Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

Zuzu., pięknie 😍
rybka   Różowe okulary..
14 kwietnia 2014 09:42
Deb, jestem pod wrażeniem  👍 kunsztu Twojego Ciała na koniu, musisz mieć świetnego trenera, a Ty jesteś doskonałym uczniem!  Nie wspomnę o wyśmienitej kolorystyce stroju i wspaniałym koniu  🙂
deborah   koń by się uśmiał...
14 kwietnia 2014 09:47
rybka, dziękuję ale do ideału mi daleko. wciąz musze nad soba pracować bo czesto mi się zdarza gapić w grzywe 🙁
Niemniej mam tak wspaniałego konia że praca nad soba to prawdziwa przyjemność. A jakoś w pakiecie koń się niejako sam robi 😉
Precelek na jakim poziomie z Klaczynką jesteście? C? CC?  fota z roboty jest prze prze przegenialna  😜
Dzionka świetny robo-Dzionek. Masz więcej fot?
Monsun ile masz lat? młodziutko wyglądasz! Ale z kucolem świetnie razem wyglądacie, mam nadzieję, że moja córa kiedyś też będzie tak sprawnie pomykała  😍
Deborah Wasze "oko cyklopa" rzuca się nieźle w oczy  😉 pamiętam jak go kupiłaś, super, że masz od tamtej pory niezmienny fun.
Tuch a co tam z Malachitem? Przesiadka na west fajna? mam zamiar za kilka lat też spróbować na naszej nowej klusce.


Podzielę się otrzymaną fotą od nowej właścicielki Rudziszcza  💘


Zakumplowała się w stadzie klaczynek, ma jedną starszą koleżankę (ale mocno pokiereszowaną chorobowo). Nowa włascicielka zachwycona, mówi, że Rude brykało radośnie i daleko jej do 20 letniego konia, którym jest  😍 cieszę się, że ma stadko i jeszcze coś pochodzi rekreacyjnie zamiast wariować od braku jakiejkolwiek roboty  😅  a i nasze małe też jest fajne. trochę niewychowane, ale w tym wszystkim bardzo spokojne. Nie wie do końca czego od niej chcę momentami, ale nie jest nerwowa i nie robi tego ze złością tylko z brakiem świadomości czego od niej chcę. I jak na taką dziwną mieszankę całkiem zgrabnie wywija kulasami  😂
deborah cudo cudo cudo 😍  😍  😍
anai ślicznie się prezentujecie !!!
m0niska dziękuję miło nam słyszeć  :kwiatek: pamietam wasza historie!!! Pięknie razem wygladacie!
anai  :kwiatek:
Libella dzięki  🙂 póki co miałyśmy dłuższy przestój w startowaniu raz, że mnie ograniczają studia i praca,a przede wszystkim dlatego, że  niestety z racji tego że w trybie praca jesteśmy tykającą bombą zegarową, miałam duże problemy żeby w sezonie halowym wogóle ukończyć czworobok  😁, trochę jednak obie zmieniłyśmy nastawienie i głównie to co nas napędza to fun fun i jeszcze raz fun, więc od czerwca zaczynamy startować wszystko, w planach są też konsultacje i wyjazdy na kliniki z kilkoma fajnymi osobami więc będzie się dużo działo  🙂, Zobaczymy co czas przyniesie. Będziemy jeździć każdy konkurs aż się w końcu obie z tym czworobokowym strachem objeźdźimy (płoszymy się między innymi sędziów i...literek  🏇 )
Isabelle super że Ruda się tak dobrze zaaklimatyzowała!!!! A gdzie foty twojego nowego nabytku!dziękuję naprawdę miło mi to słyszeć  :kwiatek: Ponieważ ja cały czas się uczę i sporo mi brakuje na każdym froncie, treningowo jeździmy C, z elementami wyżej. Cały czas się uczymy. Jest super tak jak jest, mamy z tego obie niesamowitą radość
wrzucam w takim razie ostatnią na dłuższy czas Klaczynkę i spadam na jakiś czas. Na majówkę wybieramy się razem buszować przez tydzień po lesie  😍  😍, wrócimy pewnie z jakimiś leśnymi fotami  🏇
To ja się może przypomnę tym razem z Samsonem - koniem złem, który 5 lat temu rzucał się na wszystko i na każdego, jeszcze 3 late temu pod siodłem chodził głównie na 2 nogach....

brak ogłowia +100 punktów do radości  😅


Hmm, czyli i dla mnie jest jeszcze szansa...  😎
monsun   a gdzie cukierek?
14 kwietnia 2014 15:37
kolebka, Libella, Mia, dziękuję za miłe słowa 🙂
Isabelle, nic dziwnego, że wyglądam młodo - mam niecałe 12 lat 🙂 wiem, że to się może wydawać dziwne.
krysiex213 dzięki wielkie za kciuki! Bondziowi bardzo ładnie w różu 🙂
Precelek jeśli nawet macie jakieś problemy z kierownicą i skupieniem uwagi, to na zdjęciach absolutnie tego nie widać 🙂 Super wyglądacie 😉
m0niSka ależ pozytywne foto 😀 Pokazuj więcej!
Mąka miałaś relację prawie na żywo  😁
Dzionka czyli jest równolatkiem Muskata? 🙂 Wszystkiego najlepszego dla Dzionka!
anai gratulacje! Młody świetnie wygląda 🙂
tuch świetny koń i świetnie zdjęcia! Zachwycam się!

No to ja się odzywam z wieściami z zawodów. Jeśli chodzi o przejazdy, jestem bardzo zadowolona z konia. Nowe miejsce - zero wrażenia, szła jak stara. W L miałam mały problem ze szrankami, bo były zrobione z malutkich drążków, dosłownie 30 cm nad ziemią, i Lila nie bardzo rozumiała, że trzeba przed nimi zakręcić, zamiast przez nie przejść - ale udało się nie wyskoczyć 🙂 Skończyłyśmy konkurs na 3. miejscu, co dla mnie było sporym zaskoczeniem. Ale jeszcze więcej radości i zdumienia przysporzyło nam P, w którym, mimo błędów, uplasowałyśmy się na 2. pozycji.
Jedyne, co trochę rzuciło cień na te zawody, to problemy z załadunkiem... Na miejscu, po przejazdach, coś się kobyłce przestawiło w głowie i nie bardzo chciała z nami współpracować. No ale cóż, młodziak... Chwila odpoczynku dla niej i dla mnie, a potem znów praca, praca, praca z naciskiem na wchodzenie do przyczepy... Ot co 😉

Lila na rozprężalni:




I podczas dekoracji:

deborach Ona ma spory gabaryt masą, natomiast wzrostem nie grzeszy, ok 155-158cm. Z tym, że ja jak zwykle potęguję efekt bo jestem niska. CB rozwija skrzydła zachwycająco! Jestem pod wrażeniem bo to przecież dość młody koń. Co to będzie dalej...MP? ME? MŚ? 😉 Trzymam kciuki 😀
kolebka Zaczęło się niewinnie od kupna siodeł w tereny.
xxmalinaxx Na prawdę super wieści!! 2 razy na podium rewelacja!! 🙂 Choć przyznam, że z niecierpliwością czekam aż ona dorośnie i skróci się pod wpływem treningu. Liczę na to, że i wtedy będziesz aktywnym re-voltowiczem.
Precellek Nie ejden kon by chciał mieć taką kondycję w jej wieku. Kolejny przykład na to, ze "jak się dba, tak się ma".
Isabelle Malachit się nie przesiodłał 😉 Rzeźbimy po staremu i raczej tak zostanie bo 1 że on ma ku temu predyspozycje, 2 na prawdę śmiesznie by wyglądał w weście 😀



tuch, wow! Rewelacyjnie wygląda! I faktycznie dziwnie by mu było w westowym stroju 😉

xxmalinaxx, brawo, młoda wszechstronnie uzdolniona 🙂 I dzięki!

Precelek, dzięki! A Wam życzę powodzenia, widzę, że Jesteś mocno bojowo nastawiona do startów, więc musi być dobrze!

Młody dziś przypomniał sobie, że jest koniem a nie pluszakiem i próbował nawiać mi z lonży. Musieliśmy się przenieść na mały ogrodzony padok, bo lonżowanie na otwartej przestrzeni jest ciut ryzykowne 😉

Jeszcze jedno foto z soboty, moje ulubione:

Kujka kobyłka z klubu, który reprezentuje. Jeżdże tam od początku marca raz w tygodniu. Jak pogoda dopisuje to w piątki dochodzi indywidualna jazda skokowa tak jak ostatnio np ( co prawda w tym wypadku nie była indywidualna z przyczyn losowych  😉 )
O Jubilatce Ci za wiele nie powiem. Nie wiem jaki papier, ile ma lat. Kurdupelek jest. Zalicza się chyba jeszcze do małych koni z tego co trener komuś tam mówił. Wiem, że jest torpeda, momentami niełatwa, ale skacze świetnie. Zawsze wyratuje. Jak trzeba to się skróci, jak trzeba to się wyciągnie. Jeździłam na niej jakieś 4 lata temu dwa, czasami trzy razy w tygodniu przez jakiś miesiąc, może dwa. No i teraz znowu. Może ktoś mi ją kupi na urodziny  😁 Nie pogardziłabym.
xxMalinaxx a dziękuję 😀 Mam nadzieję, że to będzie taka dłuższa odmiana  😁 Gratuluje zawodów! Lilka się świetnie spisała. Filmiki masz?
Precelek no to fajnie, że masz go blisko i ma takie warunki  😀
Mąka zwierz fajny, to fakt 😀 trener zawsze służy pomocą haha. Nie będę wrzucać cudzych zdjęć, na moich akurat nie jest to ujęte,ale zazwyczaj dochodzi do tego jeszcze podniesiona noga. No jest wesoło jak tak się wczuwa  😁
Deborah nuda... wiecznie trzeba się zachwycać, gratulować  😁 Czy on zawsze jest taki cudowny i ogarnięty??? Weź no na niego kiedyś ponarzekaj  😉
Anai gratuluje udanych przejazdów  😀
kujka   new better life mode: on
14 kwietnia 2014 22:00
tuch, karus wyglada superswietnie 🙂

xxmalinaxx, gratuluje udanych przejazdow. Ruda Ci ostatnio mocno schudla chyba, co?

anai, bardzo mi sie podoba Twoj mlodziak. Fajnie, ze jest taki, ze od razu wsiadasz i jedziesz - np na zawody. Musi miec dobra glowe.

deborah, Clever powinien chodzic z czerwona wstazka caly czas, bo Ci ktos go kiedys zauroczy. 😉 Jest niesamowity.
anai, młody super, ale to ogłowie na nim... 😵
Zuzu., dokładnie 😁 nie chciałam tego pisać, ale FATALNIE mu w tym ogłowiu! 😀
mils   ig: milen.ju
14 kwietnia 2014 22:17
Precelek świetnie Klaczynka wygląda! 🙂 Aż człowiek mimowolnie się uśmiecha patrząc na Wasze zdjęcia!
monsun uroczo wyglądacie!
Dzionka spóźnione najlepszego dla Dzioneczka! 💃
deborah zbieram szczękę z podłogi... CB jest absolutnie fenomenalny! 😍 Swoją drogą, mówiłam, że to ogłowie jest ciekawe. 😁 Z takim naczółkiem nie wygląda źle, do tego drugiego takiego nie znajdziesz. 😀
Zuzu. chwal się jak poszło. 😀
xxmalinaxx gratuluję takich wyników! Czekam na następne. 😉
anai gratulacje. 🙂 Młody jest prześliczny!
darolga śliczny ukłon! Pokazuj Kucyka częściej i wyprzytulaj go porządnie!
My też po zawodach. Poszło gorzej niż tydzień temu, w sobotę 2 stopki, w drugim przejeździe już lepiej, ale poniosły mnie trochę wizje. W niedzielę to już w ogóle była mieszanka wybuchowa: stopki, zrzutki, ciekawe odskoki... Nie wiem czy miał na to wszystko wpływ ogólnie kiepski weekend... Ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolona! Bo w sobotę po stopach nie poddałam się tylko walczyłam dalej, w niedzielę przepchnęłam Teseczka przez straszny płotek, który na początku także wziął nad nami górę. Na tych zawodach Techo pokazał mi, co jest źle i co trzeba poprawić, więc z ogromną motywacją bierzemy się do roboty. 🙂 Do tego muszę wziąć się za dosiad, także mamy spoooro pracy, ale jestem dobrej myśli. 🙂 Z dosiadem będzie najtrudniej, bo niestety skaczemy mało gimnastyki, więc będę musiała radzić sobie sama, ale... Chyba damy radę. 🙂
baffinka, mils dzięki!
kujka, właśnie to mnie w nim urzekło, głowa i nastawienie na pracę i człowieka 🙂
Zuzu., Dzionka, no wiem, temat ogłowia wałkowany był już i końskiej rewii i w ogłowiach. Wczoraj ciachnęłam tę rozetę, a jak zdecyduję co z siodłem, będę szukać ogłowia 😉
xxmalinaxx gratuluje 😉
tuch dzięki! Na razie skracać jej nie zamierzam, niech sobie chodzi długa, dopóki nie nabierze właściwych mięśni i siły. A co do mojej aktywności na forum - spokojnie, na razie nic jej nie grozi 😉
A Kary wygląda pięknie 🙂
anai dzięki 🙂 Ja pamiętam pierwsze próby lonżowania Rudej bez ogrodzenia - latałam za nią jak latawiec  😁
baffinka no niby jakieś tam filmiki mam 😉 Skoro odmiana Ci służy, to oby trwała jak najdłużej 🙂 A jak Arena?
kujka dziękuję 🙂 Ano schudła, od treningu, a także od tego, że nie stoi już cały czas na pastwisku. Ale to tylko lepiej dla jej zdrowia 😉
mils dziękuję 🙂 Następne - nie wiem jeszcze jakie  😁 - 3 maja 🙂
julka177 dzięki 🙂

A u nas przerwa... Na szczęście, nie zupełna i niezbyt długa  🙄
Wiedziałam, że po tej całej akcji z załadunkiem, gdzie kilka razy się mocno odsadziła, coś mi się nie podoba w jej ruchu. Był wet - na szczęście, nie uszkodziła się nigdzie, tylko ponaciągała sobie grzbiet. Tak więc do końca tygodnia lonżujemy się na długiej szyi i jeździmy również na długiej szyi po drążkach, żeby rozruszać plecki... Bo jakby wszystko było idealnie, to byśmy się nudzili wszyscy, nie? 😉
 

Baaaardzo dawno nas tutaj nie było, więc witamy znów.  🙄
A tak sobie hasaliśmy w niedzielę. 😀
xxmalinaxx Szkoda, że młoda nabroiła, ale najważniejsze, że wiecie o co chodzi. Wielkie gratulacje 🙂

Ja tylko zielenieję z zazdrości, u mnie znów tylko robota pozakońska🙁 Mi chyba pozostaje się pogodzić z weekendowym jeździectwem. Może kiedyś, coś ukręcę :P
Jacie, jak tu radośnie ostatnio!
Deborah pamiętam jak wstawiałaś zdjęcia z pierwszych parkurów CB i zawsze kojarzyłam Cie: "no, Deb ta co przez kolorowe beczki skakała" a teraz: wow! szczena opada!  👍
anai fajnie, że udało wam się już wystartować🙂 Strasznie jestem ciekawa, jak on wysiwieje
xxmalinaxx no raczej, że było by nudno😉 zawsze tak jest..
Właśnie dlatego, żeby nie było idealnie,  leżę teraz chora w łóżku i tylko kasę wydaje  🤬 a popołudniu w Krakowie przez chwilę padał śnieg  🤔wirek:
xxmalinaxx, gratulacje, jestem fanką Twojej Młodej 😀

deborah, CB się nudzi na takich małych przeszkodach 🤣
anita333,  bardzo fajnie kontrastuje ten komplecik!
xxmalinaxx, Bidulstwo 🙁 masz jeszcze fotki z zawodów? tak btw. jakie pochodzenie ma Lilo?
anai,  zgadzam się, paskudne ogłowie 🙂 Ale siwek w brązie to jakoś nie mój styl. Choć Twój to jeden z nielicznych siwulców, które mi wpadaja w oko
tuch, ale BYK! dałabyś radę zrobić porównawcze? Metamorfozę sklejoną w podobnych momentach ruchu/stój ? A jak w wescie jeździsz? Westernowo czy klasycznie ale w westowym sprzęcie (jak nasz jeden znajomy profesorek 😉 )?
monsun, nie, wcale nie dziwne. CZADOWE! Ale ja mam skrzywienie i najchętniej to bym moją córkę JUŻ wsadziła na konia 😉 Zawsze juniorzy mnie rozczulali

Halo, halo, dopraszam się o fotki PiaffoGila kujka,  i Brzezinkowej małej pary!

a ja miałam wstawić kobyłka. To takie jedno na szybko zrobione wstawiam. Jeszcze w przyjezdnym kantarku. Nie wygląda bardzo zimnokrwiście 😉 I na deser Trampek-Trufel, który przeżarł zieloną siatkę i teraz próbuje się przegramolić przez bramę 😉

Bischa   TAFC Polska :)
15 kwietnia 2014 18:12
A miałam pytać czy Żubrzyka masz 😁 Co u niego?
Bischa,  dalej jest Żubrem 😉 choć zrobił się trochę bardziej kształtny 😉 Tylko wciąż wychować się nie chce i ma swoje wizje na grzeczne stanie czy podchodzenie 😉 Z psem stworzyli drużynę A i wzajemnie się gryzą i ścigają. Czasem mam wrażenie, ze mam dwa różne kucyki, bo ten letni (nawet wiosenny też!) od tego zimowego różni się diametralnie 😉

Isabelle kucyk cudak  😍
Jeżdżę w westowych siodłach w tereny bo tak jest wygodnie 😉 Faza ma m.in. kilka nietypowych koni: 2 zimnokrwiste klacze, 2 araby i małego konia (kf/hc/młp) i na takie konie klasyczne siodła na dłuższe wyjazdy było bardzo ciężko dobrać. Do jazdy na placu mamy klasyczne siodła typu Wintec Wide. Natomiast w tereny na dłuższe wypady zawsze westernowe siodła. Budowa westernowej terlicy przewiduje u konia plecy jak stół i wysoki komfort dla jeźdźca, siedzisko jest inaczej wyprofilowane, bardziej nad koniem, co daje na prawdę niesłychany komfort, byłam ostatnio na arabie 8 godz w terenie i nie odczułam tego czasu na tyłku. Podejrzewam, ze w klasycznym siodle po takim czasie bardzo bolały by mnie kolana.

Co do porównania...hm...za bardzo nawet nie wiem gdzie to umieścić bo chyba nie ma wątku pt. "wpływ wszystkiego na wszystko"? 😁
anai dziękuję 🙂 Strasznie fajnie jest widzieć postępy w pracy z koniem. Teraz się cieszę, że w momentach kiedy myślałam że to nie ma najmniejszego sensu się nie poddałam 🙂
Twój młody jest super! Gratuluję debiutu!
tuch ale fajne grube srokate stworzonko 😀 a Malachit wygląda obłędnie!!
xxmalinaxx jeszcze raz gratki  😅
baffinka tacy trenerzy są najlepsi  😎
tuch, ja kiedyś z powodu chwilowego braku innego siodła zostałam wsadzona na westówkę w teren i więcej już nie pojechałam w klasyku 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
15 kwietnia 2014 20:19
xxmalinaxx, gratuluję zawodów. Lila bardzo się zmieniła. Na plus oczywiście 🙂

tuch, ja za malutka jestem na takie imprezy. będę sobie po regionalkach śmigała. z większych rzeczy to do las od czasu do czasu 😉 Ile lat ma Malachit?

baffinka, nie zawsze 😀
mam dla przykładu takie zdjecia z opon które potraktował jak kawaletki





😉  😂
kujka,  :kwiatek: :kwiatek:

mils, właśnie zostawiłam bo uważam że jest całkiem ciekawie. Ale pokombinuję jeszcze z innym naczółkiem bo jednak czegoś na czole mi brakuje dla równowagi 🙂

fin, boję się że na wyższych będzie się podobnie nudził. on ma specyficzne postrzeganie wysokości. widzi sporo więcej niż faktycznie stoi 😉 tak jak tu:


podejrzewamy go o astygmatyzm hehe 😉

Isabelle, kuc jest przesłodki !
Isabelle, zarówno kobyłka jak i kucor śliczne 😉
Ona ma taki ciekawski wyraz mordki.
deborah, haha no to się dzieciak przeliczył 😁 Ale ambitny jest - to wcale nie zła cecha 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się