Stajnie w Warszawie i okolicach

Centurion chyba już też był proponowany- za daleko 😉
W Warszawie i okolicach nie ma stajni spełniającej wymagania Lets'go. To juz chyba zostało ustalone 😉
Zmieniając temat: zbieram opinie o KJ Dworek w Okuniewie... ?
ja słyszałam dobre. Tylko chyba z padokami cienko dość? Ale głowy nie dam za to.
Let's Go 🤣
[quote author=lets-go link=topic=46.msg179517#msg179517 date=1235047155]
Więc stajnia lider otwiera mi się jako bardziej agroturystyka, nie jako ośrodek jeździecki. W ogóle to jestem chwilowo załamana - gdzie trzymają konie zawodnicy?  🤔 Gdzie nie spojrzę tam bryczki, kinderparty, balety itd. A gdzie się trenuje? Gdzieś przecież musi być sport?  🤔 (...) Eh, załamka...
[/quote]

[quote author=lets-go link=topic=46.msg179549#msg179549 date=1235048860]
Nie wiem kto trenuje w Warszawie, więc nic więcej nie napiszę rozsądnego  🤔. Mam na myśli kogoś ze startami międzynarodowymi na swoim koncie, osobę nie pracującą z końmi "na szybko". (...)Obym nie trafiła na "pseudo-szport"  🤔 [/quote]

Masz rację, poniosło mnie. Przepraszam...  🤣 🤣 🤣

Elu, zatem tworzysz kolejne stado? 😉

I zgadzam się z Libellą, równie dobrze możemy zmienić temat, skoro ustaliliśmy że stajni spełniającej wymagania Let's Go nie ma.

Jak dla mnie koniec tematu, poczekam, popatrzę co wobec powyższego wybierze nasza wirtualna koleżanka Let's , bom szczerze ciekawa 😉

Libelka też słyszałam, że z padokami marnizna. I moim zdaniem cena, zważywszy niezłe warunki ale i dość daleką odległość jest ciut wygórowana? 😉

Ile tam teraz cenią sobie pensjonat? 🙂
kujka   new better life mode: on
22 lutego 2009 20:11
Libella, ja tez slyszalam same dobre opinie ale Ty chyba bedziesz miala tam dosc daleko..
Libella - a może stajnia kujki?
Kujka, gdzie dokładnie jest Aleksandrów? (w sensie w którą stronę itp.) I ile tam teraz kosztuje pensjonat?  🙂
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
22 lutego 2009 20:16
kujka   new better life mode: on
22 lutego 2009 20:17
Sierra, niedaleko Falenicy (wschodnia strona miasta). teraz jest 750 zl/mies.
(strona srednia, przede wszystkim zdjecia strasznie stare, ale szykujemy sie na obfocenie i uaktualnianie w najblizszym czasie)
Eee, mam 17km, dziś jechałam 20 minut (no ale to niedziela, więc zero ruchu). Rozważam odległości do 25km. A czy cena wygórowana.... 800zł za niezłe warunki, hale, hm.... sama nie wiem
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 lutego 2009 20:19
Nie Sierra - nie sądzę by moja wypowiedź nosiła znamiona operacji "tworzę stado toczących pianą woltopirzyc gotowych rozszarpać wszystkich po kolei co staja na drodze i się nie przyłączają do stada" .
Libella - to ew. aleksandrów miałabyś w podobnej odległości 🙂
kujka   new better life mode: on
22 lutego 2009 20:23
ojej, to cos moze pomylilam z inna voltowiczka 😉 sorki
Libella Jeśli 17km to rzeczywiście masz bliziutko.  😀 Wydawało mi się, że to sporo dalej.

Macie pod ręką ich stronę www?

Kujka, Brzask Dzięki.

kujka   new better life mode: on
22 lutego 2009 20:26
sierra - http://www.ulmag.com.pl/


ja nic nie chce mowic ale trojanisko mi sie z tej strony chcialo wbic na kompa
Kujka Dzięki 😉

Na stronie www wygląda to wszystko bardzo ładnie. Dobrze zrozumiałam, że Libelko byłaś tam w weekend? I jak wrażenia?
Dziś tam byłam 😉 wrażenia ogólne dobre. Czysto w boksach, całkiem miłe otoczenie, ktoś nas ładnie oprowadził, podłoże na hali całkiem ok, hala też nie taka mała znowu. Przy każdym boksie wieszaki na siodło.
Z minusów, to wydawało mi się trochę klaustrofobicznie, tzn. sporo koni na dość małym terenie. No i aktualnie brak miejsc i nie zapowiada się, zeby to się zmieniło. Ale ogólnie nieźle. Tylko właśnie trudno wyczuć jak z opieką, karmieniem, itp. Dlatego szukam opinii 😉
Stajnia wewnątrz na fotkach wygląda dośc klaustrofobicznie i ciemno...ale za to hala i plac do jazdy ciekawy. Z tego co  mi się o uszy kiedyś obiło to to, że sporo jest tam rekreacji.
tzn. nie jest jakoś bardzo klaustrofobicznie, no ale za dużo przestrzeni to tam nie ma.
I rekreacji rzeczywiście sporo. Podobno jest to rozwiązane tak, że w parzyste godziny jeździ rekreacja a w nieparzyste pensjonat (albo na odwrót 😉 )
Lib a czego szukasz konkretnie i w jakich odleglosciach?

A swoją drogą nawet jak nie ma miejsca- a człowiek pilnuje "temetu" i się orientuje to prędzej czy później w końcu uda sie napewno dostać do wybranej stajni. 🙂
o dworku to forumowa forta moze duzo na pewno opowiedziec 😉
Gniada rozglądam się bardziej 😉 coś z halą (z dobrym podłozem!!), z czystą, estetyczną stajnią, chętnie z padokami. Odległość do 25km, prawa strona wisły 😉
zjawiam się jak na zawołanie  😉
pisałam juz kilkanaście stron wcześniej, ale mogę jeszcze raz:
1. hala - podłoże jest nie za dobre, robią się dziury (chyba, że coś przez półtora roku poprawili, cociaż nie słyszałam)
2. rekreacja- jest i to w sporym wymiarze, w lecie nie ma problemów, bo część jedzie w teren, część na placu, ktoś na hali i towarzystwo się rozjeżdża, więc jest w miarę bezkolizyjnie,ale w zimie jest prawdziwy problem, bo w tygodniu rekreacja jest wieczorami, więc pensjonariusze muszą jeździć rano albo po 19, w weekendy w porze obiadowej i wieczorem.
3. opieka - z tym bywa różnie. Zasadniczo stajenni są bardzo w porządku,ale nie dają rady ze wszystkim (za moich czasów przeważnie był tylko 1 na całą stajnię), więc czystość w boksach nie jest wzorowa, no i przydało by się całą stajnie odemalować
4. brak paszarni, więc musli, witaminki itd raczej trzeba dawać samemu
5. padoki - nie jest ich zbyt wiele,ale konie codziennie wychodzą, więc to na plus
6. tereny - ogromny plus, bo na poligonie jest mnóstwo dróg do jazdy (minus - trzeb przejść przez ruchliwą ulicę)
7. atmosfera - ogólnie bardzo fajni ludzie, integracja itd, chociaż w sezonie zimowym robi się trochę jakby to ująć "duszno"

jak by jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Tak całkiem od siebie dodam, że po przeniesieniu się do obecenej stajni, absolutnie nie wyobrażam sobie, bym mogła do Dworku wrócić.
I jeszcze na koniec pobudzę wyobraźnię tych, którzy wiedzą jak wyglada dworkowa hala - mój zwierz 3 dnia pobytu tam, wyskoczył z hali do środka stajni  😉
Czyli tak jak myślałam- nie wygląda to tak kolorowo jak na pierwszy rzut oka 😉
Jak to mówią: "Zawsze k... coś!"  😁
Stajnia idealna nie istnieje, dlatego radzę skupić się na priorytetach a resztę sobie w ogóle darować  😁

Btw. czy to nie dosyć zabawne kryterium- żeby w stajni byli znani zawodnicy? No ale nieważne.
Dzionka ja jestem zupełnie świadoma tego, że stajnia idealna nie istnieje 😉
Libelka, to była taka ogólna uwaga, nothing personal  🙂
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
22 lutego 2009 22:11
Ja w Dworku jeździłam zanim kupiłam konia. Dla rekreantów fajne warunki, dla pensjonariuszy gorsze. Trawy na padokach nie widziałam, mało i małe padoki, konie wychodza tam na krótko, żeby każdy mógł wyjść, hala fajna bo od razu ze stajni, ale jakaś taka mała, stajnia ciemna, duuużo rekreacji ale za to miła atmosfera. Jak zawsze: plusy i minusy.
Libella a dlaczego się przenosicie?
W Podolszynie zaczęła się opóźniać budowa dużej hali 🙁 Błyskawicznie postawili konstrukcję - w 2 dni szkielet, trzeciego dostawili trybuny i w sobotę miała być gotowa. Niestety z powodu pogody (czyt. mrozu) nie mogą położyć dachu i ścian, opóżni się też dostawa podłoża, bandy miały ruszać od jutra a niestety jak nie ma ścian to na razie nie będzie i band 🙁
jestem gotowa zaryzykować stwierdzenie, że moja aktualna stajnia jest DLA MNIE idealna  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się