Stajnie w Warszawie i okolicach

zduśka, który wet? 🙂 ty tam stoisz?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 marca 2014 20:28
Burza nie nie ja tam nie stoję ale regularnie przyjeżdżam w gości  🙂 a stajnię prowadzi Ania Małoszyc
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 marca 2014 21:12
Klucz:

żywienie - 2 x dziennie, na życzenie 3 x dziennie, dodatki bez problemu
siano na padoku - tak
padok - tak, do zmierzchu
padokowanie - w stadzie lub w małych grupach
wypuszczanie - w ręku
infrastruktura - lonżownik, plac zewnętrzny, myjka zewnętrzna
socjal dla ludzi - tak, grill chata, pokoje gościnne, trzy łazienki, każda z prysznicem i ciepłą wodą
rekreacja - w bardzo ograniczonym zakresie
ogiery - nie

SK Ławra:

cena: 600 zł
żywienie - 2 x dziennie, na życzenie 3 x dziennie, dodatki bez problemu
siano na padoku - nie
padok - tak, do 17 (kolacja o 18)
pastwisko - tak
padokowanie - w stadzie lub pojedynczo
wypuszczanie - w ręku
hala - w budowie
infrastruktura - kryty lonżownik, czworobok z kwarcem
dojazd - auto
rekreacja - tak
ogiery - tak
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2014 21:13
kotlet, a dojazd bez autka istnieje?
emptyline, jeżdżą busy "mimtrans" z przystanku koło pętli tramwajowej na Okęciu, potem ze 2km piechotą.
baba_jaga w Dąbrowicy sprzątane jest codziennie
Na trasie katowickiej Grzmiąca zdecydowanie polecam i stajnia Moniczynka w Budach Nowych. W obu super opieka trawa wsezonie i piekne tereny!
Hej, czy mogłybyście napisać coś więcej, wasze opinie i wrażenie o stajniach poniżej. Jak na razie "wytypowałam je" jako najbardziej mi pasujące.

- FC Dąbrowica,
- Bogdanówka,
- Wierzbowy Gaj,
- Skj Hawajka,
- Czubajka,
- Ulmag;
z Hawajki to nie odeszło teraz kilka koni?
kurcze tak patrzę, że po tej mojej lewej stronie jest sporo stajni, ale takich na prawdę ok tylko kilka... co polecacie z halą, padokami (pojedyncze wypuszczanie), dobra opieką i czysto(!), bez rekreacji z db dojazdem z Powiśla i Ursynowa?cena do 1300?
przeglądam oferty i:
-Luzak
-Becker
-Iskierka
-Siedliska
co jeszcze godnego uwagi?
Karla, kierunek Cię interesujący, choć nieco w bok, to jeszcze stajnia p. Małgorzaty Hansen. Ma wszystko czego potrzebujesz, ale cena chyba wyższa. Byłam tam gościnnie kilka razy, bardzo dobre miejsce dla koni. I spokój do pracy.
Znam tą stajnię, ale za daleko- max 25km od Ursynowa. No i raczej kierunek skokowy nie pingwinienie🙂
Fakt, dalej niż 25 km. Co do charakteru stajni, nie wypowiadam się, jak byłam parę razy to było ujeżdżenie ćwiczone.
Lanka
Dziekuje, uzupelnie  :kwiatek:


wrzos
Na stronie FC jest inny zapis:
Sprzątanie i ścielenie odbywa się codziennie oprócz niedziel i świąt.
Z tego co widze 2x dziennie sprzatanie zniknelo.
Uzupelnie.
baba_jaga specjalnie sprawdziłam 🙂, zapis jest zmieniony. Nie pamiętam, od kiedy jest aktualny stajenny, chyba grubo ponad rok, ale na własne życzenie sprząta codziennie, ku uciesze pensjonariuszy 🙂

edit. dwa razy dziennie też jest, chociaż jak tylko pojawiam się po południu na widnokręgu, dostaję pytanie od Pana Stajennego, czy sprzątnę sama, bo wie, że chcę zrobić to osobiście 🙂
wrzos
Czyli to bonus od stajennego (trafil wam sie wlasciwy czlowiek, dbajcie o niego !), a nie oferta pensjonatu.
Moj spis uzupelnie jednak zgodnie z oferta  :kwiatek:
jeśli stajenny zobowiązał się do takiej usługi i się z niej wywiązuje (co w tym przypadku oznacza, że taki system pracy mu odpowiada), ustalił to z pracodawcą, to moim zdaniem jest to oferta pensjonatu, co zresztą napisane jest na stronie Dąbrowicy w zakładce oferta 🙂

To ja poczekam na uspojnienie oferty (bowiem w regulaminie sa inne zapisy ; a poniewaz regulamin ma pewne znamiona umowy, moze jest tez podpisywany przez obie strony, to chyba jest nadrzedny w stosunku do oferty).
W zasadzie regulamin jest w tym przypadku również umową. Oczywiście możesz poczekać. Według mnie jednak istotna jest informacja pokrywająca się z rzeczywistością 🙂

edit. Myślę, że spokojnie możesz dopisać jeszcze kros w infrastrukturze
ash   Sukces jest koloru blond....
03 marca 2014 09:19
baba_jaga, odnośnie Cabrioli czyli Teatru Konnego K. Cygler. Cabriola się przenosi, a stajnia w Górkach prawdopodowbnie będzie miała nowego dzierżawcę.
Cena w Cabrioli to 1100zł. Sprzątane codziennie, dodatkowo przed kolacją wybierane kupy. Trociny lub słoma do wyboru.
Żywienie 3x dziennie wg. wytycznych właściciela, podawanie dodatków/suplementów w cenie. Siana na padok konie nie dostają, ale były sierściuchy które nie schodziły z padoku na obiad i siano miały w paśnikach.
Padokowanie (pojedyncze lub w grupie) w dwóch turach - od rana do obiadu i po obiedzie do wieczora, konie wyprowadzane są w ręku. Mamy więcej ogierów niż innych koni, więc tak ogiery mile widziane. Rekreacji brak  🏇
Jest hala, lonżownik, plac zewnętrzny, wyjazd do lasu ze stajni, myjka wewnętrzna z ciepłą wodą.
Socjal z kominkiem, łazienka z prysznicem.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 marca 2014 10:56
baba_jaga w Kluczu cena 800 zł a nie 850  😉
Kraina Westernu - Sarnowa Góra. Masakra i żenada. Instruktorzy kiepscy, właściciel jeszcze bardziej, zwierzęta zaniedbane po uszy w gnoju! Jedzenie ohydne, chemiczne, paczkowane rozmrażane i zamrażane! Niskiej jakości usługi za duże pieniądze! Beznadziejne wakacje w siodle!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 marca 2014 11:29
srebrna to jest stajnia pod Płońskiem ???
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 marca 2014 11:32
od Warszawy, za Płońskiem chyba bliżej Ciechanowa - na fotach z ferii konie też jakieś takie niespecjalnie doczyszczone :/

http://www.kraina-westernu.com/ferie-w-siodle-2013
famka   hrabia Monte Kopytko
03 marca 2014 11:34
zduśka, bliżej Ciechanowa , za Nowym Miastem

osz matko z córkom !  🤔wirek:
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 marca 2014 11:39
😵 powiem Wam, ze ostatnio jestem załamana takimi miejscami ... co to się dzieje ! Że ludzie nie widzą takich rzeczy i wysyłają swoje pociechy w takie miejsca. Ja ostatnio też przez przypadek trafiłam do ośrodka ( szkółki ) pod Żyrardowem ..  ręce i cycki mi opadły  🙄 no ale mają kursantów i chętnych ...
no ale to  🚫 bo powinniśmy trafić z tym do szkółek warszawskich.
Talarkowo 2005 rok, ktoś kojarzy konie z tego okresu? Była tam bułana bez pręgi: Masza albo Harfa? Szukam jej albo właścicielki.
rybka   Różowe okulary..
03 marca 2014 12:15
harfa po czym ? jaka matka?
Zduśla można wiedzieć gdzie dokładnie trafiłaś, gdyż jestem z tych okolic? 🙂
Small Bridge, co do Maszy to chodzi Ci o konika polskiego?
kotlet o ile dobrze zrozumiałam chodziło o bułaną, a Masza o której ty myślisz jest myszata 😀
btw.Small Bridge zapytaj w wątku o poszukiwanych koniach
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się