kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 lipca 2014 20:28
Tylko na nieautoryzowanych zawodach towarzyskich - czyli takich za sędziowanie na których sędziowie i zawodnicy są zawieszani na 6 miesięcy. Autoryzowane zawody towarzyskie można rozgrywać maksymalnie w klasie P.
-bibi22-, no właśnie, krosowe są (zazwyczaj?) na stałe.

_Gaga, nie porównuje, tylko analoguje 😉 I zastanawiam się, dlaczego stałe przeszkody WKKW są bezpieczne (bezpieczniejsze niż drągi). Czyli to sprowadza się tylko do tego, że koń zamiast wpaść na taką przeszkodę np. raz na 100 przejazdów, wpada raz na 1000?

Strzyga, dzięki!

Facella, owszem, wystarczy srebrna odznaka (no i rejestracja), żeby (nigdy nie startując) CC w ujeżdżeniu śmignąć. Na oficjalnych zawodach.
Facella, owszem, wystarczy srebrna odznaka (no i rejestracja), żeby (nigdy nie startując) CC w ujeżdżeniu śmignąć. Na oficjalnych zawodach.

No raczej nie. Żeby jechać CC musisz mieć II klasę sportową w ujeżdżeniu lub WKKW. Na samej srebrnej, nigdy nie startując to możesz do C jechać.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2014 10:39
Koniczka, rozumiem. A za sędziowanie bez uprawnień na takich zawodach coś grozi? Tak z ciekawości pytam.

halo, ja o nieoficjalne akurat pytałam.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 lipca 2014 20:23
Nic mi o tym nie wiadomo 😉
epk, tak, do C, oczywiście. Chyba, że II dostaniesz "z nadania".
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lipca 2014 20:55
Z tego co się kiedyś dowiadywałam, za sędziowanie na nieautoryzowanych zawodach sędzia może stracić licencję, ale o ile to prawda, tego już nie wiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 lipca 2014 20:56
arivle, ale jak nie masz licencji, to nie masz czego tracić 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2014 21:01
arivle, a ja pytam o "sędziego" bez licencji 😉 czy są jakieś kary za sędziowanie bez uprawnień nawet na zawodach towarzyskich, nieautoryzowanych przez PZJ.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lipca 2014 21:02
Strzyga, haha, masz racje nie doczytałam pytania Facelli. Tj. zrozumiałam, że pyat o konsekwencje sędziowania na takich zwodach. Nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czytać 😁

I tutaj już nie mam pojęcia, ale jeżeli zawody są nieautoryzowane to sędzim może być hipotetycznie każdy… Tak na logikę. Skoro nie możesz sędziować mając uprawnienia - bo możesz je stracić, to zostaje bardzo wąskie grono ludzi, którzy teoretycznie mogą. Np. sędziowie 'na emeryturze'.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2014 21:11
Dzięki  :kwiatek: moja ciekawość została zaspokojona  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 lipca 2014 21:16
Ci z uprawnieniami ich nie tracą, tylko mają licencję na 6 miesięcy zawieszaną.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 lipca 2014 21:18
Koniczka, dzięki za sprostowanie, tak czy siak marnie na tym wychodzą 😉
Poszukuje po calej re-volcie cwiczen dla konia z dysplazja stawu biodrowego ale nie znalazlam. Dosc stara, bo 14 letnia klacz rekreacyjna ma ta przypadlosc.
Podobno dostaje specjalne suplementy i witaminy. Ze wzgledu ze przez czas wakacji bede mogla ja widywac i pracowac z nia codziennie, szukam pomyslow na cwiczenia. Duzo ostatnio cofamy, chodzi przez dragi i skacze male przeszkody pod dzieciakami przewaznie w weekendy, ale teraz ze wzgledu na wakacjie codziennie.
Klacz nie wykazuje bolu, widac sztywnosc w chodzie oraz taka lekka "faitlape" w zadnich nogach..
Pomoze ktos jak i co cwiczyc?


a czym objawia się ta dysplazja stawu biodrowego? widziałaś kiedyś może jak koń np. wstaje?
Czy witaminy w proszku można mieszać z wodą?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
03 lipca 2014 19:09
Ja w ten sposób podaję rózne proszki... mieszam z wodą a później z paszą, żeby koń nie wydmuchał.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lipca 2014 19:17
[quote author=Zetka link=topic=1412.msg2130787#msg2130787 date=1404210468]
Poszukuje po calej re-volcie cwiczen dla konia z dysplazja stawu biodrowego ale nie znalazlam. Dosc stara, bo 14 letnia klacz rekreacyjna ma ta przypadlosc.
Podobno dostaje specjalne suplementy i witaminy. Ze wzgledu ze przez czas wakacji bede mogla ja widywac i pracowac z nia codziennie, szukam pomyslow na cwiczenia. Duzo ostatnio cofamy, chodzi przez dragi i skacze male przeszkody pod dzieciakami przewaznie w weekendy, ale teraz ze wzgledu na wakacjie codziennie.
Klacz nie wykazuje bolu, widac sztywnosc w chodzie oraz taka lekka "faitlape" w zadnich nogach..
Pomoze ktos jak i co cwiczyc?


a czym objawia się ta dysplazja stawu biodrowego? widziałaś kiedyś może jak koń np. wstaje?
[/quote]

Pewnie tak samo, jak u psów. Nie znam się na tym, ale na pewno po pewnym czasie będzie kuleć.

Tu coś znalazłam: http://tnij.org/oybo4ht
Agnieszka, no właśnie problem w tym, że moje konie nie jedzą paszy. Dlatego pomyślałam, żeby witaminy podawać podczas pojenia, po prostu wsypywać odpowiednią ilość do wiadra z wodą...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 lipca 2014 19:27
Sisisa- A nie lepiej podać papkę z jakimś smakołykiem? Ewentualnie wymieszać w wiaderku z pokrojonymi drobno marchewkami/jabłkami?
Dementek, to też nie przejdzie, bo niestety niestety 12 koniom nikt codziennie nie będzie robił takich mieszanek, a ja w stajni bywam średnio raz na miesiąc.
Żółtodziobem nie jestem, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to działa?

http://www.horse-trade.pl/pl/p/Naciagacz-do-popregu-WALDHAUSEN/1385
Sisisa, żadnej paszy?
A czemu w takim razie nie kupicie witamin w płynie/rozpuszczalnych w wodzie/gralulowanych? Witaminy w proszku, nierozpuszczalne to witaminy stworzone z myślą o dodawaniu właśnie do paszy. Z autopsji wiem, że w wodzie opadają na dno, koń i tak ich nie wypije.

Poza tym jestem ciekawa jak chcecie zmusić konia do wypicia wody, która mu pachnie czymś dziwnym. Moim zdaniem to się nie sprawdzi.
epk, gdyby się rozpuściło to może i by wypił, ale typowy proszek się nie rozpuści, koń specjalnie by musiał wylizać, a w to już wątpię rzeczywiście
epk, a niby czemu? Zależy od konia, nie wszystkie grymaszą, zwłaszcza jak są pojone (rozumiem że nie ma stałego dojścia do wody tylko o określonych porach konie dostają).
xxagaxx, z obserwacji 😉. I opisów całej masy ludzi, co mają problem, żeby konie wypiły wodę z elektrolitami nawet 😉 (nooo poza cudownymi z Bayleisa 😉).
A Zoriczkowa ma rację - typowe witaminy nie rozpuszczą się za dokładnie w wodzie i tylko wszystko na dnie zostanie.
zoriczkowa, żadnej paszy treściwej. Kupiłabym takie witaminy, które można rozpuszczać, ale mam wiaderko 2,5 kg zwykłych witamin i myślę, czy da się je jeszcze jakoś wykorzystać.
koń o wzroscie 151 bez podków w jakiej kategorii moze startowac w skokach przez przeszkody w kucach czy w normalnych dla duzych koni ?  🤣
W kategorii Małych Koni (E) (jeździec może być nawet Młodym Jeźdźcem). Dalej - zależy od propozycji na ogólnych ZR. Zazwyczaj jest "kuce i małe konie" (dany konkurs). Jeśli tylko "kuce" to zostają konkursy dla dużych. Uwaga! Na odznakach i na licencyjnym obowiązują parametry jak dla dużych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się