własna przydomowa stajnia

Moje nienawidzą kombinacji deszcz + wiatr, wtedy najczęściej się chowają pod wiatą, a w większości przypadkach chodzą mokre wesoło po padoku.
Mam dylemat.... jutro powinnam złożyć zamówienie na plecionki na ogrodzenie.
Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto więc proszę o radę. Wiem, że już kiedyś pytałam ale sprawa nadal aktualna  🙇
Mam do ogrodzenia na okrągło ok. 1000m długości ogrodzenia. Chciałam zamontować plecionkę w dwóch rzędach (czyli ok 2000m plecionki łącznie) - na terenie mam niestety urzędujące dziki heheh
Konie raczej respektują ogrodzenie, a dodatkowo terenu jest na tyle dużo, że nie sądzę by miały chęć na ucieczki.
Pytanie czy lepiej (jeśli jest to konieczne) zainwestować  w jeden rząd grubej liny 6mm + jeden rząd standardowej,
czy spokojnie wystarczą dwa rzędy takiej cienkiej?


Niestety jak policzyłam koszty zakładając jeden rząd tej grubej linki, to sume mnie przeraziła. Boję się, że dzikom to i tak jak coś bez znaczenia, i lepiej dosztukowywać tańszą niż wydawać kasę na tą grubą.... za samą grubą kwota wyszła prawie 600zł  😵
Cobrinha, jeśli chcesz się chronić przez dzikami daj taśmę niebieską (nawet jako dodatek a nie przewodnik prądu). Dziki reagują na kolor niebieski jako ostrzegawczy.
właśnie u nas jest tak samo, konie niestety nie mają żadnej wiaty, zeby sie schowac, wiec po prostu jak pada, albo ma padac w nocy - to śpią w stajni. Ostatnio tak padalo, ze po sprowadzeniu do stajni musialysmy zalozyc polar.
Cobrinha, my mamy tą cieniutką plecionke zolta, i sie sprawdza, co prawda nie wiem jak na dziki, ale mocna jest.
Nie chcę taśmy a linkę... jak w ogóle sprawdza się ta cienka?
Nie lepiej drut pastwiskowy i sznurek biały od prasy.
Hej, mam pytanie. Mój koń stoi w drewnianej stajni pod lasem, na podłedze są maty dla koni i trociny. Chce się zapytać czy bez ocieplenia stajni nie będzie mu za zimno? Jest to arab dla ścisłości czyli futrem wielkim nie obrasta. Proszę o odpowiedź
Cobrinha, linka jako przewodnik, ale ja piszę o taśmie do odstraszania dzika (niestety taka linka ma za słabą przewodność żeby dzika odstraszyć.)
Taką szeroką taśmę stosuje się np. jako dodatkowe zabezpieczenie przy siatkach na dziki http://www.canagri.pl/products/show/1403/siatka-profi-do-ochrony-przed-dzikami.html#ad-image-6 . Można dokupić samą taśmę. Albo poszukać tańszego zamiennika.
hronovsky promen, drut też odpada - jak mi sie zerwie to łączenie go takie sobie. w dodatku średnio widzę naprężanie go na paliki plastikowe dość rzadko powbijane 😉
bera7, nie widzę nawet ceny tej taśmy.
Cobrinha, nie pamiętam ceny, ale wychodziła niezbyt przyjazna. Bardziej pokazałam o co chodzi.
Cobrinha, ta cienka plecionka sprawdza się bardzo dobrze, jest fajnie widoczna z daleka a do tego bardzo mocna a cenowo tez korzystnie 😉 http://allegro.pl/super-mocna-plecionka-linka-pastuch-jaskrawa-1000m-i3535961005.html coś takiego.
Ja mam plecionkę cienką i pomarańczową. Koń, który 3 lata nie był na padoku tylko raz pierwszego dnia sprawdził co to jest i od 2-ch lat mam spokój  🙂
Sprawdza się super. A dodatkowy atut jest taki,że nie "zagraca" otoczenia i dalej są fajne widoki.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 września 2013 15:07
Cobrinha dziki nie są jakoś specjalnie wysokie, jak najniższy poziom plecionki dasz 50-60 cm nad ziemią to nie będą ci rwać ogrodzenia, u mnie nawet sarny sobie pod spodem przechodzą. Chyba, że nie chcesz żeby właziły na pastwisko to wtedy kup kolorową plecionkę, aczkolwiek sukcesu nie wróżę bo i tak będą rwać (chyba, ze dasz jeszcze drut). Pomelacowa taśma do ogrodzeń służyła mi przez 11 lat, nie wiem jak jest z ich plecionkami, te Horizonta wytrzymują kilka lat tylko kolory bledną.
Hej, mam pytanie. Mój koń stoi w drewnianej stajni pod lasem, na podłedze są maty dla koni i trociny. Chce się zapytać czy bez ocieplenia stajni nie będzie mu za zimno? Jest to arab dla ścisłości czyli futrem wielkim nie obrasta. Proszę o odpowiedź

Futrem wielkim nie obrasta?
Moja klacz jest bardziej zarośnięta od drugiej w dodatku wlkp/trak zatem nie widzę zbieżności pomiędzy rasą, a tendencją do długości sierści. Nie mam ocieplanej wiaty, Eufona zimę przeżyła w stanie bardzo dobrym bez przeziębienia i innych dolegliwości.
Kinia16322, cena faktycznie dobra...
edit. błąd
Kolor fajny i rzuca się w oczy mimo tego, ze jest cienka 😉 ja nie wiem czemu biala jest drozsza 😉
Ja też bym wolała białą bo jakoś mniej się rzuca w oczy hehehe
W sobote przyjechał do mnie koń na pensjonat narazie jest wrecz idealnie  🏇
Dogadał sie z moim kucem-ogrem i laza sobie razem juz od 3 dni  😜
Pomijajac to ze jest ogierem i ma prawie 20 lat....to nie znam drugiego tak wychowanego i dobrze ulozonego konia jak on no normalnie cudo 😍
Moja Gracja za to pokazuje jaka z niej zolza i pokazuje rogi...matko co za charakter ma ten moj koń  😵
Śliczne te twoje koniska a najfajniejsze kucyki  😀. A nie boisz się ,że pensjonariusz dorwie Ci się do kobyły?
gunia92, fajne masz te kunie u siebie  😉 I to samo pytanie - nie boisz się? :P

U mnie konie się dogadały. Rządzi nadal moja ogrzyca i co dziwne, mój 2-latek się ustawił i nowa jest na szarym końcu. Boi się go strasznie i omija szerokim łukiem  😵 Ale ona już jest taka sierotka, więc niech się młody czuje ważny.





Dzięki dziewczyny  🙂
Bałam sie okropnie przez moze 2 dni siedzac w pracy wydzwanialam do domu czy aby wszystko gra(mieli mnie juz dosc  🤬 )
Ale tak jak pisałam koń jest super wychowany respektuje pastuch nawet nie wlaczony jak jakas swietosc w reku prowadzi sie bosko no i nie reaguje na klacze tak jak ogier...nawet moj kuc jest w tym aspekcie gorszy niz on i to raczej na niego bardziej uwazam  😁
W nocy stoi w boksie bezposrednio przy Gracji moga sie wachac i widziec i to Ona jest gorsza od niego...ogierzy i ustawia go w kazdej sytuacji a on biedak patrzy na nia ze strachem zeby tylko nic nie przeskrobac i zeby sie nie zloscicla  😂 Jak jestem w pracy stoi na padoku ogrodzonym drewnianym plotem na 140 i do tego pasuch tez bezposrednio obok padoku Gracji i jest si  🏇 Mam nadzieje ze juz tak bedzie i gdy przyjdzie ruia to nie przejdziemy jej jakos bardzo gorzej niz teraz  🤣
To jeszcze moj Pan kuc ktory jest nie wyzytym ogrem i nie moze sobie nadal udarowac ze nowy kolega z pastwiska jest facetem  😂
Zaraz lecę robić drzwi angielskie do mojej stajenki wraz z tatą.
Kiedyś ktoś przy okazji zdjęć dodał uwagę, że istotne jest jak biegnie konstrukcja "Z", z której strony? od zawiasu dolnego do górnej krawędzi drzwi czy odwrotnie?
Nie mogę tego znaleźć.... wie ktoś może?  :kwiatek:
gunia92, a kryjecie tym kucem ? 🙂 fajnie wyglądają razem 🙂
A propos kucyków... Nasz Pysio uznał, że obok jego kur i kota Bolka kucyk jest także jego własnością...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 września 2013 20:11
Cobinha, tak jak napisalas, od zawiasu dolnego zawsze.
To dobrze mi się zdawało, bo inaczej Z nic by nie podtrzymywała 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 września 2013 20:59
Drzwi już pewnie zrobione, co?
Nie ma to jak refleks szachisty 🙂
Niestety nie 🙁 w tartaku pomylili się i dostaliśmy deski nieoheblowane i cały dzień zszedł na ich szlifowanie 🙁
dziś niedziela, więc wg moich rodziców nie wypada włączać piły (choć dom mamy na uboczu), tata dziś wraca do miasta, więc dalszy ciąg prac w następny weekend.
Jestem wściekła, bo jeszcze całe ogrodzenie trzeba zrobić i murek oporowy przed stajnią, a ani czasu nie ma ani komu to zrobić, a chciałabym zamknąć wszystko przed końcem mc  👿
ms_konik, czyli tak jest dobrze: [[a]]http://www.google.pl/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Ffotoevideo.info%2F26-unique-and-free-wooden-door-textures-designbeep.html&h=0&w=0&sz=1&tbnid=pujtHl1B6978aM&tbnh=183&tbnw=275&zoom=1&docid=ouiFuSP3UGpVzM&ei=44c-Ut61NMmDtAb_8IDgCA&ved=0CAEQsCU[[a]]
a tak zle: http://pl.depositphotos.com/3068332/stock-photo-Old-wooden-door.html ?
stillgrey zgadza się - mówi Ci to córka stolarza😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się