... ślub :) ...

ja 21.06.2014 🙂
O cholewka! TORT!
Ja 7.06.2014. Uroczystość skromna, więc za wiele przygotowań nie ma 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 marca 2014 14:56
Dzieki dziewczyny. Mam kilka moim zdaniem lepszych kadrow, ale nie przygotowanych 'pod net', wiec wrzucilam te.
Plaszczyk szyla mi krawcowa, bo to co w sklepach albo sie nie nadawalo, albo kosztowalo wiecej niz moja kiecka.

DoSia skad jestes i jaki nosisz rozmiar? Bo moge Ci pozyczyc jakby co.

Co do fryzury-IMO ta na sesji byla lepsza niz ta na slubie, a robila ja fryzjerka z malutkiego wiejskiego zakladziku za 1/2 ceny 😉 byla super dopracowana.

Rozbieralam sie pod koniec lutego, swiecilo slonce, wiec nie zamarzlam nawet 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 marca 2014 10:03
mery
To dla mnie bardzo ważne :kwiatek:

Jeśli chodzi o datę, to wymyśliłam sobie 15.05.2015, ale po chwili namysłu stwierdziliśmy z P., że maj to jednak czas komunii i nie chciałabym, żeby goście musieli wybierać między imprezami. Poza tym pogoda w połowie maja lubi być jeszcze kapryśna, więc chyba nie ma co ryzykować.
Mam nadzieję, że data czerwcowa też będzie trafiona 😉

Teraz następny na mojej liście jest fotograf.

I nie ma jeszcze nikogo na przyszły rok? 😎
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 marca 2014 10:07
Pauli, ten sie dopiero ledwo zaczal  😉

szafirowa, masz piekne wlosy 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 marca 2014 10:10
Gienia-Pigwa
Czyli to ja za bardzo się spieszę? 😁
szafirowa, o matko wyglądałaś pięknie! 🙂
Hehe chcesz Dosia to Ci zrobię tort  😁

Co do odzienia wierzchniego to posiadam plaszczyk wełniany ecru 😉
A my mieliśmy taki tort i dla mnie był piękny a przede wszystkim smaczny bo nie miał żadnej ohydnej warstwy lukry czy jakiejś tam masy na wierzchu 😉

[img]http://<a href=http://zapodaj.net/df1235389c6a5.jpg.html>Wesele-248 (643 x 965).jpg</a>[/img]

widzicie zdjęcie? czy coś pokręciłam jak zwykle?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 marca 2014 18:01
U mnie nie widać 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 marca 2014 18:09
Ja też nie widzę.
My 28.06.2014. Początkiem kwietnia załatwiamy już papiery do kościoła, pomału zaproszenia. A ile czasu przed się zamawia tort i bukiet dla panny młodej?
secretary, bukiet pewnie tydzień albo kilka dni przed, a z tortem - może ktoś inny się wypowie, też jestem ciekawa 😀

A co z fryzjerem - kiedy rezerwowałyście termin?
Ja fryzjera mam zabukowanego już od jakiegoś czasu. Jak chciałam domówić 2 osoby na ten dzień to już nie dało rady i tylko jedną wcisnęła po mnie... Także w sezonie wesel soboty w salonach są mocno zapchane. Ja bym na twoim miejscu się już teraz rozejrzała...

Secretary ja w kościele już wszystko spisałam, muszę tylko papiery z urzędu donieść (ale to można przed samym ślubem załatwić) i zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach. Zaproszenia mam już dawno rozdane, ale u mnie wszystko musiało być tak a nie inaczej załatwione, bo nas nie ma w Polsce... Także w święta WSZYSTKO prawie ogarnęliśmy 😉
Pauli wygląda na to, że ja się szykuję na przyszły rok. Właśnie zaczynam motywować chłopa do ustalenia czegokolwiek - zaręczylismy sie w walentynki i od tego czasu nie ustalilismy absolutnie nic. Nawet nie wiemy czy bierzemy ślub koscielny, czy tylko cywilny, ani czy robimy wesele, czy przyjęcie. Wstepnie wymyśliłam datę na 30.06.2015, ale jak to wyjdzie to się okaże.

Lepiej chyba byłoby pominąć fakt, że mimo braku ustalenia czegokolwiek, wybrałam już wstępnie obrączki i styl sukienki, no ale tak właśnie jest  🤣
Kwiaty i tort tydzień przed organizowaliśmy 🙂 Fryzjera zdecydowanie wcześniej warto rezerwować, szczególnie jeśli zależy na jakimś konkretnym 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
20 marca 2014 09:32
Katasia
Dawaj znać co i jak, będziemy się szykować razem 🏇
Ja po swoich zaręczynach, kiedy nawet nie było mowy o konkretnej dacie, pierwsze co zrobiłam to weszłam na stronę z sukniami 😁


My na szczęście tortem nie będziemy się martwić, ponieważ mamy go w cenie sali. Mam nadzieję, że będę miała jakieś pole manewru w kwestii jego wyglądu.


Póki co, zaczynam się martwić samą ceremonią... nastąpił zwrot o 180 stopni i nagle mój P. stwierdził, że on jednak chce wziąć ślub kościelny 😵
Domyślacie się jaka jestem szczęśliwa z tego powodu?
Jeśli macie tort w cenie sali to radzę go wcześniej sprawdzić czy nie będzie to jakaś niedobra ciapa z bitej śmietany bo rożnie to bywa 😉 My też mieliśmy w cenie ale wolałam nie ryzykować i zamówiłam w sprawdzonej cukierni swój ulubiony czarny las - goście zabierali w pudełkach do domu 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
20 marca 2014 11:08
Torty warto próbować, tak samo jak dania z restauracji.
My byliśmy 2 x na kolacji przez wyborem dań. Smakowało nam wszystko i mieliśmy mega problem z wyborem 😀
wczoraj doszły zaproszenia  😅  są super 🙂 Rodzicom już daliśmy 🙂
Pauli - ja właściwie daty jeszcze nie znam - 30.05 to jest na razie tylko mój pomysł, a czy ta data będzie wolna, to sie dopiero okaże jak się na salę zdecydujemy  🙂
Na razie wygląda na to, że weźmiemy tylko cywilny  🙁 Chłopa wizja tej całej ceremoni w kościele mocno przeraża, a że ja jestem tą niewierzącą połówką, to bez sensu, żebym na kościelny nalegała z argumentem, że to ładnie wygląda, więc no niestety...
O cywilnym w urzędzie na pewno nie ma mowy, więc muszę się zastanowić nad jakimś fajnym miejscem. Pierwszy pomysł to ślub w ogrodzie Muzeum Historii Miasta Łodzi, czyli w Pałacu Poznańskiego. Widzę same plusy tej opcji, więc pewnie będzie to pomysł pierwszy i ostatni  🤣 Jest w samiutkim centrum miasta, w okolicy wielki parking przy centrum handlowym, mam duży sentyment do tego miejsca, no i wygląda tak:

Wiem, że we wnętrzu palacu śluby się czasem odbywają,ale nie wiem czy ktos kiedyś robił w ogrodzie - muszę sie dowiedzieć, ale mam nadzieję, że problemu nie będzie. Jedyne o co się martwię, to oczywiście pogoda, bo znając moje szczęście, to będzie ulewa stulecia  😵
karesowa   Rude jest piękne!
20 marca 2014 11:26
Dziewczyny a jak z alkoholem?? Ile sie teraz liczy na glowe/ parę?? Nie mam czasu wertować calego wątku a jesteśmy przed zakupami alkoholowymi wlasnie. Chodząc ostatnio na wesela i rozmawiając ze znajomymi zauwazylam ze wódka straciła troszke na popularności, goście sięgają czesto po lżejszy alkohol np.wino. Ile winka na 120-osobowe przyjęcie??
Katasia - my chcieliśmy w Pałacu Poznańskiego zrobić sesję ślubną, ale wielu fotografów nam odradziło, bo ponoć ciemne wnętrza bardzo i cięzko coś dobrego zrobić... ale pomysł przedni, mi też się podoba - trzymam kciuki, bo ponoć nie łatwo sie tam wbić z ceremonią  🙂

doczytałam, że chcecie w ogrodzie, ale chyba tam nie za bardzo jest miejsce... zresztą ludzie chyba będą podglądać zza ogrodzenia  😎
kujka   new better life mode: on
20 marca 2014 11:51
Katasia, niemozliwe. Ulewe stulecia trafila na slubie Dzionka. Wiec nie masz o co sie martwic 😉
Kasia...słuchaj, jeśli chodzi o samą ceremonie to od 2015 roku nie powinno być problemów ze ślubem w plenerze. Ja sama mam termin na 09.05.2015 i ślub + wesele mamy w jednym miejscu. Nie jest to pałac ani nic, tylko ceremonia na powietrzu z Dubelkiem ^^
doczytałam, że chcecie w ogrodzie, ale chyba tam nie za bardzo jest miejsce... zresztą ludzie chyba będą podglądać zza ogrodzenia   😎

A niech podglądają - mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak świetnie, że podglądając będą mogli tylko zazdrościć 😀 Co do ilości miejsca, to muszę faktycznie obczaić, bo dawno mnie tam nie było.
Kujka trochę mnie pocieszyłaś, ale i tak sie obawiam.
Nie zmienia to faktu, że marzy mi sie ślub na zewnątrz, pod koniec maja powinno być pięknie, a i wymarzona koronkowa, raczej delikatna sukienka pasuje konwencją do takiej scenerii  🙂
dublowaty ekstra, kroją nam się śluby w tym samym miechu?  😅 Też myślałam nad opcją ślub+wesele w jednym miejscu, ale kurcze chyba troche głupio potem jak część gości wchodzi na wesele, a ta część co tylko na ślub zaproszona, to sio do domu? No chyba, że zamierzacie na ślub zapraszać tylko tych co na weselu maja zostać (ja się na sam ślub wpraszam tak czy siak  :wysmiewa🙂? Z ciekawości gdzie planujecie ta imprezę?
generalnie planowaliśmy tylko tych co na wesele. Ale znajomi robili takie wesele i ślub w jednym miejscu to normalnie do ogrodu prosili na wesele. A tych co nie szli na wesele o składnie życzeń po uroczystości zaślubin (reszta w trakcie wesela) i podobno bardzo sprawnie to poszło.
A co chcesz zobaczyć Dubla w białych szatach?
My planujemy w Jasminówce- pod namiotem 🙂 (i blisko z Kęblin będę miała by Dublem przyjechać dzień wcześniej)
Dubel jak Dubel, Ciebie raczej chciałam zobaczyć  😀 Teraz to mnie jednak zaintrygowała rola Bubla w Twoim ślubie.
Gdzieś tutaj widziałam takie ładnie, nienachalne ręczne szkice zaproszeń ślubnych o tematyce około jeździeckiej. Ktoś coś kojarzy?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się