Młode Konie

Jedno zdjecię jest z ich facebooka jako dowód na ilość galopu. Strasznie mi jej szkoda, bo na prawde jest super klacz, bezproblemowa, a tutaj gość ma jakieś chore ambicje.
Szkoda Ci jej....,ale co w zwiazku z tym...,ktos ma ta klacz odkupic?
iskierkowa Ile ma twoje młode ?

horse_art Tak zajechanego młodego konia nie widziałam  😵  Nawet bez wędzidła chodzi, bo i tak nie ma siły na nic  🤔wirek: 


Aż nie chce mi się ciągnąć tego tematu  😵  Moje chodzą 3 razy w tygodniu.  Na samym początku chodziły codziennie, do póki nie opanowały stępa, kłusa, zatrzymania. Tylko, że to była praca 15- 20 minut wraz z lonżowaniem .
Zawsze były uczone, że jak dobrze zrobiły to miały wolne, więc zaczęły szybko kumać i bardzo się starać. Teraz nauka koni to sama przyjemność, bo konie się same starają a na koniec ,, treningu'' czeka nagroda .

A tak na marginesie mam zajeb***  młodego, kocham na nim jeździć  😍  Jego chody są takie świetne że mogłabym jeździć i jeździć  😜  Ostatnio na treningu dałam ogra koleżance i na drugi dzień mówiła, że nie spała przez mojego konia  😁  Zakochała się w nim jak wszyscy  😉
Andaluzja a tobie nie szkoda? Jak nie odkupic to w jakimś stopniu właścicieli uświadomić.
monia rok i pięć miesięcy.
Moja poprzednia klacz też była w taki sposób prowadzona. Typ konia "nie bo nie",ale szybko się nauczyła,że nie warto się droczyć i dopinać swego,lepiej się postarać i szybko kończyć.
Gratuluję młodego,z nimi już tak jest,potrafią dać dużo satysfakcji,w dodatku jeśli się konia robi samemu od początku.
[quote author=TheWunia link=topic=1199.msg2161015#msg2161015 date=1408037896]
Jedno zdjecię jest z ich facebooka jako dowód na ilość galopu. Strasznie mi jej szkoda, bo na prawde jest super klacz, bezproblemowa, a tutaj gość ma jakieś chore ambicje.
Szkoda Ci jej....,ale co w zwiazku z tym...,ktos ma ta klacz odkupic?
[/quote]
A czy tak po ludzku nie może być szkoda jak się krzywda dzieje?
Odkupić niekoniecznie, może uświadomić prędzej.
iskierkowa, Twój koń wygląda jakby był chory 🙁 Niestety nie jest to miły dla oka obrazek 🙁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 sierpnia 2014 06:26
https://www.facebook.com/sahibateam1

na tym fp jest właściciel klaczy....  forsowanej treningiem

Gdzie na zdrowy rozsądek taki konik 20km zrobi i to jeszcze galopem ? Przecież by wszystkie wnętrzności wypluł....
Też średnio w to wierzę, może dziewczę pomyliło minuty z km 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 sierpnia 2014 06:53
Cobrinha.... niestety nic się nikomu nie pomyliło. Jeżdżą ja 20km dziennie.

Chore ambicje na rajd i za wiele się nie da zrobić.
derby wiele osób na pewno robi sobie wycieczki w teren nawet i na cały dzień ale nien20km samym galopem...

Cobrinha pewnie tak było jak mówisz.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 sierpnia 2014 07:31
Niestety jest jak mówię 20km samego galopu. To nie przypuszczenia, a potwierdzone fakty.

Ja nie mówię o wycieczkach, na wycieczki to i ja jeździłam.
flosia dokładnie. Dwudziestokilometrowa wycieczka krajoznawcza w siodle to jest co innego niż zapier***** 20 km cały czas galopem.
Nie ogarniam, czemu ich zdaniem ma to służyć. Bo realnie służy tylko kompletnemu zniszczeniu młodego konia.
iskierkowa, Twój koń wygląda jakby był chory 🙁 Niestety nie jest to miły dla oka obrazek 🙁


Ten koń ma 1,5 roku !!! jak ma wyglądać ? Takie twoje teksty też są nie miłe dla oka.  🤔wirek: 
iskierkowa, Twój koń wygląda jakby był chory 🙁 Niestety nie jest to miły dla oka obrazek 🙁

Możesz napisać coś więcej,co konkretnie masz na myśli?
Przyznam szczerze,że jak przyjechał to nieco było mu widać żebra itp., dało się zauważyć,że pączkiem w maśle to on jeszcze nie jest. Teraz siedzi od około 5.30 do 21 na pastwiskach,nieco przybrał i ogólnie wydaje mi się,że lepiej wygląda. Nabierze masy,rozwinie się-dajmy mu czas,póki co żadnych niepokojących objaw nie zauważyłam.
Postaram się dziś o nowe zdjęcia.


Na takie wycieczki to ja też jeździłam,niejednokrotnie. Do głowy by mi nie przyszło,żeby przez cały odcinek gonić konia galopem. Najzwyczajniej w świecie koń by się zmęczył,zbuntował i już,nie ma galopu,ciekawią mnie stosowane "metody treningowe".Swoją drogą to jeździec też musi mieć kondycję żeby tyle wytrzymać...  mimo wszystko dalej się łudzę,że to jakieś nieporozumienie i wcale się tak nie dzieje  🙇
Heh, niestety, jestem w stanie uwierzyć w 20 km samego galopu.... No cóż, niektórzy nie szanują kompletnie niczego i traktują konia jak motor/rower, albo i gorzej. Wyjeżdżają np. na kilkugodzinne tereny gdzie co chwilę galopują nie interesując się podłożem i kondycją konia. Stępem do wjeżdżają do stajni (a czasem nawet i nie  😤 ).
Jeszcze kiedy ktoś coś robi z niewiedzy to "pół biedy", że tak powiem, ale ilu jest takich, których wiedza po prostu nie interesuje...
iskierkowa, jak się zbuntuje - dostanie ostrogi albo mocniejsze wędzidło. A może być tak, że się nie zbuntuje.
Matko.. 20 km galopem,plus w ten sposób zawinięte owijki na nogach.na prawdę rzeźnia dla konia,w dodatku tak młodego.
Sankaritarina fakt,jak mogłam na to nie wpaść. Pewnego dnia to się organizm zbuntuje i żadne ostrogi nie pomogą.

Rajdami się nie interesuję,ale może mnie ktoś oświecić-czy tam też są pętle o podobnej długości które trzeba pokonać galopem żeby zmieścić się w normie czasu??
Rajd np na ponad 80 km i wyzej trzeba pokonac z czasem zblizonym do16 km/h aby nie byc na szarym koncu, a czasy w konkursach bez limitu gornego wykrecają około 20/h. Chyba w 3 pętlach jednego dnia. (konkursy od 80 do 119 km) Dla 4 latkow chyba jest rajd na nieco ponad 30 km w klasie L ale tam czas moze byc chyba troche nizszy (limit chyba 10-14)

Edit: uzupełnilam
[quote author=Maria89 link=topic=1199.msg2161248#msg2161248 date=1408079917]
iskierkowa, Twój koń wygląda jakby był chory 🙁 Niestety nie jest to miły dla oka obrazek 🙁


Ten koń ma 1,5 roku !!! jak ma wyglądać ? Takie twoje teksty też są nie miłe dla oka.  🤔wirek:  
[/quote]
monia - tak nie wygląda zdrowy roczniak 🙁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 sierpnia 2014 10:18
orjentica czy ta 3-latka o której mowa to nie jest Twoja wychowanka Sahiba?  🙁
Wygląda to jak dążenie po trupach do celu z pominięciem najważniejszego środka - zdrowia konia.
[quote author=monia link=topic=1199.msg2161277#msg2161277 date=1408086152]
[quote author=Maria89 link=topic=1199.msg2161248#msg2161248 date=1408079917]
iskierkowa, Twój koń wygląda jakby był chory 🙁 Niestety nie jest to miły dla oka obrazek 🙁


Ten koń ma 1,5 roku !!! jak ma wyglądać ? Takie twoje teksty też są nie miłe dla oka.  🤔wirek:  
[/quote]
monia - tak nie wygląda zdrowy roczniak 🙁
[/quote]

A jak ? przyzwyczaiłaś się do koni rasowych, do takich co hodowca planuje i kombinuje . To jest zwykły koń, ma mało szlachetną głowę, kilka niedociągnięć ale to dalej roczniak  😉 
Zdjęcie jest zrobione pod kątem i widać tylko dużą głową, ale bez przesady. Jak można ocenić po jednym zdjęciu, że koń jest chory  🤔wirek: 
Każdy koń inaczej się rozwija, jak znajdę chwilę to pokażę zmiany mojego roczniaka . Teraz wygląda nie do pokazania.
Może w końcu podacie namiary na właściciela klaczy.   😉 
Zna ktos?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 sierpnia 2014 11:20
Podam chętnym na priv.
Ja też proszę. Może dałoby się z nim skontaktować i wytłumaczyć, że to nie jest najlepsza rzecz, jaką może zrobić dla tego konia.  🤬
[quote author=Murat-Gazon link=topic=1199.msg2161392#msg2161392 date=1408098659]
Ja też proszę. Może dałoby się z nim skontaktować i wytłumaczyć, że to nie jest najlepsza rzecz, jaką może zrobić dla tego konia.  🤬
[/quote] Pomysl dobry,tylko czy skuteczny:/
Wątpię że to coś da... Wystarczy poczytać tłumaczenia na fp... cytuję:

"Sahiba ma 3 lata. To Arab przygotowywany do biegów długodystansowych. Widzicie jakiekolwiek oznaki zmęczenia? Chociażby pot? Nie robimy tego sami sobie, wręcz przeciwnie, opieramy się na różnych źródłach wielu ludzi, którzy pracują z takimi końmi."

komentarz jest pod zdjęciem, do którego link wcześniej wstawiła derby
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2014 12:01
jejku aż się łza w oku kręci jak się widzi takie rzeczy  🤔

nie wyobrażam sobie jeszcze przez najbliższy rok wsiadać na moją 2 latkę a co dopiero szaleńcze galopy w takim wieku  😲


Dżambi pozdrawia... Ciekawisia na nią mówię (to z bajki Troskliwe misie  :cool🙂. Wszystko musi obwąchać, wszystko. Nos mi do obiektywu wkładała.

Na stronie mają, że oni "trenują konie", więc wasze wstawiennictwo nic nie da, skoro najwidoczniej uważają się za fachowców. To taki syndrom jak u tej dziewczynki, co kopyta raz na rok robiła - nie dotrze, że to złe, bo "ja wiem lepiej".  No ale chcecie, to się produkujcie, w sumie co mi do tego. Koni żal, ale nawet zgłaszanie gdzieś wyżej g. daje, to co dopiero interwencja "jakichś bab z forum" :P
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2014 12:02
to ile ta klacz w końcu ma lat? 1.5 czy 3?
to ile ta klacz w końcu ma lat? 1.5 czy 3?
Akurat ta klacz ma 3 lata
Bischa   TAFC Polska :)
15 sierpnia 2014 12:06
1,5 roczna i 3 latka to dwie różne sprawy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się