szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

[quote author=klosma link=topic=67378.msg1822569#msg1822569 date=1373374672]
To może sprecyzuję :
stajnie ujeżdżeniowe w centrum ?


bliżej Pałacu Kultury czy Starówki wolisz?  👀
[/quote]
Bliżej dworca centralnego  👀
Help!

Potrzebuję pilnie namiar na kogoś, kto będzie w stanie dowieźć kilka koni wraz z instruktorem w okolicę Otwocka. Jest zaplanowana impreza i klient chce również konie. Niestety bliższych szczegółów nie znam, na razie próbuję się rozeznać, czy w ogóle jest taka możliwość.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 lipca 2013 11:31
Bliżej dworca centralnego  👀


Ty sobie jaja robisz, prawda?
emptyline   Big Milk Straciatella
13 lipca 2013 12:52
W samej warszawie jest kilka stajni: Legia, Argos, Bródno, Agmaja, Łazienki, Ostoja i chyba koniec. Do każdej trzeba kawałek dojechać, a jeśli chodzi o poziom jazd, to ja się nie wypowiem.
A pod centralnym ostanio stał koniowóz, wiecie, może faktycznie stajnie na parkingu pod Mariotem otwierają?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 lipca 2013 15:22
Albo w hali Dworca Centralnego 😉
Jeszcze Hubert, Wilanów (ta z namiotem cyrkowym), Hippica Varsovia, Poland Park (Bardzo dobry dojazd z centrum) i możliwość dzierżawy koni w obu stajniach na Siekierkach. Stara Miłosna też jest, chyba, w granicach Warszawy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 lipca 2013 15:55
Tyle, że klosma odrzuciła propozycje stajni z dobrym dojazdem, zaznaczając że interesują ją stajnie w Centrum.
Ojtamojtam, jak jeszcze była Gmina Centrum to Hubert i Łazienki pasowałyby.


Klosma, dziewczyno, konie to nie chomiki. Do trzymania koni potrzebny jest spory teren. Wypisałyśmy Ci stajnie w Warszawie jako takiej, obejrzyj sobie dojazd od nich. Może się okazać, że łatwiejszy dojazd będziesz miała do stajni pod W-wą. I nie rób z siebie więcej pośmiewiska, żądając stajni przy Dworcu Centralnym. Wystarczy trochę pomyśleć.
Spoko przecież rozumiem, po prostu ze wsi wyrwana jestem i nie znam się na Warszawie, kilka razy w życiu tylko na wycieczkach byłam. I co ? Że szukam czegoś z szybkim dojazdem, blisko ? Fajnie się z kogoś pośmiać  😁  No trudno zdarza się. Teraz sama widzę jak głupio napisałam wcześniejszy post.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 lipca 2013 21:14
Ale przecież o stajniach z dobrym dojazdem dziewczyny pisały od początku. Ja rozumiem, że można nie znać Warszawy, ale szukać stajni w jakimkolwiek centrum dużego miasta? Trudno, gafa i tyle, teraz już wiesz, że w centrum nie ma stajni 😉 Ze stajni, które zostały Ci zaproponowane na pewno Legia, Ostoja, Agmaja czy Bródno nie są stajniami ujeżdżeniowymi. Nie wiem co w tej chwili dzieje się w Łazienkach, ale kiedyś dostanie się tam na jazdę będąc z zewnątrz graniczyło z cudem. Poland Park stawia na mały sport, ale chyba bardziej skoki niż ujeżdżenie, a i ceny jazd są wysokie. Hubert to chyba też nie to, ale nie znam osobiście tej stajni.
emptyline   Big Milk Straciatella
14 lipca 2013 09:37
Bo generalnie nie mamy stajni rekreacyjnej-ujeżdzeniowej. Zostaje chyba dzierżawa konia, jeśli ktoś sor chce rozwijać stricte w tym kierunku, choć w PolandParku chyba coś by się w tej kwestii ugrało, tyle, że wychodzi to drożej niż dzierżawa-zdecydowanie. Jak wyliczyłam teraz koszty dzierżawy i trenera przy okazji szukania kogoś do mojego konia, wyszło mi jakieś 2xmniej niż ludzie płacą w PP, tyle ze tam dojazd super.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 lipca 2013 09:46
Jeśli się jeździć ujeżdżenie, docelowo jakieś zawody, to jedyna rada, jak napisano powyżej,  to dzierżawa / półdzierżawa konia i jazdy z dobrym instruktorem. Nie ma stajni szkółkowych "ujeżdżeniowych".
Wiecie może jak wygląda sytuacja w stajni Frajda w Markach? 🙂
witam, możecie polecić stajnię do nauki dla 7-letniego dziecka w Warszawie lub okolicach?
to byłby pierwszy kontakt z końmi, więc jakieś sprawdzone miejsce, żeby było bezpieczne i przystosowane dla dzieci, a nie typowa masówka
z góry dziekuję
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 lipca 2013 10:15
Miszka wiem, że w Dawidach pod Warszawą jest Akademia Kucania, pracowała tam moja koleżanka ze szkoły. Na zdjęciach wszystko fajnie wyglądało, ale jak jest w realu niestety nie wiem 😉 Niemniej stajnia jest nastawiona mocno na dzieci, więc może warto tam uderzyć i zobaczyć?
W Akademii Kucania mają kucyki i większe konie. Ostatnio zamawiałam kuce "z dowozem" dla dzieciaków i było bardzo fajnie.
Prowadzą to ludzie "z głową". Warto spróbować 🙂
Miszka, polecam TKKF Hubert dla dzieci 🙂
Miszka-calkiem fajnie, indywidualnie, na odznaki itp. dla juniorow jest w Podolszynie- jazdy z Ewa Mordzelewska🙂
Dziekuje za podpowiedzi. Juz przekazalam dalej
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 sierpnia 2013 20:47
Stajnia SGGW - nowa szkółka pod kierownictwem T. Głoskowskiego zamiast Poland Parku  https://www.facebook.com/AkademiaJazdyKonnejABC/info

Ciekawe czemu Poland Park się wynosi i szuka nowej lokalizacji


Szanowni Państwo. Od 1 sierpnia 2013 roku na na terenie stajni SGGW zaczęła działać nowa szkoła jazdy konnej prowadzona przez Tadeusza Głoskowskiego. Już od początku września szkoła zacznie oferować jazdy konne dla dzieci i dorosłych.

W ofercie dla Państwa i Państwa dzieci znajdą się m.in.:
- Jazdy na lonży dla zaczynających swoją przygodę z jazdą konna
- Jazdy o zróżnicowanym stopniu zaawansowania dla dzieci i dorosłych
- Jazdy przygotowujące do egzaminów na odznaki PZJ
- Treningi indywidualne
- Konsultacje z wybitnymi trenerami
- Szkolenia teoretyczne
- Przygotowanie do startu w zawodach

Osoby zainteresowane jazdami dla swoich dzieci, lub dla siebie, prosimy o śledzenie naszego profilu na facebooku, gdzie na bieżąco będą pojawiać się istotne informacje odnośnie dokładnego terminu startu szkoły oraz szczegółów oferty.
Prosimy Państwa również o maile na adres stajniaabc@gmail.com wraz z krótką informacją - jakim zakresem jazd i dla kogo byliby państwo zainteresowani. Pomoże nam to skonstruować propozycję i ofertę najbardziej zbliżoną do potrzeb Waszych dzieci i Was.

Serdecznie pozdrawiamy
Do zobaczenia już we wrześniu
w Waszej Nowej Szkole Jazdy Konnej
Tadeusz Głoskowski
Miszka polecam stajnie Wierzbowy Gaj
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 sierpnia 2013 10:49
Kamka, a mają kucyki? 7io letnie dziecko na dużym koniu to może się pooprowadzać najwyżej
emptyline   Big Milk Straciatella
02 sierpnia 2013 10:50
Mają.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 sierpnia 2013 21:50
Kucyki z PP już są na Legii.
to Park Poland skończył swoją działalność ? 😲
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 sierpnia 2013 12:04
Szukam stajni w Warszawie i okolicach do polecenia dla bardzo spokojnej, trochę bojaźliwej osoby. Tak żeby poczyścić, pogłaskać, wsiąść- bez krzyków, nacisków, bardzo na spokojnie i na luzie. Możecie coś polecić? :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
03 sierpnia 2013 12:22
dar, umiesz czytać? 🙂

CzarownicaSa, w Twojej okolicy?
nie, nie umiem.

Orientuje się ktoś z Was jaka stajnia z wołomińskiego jest godna polecenia ?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 sierpnia 2013 12:33
Emptyline nie, ogólnie z W-wy 🙂
Szukam stajni w Warszawie i okolicach do polecenia dla bardzo spokojnej, trochę bojaźliwej osoby. Tak żeby poczyścić, pogłaskać, wsiąść- bez krzyków, nacisków, bardzo na spokojnie i na luzie. Możecie coś polecić? :kwiatek:


TKKF Podkowa w Podkowie Leśnej, bardzo fajne konie i bardzo fajni instruktorzy, lepszego miejsca dla takiej osoby nie mogę polecić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się