-4 lata.
Jednak teraz się zastanawiam. Sama nie wiem czy wysłać go na ZT (ładny jest, oceniony dobrze, jakieś szanse ma) czy przez MPMK. Nie wiem czy będę w stanie go pokazać, a nie chcę go oddawać komuś do jazdy.
Ale nie o tym.

Jesienią są fajne zawody dla młodych koni w skokach. Co myślicie o takich zawodach?
Jak i ile pracować z dwulatkiem? Czy jest to szkodliwe? Koń na codzień gania po łąkach.
edni, konia zostraw w spokoju do skończenia tych 3 lat, a w zawodach z tego co wiem można startować na koniach nie młodszych niż 4 lata (przynajmniej w ujeżdżeniu).

ententa, super Rudy wygląda 🙂
ententa, no coś Ty, przecież Karol już od lutego nie ma jaj 🙂
To raz, a dwa, serio wolę inwestować kasę w regularne treningi, niż wozić się po Lkach i Ptkach. Jeśli mu się będzie dane kiedyś konkretniej ujeździć, to pomyślimy. W dalszm ciągu nie czuję jednak parcia na zawody. Cieszy mnie komfort i sposkój pracy z końmi, jaki mam obecnie. Te całe pakowanie się na zawody, cały weekend wyjety z życiorysu, a wszystko dla rywailzacji o pietruszkę 😉 - eeee, chyba podziękuję.

Karaczan na górkach:



I portecik (specjalnie wyselekcjonowany, tym razem wielki łeb zmieścił się w kadr) 😁



edni, konia zostraw w spokoju do skończenia tych 3 lat, a w zawodach z tego co wiem można startować na koniach nie młodszych niż 4 lata (przynajmniej w ujeżdżeniu).



W skokach można startować koniem 2-letnim  😉
Od jakiegoś czasu na świecie, a od niedawna w PL, są coraz bardziej popularne zawody w skokach luzem i myślę, że o to chodziło
Lov   all my life is changin' every day.
29 czerwca 2013 15:45
ententa, dziękujemy :kwiatek: zawody pod trenerem to w sumie nie takie pierwsze, teraz śmiga L i P, niech się chłopak wprawia 😎

zielonaroza, eee, 2letnim koniem można jechać skoki? Skąd to wzięłaś? Dopiero 4letnie konie mogą iść zawody regionalne.

U nas oczywiście nie mogło się za długo odbyć bez jakiejś rewelacji zdrowotnej, czyli wynik tego, że Gad w czwartek był szczepiony, a chyba wczoraj  na padoku pogryzły go meszki- puzdro spuchnięte jak bania, tylne nogi też (chociaż ostatnio mocną robotę miał, więc obstawiam że to też miało wpływ), normalnie 2 tygodnie bez takich akcji to cud 😁 Mam nadzieję, że wapno i fenistil pomoże.. On na bank czuje, że zawody idzie! 😁
Lov toż przecie napisane, że w skokach luzem 😉
Lov   all my life is changin' every day.
29 czerwca 2013 21:16
Cookie, hmm, wydawało mi się, że pierwsza część wypowiedzi odnosi się do cytatu, a tam o ujeżdżeniu... Nevermind 😁
no to ja się pochwalę, jestem po zawodach ujeżdżeniowych 🙂 Chicco spisał się na medal, jak stary koń, nie bał się wcale koni na rozprężalni  😅
Jachałam L3 na 59% i L4 na 62%  💃
Miałam osobistego profi  fotografa w osobie Fary :kwiatek:



tu moja mina bezcenna  😁
Perlica super wygladaliscie !  Sama bym chetnie jakas L ujezdzeniowa pojechala, mam tylko skokowke i zastanawialam sie czy nie bedzie dziwnie wygladac, ale twoje foty dodaly mi odwagi  😀
hahah 🙂 ja mam crossówkę tylko monoflapa 🙂 nikt nie zauważył 🙂
Super, gratulacje 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 lipca 2013 00:22
Perlica, z batem?
anetakajper   Dolata i spółka
01 lipca 2013 06:29
Perlica gratulacje. Niestety przejazdu nie widziałam :/
dziewczyny  dziękuję bardzo 🙂

anetakajper, nie wiedziałam i tak która to ty?

aleqsandra, a chciałaś jechać na młodym koniu który jest 1 raz poza domem bez bata?  🤔
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 lipca 2013 07:42
Perlica, z batem?


przecież można z batem (za wyjątkiem zawodów rangi Mistrzostw)
bata tylko się nie przekłada i trzyma w ręce lewej
Perlica, bat się trzyma w dowolnej - tylko by trzeba było uważać przy ukłonie jak trzymasz w prawej. Trzymasz w tej, w której ci potrzebny.
subaru to dawaj jakieś zdjęcia! 🙂
deb dziękujemy  :kwiatek: choć problem mam z ogarnięciem siebie, żeby nie pochylać/odchylać się w danych sytuacjach, żeby nie robić dziwnych rzeczy z rękami o odnóżach nie wspomnę  😁 najgorzej wychodzi to przy nowych dla nas elementach  😵
Ruda dziękujemy!  :kwiatek: jak Szczerbaty? 🙂
Perlica gratulacje!!  💃
anetakajper   Dolata i spółka
01 lipca 2013 08:21
A to moja Tocha
Ja to szaleje z batem skokowym  🤣

edit: zdjęcie za duże
Może w linku będzie lepiej :
https://docs.google.com/file/d/0B24ZXsYMgoIKUUkxT3d3cWd5TVE/edit?usp=drive_web&pli=1
Gratuluję wszystkim młodziaków!  :kwiatek:

Mój młody lekko olany ostatnio przez treningi na dużym koniu. Wycofaliśmy się z planów treningowych i zawodniczych. Ma czas, niech się cieszy dzieciństwem. Dobrze chodzi, nie ma w sumie nad czym pracować. Ostatnio zszokował wszystkich pokonując nieregularne drągi na lini krzywej. Nie miał problemów z podstawieniem zadu, mocnym kontaktem i rozjeżdżaniem na różne długości. Super!

epk, wiem że w dowolnej 🙂 ale kiedyś ukłoniłam się z batem, więc sobie zakodowałam że lewa 🙂 proszę mi tu nie mieszać 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 lipca 2013 10:34
Perlica, ElaPe, a ja byłam wiecznie święcie przekonana że z batem nie można... a nie lecą po punktach za użycie bata?

salto piccolo, jestem w szoku ^^ mój się zabija na zwykłych drągach... dziw bierze że ta pokraczka tak dobrze skacze ^^ jak na drągach nogi gubi... chyba wszystko nadal rozbija się o jego problemy ze skupieniem się na czymkolwiek, a na przeszkodach się skupia, bo to lubi i rzadko robi i zawsze ma zastrzyk adrenaliny... albo ja jak zwykle za dużo rozkminiam ;p

swoją drogą robi nam się już plac więc może będzie lepiej treningowo w końcu, bo wbrew pozorom sezon sezonem, ale jak co chwilę pada to jeździć (vide sensownie pracować) się nie da nawet dla takich desperatów jak ja...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się