Kącik Ujeżdżenia

Smutne info z eurodressage. Invasor nie żyje 🙁
carmelka   Extremly photogenic... potato
26 grudnia 2013 14:10
Podobno na cavaliadzie w Warszawie znowu ma nie być ujeżdżenia...
Wie ktoś może dlaczego?
Bo nie ma kto startować  😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 grudnia 2013 15:59
Ekwador zaczął kłusować z większą werwą!
szkoda, że nie ma przejazdu całego, ale rzeczywiście wygląda bardzo lekko jak na niego.
carmelka   Extremly photogenic... potato
28 grudnia 2013 17:38
Passage dużo lepszy niż pod p. Kasią 🙂
w ogóle partia kłusowa,z tego co widać na filmie (czyli niestety niewiele 🙁 ) dużo lepsza.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 grudnia 2013 17:41
słabo widać cokolwiek
lostak   raagaguję tylko na Domi
29 grudnia 2013 04:48
Podobno na cavaliadzie w Warszawie znowu ma nie być ujeżdżenia...
Wie ktoś może dlaczego?

bo organizatorzy kompletnie nie są zainteresowani pokazaniem nawet finału 5 koni w Kurze ostatniego dnia i genealnie ujezdzenie nie jest w gestii ich zainteresowan, zresztą zaprzęgi też nie ale sponsor zaprzęgowy wymaga....  dla mnie jest to niedopuszczalne i uważam, że PZJ w tej kwestii powinien wymóc określony status tych zawodów dla dyscyplin.  można było nawet zrobić CDI na zaproszenia i ściągnąć śmietankę, to jest naprawdę w dzisiejszych czasach żaden problem.  a nie ma nic piękniejszego niż łączenie dyscyplin tak jak w Londynie czy teraz w Holandii
O matko, to jest Ekwador?  🤔zok: Super!

Generalnie, to po Olimpiadzie niektórzy angielscy znajomi pytali się mnie o Ekwadora, bardzo byli nim zainteresowani, bardzo im się podobał, tylko, że wszyscy, jak jeden mąż mówili, że "szkoda, że taki wolny" 😁 Cóz, mamy teraz co obserwowac  👍
może organizatorów zrażają coroczne bijatyki kto, kiedy i jak powinien startować, dostać za to pieniądze itp...?  😀iabeł:
mnie do cavaliady/toyota world cup/computerland/nazwijjakchcesz zraziło to że na ujeżdżeniu nie było czego na Torwarze oglądać te wszystkie lata,kiedy chodziłam.Z wyłączeniem np. naszych polskich zawodników,nic mnie nie zainteresowało z tych które przyjeżdżały zza wschodniej granicy.
carmelka   Extremly photogenic... potato
03 stycznia 2014 19:24
Alice no i dobrze! 🙂
ja się cieszyłam, że było cokolwiek 🙂. niestety, organizator nie lubi ujeżdżenia, i nie bo nie. Bo nudne. I chyba nawet PZJ niewiele może z tym zrobić, bo wymusić nie mogą, a podejrzewam że i tak wszyscy są przeszczęsliwi, że chociaż skoki są robione.
Powiedzcie mi prosze, co w tym roku zmienilo sie w przepisach w zakresie cylindrow i melonikow w probie ujezdzenia?
[quote author=kare_szczescie link=topic=11.msg1971004#msg1971004 date=1389021112]
http://www.eurodressage.com/equestrian/2014/01/06/skowronskas-you-sold-germany trochę smutno...
[/quote]

Dlaczego smutno?
To dobrze, że polskie konie sportowe bywają kupowane na "zachód". To znaczy, że praca hodowców, trenerów i jeźdźców nie odbiega od standardów zachodnich...

crazy nic się nie zmieniło, tj po skończeniu 18 roku życia można dosiadać koni 7 letnich i starszych w cylindrze tylko podczas próby ujeżdżenia (obejmuje to oczywiście rozprężenie i rozstępowanie)
Czyli moj piekny nowy cylinder musi jeszcze rok polezec, ciekawe czy za rok sie jeszcze zalapie 🙂
With You chyba nie była polską myślą hodowlaną 😉 a smutno dlatego, że lubiłam tą parę. Poza tym to był główny koń Skowrońskiej i zawsze jest jakieś ukłucie żalu. Fajnie, że konie się sprzedają, fajnie, że trafia to na eurodressage, nigdzie nie napisałam, że tak nie jest. Żeby jeszcze polscy jeźdźcy mogli sobie pozwolić na większą stawkę koni, tak jak w standardach zachodnich to może nie bolały by tak sprzedaże ich topowych wierzchowców.
a mi się niestety With You nigdy nie podobała,choć cieszy że eurodressage poświęcił sprzedaży cały artykuł 🙂
[quote author=kare_szczescie link=topic=11.msg1971548#msg1971548 date=1389045520]
Żeby jeszcze polscy jeźdźcy mogli sobie pozwolić na większą stawkę koni, tak jak w standardach zachodnich to może nie bolały by tak sprzedaże ich topowych wierzchowców.
[/quote]

Nasz najlepszy dresażysta - K. Milczarek - ma stawkę kilku dobrych koni, ale ona doprowadziła do GP na poziomie CDI kilkanaście ogonów, wiele z nich poszło właśnie "na zachód" - czyli jest kasa na dalszą działalność...
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. No nie oszukujmy się, na ten czas Polacy nie potrafią zrobić z jeździectwa dobrze działającego biznesu, coś zaczyna się kręcić, ale jeszcze długa droga przed nami.


Patrik Kittel i Deja,wczoraj oficjalnie ''zastrzeżono'' tego konia dla Kittela na Igrzyska Rio 2016.
DressageLife, dlaczego?
ja niespecjalnie rozumiem co masz na myśli pisząc "zastrzeżono na igrzyska"  ❓
W sensie "secured" dla niego,nie znalazłam lepszego słowa ;-) Ma tego konia na wyłączność przed i na Rio,do tego czasu Deja nie będzie na sprzedaż
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się