własna przydomowa stajnia

Ja bym to raczej nazwała brakiem instynktu samozachowawczego połączonego z brakiem rozsądku...
No ale dorosłego chłopa przez kolano w dodatku na odległość nie przełożę  🤬
a że tak zapytam, nie ma ktoś prasy na zbyciu, lub widział słyszał, moze z jakiegoś likwidowanego gospodarstwa, najlepiej z podkarpacia'😉. W tym roku przez to, ze nie mam prasy, a nikt z okolicznych rolników nie ma czasu straciłam kilkadziesiat łądnych kostek siana, a o słomie już nie wspomne...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2014 16:38
Hahaha, Cobrinha Twój fadero wymiata!!
Kochani, jeśli ktoś dzierżawi grunty od gminy, mogłabym zadać na priv kilka pytań?  :kwiatek:
A u nas o dziwo, gzy się uspokoiły... Nie wiem czy to już będzie koniec, czy jeszcze wrócą? U nas już praktycznie po żniwach, jeszcze tylko jakieś niedobitki balotują słomę, więc może będzie mniej tego dziadostwa. Trochę jeszcze lata, ale już da się żyć.

Ja też miałam zawsze siano do oporu. Jak pobliscy gospodarze zobaczyli mój stóg siana to zapytali czy to na 10 koni? A ja, że nie, na 2 😀
Teraz moja stoi w stajni, w której też wiem, że siano do oporu. Generalnie siana jest ogrom, balotów z zeszłego roku zostało bardzo dużo. Dlatego wiem, że na pewno skąpić na sianie nie będą.
Ale mimo siana do oporu, świetnej jakości, super łąk to moja mała chuda, chudziuteńka. Jedynie u mnie wyglądała dobrze, ale u mnie miała 3 posiłki i to na bazie wysłodków. I ją za każdym razem pilnowałam, żeby zjadła do końca.
Tu niestety nikt nie będzie przez godzinę jej pilnował aż zje, bo stoi wolnowybiegowo. Dostają wszystkie na raz i ile zje tyle zje. A że to maruda i mamlak nie z tej ziemi to niestety zwykle zjada 1/4 porcji, której pozostałe konie jedzą.

Na razie staram się nie rozpaczać nad chudziną, ale w głowie układam już plan jak sprawić żeby konie wróciły do mojej stajni 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2014 19:07
unawen coś mi umknęło, nie masz koni u siebie?? cóż się stało?

Moja gniada ciężki przypadek do utuczenia, ale może zimą nabierze masy więcej🙂
derby, Nie, od roku stoją na hotelu 🙂 Zimą mówiłam, że może latem na trawie moja przybierze, teraz mówię, że może jesienią? 🙂 I wygląda dokładnie tak jak gniada 😉

A co się stało? Zaufałam nieodpowiedniej osobie przez co straciłam jednego konia, a stajnię musiałam zamknąć bo nie ogarniałam. Ale mam nauczkę, teraz wszystko w 100% postawię na siebie i zorganizuję wszystko tak, żebym sama potrafiła o wszystko zadbać. Zanim konie przeniosę to stajnię przygotuję tak, aby wymagała minimum wysiłku. Teraz już wiem jak to wszystko zorganizować, pieniądze tylko trzeba nazbierać 😉
Bo jak widać w tym wątku na licznych przykładach, na innych można się mocno przejechać :/
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2014 20:53
o kurde, nie fajnie;(((


taa, gniadej to rośnie tylko...głowa;/

p.s. pierwsze 40 sec- jak sobie moje konie wytresował no, hihihi

derby, Ale jak: głowa??

Filmik świetny! Gdyby moja tak chętna do mycia była... Ale grzeczne 🙂 WoW 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 sierpnia 2014 23:05
bo ja się śmieję, że Bambi to tylko głowa rośnie;p (ma wielki łeb)


z kąpielą czasu trochę to zajęło, jeszcze w maju by Rudą kąpać..trzeba było ją wiązać🙂
No w porównaniu do arabki to ma wielki 😉 Ale ogólnie aż taki duży chyba nie jest? 🙂 Mi tam się duże główki podobają 😉

Moja przy kąpieli ma zawsze minę- pozwalam Ci na to co robisz i stoję, ale wiedz, że nie podoba mi się to. I mimo, że potem jest rozluźniona i widać, że miała przyjemność z kąpieli to sam szum wody z węża ją straszy. Może powinnam ją kąpać częściej 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
11 sierpnia 2014 07:19
Moje lubią kąpanie tylko jak są uwiązane 😀
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
11 sierpnia 2014 08:49
czy ktoś w swojej stajni ma  wyłożone ściany  cegła klinkierowa  lub ma stajnię wzorowana na stary styl ?  chciałbym  zobaczyć  jak to wygląda 
derby, Nie, od roku stoją na hotelu 🙂 Zimą mówiłam, że może latem na trawie moja przybierze, teraz mówię, że może jesienią? 🙂 I wygląda dokładnie tak jak gniada 😉

A co się stało? Zaufałam nieodpowiedniej osobie przez co straciłam jednego konia, a stajnię musiałam zamknąć bo nie ogarniałam. Ale mam nauczkę, teraz wszystko w 100% postawię na siebie i zorganizuję wszystko tak, żebym sama potrafiła o wszystko zadbać. Zanim konie przeniosę to stajnię przygotuję tak, aby wymagała minimum wysiłku. Teraz już wiem jak to wszystko zorganizować, pieniądze tylko trzeba nazbierać 😉
Bo jak widać w tym wątku na licznych przykładach, na innych można się mocno przejechać :/

Rodzinie własnej się nie ufa, a co dopiero osobą spoza tego kręgu. Smutne jak i prawdziwe, doświadczone na własnej skórze. Szkoda, bo zawsze obrywa się za "dobre serce" i wiarę.

Moje do kąpanie też wiążę, ale gniada stoi grzecznie i to rozluźniona. Widać, że to lubi. Siwa za to jak zwykle musi mieć ostatnie słowo i trochę pomarudzić przy okazji.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2014 10:22
unawen hihihi- ona z bliźniaków, wolno rośnie, jest strasznie nie proporcjonalna i nie wiem czy może jej już tak zostanie  xxxxx



ale tak patrząc na film to wygląda lepiej na filmach niż ujmują to zdjęcia, może po prostu sobie wmawiam.
jak przyjechała do mnie wyglądała tak:
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
11 sierpnia 2014 10:42
derby a młoda jakiej jest rasy?  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2014 10:48
strzemionko małopolska, po Davinci🙂
derby, a tam, coś Ci się chyba wydaje :P Poczekaj jeszcze chwilę.... mnie się wydawało, że moja młoda w ogóle nie rośnie, a tu wczoraj przy czyszczeniu nagle sobie uświadomiłam, że czyszczę porządnego i dużego kucora, a nie takie maleństwo 1,5 roczne jakim przecież "niedawno" była..... 🙂

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2014 11:32
Sankaritarina mam nadzieję, że jeszcze trochę się rozrośnie bo wygląda jak .... Bambi  xxxx


czy ktoś w swojej stajni ma  wyłożone ściany  cegła klinkierowa   lub ma stajnię wzorowana na stary styl ?  chciałbym  zobaczyć  jak to wygląda  


nie klinkierowa, ale zwykła wygląda tak:


sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
13 sierpnia 2014 11:20
Ma któraś z was kurtynę pcv w wejściu do stajni? Jak się sprawdzają? Jak z muchami - zmniejsza się ilość? A jak z przewiewem?
.
figura, co to za farba? ja się sama przymierzam do jakiejś zmywalnej w boksach 😉
Cobrinha - Magnat Latex 😉
sepia, Milenka_Falbana ma. na zawsze otwartych drzwiach na prywatny padoczek. uderz do niej.
figura, gdzie taka ładna stajnia we Wro?
edyta - właściwie to 60 km od Wrocławia, kierunek na Warszawę 😉
Wiecie może gdzie dostanę taką taśmę ogrodzeniową, niekoniecznie od pastucha, żeby można było nią ogrodzić lonżownik ze słupków polipropylenowych?? Chodzi o to, żeby była mocna i szeroka, żebym zaraz nie musiała drugi raz odgradzać  :kwiatek: coś na wzór:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 sierpnia 2014 16:04
figura wow, mega stajnia!
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 sierpnia 2014 16:23
Cara - wpisz  Pomelac Super S40 (szer. 4cm) lub Super S20 (szer. 2 cm), kosztuje trochę ale naprawdę warto zapłacić bo jest mega trwała. Tylko one są w kolorze biało-niebieskim
Cara - wpisz  Pomelac Super S40 (szer. 4cm) lub Super S20 (szer. 2 cm), kosztuje trochę ale naprawdę warto zapłacić bo jest mega trwała. Tylko one są w kolorze biało-niebieskim


Zależy mi na tym, żeby ta taśma jak na zdjęciu była szeroka +/- 10 cm. 😉 te standardowe 2cm i 4cm juz widziałam. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się