wysłodki buraczane

Moje choć za wysłodkami głupie to niemelasowanych nie zjedzą.No nie i koniec.Nawet z muesli,więc wolę kupić melasowane,niż dodawać melasę osobno 🙂
Magdzior,  nie wiem jak reaguje Twój koń. ja mam starą kobyłę, więc bałam się melasowanych, bo wiadomo, że jednak procesy trawienne gorsze. ale po skarmieniu kolejnego worka niemelasowanych znajoma zaproponowała mi melasowane w super cenie. skusiłam się, skarmiłam dwa worki (przy jednym koniu to jest spory czas, wiec czas trwania testu też moim zdaniem zadowalający). nie wychwyciłam żadnej różnicy. kopyta w takim samym stanie, bez obrączek, zachowanie takie samo.

więc skoro nie widzę różnicy to dlaczego nie 😉 melasowane dostaje od chyba grudnia zeszłego roku.

moje Tofi są już w stajni 😉 przyjechały o 10 rano.
atos łąskawie odpisal mi ze w przyszlym tyg zrealizuja zamowienie, lusitano powiedzialo ze w ogole wyslodek nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie i w akcie desperacji znalazlam jakies nowe na allegro http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-nie-melasowane-dla-koni-25-kg-i3502779540.html ktos kupowal? mozna liczyc ze szybka dostawe tak dla odmiany?  🙄
Bambi - nie kupowałam akurat z tej firmy, ale poleciłam koledze spod Wrocławia. Zadzwonił i na drugi dzień przywieźli mu pod stajnię worek.
[quote author=_Gaga link=topic=64.msg1867645#msg1867645 date=1378376300]
hmm zrobilam zakupy w atosie bo wszyscy polecali go na forum,

W wątku o internetowych sklepach jeździeckich raczej nie ma pochlebnych opinii o tym sklepie...
[/quote]

No to ja mam chyba wyjątkowe szczęście. Jednego dnia wysłałam potwierdzenie wpłaty, drugiego dostałam maila z info o zrealizowaniu zamówienia, a na trzeci dostałam przesyłkę. Poprzednio tez to tak wyglądało.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 września 2013 13:24
[s]jak by co to mogę komuś oddać napoczęty worek wysłodków niemelasowanych[/s] nieakt.
ElaPe a skąd jestes ?
Zamówiłam wysłodki w Atosie jakieś trzy tygodnie temu i bez echa, już mi się nie chce do nich dzwonić,przelew dotarł i pani obiecuje że zamówienie będzie wkrótce realizowane.PORAŻKA.Koleżanka ze stajni zamówiła u nich wysłodki ponad miesiąc temu i tez  nic ECHO 😤 Gdzie jeszcze można kupić wysłodki?
Na Allegro, w niektórych lokalnych sklepach z paszami, w cukrowniach niebawem (jak się zacznie kampania), w hurtowniach rolniczych.
Dzięki ZIELONA_STAJNIA ,w ATOSIE już mają wyłączony telefon 😲 eh.!
Dodzwoniłam się w końcu do firmy ATOS , pani przyznała że wysłodków buraczanych brak czekają na kampanię buraczaną 🤣
siwa300 a czy Pani mówiła łaskawie kiedy sie ta kampania rozpoczyna???
Ja niestety tez czekam... 🙁
Nie wiem co ma do tego Atos, ale kampania buraczana , czyli zbiory buraków, oraz transport tychże do cukrowni rozpoczyna się pod koniec wrzesnia / na początku października
Jednak aktualnie wysłodki są dostepne choćby i na Allegro...
Ja jednak nie wytrzymałam i anulowałam zamówienie. Mam nadzieję, ze na zwrot kasy nie będę czekać tyle co na wysłodki...
Zamówiłam w Bewecie, podobno dostępne od ręki, jutro wyjdzie paczka. Mam nadzieję ze tym razem się uda 😉
Pani powiedziała że wkrótce zamówienia będą realizowane czyli jeszcze sobie poczekamy 😁 GAGA Atos ma do tego tyle że przyjmuje zamówienia na coś czego nie ma i czekanie po kilka tygodni aż będzie to postępowanie nie fair wobec klientów.
Jak wypadają wysłodki Baileys w porównaniu do Dodsona  :kwiatek:
Dramka właśnie jestem w polowie worka, podaje od końca lipca. Koń je chętnie, wygląda dobrze. Kiedyś podawalam  dodsona  i różnicy, poza cena nie widzę 😉
chyba zamówię tą z biotyną  😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 września 2013 19:18
Czy ktoś zamawiał wysłodki z Equilli? Mają całkiem sympatyczną cenę.
Ja z pytaniem-suplementujecie jakoś konie przy karmieniu wysłodkami? Powoli kończy się sezon wiecznie zielonych pastwisk,więc moje od jakiegoś czasu powróciły do wysłodków,ale znów powraca stary dylemat..

Oczywiście,badania będziemy robić,ale pewnie za jakiś czas,żeby mieć rozeznanie co podawać,bo nie aż tak dawno zaczęły je jeść.
dobra dziewczyny to i ja wreszcie zamówie🙂 Tylko które gotowe któreś z pasz czy zwykłe niemelasowane?
na ile jedne i drugie starczają ?  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 września 2013 12:19
U nas przy dwóch koniach, które dostają obecnie dziennie po 6 miarek Pavo wysłodków, na miesiąc potrzebne są dwa 30 kg worki wysłodków.
Karina7,  ja zamówiłam melasowane. koń nie ma kłopotów żadnych, więc wysłodki też melasowane są ok. zamawiam z allegro, mam na drugi dzień. zawsze.
teraz koń dostaje dwie "garście dwuręczne", wychodzi taka solidna połowa/ 3/4 zwykłego czarnego wiadra. starcza przy jednym koniu na bardzo długo. 2-3 miesiące? nie robię zapisków.

iskierkowa, podstawowo wysłodki zawsze z otrębami. raczej stawiam na "naturalną" suplementację, czyli daję słonecznik, siemię mielone, mieloną kukurydzę, marchew i olej. do tego dołączyłam jakiś podstawowy suplement z dolfosa. znajoma skarmia suplement marshalla w dużych wiadrach, te ogólne witaminy i bardzo sobie chwali.

mam pytanie, czy macie pomysł gdzie mogę dostać miarkę do wysłodków? chciałabym usystematyzować zdawaną ilość. kubek mi nie odpowiada. najlepiej by mi się sprawdził taki kubeczek jak do psich karm, tylko ciut większy. jakiś pomysł?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 września 2013 12:51
Isabelle, a tego typu miarka nie może być? http://arcus-konie.pl/miarka-do-zboza-p-6961.html
Kurczak,  takich mam z 5.... ale to jest zawsze "pół miarki", a to mało precyzyjne jest niż np "pełen, płaski kubeczek x 2".
Isabelle ja kupiłam miarkę spożywczą w jakimś ludzkim sklepie za kilka zł akurat na promocji była, zważyłam sobie i teraz wiem, że 1,5 tej miarki to 1kg suchych wysłodków i tą ilość zalewam wodą i starcza mi po napęcznieniu na dwa posiłki.

Ja daję ok 1 kg suchych więc mi starcza worek na miesiąc, czasem nieco dłużej bo jak mnie nie ma w stajni to nie daję, ale teraz to rzadkość🙂

Co do suplementacji to u nas olej, czasami otręby i siemię ale raczej jako dodatek a na stałe chevinal.

edit: Isabelle to jak masz pół miarki to zawsze mozesz zwazyć ile chcesz nasypac i narysować linie ile ma byc tych wysłodków ja tak sobie z psią karmą robię jak mam kubeczek innej firmy🙂
Czy wysłodki są nisko czy średnio energetyczne ?
np baileys średnio

"Są źródłem wolno uwalnianej energii (cennej w treningu sportowym)."
może sprecyzuję 😉
wysłodki tofi ( chyba niskoener. ? )  lub te z allegro http://allegro.pl/wyslodki-buraczane-melasowane-najtaniej-i3522241791.html
żeby określić trzeba znać skład w %
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się