Konie czystej krwi arabskiej

Dziewczyny i chlopaki, u nas dzis przelom!🙂

Kon dostal nowe siodlo i pofruuunaaaaal!😉)) fantastyczna dynamika, luz w potylicy nawet w galopie pieknie zaprezentowala, zsiadac sie nie chce😀 warto bylo 2 miesiace walkowac podstawy😉
Przy okazji, nie kupil ktos z was klaczki od nas?😉 podobno ma pod poznan jechac do nowego domku, moze ktos z rewoltowiczow zakupil Pati po Ostragon od Prymicja?🙂😉

Pozdrowienia od nas ze Szczecina!🙂

Moi drodzy arabiarze!!!
Mam prosbe o pomoc! 11letni arabek szuka domu. niestety mimo młodego wieku nie może byc użytkowany pod siodlem. Może ktoś z was zna osobę potrzebującą konika do towarzystwa dla drugiego zwierza? Wiecej informacji na priv. Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Moi drodzy arabiarze!!!
Mam prosbe o pomoc! 11letni arabek szuka domu. niestety mimo młodego wieku nie może byc użytkowany pod siodlem. Może ktoś z was zna osobę potrzebującą konika do towarzystwa dla drugiego zwierza? Wiecej informacji na priv. Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
  Na pewno zaraz ustawi sie kolejka chetnych🙂
hejka czy wasze arbki też tak głosno wydychaja powietrz po wysiłku? Chodzi o jedno glośne fuknięcie( dzisiaj przez to malo na zawał nie padlam jak mi tuz za głową tak prychnał). ciekawa jestem czy to tylko mój tak mnie straszy czy to pospolite 😉


Winea tak robi, ale nie tyle jest to związane z samym wysiłkiem fizycznym, ile z szybkim tempem i wysokim poziomem emocji.


Czoko, powyższa uwaga jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. W tym wątku staramy się o miłą atmosferę, nie dogryzamy sobie i nie piszemy złośliwych komentarzy.  🙄
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 listopada 2013 07:46
Ja sie dopisuje jesli ktos chce rudego, to jest Telemach - bardzo fajny konik z wrodzonym kozincem. Swoja droga sama o nim myslalam ale cena ktora sobie zaspiewali mnie zastopowala 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 listopada 2013 10:20
Marengo świetne kare!
ogurek Mała poprawka co do cen stanówek. To były stare dane. Stawki na 2014.
Najlepsze wyścigowe reproduktory są dużo droższe niż pokazowe lub w cenach 3-4 najdroższych.
Stanówka wyścigowym arabem Amer kosztuje 55000 $ a jego synami jakieś 8000$.
Burning Sand [wnuk polskiego ogiera Mirza (Mira-Nabor) - co ciekawe w Polsce jest mit, że linia Miry jest średnia i nie dała klasowego ogiera 😂. Burning Sand ma najlepszą skuteczność w historii pośród sportowych reproduktorów wszystkich ras (choć pewnie odnosi się to głównie do ras ścigających się... Elit: statystyka w USA) 80% jego potomstwa to startery, a 40% winnery 🏇] kosztuje 10000$.
Dla porównania elita pokazowa Gazal i Marwan oraz Qr Marc to cena 10000$. Młode pokolenie reproduktorów pokazowych to jakieś 5000-6000$.
angeldust mała poprawka
cena Marwana al Shaqab wynosi 30 000$
jego syna QR Marca - 8000€
Co Qr Marc to 8000€ to mniej więcej 10500$ czyli tak jak napisałem. Co do Marwana to źle doczytałem w  wyszukiwarce ( korzystam z Ipad. Była to dwa razy cena za Gazala) Przepraszam za pomyłkę. Znalazłem PDF z bierzącą ceną i masz rację to 30000$. (To nadal 25000$ mniej niż Amer). Dzięki za poprawkę.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg1931271#msg1931271 date=1385101651]
Czoko, powyższa uwaga jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. W tym wątku staramy się o miłą atmosferę, nie dogryzamy sobie i nie piszemy złośliwych komentarzy.  🙄
[/quote]

Tylko mi się wydaje, czy wrócila Sahara?

Marengo, boska kara piękność  😍
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 listopada 2013 13:04
Mam pytanko ktos kojarzy Arthe? klacz kasztan, ma 12 lat? po Furiat od Aaran/Borysław?
Moi drodzy arabiarze!!!
Mam prosbe o pomoc! 11letni arabek szuka domu. niestety mimo młodego wieku nie może byc użytkowany pod siodlem. Może ktoś z was zna osobę potrzebującą konika do towarzystwa dla drugiego zwierza? Wiecej informacji na priv. Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:

Trzymam kciuki za znalezienie dobrego domu!

Ze wzdychaniem bywa różnie. Pod siodłem zazwyczaj jak się baba rozluźni i odpuści, potem jest miło oraz płynnie. Zazwyczaj po robieniu kopyt jak już przychodzi moment swobodnego wykroku. Po ćwiczeniach również, ale dochodzi i ziewanie. Sztuka to wskazująca, moim skromnym zdaniem, na spokój i rozluźnienie.

Szamanka kojarzyć to nie, ale bardzo "ładnie" ma rozbudowany dolny mięsień szyi i zahodowane przednie kopyta...  😕

Być nawiązujesz do pytania TheWuni? Wydaje mi się, że jej chodziło o takie pojedyncze, bardzo głośne wydmuchiwanie powietrza przez nos, które rzeczywiście potrafi ogłuszyć znienacka  😉 Ty piszesz o parskaniu przy rozluźnianiu się, to u swojej obserwuję to samo, co opisałaś, ale to zupełnie inny rodzaj "odgłosu".
A ja nie piszę o parskaniu, ale o tym wydmuchiwaniu właśnie.
Oooo, no to w takim razie zupełnie inaczej niż myślałam. Ruda robi takie "fuknięcia", jak na przykład podkręcam tempo w jakichś zabawach z ziemi, jest dużo galopu, wysoka energia zarówno moja, jak i jej, jakieś szybkie zadania typu nagła zmiana kierunku przez zatrzymanie i ruszenie galopem w drugą stronę - wtedy jak ją wołam do środka bez zmiany chodu, to "robi araba", wpada do środka z ogonem w górze i uszami do przodu, hamuje z galopu tuż przede mną, całą sobą wyrażając "co dalej? chcę jeszcze się bawić!" i temu zatrzymaniu czasem towarzyszą takie fuknięcia.
Parska rzeczywiście, jak się rozluźnia po jakichś ćwiczeniach, ale wtedy dźwięk jest dużo cichszy, dłuższy i zazwyczaj z zestawieniu ze zwolnieniem tempa i zejściem z głową w dół. Takie "aha, rozumiem, to o to chodziło... dobra, luz".
Także ogólnie "całościowo" wygląda to zupełnie inaczej.

derby, Kajula Dziękujemy 😉
Murat-Gazon dokładnie o to mi chodziło, po energicznej zabawie kita w gore i ten ogłuszający fuk  😀
Orientuje sie ktos jak sie wyrabia ogierkowi arabskiemu licencje na krycie? Ile to kosztuje i czy mlodziak musi dla tego celu koniecznie isc na tory?
Szamanka kojarzyć to nie, ale bardzo "ładnie" ma rozbudowany dolny mięsień szyi i zahodowane przednie kopyta...  smutny

🙂 to klacz, którą odkupiłam od pewnego Pana w pakiecie z drugą arabeczką po Cyprysie - szamanka miło mi i tu się z Tobą spotkać 🙂

Murat-Gazon - klacz już ma zrobione kopyta, no nad mięśniem trzeba popracować - klacz od roku co najmniej nie chodziła pod siodłem... na tą chwilę mogę powiedzieć, że ruch ma świetny i jest całkiem nieźle ujeżdżona 🙂 a to duża zaleta dla użytkowego araba 🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
22 listopada 2013 16:16
Matinka witam serdecznie 🙂

Pytam o klaczke, moze ktos mial z nia stycznosc 🙂

A dla Ciebie wielkie uklony za zajecie sie Ruda i uratowaniem jej przed  gorszym losem  😉  🙇
Matinka a chyba, że tak. To pozostaje życzyć pozytywnych dla obu stron efektów pracy  🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 listopada 2013 16:17
Jak ja uwielbiam moje M&Msy! Jestem chora, gorączka, ledwo trzymam się na nogach. Poszłam rano wypuścić je na padok. To było niesamowite, ale to one z niezwykłą delikatnością doprowadziły mnie do celu. To tak z serii doznania mistyczne....
Wojenko :kwiatek:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
23 listopada 2013 21:02
Ja dzis dostalam swietna wiadomosc, mamy stajenke i hektarowa lake za darmo do uzytku ^^ i to 300 metrow od domu 😉

😅

teraz tylko konia i towarzysza dla niego brak  💘
szamanka brak ci konia? jeden telefon, konia do przyczepy i jesteśmy u ciebie 😉 młody wreszcie by zielonego pojadl bo to co u mnie zrobil na pastwisku... szkoda słów  😵
Szamanka zdradź sposób na takie cuda  😜
Gniada to zazdrośnik!
Dzisiaj poświęciłam chwilę na drapaniu siwej po czole i to przy niej, a skończyło się pchaniem chrapami pod pachą i jej pyskiem na mojej głowie. Takie to cwane, co by moją uwagę zwrócić. Nigdy więcej nie będę miała jednej po lewicy, a drugiej po prawicy. Zbyt różne poglądy mają.  😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 listopada 2013 09:24
Odliczanie trwa! Już się nie mogę doczekać aż zobaczę Rudego! Chyba ją uduszę z radości;d  🙂 🙂 🙂 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 listopada 2013 09:25
a ja jestem mega dumna zarówno z konia jak i z ucznia  😍 od pewnego czasu przyjeżdża do mnie moja siostrzenica, która złapała bakcyla na konie  🤣 po obozie jeździeckim okazało się, że dzieciak nic nie potrafi , a taki system nauki to po prostu kasa w błoto  🙄 więc postanowiłam sama ją poduczyć - najpierw na kucu ale widzę, że zdecydowanie lepszym nauczycielem jest Callisto, który jest nad wyraz cierpliwy. Na lonży uważnie słucha każdego mojego polecenia, idzie równym krokiem zważając na każdy ruch dziecka na grzbiecie ... powiem Wam, że jestem podwójnie dumna bo konia mam anioła no i dzieciak zaczął się wyrabiać  🙂 co prawda to są początki no ale od czegoś trzeba zacząć  🙂 Dla mnie to i tak wielka uciecha  🏇  .. haha, że pasja zostaje w rodzinie  😁


a i wrzucam fote pozowaną przed lekcją  🙂 najważniejsze, że jest uśmiech


derby haha nie duś !!  😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 listopada 2013 09:29
zduśka no ale by arab pod dziecko? Oszalałaś hihihi, cieszę się, że fajnie im idzie- dzielne nasze arabki🙂😉)

być u mnie zazdrość się pogarsza, B już ma rany wojenne więc nie wiem co już z tym Rudym mam zrobić (poza uduszeniem)  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się