Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

mils Siodło na razie było dwa razy w użyciu, więc na razie nadal jest sztywne, ale nie przeszkadza mi to. Swoje się wyjeździ i tyle. Wczoraj byliśmy na zawodach zaprzęowych, dzisiaj lonża, więc musi trochę poczekać 😉 Ze zdjęciami jakiś czas będzie krucho niestety, bo znowu nowy obiektyw musi do nas dotrzeć 😉
Losia Wow, wielkie dzięki, chociaż pewnie to wynika z mojego nieświadomego wybierania zdjęć, na których właśnie tak to wygląda 😉  :kwiatek:
brzezinka Byłam ogromnie ciekawa Twojej córki na innym koniu! Szacun!
brzezinka Julia super. Taka kruszyna, a jak daje rade. Ile ma lat?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
26 maja 2014 11:46
tuch- 👍  nie mogę się napatrzeć co zrobiłaś ze swojego konia! wygląda rewelacyjnie  😜 Wstawiaj więcej zdjęć, bo oglądanie takich obrazków to sama przyjemność  :kwiatek:
Zireael, Baksa piękna ❗ Bardzo ładne zdjęcia na tle zieleni. A to bryknięcie w galopie przekomiczne- 👍 ze to wysiedziałaś  😅
brzezinka, WOW - tyle powiem.
mils   ig: milen.ju
26 maja 2014 17:29
tuch odwalacie kawał porządnej roboty, gratulacja!
brzezinka ale Twoja córka świetnie siedzi! Pozazdrościć można nawet. 🙂
brzezinka, cała revolta zazdrości Ci córy!!
brzezinka jesli masz to wstaw więcej zdjeć swojej córki. Nie mogę sia napatrzec,super dzieciak.
Po raz kolejny, dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa... :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Faza, proszę bardzo. 🙂


brzezinka, Twoja zdjęcia zawsze są takie sielankowe! Masz przeurocze dziecko 🙂
Losia, podopieczni póki co stoją i się padokują 😁 ew czasem w teren pójdą, mam teraz zaraz sesję w szkolę i wyrabiam się tylko z jednym. Tak więc folgluty nie narzekają 😀
tuch, to jest mina zadowolonego Pamsa po terenie ze swoim kumplem terenowym - ojj, wygalopowały się chłopaki wtedy bardzo 😁
brzezinka, super para!

Pamisek z zeszłego tygodnia 🙂
brzezinka, miło patrzeć. Od razu nachodzi myśl, że ja też zawsze tak chciałam - od poczatku poprawnie jeździć 😉

Nirv trochę chyba przytył, co? Jakoś bardziej dopakowany mi się wydaje niż jeszcze parę miesięcy temu. 🙂
Brzezinka cora jest cudna 🙂😉)) pieknie siedzi, kupujecie cos wiekszego dla niej czy bedzie sie na seniorze uczyla?🙂

NIrv faktycznie sie odpasl Pamir troche 🙂

Zirael
troche pofruwalas widze, panorame bylo widac?😉

Tuch wow! no jak milion dolarow wygladacie, swietnie 😀

A my powoli do roboty, dzie po weekendowym nierobstwie lonza byla i troche roboty z ziemi bo dziecku sie zapomina czasem jakie mamy zasady 🙂 ale spoczko, wrocimy do podstaw i odrobimy 😉


Mils też się cieszę  😀 Moja zrobiła wczoraj to samo- zamiast się zatrzymać wskoczyła prosto między drągi  🙄 Ale jeszcze 1,5 tygodnia temu by się zatrzymała metr przed  😀 Fajnie, że zawody się udały  😀
Losia ee dopiero zaczynamy  😀 to ledwo metr stoi  🤣 Zawody miały być teraz w sobotę, ale niestety transport mi się posypał i chyba nie dojadę  🙁 szkoda, że foty nie wyszły. Czekam niecierpliwie na kolejną próbę  😀 Koniecznie Rudą musisz pokazać
Tuch dobrze, by było. No ale w upale też już się jechało wiele razy. Kwestia przyzwyczajenia  😁 Mały się niesamowicie wyrobił   😍
Brzezinka jak zwykle- opad szczeny. Córa jest niesamowita  😀

My wczoraj byłyśmy na wycieczce. Kobyła patrząca na wszystko, rozkojarzona, sztywna. Masakra po prostu  🤣 Ale za to skakała super.
I spowrotem weszła bez żadnego zawahania do przyczepy- na otwartej przestrzeni. Cud jakiś  🥂
No i miałyśmy jazdę z nową osobą i chyba podejmę dłuższą współpracę  😀





a z wody zaraz wyskoczą potwory:  🤣









baffinka, wow wow wow, ale świetnie wyglądacie 😍 Piękny plac do jazdy! I kobyła pięknie wygląda, może przez to nafukanie 🙂 Kiedy następne podejście do licencji?
Thymos, faith, odpasł się w ostatnim czasie, a właściwie to mam wrażenie, że lepiej umięśnił (choć do ideału nadal dużo brakuje) 🙂

Baffinka, powtórzę się za Dzionką - mega wyglądacie!


Ale nam się dzisiaj skakało! Skakaliśmy okser z dwoma drągami przed, skończyliśmy na solidnym 125, Pams skakał super, raz się zatrzymał na metrze z mojej winy (przyczaiłam się na najeździe 😁 ), resztę skakał jak po sznurku. Powoli zaczynam się rozskakiwać na nowo 😀
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 maja 2014 18:24
baffinka-łał!!! nie poznałam Was! super wyglądacie i kobyłka jak fajnie zaczęła podwozie składać  :kwiatek:

Ja tylko tak po cichutku wspomnę, że mam najlepsiejszego  😉  rudzielca pod słońcem. Chyba jeszcze nigdy nie miałam z niego tyle radości co teraz  😀
Oddis dziękuję w imieniu Baksy 😉 Nie wiedziałam, że to tak z boku wygląda, dopiero zdjęcie mi to uświadomiło. Kiedyś przy takim bryknięciu bym wyleciała z siodła bez mrugnięcia okiem, a teraz jakoś zostaje 😉 Chociaż wiem, że powinnam zareagować szybciej i jej nie pozwolić, a ja właściwie 'przeczekuję' jej bryknięcie. Chyba trochę dlatego, że się obawiam, że nie wysiedzę i brakuje mi odwagi i zdecydowania przy zagalopowaniu. Ale przynajmniej rozwiązana została zagadka jaki popełniam błąd, że tak się dzieje jak na zdjęciu 🙂

faith Nie pomyślałam żeby spojrzeć 😉

Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie z tamtej jazdy



baffinka ależ latacie 🙂 zazdraszczam

Wczoraj pojeżdżone. Jazda z testowaniem dłuższych strzemion bo po zdjęciach stwierdziłam, że cosik za krótkie są. Tylko mi kurcze w takich wygodniej.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
27 maja 2014 21:52
baffinka , licencja nie taka zła jak ja malują, zazdraszczam treningu.



przepraszam ale nie mogę się powstrzymać żeby się nie pochwalić minionym weekendem 🏇





kujka   new better life mode: on
28 maja 2014 08:00
Brzask, eeej gdzie to tak? Pod Warszawa gdzies?

baffinka, zgadzam sie z przedmowczyniami, gniada zaczela bardzo fajnie wygladac!

milusia, a co robicie? 🙂 i jak tam dziewczyny? Udala sie wycieczka? 😉
i believe i can fly1, już pisałam w ZNK, maszyna jak się patrzy!
tuch, to powodzenia w integracji ze stadem!
Brzask, ale czad!!! Zazdroszczę totalnie!
milusia, o, co tam u Zwiastuna? Dziewczyny zaskoczyły?
baffinka, ale fajny trening, nie ma to jak kolorowe przeszkody! Świetnie wyglądacie na fotach 🙂
faith, śliczna dziewczynka!
Nirv, Pams naprawdę dobrze teraz wygląda.
brzezinka, powtarzam się, ale Twoja córa jest rewelacyjna! I zmiana wielkości konia nie zrobiła na niej chyba większego wrażenia, dosiad jak zawsze świetny 😀

Wrzucam foty młodego z ostatniego PO u nas w stajni:





I Dino:


Chłopaki dobrze się spisali. Młody trochę za bardzo pędził w dystansie, pracujemy nad tym na treningach. Ostatni trening był rewelacyjny, młody uczy się w tempie światła i im wyżej/trudniej stoi, tym jest lepszy (o ile ja czegoś nie spitolę 😉)
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 maja 2014 09:07
brzezinka Twoja Mała jest fantastyczna! Nóżka ledwo za trybinką, ile ma lat 8?
od dawna jeździ?
kare_szczescie, Nirv, Thymos, faith, baffinka, anai, Rudzik   :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
faith, w tej chwili zostaniemy jeszcze przy kucu i jakieś sporadyczne jazdy na seniorze. Nie mam w stajni miejsca na kolejnego konia... 🙁
anai, bardziej na mnie ta zmiana zrobiła wrażenie bo jak widzę taką pchłę to moja wyobraźnia zaczyna się uruchamiać, że np. z niego spada i mam milion czarnych myśli.  A dla niej to normalka, wsiada i siedzi... 😀
Rudzik, ma skończone osiem lat, zaczęłam ją tak dla zabawy wsadzać na kuca jak miała 5-6. Teraz to w sumie też zabawa a nie systematyczny,stały trening ale jak już kilka razy wspominałam, ja nie naciskam. Jeździmy wtedy kiedy sama tego chce. Nic na siłę 😀 A co do nóżki za tybinką, na kucu proporcje wyglądają zupełnie inaczej  😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 maja 2014 10:19
Naprawdę świetna! a na kucku cudownie wygląda, śliczny kucyk i śliczna córeczka.
i Przepięknie siedzi gratulacje Mamusiu
Atea, ja byłam zadowolona z siodła GP tylko na konia mi nie pasowało. Ale fajnie patrzeć na Twoje młode! A jak było pod trenerskim okiem?
baffinka, gratuluje postępów! Co widzę, to lepiej wyglądacie  ❗
i belive i can fly, ale smaczny kawał końskiego ciałka! Ja się na tym siedzi??
basia, ja 10 lat jeździłam samopas a teraz tak się przyzwyczaiłam, że bez trenerki na placu cierpię i się nudzę!! Nowy trener, nowa praca 🙂
brzezinka, miło się patrzy, też znam takiego jednego szkraba 🙂
tuch, ale ten koń ma długie nogi!! Pięknie  😍
brzask, taka woda ciepła?? Super klimat i zabawa 🙂
anai, młody jak stary, piękny i silny  😍


A tu mam z czwartku, potem była efektowna gleba, jak nie dogadaliśmy się na najeździe. JA się wystrachałam podmurówki (na zasadzie, pewnie on się wystraszy) a on jak poczuł mój brak pewności to stwierdził, że może lepiej bokiem w takim razie 🙂 no i się rozstaliśmy... na chwilkę 🙂 znowu będzie trzeba koparką dziurę na placu zasypywać po mnie  😂


nie wiem co ja tu rękami, różaniec odmawiam chyba  😂
Dziękuję Wam bardzo  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek: Miło to słyszeć. Baba chyba przez musli i podkowy zrobiła się bardziej pro  😁 A może to ten plac daje +100 do lansu i profeski 😀
To Centrum Hipiki w Jaszkowie. Przepiękne miejsce z super podłożem  😍


Dzionka prawdopodobnie w sierpniu. Jednak stwierdziłam, że mi się nie spieszy. Możliwe, że na innym koniu jak moja się nie ogarnie  😁 Jeżdże przecież dla własnej przyjemności i mogą to być nawet parkury LL. Byle koń chętnie to robił  😀 a Wy kiedy następne zawody?
Nirv super, że się znów rozskakujecie  😀
Milusia jeszcze często jej girki wiszą, ale widzę po niej, że jej się dużo lepiej skacze w podkowach. Cieszę się, że właściciel się w końcu zgodził ją podkuć. A gdzie zdjęcia Zwiastunka?  😀
Brzask wiem, wiem. Już raz jechałam  😉 Tylko u nas takie pierdoły- odskok troche za blisko, albo krzyżuje po wylądowaniu jak jej nie przypilnuje w locie. Albo wyłamie, bo zobaczy nagle budkę sędziowską na wprost siebie  😜 Zazdroszczę strasznie kąpieli  😀
Anai powoli dorastam do tego, żeby częściej wyjeżdżać na treningi w różne miejsca niż na zawody  😎 na spokojnie można przepracować i pokazać wszystkie straszne rzeczy wokół. Fajnie, że młody tak się stara  😉 kiedy następne zawody planujecie?
Cejloniara mam identycznie! "na pewno ona się tego wystraszy i zaparkuje". Momentalnie ja jade asekuracyjnie, albo... że tak powiem nie jade wcale. Siedze jak ostatnia trąba i czekam co ona zrobi  😵 nic tylko lać ...  🤬

Uwaga, filmik!
Czar trochę pryśnie, bo jednak na fotach zawsze to lepiej wygląda. Wybierze się odpowiedni moment, ujęcie i nie widać co było wcześniej lub później  🥂


I na dowód, że nam też nie wychodzi nadal jak ja się wystraszę  😎


ale rączka oddana jest  🏇  😂


Cejloniara Musiałam przełożyć jazdę z trenerem, bo jeździłam z kotem po weterynarzach. Mam nadzieję, że w piątek się uda.
baffinka Ładnie to tak przeszkody innym rozkładać? :P A to Jaszkowo! Ja nie poznałam, bo na ogół na halowych bywam. Ładnie sobie radzicie! Z kim tam jeździsz?
baffinka, lol co ona tam zrobiła 😀 Sprytnie to wymyśliła 😉 Ja na zawody niby za dwa tygodnie powinnam jechać, ale mam kryzys jeździecki i koń od tygodnia tylko żre trawę. W ten weekend szkoła, więc znów mi przepada trening - tak więc pożyjemy, zobaczymy 🙂

Wrzucili fotki na stronę zawodów, więc taki jeszcze Dzion



baffinka, dla mnie jak ktoś umie najpierw spartolić a potem poprawić to jest już duszą skoczkiem 🙂 ja po takim "skoku" bym pewnie "zaczęła się bać" na tydzień. Chyba za późno się za to wzięłam i tak jakoś charakter się nie spisuje... 🙁 a bardzo chcę i skaczę tylko to takie bardziej na gimnastykę niż na większy skok. Sporo zależy od konia, jakiego dostaję do nauki. Tak więc podsumowując... zazdraczam Ci 🙂
Dzionka Zgrabnie, zgrabnie 🙂
Atea, kciuki dla kota!! Mój aktualnie robi tak:

Mam nadzieję, że nie dostanę w pupę za kota w wątku końskim? 🙂
Brzask, widziałam na fejsie, bosko!! Zazdroszczę i odliczam dni do bożego ciała, bo wtedy też będę pływać 😍

Cejloniara, doczytałam, że glebnęłaś 😀 Brawo, stawiasz... czekoladę 😉 Cała jesteś?

brzezinka, chyba fajnie się rusza pan starszy co? Co jest kucce?

anai, Dino wyszedł pięknie! Młody fajny, ciekawa go jestem na większych przeszkodach 🙂 Na treningach idziecie już trochę w górę?
Atea nie wymądrzaj się, bo po obozach przyjade na tydzień i będę Twoje rozkładać  😁 akurat nikt z Jaszkowa. Agro-handel  😀
Dzionka tego nie wie nikt. Chyba ona sama też nie  😂 Zamiast po ludzku zaparkować ....  🙄  🤣  Ale tak to jest jak się dwie baby charakterne dobiorą... I niezdecydowane  🤣 Skoczyć? Nie skoczyć?  😁
Odpoczniesz pare dni i kryzys minie! U nas to samo było 2 tygodnie temu. Dno totalne. Więc olałam ją na 4 dni. Dałam odpocząć jej i sobie. Połaziła sobie po padoku. Ja siedziałam 2 dni na zawodach. Napatrzyłam się na ludzi i zachciało się znów jeździć. Także będzie dobrze  😉
Cejloniara póki wysoko nie stoi to jakoś daję radę poprawić. Ale jak mi zaparkuje przed metrowym okserem, to drugi raz już się boję najechać. Żeby przezwyciężyć lęki to trzeba jak najwięcej skakać. Mi by się przydało codziennie, ale skąd te konie brać? Chyba że jakieś nogi wymienne do tego jednego  dostanę 😁 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się