Samodzielna jazda ? :0

lenpil   Już nie wchodzę.
11 sierpnia 2014 15:22
Otóż planuję kupno konia... Czy samoodzielna jazda będzie bezpieczna. Myślę że mój plan taki: Codziennie po 1  ujeżdzanie, jeden dzień wolny a w sobotę wyjazd do trenera na skoki. Czy to dobry pomysł, dacie jakieś porady>?
Rasa to ma być hucuł czyli mały konik (kuc)
wątek zamknięty
Retna   nic nie zmieniać
11 sierpnia 2014 15:23
wątek zamknięty
😵
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nieregulaminowy post
wątek zamknięty
Otóż planuję kupno konia... Czy samoodzielna jazda będzie bezpieczna. Myślę że mój plan taki: Codziennie po 1  ujeżdzanie, jeden dzień wolny a w sobotę wyjazd do trenera na skoki. Czy to dobry pomysł, dacie jakieś porady>?
Rasa to ma być hucuł czyli mały konik (kuc)


Pomysł dobry, ale realizacja niemal niemożliwa.
Ech... wzruszyłam się. Też tak marzyłam jak byłam mała.  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek mnie rozbawił do łez 😀
wątek zamknięty
cudne 🙂
wątek zamknięty
Codziennie po 1  ujeżdzanie  To jest piękne. Chyba jakieś rodeo będzie.  👍
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
11 sierpnia 2014 18:52
Mam popcorn!! Kto chce??  🤣
wątek zamknięty
Bez jaj....  nasze forum ma cudowną moc !!
lenpil nie ma już 10 lat.. ma już 22  😂

Visenna podgrzej trochę dla mnie 😀 z maselkiem proszę  🤣
wątek zamknięty
Matko Boska ❗ ❗ ❗ Hihi..."Będzie, będzie zabawa, będzie się działo" 😉 Ciekawe czy ktoś jej odpowie na poważnie  🏇
wątek zamknięty
Retna   nic nie zmieniać
11 sierpnia 2014 19:11
TheWunia, dziewczynka ma 11 lat, tylko chyba teraz zmieniła 🙂
Dla mnie to w sumie trochę urocze 😡

Tak w ogóle, to ją przestraszyliście, ma pod avatarem "już nie wchodzę". Też bym się speszyła 😉
wątek zamknięty
Przynajmniej nie edytowała w całości pierwszego posta 🙂
wątek zamknięty
Wzruszyłam się, idealistka 😉 i to jeszcze z kucem 😀
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2014 19:47
Ale kucyk w avatarze ładny!  😍
wątek zamknięty
Chyba chłopczyk. Bo na niebiesko 😁
wątek zamknięty
W tym przypadku jestem przekonana, że samodzielna jazda bezpieczna nie będzie. Ujeżdżanie konia przez osobę początkującą może skończyć się tragedią (może to za mało powiedziane). Koń odpowiednio nie ujeżdżony nie będzie w stanie skakać pod jeźdźcem. POMYSŁY I PLANY SĄ ZŁE!!!

Najlepszym rozwiązaniem będzie znaleźć DOBREGO trenera/instruktora. Jeździć pod jego okiem, na jego koniach, doskonalić dosiad, oddziaływanie pomocami i zdobywać doświadczenie. Kto wie, jeśli wszystko potoczy się dobrze, będziesz się rozwijać, uczyć i pracować nad sobą, pieniądze i możliwości będą - być może przyjdzie czas na własnego konia.

Starałam się  🙂
wątek zamknięty
No dobra, to ja odpowiem poważnie!  😎
Kochana lenpil.
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.
Wnioskując po tym, że nie wiesz czym się różni ujeżdżanie od ujeżdżenia, uważam, iż Twoja wiedza i doświadczenie na temat koni nie są wystarczające do posiadania własnego konia, zapewnienia sobie i jemu szczęścia, dobrobytu i przede wszystkim bezpieczeństwa. Samodzielna jazda nie będzie bezpieczna.
Lepiej nauczyć się najpierw dobrze jeździć i pielęgnować konie pod okiem instruktora. Jak się robi to samemu, to nigdy nic dobrego z tego nie wynika.
wątek zamknięty
Mam popcorn!! Kto chce??  🤣

Ja mam paczkę żelek jak by kto chciał  😁
wątek zamknięty
Otóż planuję kupno konia... Czy samoodzielna jazda będzie bezpieczna. Myślę że mój plan taki: Codziennie po 1  ujeżdzanie, jeden dzień wolny a w sobotę wyjazd do trenera na skoki. Czy to dobry pomysł, dacie jakieś porady>?
Rasa to ma być hucuł czyli mały konik (kuc)

to nie jest dobry pomysł. Koń potrzebuje towarzystwa a ciężko jeździć dwa konie codziennie. Co w sytuacji choroby albo wyjazdu ? Samodzielna jazda niewiele  daje. Dobrze jak ktoś koryguje błedy. Trener raz w tygodniu na skoki to za mało. Żeby skakać trzeba mieć podstawy ujeżdżeniowe czyli dobry trener nie tylko na skoki.Aby uzyskać jakieś efekty lepsza będzie dzierżawa w stajni gdzie trener jest na miejscu. A o własnym koniu warto pomyśleć za jakiś czas jak dobry trener powie że jesteś gotowa. Z naciskiem na dobry.
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
11 sierpnia 2014 21:32
ej czegoscie na dziewczyne naskoczyli?
bardzo fajnie ze sie pyta, nawet jezeli plan ma mocno idealistyczny
przynajmniej nie ma pomyslu ze oto zostanie nowa zaklinaczka patatajaca z rozwianym wlosem po polach bo juz wszystko umie

lenpil - wiem jak to jest chciac wlasnego konia i jak fajnie jest miec wlasnego konia
ale serio - zastanow sie jeszcze
to mnostwo pracy i pieniedzy
i wiedzy, ktorej, nie obraz sie, ale jeszcze nie masz

nie wiem jak dlugo jezdzisz i co dokladnie umiesz, ale zastanow sie na poczatek nad dzierzawa konia - i raczej nad trzymaniem go w pensjonacie , a nie przy domu

powodzenia, trzymam kciuki za dalsza nauke i w koncu swojego ogona 🙂
wątek zamknięty
autorka wątku otrzymała bana za podwójne konto.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.