Konie czystej krwi arabskiej

Tak, tak, zgadzam się z tym w 100%. Nie wiem czy ktoś kojarzy rancho Głuponie i Agnieszkę oraz p Marka z Harmony Farm, ale obydwoje powtarzają, że jak człowiek sobie z arabem poradzi, to nie będzie miał konia tylko psa. Oczywiście pół żartem, pół serio. Shagaryę mam bardzo krótko w stosunku do tego ile wy już macie do czynienia z waszymi pociechami, ale mimo to widzę zmiany w niej zachodzące, jest coraz ufniejsza. 🙂
Roczniak
Wiek x Minorka
ajjjj, swietny! 😍
Dniowy
Wiek x Manoria
Trudno było zrobić zdjęcie bo nie wiedział, że ma pozować. 😀
Bronze   "Born to chase and flee.."
18 marca 2014 17:58
Angeldust - no, nie powiem, łapią za oko. Roczniak - mój typ  💘
Sio   nowe wcielenie marchewki
18 marca 2014 18:23
Jak to? przecież widać,że minę pozował 🙂 słodziak
Kochani arabiarze.
Wiem, że to nie do końca ten wątek, ale myślę, że tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź.
Stoi u nas w stajni siwy arabek, mówimy na niego Markus i to prawdopodobnie jego imię, jednak w żadnych stronach (bazy rodowodowe, bazakoni ) nie natrafiłam na takiego konia. Jedyne co wiem to to, że biegał na Służewcu.
Interesują mnie rodzice, wiek, pochodzenie. Ogólnie może ktoś go kojarzy. W tym momencie to wałach.
A to tatuś obu: Wiek z 2013
Angeldust jakie kąśliiiiweee. Roczniak świetny, a młody jaki śmieszny 😍

Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że też miał problem z lichymi włosami w grzywie i ogonie i sobie z tym poradził... Bo mnie piorun jaśnisty trafia -.-
baroccco, lichy ogon to raczej częsta przypadłość arabków  😁

angeldust, piękne młodziaki  💘

W ogóle widzieliście jaka piękna klaczka urodziła się w Zalii? Oszalałam na jej punkcie  💘

sire: Empire ( by Enzo)
dam: Evolett ( Ajman Moniscione x Erica/Poganin)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 marca 2014 18:43
angeldust, nareszcie zdjęcia  🙂. Podoba mi się ten roczniak. Młodych źrebiąt nie lubię oceniać.

A Zalia prowadzi bardzo rozsądną i konsekwentną hodowlę w kierunku pokazowym. Co rok to lepsze źrebięta.
Kochani arabiarze.
Wiem, że to nie do końca ten wątek, ale myślę, że tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź.
Stoi u nas w stajni siwy arabek, mówimy na niego Markus i to prawdopodobnie jego imię, jednak w żadnych stronach (bazy rodowodowe, bazakoni ) nie natrafiłam na takiego konia. Jedyne co wiem to to, że biegał na Służewcu.
Interesują mnie rodzice, wiek, pochodzenie. Ogólnie może ktoś go kojarzy. W tym momencie to wałach.


http://vioda-racing.pl/markus.html
pasuje?
angeldust ale śliczności, zwłaszcza maluch 😍
Kajula klaczka rzeczywiście cudna 🙂
Epikea Dzięki wielkie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Prawdopodobnie to własnie ten 😀
Kochane potrzebuje pomocy. Chciałabym zaczipować mojego Siwego, jednak zupełnie nie wiem jak sie do tego zabrać... moge prosić o łopatologiczne wytłumaczenie krok po kroku?  :kwiatek:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 marca 2014 19:36
Basienka to chyba trzeba z wetem zalatwiac... tzn ja tak robilam z psem - kilka paieerkow do uzupelnienia, zastrzyk z czipem i bajka 😀
ale z psem to chyba co innego  🙂  coś słyszałam że to trzeba do PASB zgłaszać? nie chce głupot pisać dlatego pytam 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 marca 2014 20:02
Basienka - najlepiej zadzwonic do PASB i zapytac - osoby, ktore tam siedza odpowiedza na rozne , nawet dziwne pytania i wytlumacza jak nikt inny. Dzwonila przedwczoraj w sprawie paszpotu, takze Pani wytlumaczyla mi tak dokladnie o co kaman, ze az mnie zatkalo.  😂
o! to aż dziwne bo większości na szybko pozbywają się problemu  🙄
W Wielkopolsce dla PASB mogą czipować mogli dr Grunwald, dr Stanisławiak i dr Podgorny, chyba że ktoś się ostatnio dopisał
dziękuje za pomoc  :kwiatek:
basienka_kbs, dzwonisz do weta, który jest upoważniony do czipowania ( wykaz na stronie PASB) . Pan/ Pani przyjeżdża, wstrzykuje czip , odczytuje, wypełnia dokumenty ( które potem musi złozyc w księgach), i Ty musisz coś tam złożyć - przynajmniej tak robiłam ja. Weci, którzy się tym zajmują wiedzą i powiedzą co należy zawieźć/ odesłać. Wszystko trwa może 10 minut🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 marca 2014 21:20
a my nic nie musieliśmy odsyłać i zgłaszać  🙂 wszystko załatwił wet, który przyjechał, zaczipował konie, wypełnił dokumenty i wpisał numer czipów do paszportów i tyle  😉 Powiedział, że sam wszystko załatwi
zduśka, czipowałam źrebaki, które miały jednocześnie opis- i musiałam to złożyc w księgach🙂

w przypadku dorosłego konia- być może nic nie trzeba zgłaszać/ odsyłać bo wet zrobi to sam🙂
Angeldust jakie kąśliiiiweee. Roczniak świetny, a młody jaki śmieszny 😍

Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że też miał problem z lichymi włosami w grzywie i ogonie i sobie z tym poradził... Bo mnie piorun jaśnisty trafia -.-

Miałam i wyprowadziłam, chociaż cudów nie odprawiałam, a jedynie dodałam do żarcia witaminy.
też należy wpisać/odesłać
a dokladnie paszport do ksiąg, żeby tam wklejono numer chipa w paszport właśnie i w księgę - mówiąc obrazowo 🙂
Angeldust jakie kąśliiiiweee. Roczniak świetny, a młody jaki śmieszny 😍

Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że też miał problem z lichymi włosami w grzywie i ogonie i sobie z tym poradził... Bo mnie piorun jaśnisty trafia -.-



a to już przypadłość osobnicza

U niektórych to choćbyś cudem smarowała- było " siedem kłaków w czterech rzędach" a u niektórych- gąszcz nie do opanowania... o może czasem cudowne MTG działało o ile nie uczuliło konia, ale generalnie nie liczyłabym na cuda...
basienka_kbs, ja sama zgłaszałam - pojechałam z paszportem na Służewiec - ale miałam blisko 😉
angeldust, słodkie maluchy 🙂
angeldust maluchy super, roczniak łapie za oko  🙂 A na drugim zdjęciu młodszego mina mamusi bezcenna.  🤣

baroccco rzadka grzywa i ogon mówisz...  🙄 Tak jak napisała Być, witaminy, ogólnie sensownie zbilansowane żywienie potrafi naprawdę sporo pomóc - może nie na magiczne zgęstnienie, ale na ogólny stan na pewno. Do tego jest jeszcze jeden środek, który u Winei dość skutecznie pomógł w temacie ogona, więc ostatnio zastosowałam go na grzywie i mam nadzieję, że efekt będzie wart tego wyrzeczenia. Środek nazywa się NOŻYCZKI.  😤

W ogóle widzieliście jaka piękna klaczka urodziła się w Zalii? Oszalałam na jej punkcie  💘





A do tego jest niewyobrażalnie towarzyska i bystra 😉


angeldust Twój roczniak super  😅 , jakie plany macie na przyszłość?

A ja pilnie oczekuję co spłodził Parnaś.  Już niedługo 2 źrebak! Nie mogę się doczekać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się