Ochraniacze

Dzięki za odpowiedź  :kwiatek: W takim razie odpuszczam te BRy dla wysokiego z chudą nogą mam Veredusy i Eskadrony. Najlepszym rozwiązaniem będą chyba ochraniacze z typu ujeżdżeniowych, neoprenowych  🙂
tulipan, dla mojego z dużą nogą (Veredus L zapięty na pierwszy kołek) mam komplet BR: L na przód i XL na zad.
Klami nie zauważyłam, że w drugim modelu Pro Meshów jest XL. Super, w takim razie problem z głowy. A jak wygląda kwestia wysokości ? Chociaż w przypadku gniadej nie powinny być za długie  😉
tulipan, na moim sa minimalnie zbyt wysokie. Z tym, ze on ma jednak dosc krotki ten odcinek nogi.
Klami  miałam się Ciebie zapytać jak się spisują te ochraniacze?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 maja 2014 14:16
A czy ktoś miał styczność z magnetykami Premier Equine?

Klami to powinny mieć wysokość akuratną. Zamówiłam parę w rozmiarze L bo były od ręki. Przymierzę i domówię XL lub M  🙂
powiedzcie mi proszę - czy tylko mnie nie dopiera się skorupka w Veredusach Olympic? przed włożeniem do pralki obrane z włosów i umyte z grubsza z piachu; prane w 30C a skorupka wygląda nadal paskudnie...  😤

oraz - powiedzcie mi które ochraniacze lepsze w teren? http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-memory-foam.html czy http://www.gnl.pl/ochraniacze-harry-s-horse-flextrainer-air.html?
wydaje mi się, że memory foamy będą lepiej chronić nogę ale czy przypadkiem przez to że są bardziej zabudowane nie będą przegrzewać nogi?  😵
Hej!
Orientuje się może ktoś jaki rozmiar odpowiada rozmiarowi cheval w ochraniaczach Norton'a?🙂
Dava   kiss kiss bang bang
05 maja 2014 12:25
powiedzcie mi proszę - czy tylko mnie nie dopiera się skorupka w Veredusach Olympic? przed włożeniem do pralki obrane z włosów i umyte z grubsza z piachu; prane w 30C a skorupka wygląda nadal paskudnie...  😤



To chyba zależy czym masz ubrudzone  😁

Jeśli chodzi o piasek, sierść, kupę, błoto i tego typu rzeczy to dopiera się wszystko i zawsze -> jeśli ktoś wkłada je w ogóle do pralki (ja tak ale większość znajomych przeciera tylko szmatą  🤣 )
:kwiatek:
nefryt, trudno mi juz teraz wydawac opinie, bo uzywam ich krótko. Na razie moge powiedziec, że dobrze leżą i nie spadają przy "ewolucjach".
Klami   dziękuję  :kwiatek:
_Gaga, Crazy
czy może znacie nazwę tych ochraniaczy z żelem, o których pisała agnesix?  👀
Olson - mi się nie domywa z piasku kwarcowego z hali, zostaje biały osad, ale reszta schodzi przy myciu ręcznym, ślina (no bo przecież podrapanie pyska o nogę przez zdjęciem ochraniaczy jest zabawniejsze, pani tak fajnie krzyczy i macha rękami...), błoto, sierść...
keirashara, Dava, dzięki bardzo. uwalone piachem, błotem no i oczywiście śliną, bo mój robi to samo co Twój keirashara.  😁 nie wiem w sumie czemu nie zeszło, ale chyba następnym razem umyje gąbką przed włozeniem do pralki....
Mogę powiedzieć, że moje yorki sportivy przeszły wczoraj crash testy. Jeden tył został brutalnie przedeptany przez konia, ale wygląda na to, że nic mu nie jest.  😁
Czy ma ktoś ochraniacze YORK AERO?
A ja melduję, że BR Pro Mesh Brushing Boot  spisują się bez zarzutu jako padokowe ochraniacze dla mojego momentami "reaktywnego" konia. Dobrze leżą, trzymają się na swoim miejsu również podczas różnego rodzaju "ewolucji", końskie nogi całe i zdecydowanie nieprzepocone pomimo stania w ochraniaczach na 4 przez kilka godzin na padoku.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 maja 2014 19:45
moje tez super sie spisuja🙂 nadal jak nowki wygladaja po praniu! jedna kolezanka tez kupila, a druga zbiera kase  😁
Moje mam od marca, używam na 4 koniach, czarne chodzą też na padok (np. po jeździe). Naprawdę nie ma przebacz, codziennie - jeśli tylko są suche - odrabiają 2,3 konie, karuzelę itd. Po wyciągnięciu z pralki wyglądają tak:





Kalosze tak samo, chociaż od jednego zaczyna się odczepiać gumowy emblemat logo 😉
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
19 maja 2014 08:57
Użytkował ktoś? =)

http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/komplety/komplet-ochraniaczy-norton-pro.html



Ja mam i nie polecam bo szybko się niszczą niestety. co prawda są bardzo rzadko używane ale i tak są dość zniszczone
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 maja 2014 11:05
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
21 maja 2014 13:00
Pomocy 😉

Jak wypadają te ochraniacze do rozmiarówki BRa z którego przodu mamy M tyły L

http://unicorn-skrzypczak.pl/pl/kon/1850-horse-guard-ochraniacze-dressage.html

Posiada ktoś zdjecia i może sie wypowiedzieć o jakości?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 maja 2014 13:39
juliadna, już rozmawiałysmy o tych ochraniaczach. Ten sam materiał co w BRach.
Ochraniacze raczej z tych delikatnych, nie przetrwają podkowy cz strychującego się konia.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
21 maja 2014 18:12
ash hmm, BR które mam od końca wakacji trzymają się bardzo dobrze 🙂 w jednym jest rysa od podkowy i pruje się jeden rzep, ale to od przytarcia w pralce.
Nie mogę się zdecydować na kolor czy burgundowy/zółty/turkusowy  😁

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 maja 2014 20:23
Używał ktoś na tylnych kończynach konia ochraniacze na piętki?
Dementek, ja chciałam, ale mi odradzono, jako zawodne wielce. Piętki "wstały" dzięki sensownemu kuciu. Już po drugim kuciu zady przestały być rozklepanymi kapciami.
Dementek, używałam zapiętki Veredusa jak mi koń rozorał sobie o coś piętkę. Bez opatrunku i założonej na to zapiętki nie chciał wyjść z boksu. Natomiast sam opatrunek bez zapiętki spełniał swoja rolę pod warunkiem, że koń poruszał sie tylko stępem. Zapietka nieźle leżała na zadnim kopycie i super spełniła swoją rolę i koń pomimo sporej rany swobodnie biegał po padoku i lekko pracował.
Dziewczyny, pomocy!  😉

W jaki rozmiar ochraniaczy HORZE BRIGHTON celować? Koń nosi BR cob na przód i full na tył. Horze z futerkiem (te neoprenowe za 30 zł) nosił też M i L odpowiednio na przód i tył. Czy brighton też tak dobierać? Wiem że na str. animalii podane są wymiary, ale jestem ciekawa jak Wy dopasowujecie rozmiar tych ochraniaczy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się