Konie czystej krwi arabskiej

gosiamakosa jeszcze nie ma propozycji, spokojnie 😉
Klasy będę analogiczne do tych rozgrywanych rok temu w Danii - www.ecaho.com archiwum i powinno być 😉 Dodatkową klasą, która jest tylko u nas jest "Polski strój historyczny"

szamanka po to się bada konia przy kupnie, żeby nie był potrzebny okres próbny. Jedynymi wadami zwrotnymi są dychawica, łykawość i ślepota.
Jaka to wada wrodzona, że "koń nie może dzwigać jeźdźca"? Serio pytam. Bo co, czysto teoretycznie, kupujesz ode mnie zdrowego konia, za miesiąc dzwonisz ze go nie chcesz bo chory bo np. wet mu coś znalazł w plecach, a jaką ja jako sprzedający mam gwarancje, że u Ciebie ten koń nie miał wypadku? Nie wywrócił się w przyczepie, nie wyszedł z zamkniętego boxu górą?? Żadnej. Kto odpowiada za szkody powstałe podczas pobytu u Ciebie? Np (znowu teoretycznie) zakolkował, była potrzebna operacja, kto za to płaci? Kto odpowiada za bliznę na pół konia? Koń rozwali  nogę. urwał ścięgno, oskalpował pół nadpęcia. Czyja to wina?
Bez złośliwości absolutnie żadnej, ale ostatnio gadalam własnie z kumpela, która chciała konia na próbę brać i po rozmowie zrezygnowała. Patrz wyżej.
Jedziesz oglądasz konia, bierzesz weta jeżeli chcesz badań. Sama oglądasz w ruchu, dotykasz, "macasz". W każdej umowie masz zawarte punkty, że kupujesz konia w stanie jakim widać oraz kto i za co i w jakim okresie odpowiada.
Pozdrawiamy wątek z centrum Polski  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 maja 2014 20:43
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 maja 2014 21:05
Wow, nieźle przypakował! A jak młody?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 maja 2014 08:23
Epikea masz racje  - ale prosty przyklad. Znajoma ostatnio znalazla kupca na konia swojego znajomego. Wlasciciel podpisal umowe ze kon zdrowy, jego wet tez sie pod tym podpisal. Znajoma przywiozla konia do siebie i okazalo sie ze klacz jest slepa na jedno oko. I co? wlasciciel twierdzi ze wydal zdrowa klacz.
Ja wiem ze taka rzecz latwo sprawdzic, a jednak - znajoma nawet nie przypuszczala ze cos takiego moglo sie stac. I zaplacila kupe kasy za slepa klacz.
fajny kawałek 😉
na początku tygodnia urodził się pierwszy źrebak po Gotico, gdzieś w Polsce więc nie widziałem, dzisiaj w końcu na Józefowie ogierek od Bahii
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 maja 2014 13:36
iwona, Młody też przypakowany  😁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 maja 2014 13:42
pokaż!
Chciałam odpisać każdemu z osobna, ale nie sposób wszystkiego spamiętać 🙂
Nie mogę się napatrzeć na zdjęcia... Naprawdę, piękności. Murat-Gazon, Winea w formie widać, wspaniała naprawdę! 🙂

Ja wam powiem, że to chyba jakaś plaga z tymi choróbskami i innymi technicznymi mankamentami. Ciągle słyszę, że tu jakiś koń kolkował, a tam okulał. A teraz najfajniejsze dni na tereny. Much mało, komary tak nie dokuczają, a pogoda dopisuje. My z [nowym arabkiem] Drago wczoraj zaliczyliśmy nasz pierwszy, spontaniczny teren. Powiem wam, chłopak-ideał. Zgubiliśmy jedynie buty (czyt. podkowy), więc przody pilnie do roboty, a nasze plany dzisiejszego terenu rozbiły się o kopyta 😀 Na razie nie puszczamy się w jakieś galopy, niezbyt się czuję na wyścigówce w otwartym terenie, zresztą wszystko w swoim czasie. Ja i tak uwielbiam takie spacerki...

No i coraz poważniej zastanawiam się nad sprzedażą drugiego arabiszcza, Shagaryi. Ciąży mi ta myśl i nie uśmiecha się raczej, ale ostatecznie nie jestem sama w domu, wciągnęłam w to szczególnie tatę, ale mamę również. Bardzo chciałby jeździć również u siebie (uczy się pod okiem trenerki, ale przez wzgląd na częste wyjazdy mając u boku córkę i konia...), a ponieważ raczej do lekkich nie należy, to z arabem ciężko, a z 4 koniem to chyba upadłabym na głowę bo pracuję codziennie po 8h, do tego muszę się uczyć na prawko i do egzaminów ekst. Myślę, myślę, nic mu nie mówię, jak już to będzie niespodzianka. Nie powiem, żebym ja na tym nie skorzystała również, ale i tak smutno 🙁 Także wymiana albo sprzedaż... Tylko tak się boję, że mi w złe ręce trafi. Najchętniej do jakiegoś hodowcy bo klacz przepiękna i do hodowli np idealna (jedynie wzrost 150cm, który zawsze można korygować), do tego karna, uważna i pełna szacunku. Po kolce wróciła do formy właściwie natychmiast i już żądała trawek, owsa i wszystkiego co jej się przecież należy 😀 Na szczęście wet stwierdził, że to nie jest koń z tendencją do ciągłego kolkowania.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 maja 2014 11:28
Melduję się w wątku z od dziś 3-letnim Wolarem  😍
Nie dawno pokazywałam to półrocznego kłaka, a teraz to już dorosły Pan Koń  😁
Wieczorkiem po pracy szampan-trzeba trzeba wznieść toast za zdrowie i nowy rozdział w jego życiu  😉
dzisiaj w końcu na Józefowie ogierek od Bahii



Drodzy arabiarze! Pozwoliłam sobie do Was napisać aby poprosić Was o pomoc w zmianach na "Polskich Arabach". Zaproponowaliśmy zmiany i o dziwo właściciele portalu pozytywnie zareagowali na nasze sugestie. Chcielibyśmy stworzyć nowoczesny portal, otwarty na wszystkie dziedziny dotyczące arabów. Bez Was tego nie uczynimy w pełni. Portal umierał, robił się coraz bardziej nudny a myślę, że szkoda by było, żeby upadł.  Moim marzeniem jest stworzyć portal troszkę jak "Świat Koni" z forum troszkę jak re-volta. Myślę, że taki portal na wysokim poziomie wpłynął by pozytywnie poprzez reklamę na hodowlę arabów w Polsce. A przecież wszystkim nam o to chodzi.
Jeżeli jesteście chętni zapraszam na forum PA do wątku "Nic się nie dzieje". Jeżeli nie chcecie się rejestrować napiszcie na Facebooku PA. Każda opinia jest ważna a później właściciele napiszą nam, co z naszych propozycji wykorzystają. Do dzieła  🏇 🏇
iwona  życz małemu wszytskiego najlepszego, musimy się kiedyś na żywo spotkać bo za każdym razem jak dodasz zdjęcie to normalnie klon mojego  😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 maja 2014 21:52
Klony jak nic! Spotkanie - bardzo chętnie, dokładnie porównamy nasze gniadochy  😉
Ogurek jakie to piekne  😍 ale ma glowe fantastyczna, rozplynelam sie 😀

Wszystkim jubilatom najlepszego!
Siwe w sierpniu skonczy 5 lat 😉

baroccco dziękujemy  :kwiatek:
ogurek super maluch!  😍
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 maja 2014 09:20
ogurek piękny maluch ! niech się zdrowo chowa !
faith 100 lat dla młodej ! i chyba została wykąpana z tej okazji co ?? bo taki bialutki ogonek ma  😀
Moje brudasy ... no ale muszą jeszcze chwilę poczekać  😉

a to co Rudy lubi robić najbardziej  😀 NIC ... no jeść  😎


a wczoraj dostałam zdjęcie córy Callisty , szkoda, że właściciel nie dopilnował formalności związanych z kryciem przez co młoda jest nn  🙄 fajny ma ruch no ale dzikie i nie ogarnięte  😵 przez 3 lata facet z nią nic kompletnie nie robił ... teraz młoda siedzi u mojej koleżanki, która ją ogarnia i szykuje na sprzedaż.


pozdrawiamy na złoto dziś 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 maja 2014 22:06
Epikea Rudy jaki pracuś🙂


dawno Citruska tu nie było więc kilka fot z dzisiejszego wożenia się, a jutro mamy klinikę z Joe🙂

Pozdrawiamy🙂
[b]derby[/b po wszytskim prosimy o szczegółową relacje  😀
derby, też chętnie poczytam relację z kliniki

byliśmy niedawno na klinice z Joe- wrazenia bardzo pozytywne- do tego stopnia, że szykujemy się na październik🙂
uff, ostatni źrebak na stajni
za to jeździecko do d...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 maja 2014 08:40
Złota  Weekend udany, Joe świetny facet, Kuba tak samo (ale to wiedziałam zawsze), bardzo bardzo fajne towarzystwo na kursie, w sobotę mieliśmy country party przy muzyce i grillu i aż się nie chciało wychodzić.

Bardzo fajna organizacja i pogoda mimo kilku opadów w sobotę🙂

Jedynie jak dla mnie za dużo czasu było poświęcane na jedno ćwiczenie i sporo po prostu staliśmy "w słońcu" a C młoda i trochę mi się nudziła.
Znalazła zabawę (nawyk) machania łbem tak by końcówka liny ją uderzała w pysk (muchy, sado macho etc) plus wyciągnęła kawałek drewna z
opon i nie zdążyłam wyciągnąć z pyska....zjadła... porozwalała opony, w jedną weszła i nie mogła zrzucić z nogi, chciała zjeść kapelusz Kuby, potem
zdemalować wszystkie przeszkody i do tego hormony w słońcu jej odbiły mimo, że konie się za blisko do niej nie zbliżały ona stała i co jakiś czas na nie
"kwiczała" jak ogier.

Także C znalazła sobie parę zajęć w czasie oczekiwania🙂 hihi


szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
26 maja 2014 12:20
derby filmik i zdjecia super 🙂
derby jak i czym zrobione jest slow motion?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 maja 2014 15:22
angeldust zrobione kamerą, a połączone w movie makerze;-)
dziewczyny czy ktoś orientuje się jak odszedł  Kulig  😕 tak bardzo żal...
Powiedzcie mi na jakich odległościach stawianie wskazówki przed przeszkodą i jakie odstępy między dragami na każdy z chodow ? Bo w stajni to były ustawione tak jak pisze książka a widzę że małemu taki układ nie odpowiada
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
27 maja 2014 22:36
Dziewczyny, czy trudno jest dopasować do krótkiego araba siodło west?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się