kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

145 powinno być ok, ja mam 145 przy 170 wzrostu i długiej nodze, zapas kilku dziurek też mam, to i chłopak powinien się pomieścić.
Dzięki 🙂

Edit.

Puśliska mierzy się z klamerką czy bez?
Bardzo dziękuję za rady  :kwiatek:
Mam dość nietypowy problem.. Jeżdżę w przydomowej stajni i zazwyczaj są to wyjazdy w teren. Ja na swoim koniu i przyjaciółka na swoim. Jej koń (kobyłka, hucułek, 16 lat) tak około listopada zaczęła stawiać opór i zatrzymywała się w jednej części lasu i po prostu stała, nawet jak inny koń ją wyprzedził i prowadził ona i tak stała jak wryta, nic na nią nie działało (łydka, dosiad, bacik..nic) Radziłyśmy sobie z tym tak że któraś z nas zsiadała i przeprowadzała przez to miejsce i później było już ok. I zaczęły się dziać kolejne nieciekawe rzeczy, a mianowicie kobyłka po prostu nie chce zakłusować. Podczas dołożenia łydki, czy strzelenia bacikiem bryka tyłami (myślałyśmy że to plecy, ale nie, sprawdzone były przez weta i wszystko ok). I aktualnie mamy sytuacje taką, że ani jej ani mój koń nie chce kłusować (ja z mojego jeszcze coś wyciskam, ale na prawdę jest to męczące). I moje pytanie jest takie... Czym to może być spowodowane? (mój koń to też hucuł, 6 lat syn tej klaczki)
+Dodam, że konie podczas lata/wczesnej jesieni chodziły zupełnie inaczej i że są to tereny dobrze im znane i nie mają się czego tam bać. 🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 stycznia 2014 16:28
Kopyta, zęby, żywienie, niedopasowany sprzęt... I masę innych.
kopyta mają robione tak jak należy (nie pamiętam jak kowal sie nazywa, ale jest to niezła babka bo zajmuje sie u nas koniem po ochwacie), konie cały czas jedzą to samo (dostają tylko siano)...Jedyne co mi dało teraz do myślenia to te zęby..
mils   ig: milen.ju
08 stycznia 2014 16:51
Czy MSM działa także na ścięgna? Jeśli tak, to w jaki sposób? Oraz tak przy okazji (jak już o MSM pytam), to czy zawarty we wcierce działa, czy to wtedy raczej chwyt marketingowy?
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć w jakim wątku mogę zapytać o ćwiczenia na poprawę galopu mojego konia? Nie chcę być zaraz moderowana przez pisanie w złym wątku. 😉
czym rozni sie nachrapnik meksykanski od zwyklego? oczywiscie nie chodzi mi o wyglad, a dzialanie?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,6650.0.html Tutaj należy szukać informacji o nachrapnikach 😉
Witam  uśmiech
słuchajcie mama problem z moją klaczką ;( a mianowicie nie potraci galopować na lewą nogę zawsze jest to galop  na prawą a jeżeli już uda mi się ją jakoś doprowadzić do galopu na lewą nogę to od razu zmienia na prawą smutek nie wiem co mam robić i jak ją nauczyć galopu na lewą nogę smutek
]POMOCYY PROSZĘ smutek :*
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2014 18:06
martyna- A na lonży galopuje na lewą nogę, czy też nie umie?
też na prawą przeważnie rzadko się zdarza że na lewą zagalopuje
Gillian   four letter word
08 stycznia 2014 18:20
martynka_1995, no faktycznie SMUTEK. Zbadajcie kręgosłup i stawy.

PS. Smutek? wtf?
Gillian Sądzę, że się emotikonka źle wczytała... 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 stycznia 2014 18:23
Gillian, tak się dzieje z emotkami na rv jak się kopiuje wiadomość- zamienia na nazwy emotek zamiast je skopiować w postaci graficznej 😁 Smutek= 🙁
Gillian   four letter word
08 stycznia 2014 18:34
skumałam, skumałam. Aż taka stara nie jestem 🙂
Konik jest raczej zdrowy a mogę go jakoś tego nauczyć np. jakimiś ćwiczeniami czy coś ? 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2014 18:42
[quote author=martynka_1995 link=topic=1412.msg1973415#msg1973415 date=1389204863]
też na prawą przeważnie rzadko się zdarza że na lewą zagalopuje
[/quote]

To pewnie Ty siedzisz krzywo lub dajesz złe wskazówki koniowi. Poszukaj jakiegoś instruktora, żeby Ci pomógł. Albo jakąś bardziej doświadczoną osobę.
Gillian   four letter word
08 stycznia 2014 18:43
martynka_1995, co to znaczy raczej zdrowy?
Zdrowy znaczy że nie był badany jakoś szczególnie ale nie ma oznak żadnej choroby ani nic takiego 🙂  Więc jest zdrowy🙂
Gillian   four letter word
08 stycznia 2014 18:51
aha, czyli masz rentgen w oczach i dopóki koń nie chodzi na trzech nogach to jest zdrowy, super! 🙂

podpowiem, żeby nie było, że wyzłośliwiam się. Mój koń nie chciał galopować na prawo, nie lądował na prawo, zmieniał nogę, został okrzyknięty debilem, mnie wyposażono w czarną wodzę i mordowaliśmy biedne zwierzę aż w końcu zaczął galopować w prawo. Szkoda tylko, że miesiąc później okazało się, że ma takie zmiany szpatowe w stawach, że jedynym słusznym wyjściem jest emerytura na łące. No ale przecież nie kulał i w lewo galopował. Zdrowy jak nic.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2014 18:51
Martyna- Jeśli ten koń chodził pod siodłem wystawionym w Twoich ogłoszeniach, to lepiej niech weterynarz sprawdzi grzbiet. Poduszki tak wyklepane, że tunelu na kręgosłup prawie nie ma  🤬
Domentek-  nie nie chodził w tym siodle 🙂 siodło dostałam razem z moim 2 konikiem ale po pierwszej jeździe zdjęłam i nigdy więcej nie ubrałam 🙂
To może i ja tutaj zapytam o galop skoro Martynka_1995 uzyskała odpowiedź na swoje pytanie. 🙂 Czy możecie polecić jakieś ćwiczenia dla konia,który płasko galopuje? Koń przyszedł do mnie z wyścigów i nie potrafi zaakcentować galopu. Leci przed siebie,galop jest płaski - można jakoś to poprawić?
Gillian - dobrze, dziękuję za radę  bo widzę że miałaś taki sam problem to wiem że dobrze radzisz nie musisz się złościć 🙂 sprawdze jej stan zdrowia napewno 🙂
Ferna1991, Ujeżdżając konia - stopniowo zmieniając jego równoważenie i muskulaturę. Będzie etap, gdy nieocenioną pomocą będą drążki/cavaletti. Ale powiem ci, że niełatwa sprawa, no jeszcze zależy na jakim stopniu "wypiętrzenia" ci zależy.
Leci przed siebie,galop jest płaski - można jakoś to poprawić?


Można większym zaangażowaniem zadu. Proponuję zaangażować trenera (bo wirtualnie nie da się ani diagnozować koni ani ich trenować), oraz przerobić chociaż połowę ze 101 ćwiczeń ujeżdżeniowych (książka taka)
halo,_Gaga,dziękuję za podpowiedzi. :kwiatek: Jak już wspomniałam konik trafił do mnie z torów,teraz pracujemy nad jego kondycją i ujeżdżeniem. Ogólnie ma wydajny stęp,bardzo dobry kłus,jest przy tym bardzo luźniutki podczas pracy.Problemem jest galop - bardzo płasko galopuje,nie umie jeszcze się skrócić i galopować spokojnym tempem tylko pędzi przed siebie. Na długich ścianach próbuję mocniej wypchnąć go dosiadem,cały czas utrzymując kontakt,ale on wprawdzie wtedy zaczyna galopować jakby w górę i już nie tak płasko,ale gubi przy tym rytm dlatego byłam ciekawa,czy można coś z tym galopem zrobić,zwłaszcza że ten koń przyszedł do mnie z przeznaczeniem do skoków. 🙄
Opisane objawy wskazują na brak równowagi. Warto nad tym popracować w niższych chodach i dopiero kiedy to opanuje - powrócić do galopu
Ale bez pomocy z ziemi to raczej wróżenie z fusów...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się