Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Dziewczyny mam mega prośbę- czy mogłaby mi któraś z Was usunąć coś ze zdjęcia? Proszę, proszę! :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 sierpnia 2014 22:21
zależy co i z jakiego ;D pokazuj 🙂
smartini, faaajne🙂 łądne kolory! ale czemu takie krzywe?? troszkę podprostowania i wyglądałyby jeszcze lepiej😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 sierpnia 2014 23:51
Breva dzięki 😉
a czemu krzywe?
tego to nie wiem xD przy wszystkich zdjęciach mam fioła na punkcie prostowania zdjęć a jak jadę na niefotograficzne wakacje to zawsze tak to się kończy. A obrabianie na tablecie 10.1" wcale nie mobilizuje do prostowania

ale przy następnych spróbuję się zmusić do zapanowania nad horyzontem
:P
aaa to jak na tablecie to się absolutnie nie dziwię😉
smartini witaj w klubie miłośniczek "Śródziemiomorza" 🙂

A Sagrat Cor wygląda lepiej w nocy, niż w dzień 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 sierpnia 2014 09:17
Dzięki dziewczyny. Pomimo kalibracji mam problem z ostrzeniem w obiektywie. Ale jak juz wyostrzy...
Strzyga wybierasz się może focić do Bogusławic?  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 sierpnia 2014 10:59
Strzyga, jaki masz obiektyw? Stawiam na 70-200/2.8, Sigma?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 sierpnia 2014 13:21
breakawayy, nie, ja w tym roku tylko Sopot. Nie mam kasy.
Facella, tak.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 sierpnia 2014 14:00
Pod Canona czy Nikona?
Pytam, bo znowu postanowiłam na nią/Tamrona oszczędzać  😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 sierpnia 2014 17:56
Nikona.
Też takowej chciałam, ale 200 mi do ptaków za krótko, a konie raz na ruski rok próbuję fotografować, więc poszłam w 70-300 zamiast w 2.8 i teraz mam jedno sensowne zdjęcie z sobotniego krótkiego pobytu na krosie :/ Ech.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 sierpnia 2014 21:08
Nie, Tamrona, tę nowszą wersję. Psuć się nie psuje, tylko się czasem nie możemy dogadać.
Gadacie tu o tym Lightroomie co chwilę. Myślę - "Ee tam ja się nie bawię w skomplikowane programy dla zaawansowanych  😁". Ściągnęłam dla sprawdzenia dzisiaj i co? Ten program działa CZARY  😍 Intuicyjny w obsłudze, najpotrzebniejsze opcje  😀 Podoba mi się usuwanie obiektów ze zdjęcia - nawet koloru nie trzeba dobierać (co zawsze dla mnie było katorgą - taki a taki odcień zieleni), odcień sam się reguluje 😀 Szkoda tylko, że mam wersję testową  🤔 Nie potrafię znaleźć pełnej za free  👀 Wprawdzie i tak nie wygląda to nie wiadomo jak dobrze, ale dla mnie to czad jak na pierwszy raz gdy edytuję zdjęcie  🙂 Przed i po  😀
Lightroom kosztuje ok. 550 zł, myślę że warto w niego zainwestować zamiast szukać pirata.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2014 08:12
Alten, gdzie masz opcję z tym usuwaniem obiektów?  👀 LR 5?
Nie ma legalnej pełnej wersji za free.
Lightroom kosztuje ok. 550 zł, myślę że warto w niego zainwestować zamiast szukać pirata.


Ja właśnie zainwestowałam 😀 PS to jest owszem drogie narzędzie, ale LR jest do przełknięcia, zwłaszcza że bardzo, ale to bardzo dużo ułatwia 🙂
Dla mnie posiadanie 10 złotych to dużo, więc na to już całkiem mnie nie stać, szczególnie, że od początku roku zbieram 300 złotych na agility  🙄

Facella, pod histogramem z prawej są narzędzia, usuwanie czerwonych oczu, pędzelek itp. Tam jest "spot removal" to jest to  🙂
A czy ktoś byłby w stanie podrzucić jakiś internetowy kurs korzystania z  Lightrooma? Jakieś wskazówki edycji zdjęć?
Pewnie większość z was jest samoukami, ale ja to przechodziłam z PS'em i zajęło mi to sporo czasu i pewnie 90% możliwości programu nie udało mi się odkryć...
Poratuje ktoś?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2014 15:52
Milve, LR jest łatwiejszy niż PS.
Ja tam nie potrafią obsługiwać tego "stempelka" w Lightroomie  😤 Za trudne to dla mnie i koniec. Zostanę przy tym co jest w Photoshopie 😀

Pochwalę się sobotnią dawką zdjęć, o przepięknym zachodzie <3


Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2014 16:10
Drugie super. Na trzecim poza niekorzystna dla modelki. Wszystkie wyciągnęłabym z szarości.
Facella, nie zmienia to faktu, że poradnikiem nie pogardzę...
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2014 16:55
Milve wpisz sobie w YT 'Lightroom tutorial'. Tam jest do wyboru do koloru różnych opcji i sposobów na LR. Wybierasz sobie, co Ci się podoba i jedziesz 🙂 wyszukiwarka nie gryzie
Wyjazd na wyścigi do Wrocławia skończył się w zoo w Chorzowie  😂


Lightroom jest super, mialam na nim zajecia ;-) Tylko moja glupia artystyczna natura ciagnie mnie przesadnie w jakas glupia strone ;P
Czaje sie na nowy obiektyw pod koniec miesiaca. Pod Nikona7100. Wiem, ze pewnie juz bylo. Jakies rady ? Potrzebuje jednoczesnie do koni i jednoczesnie na portrety (na dworze lub w studio).


patid1220, ptaszki fajne, choc z tylu cos sie ukrywa, tygrys tez choc troche ciasno w kadrze. Slon za malo przy nogach jak dla mnie... (ale moje oceny sa malo pro...)  Lubie zwierzaki ogladac i fotografowac. 🙂

Cheerful,  kiedy mi sie taki zachod slonca trafi i go nie przespie 🙁(( Mega zdjecia. 
kamkaz każda opinia się liczy  😉 słoń ma mało miejsca przy nogach bo niżej były taśmy,które własnie chciałam uciąć  i tak musiałam wspiąć się na barierkę żeby zdjęcie zrobić,  koniec tłumaczenia  😡
mam jeszcze takie

kamkaz, jakie światło, jaki budżet i jakie preferencje? Jak do sportu i portretów to coś jasnego z ogniskowymi 70-200 byłoby idealne, ale ja i 85 mm konie fotografowałam. Z kolei w studio 70 mm to czasem za długo, zwłaszcza jeśli fotografujesz coś więcej niż popiersie.
Proponuję przeniesienie się z pytaniem do wątku sprzętowego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się