PSY

Kastorkowa piękne! Jak miło widzieć normalnego, ładnego owczarka, który nie słania się na nogach i nie szoruje dupą po ziemii.  😉
zuza super mikołaj  🙂


A my kończymy rok!
Z 9 kg zrobiło się 30  😁
Przeglądając zdjęcia zauważyłam, że wieku 4 miesięcy wyglądał jak straszny szczur.  🤣

Na pierwszej fotce porównanie 2msc- 12msc, a na drugiej z różnych miesięcy.
I trzecia, mniej aktualna  😉


A za tydzień idziemy ciachać jajka. Nie wyobrażam sobie tego ADHD z kołnierzem na głowie. Poprzedni pies kołnierzem porysował w domu wszystko co się dało, więc jemu chyba zrobię jakieś futerko wokół satelity  😂
heroinx
mój owczarek jadł do 5 miesiąca  Royala i było okey, rósł normalnie 😉 teraz w wieku 6miesięcy  je Hill's j/d  i jak na razie też jest okey.
30kg  - nie widać! Piękniś tak czy owak 🙂
I też miło mi było popatrzeć na proste plecki owczarza Kastorkowej 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 grudnia 2014 07:14
Zora Hiacynta to fakt Hermes może pochwalić się ładnymi plecami. Czasem jak patrzę na niektóre owczarki jakie chodzą u nas na szkolenie. (na terenie gdzie jest stajnia, jest też K-9) a Hermesa to zastanawiam się czemu nie mogą wszystkie wyglądać jak on, tragedia.

Zora nieźle Ci psinka urosła  🙂
Hiacynta a jak Twoja dwójka? Już pełna komitywa?
delta   Truth begins in lies.
14 grudnia 2014 07:24
Kastorkowa piękne! Jak miło widzieć normalnego, ładnego owczarka, który nie słania się na nogach i nie szoruje dupą po ziemii.  😉


a to owczarki zwykle słaniają się na nogach?

No to mój słaniający się na nogach ON
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
14 grudnia 2014 08:26
Niestety owczarki zwykle slaniaja sie na nogach, ciagnac za soba zad
delta   Truth begins in lies.
14 grudnia 2014 08:55
ciągnące za sobą zad okey ale nie słaniające się - zresztą nie patrzy na obraz z wystaw a na codzienność, bo w codziennym ruchu nie ma u nich aż takiego ciągnięcia zadu.

No i na szczęście jest jeszcze linia hodowlana np.
delta nie bierz nic do siebie, ja piszę o ogólnej tendentcji, jaką widzę- czy to na szkoleniu, czy na wystawach, czy chociażby nawet w mieście, gdzie ostatnio widzę wręcz wysyp ON.
Nikt nie mówi, że wszystkie ciągną zad- ale zdecydowana większość.
Kilka stron temu ja i ktoś jeszcze linkował film o tym, co dzieje się aktualnie z rasami- i tam doskonale widać również słaniające się ON.

A twój owczar bardzo ładny  😉
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
14 grudnia 2014 09:10
To co widuje na codzien zazwyczaj jest jeszcze gorsze niz w przypadkow wystawowych psow, o ile mowimy o psie z rodowodem. U skundlonych bywa....znacznie lepiej. Bardzo dobrze jest tez w liniach uzytkowych, jakich sie nie uswiadczy na wystawach ani z rodowodem FCI ( sa nieliczne wyjatki) Nagram kiedys znajome owczarki od tylu, w klusie, jak usiluja lapac rownowage na niestabilnych stawach skokowych i opieraja sie na calym srodstopiu. Mnie jest zwyczjanie zal tych zwierzat, zrobiono im krzywde. Nie palam miloscia do hodowcow ONkow, ani do zalozen hodowlanych FCI.


Owczarek kiedys, i dzis
zuza   mój nałóg
14 grudnia 2014 09:34
escada mądra babcia 🙂
Safie i jak Nuta?
Kleik u nas lukullus sprawdza się super,Er dużo nie pije.Więc to chyba zależy od konkretnego przypadku.
CuLuLa jak zwykle bardzo dziekuję  :kwiatek:
Kastorkowa piękne.One z jakiejś hodowli pod Krk? Bo u mnie na liście był właśnie ON i dobek ale właśnie ze względu na te zady zrezygnowaliśmy z owczarka atu wygląda,ze nie daleko nas takie ładne owczary.
Zora90 dziekuję.
I wszystkiego najlepszego z okazji roczku !Pięknie wyrósł!Nie licząc wyglądu to mamy "podobne" psy.Tzn wiek i waga 😉
Daj znać jak będziecie po kastracji.Ja planuje na wiosnę,jeszcze tego nigdy nie przerabiałam u psów(bo przy końskich byłam 😉) i nie mam pojęcia jak to się goi itp
delta ja niestety 90% owczarków spotykam,tak"powykrzywianych",że żal patrzeć 🙁
honey jak Ruda?Wszystko już dobrze?Wiecie coś z tej toksykologi?Uspokoiło się to trucie w Krk?
zuza, co jakiś czas na fejsbukowej grupie pojawiają się doniesienia, że przytruł się jak moja, lub padł kolejny pies. Najczęściej ludzi, którzy nic nie wiedzą o akcji. Moja w formie, cały weekend na nogach i wreszcie poczuła zmęczenie i zasnęła bez szemrania 😉
Byliśmy dzisiaj na Starych Wierchach i bez problemu wpuścili nas z 4 psami do schroniska. Świetna pogoda, ciepło, a śnieżnie. Polecam 😉
Wichurkowa   Never say never...
15 grudnia 2014 11:41
Czas przedstawić moje kochane adhd:-) 6 miesieczna suczka Kasta  😍
Maltretuje moją starszą labradorkę ale puki co radzi sobie z jej nadpobudliwością 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 13:27
A my mamy areszt klatkowy do odwołania...Pytałam panią doktor czy przy okazji nie może dać czegoś na odłączenie styków w mózgu...Bo się za bardzo grzeją...

[img]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10868065_993154884031814_6850278269910463500_n.jpg?oh=79926f70db3d59d44b1e2e0b25daf54a&oe=5511A58E[/img]
Wojenka- co się stało się? 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 14:40
Mamy ucisk na rdzeń kręgowy, spowodowany przewężeniem kręgu kręgosłupa. Nie mamy na szczęście zwyrodnień. Być może, że ten krąg koliduje jeszcze z dyskiem, ale tego na rtg nie widać. Ten ucisk powoduje częściowy paraliż tylnej części ciała.
Biedny kotlecik...
O kurczę - brzmi poważnie 🙁 to pourazowe czy dopiero teraz wyszło?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
15 grudnia 2014 14:44
Trawke jej zapal, jak kadzidelko, nad klateczka.
Wspolczuje bardzo.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 14:46
U niej to raczej przebieg+mnogość urazów 😉. Kiedyś się to musiało odezwać.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
15 grudnia 2014 16:56
I to jest przewaga dwoch psow nad jednym 🙂 jeden kibluje, mozna dreczyc drugiego
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 17:02
Ostatnio zrobiłam się leniwa :P. Z miłą chęcią poleniuchuję  😉
Wichurkowa  to pies z hodowli FCI ?
Wojenka biedaczek, oby wszystko się dobrze skończyło, z Nescą trzymamy za Was kciuki  :kwiatek:

A my się pochwalimy: dziś wypadł nam pierwszy ząbek 😅 I tak oto robimy pierwszy maleńki kroczek w stronę dorosłości  🤣
Wichurkowa   Never say never...
16 grudnia 2014 14:59
cista ma rodowód ale czy FCI to hodowla to nie wiem w sumie nawet...
Wybacz ale na 99% jestem pewna ze to pies ze "stowarzyszenia" a w sumie z pseudohodowli i tym jego rodowodem możesz sobie rozpalić w kominku.
Spójrz co tam masz napisane na metryce.
Pytam z ciekawosci bo pies jest mało "bullowaty"( przynajmniej na foto) , nie wiem jak to opisać...hm
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 grudnia 2014 15:43
Ostatnio gadka o przerasowieniu,a ten bull wygląda jak protoplasta rasy  😉. Wam nie dogodzi 😉
Niby fakt ale właśnie w FCI wiesz jakie są wytyczne no i ni hu hu ten pieseł mi sie w ten obraz nie wpisuje 😉
edit: dostałam pw od Wichurkowej, niestety miałam racje.
Wichurkowa   Never say never...
16 grudnia 2014 16:58
[img]http://zapodaj.net/b8d4d0df4b362.jpg.html[/img]  trudno i tak kocham mojjego kundelka :-)
Aa ost zaczepili nas ludzie z ttb co spotykaja sie u mnie w okolicy z psami typu bull i mowili ze jest bardzo ladna a niejednego bulla widzieli,a tu kundel ::-D
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 grudnia 2014 17:21
U mnie normą było, że mnie zaczepiali starsi ludzie mówiąc, że też takiego mieli, identycznego, Burek/Azorek/Pimpuś mu było 😁
Wichurkowa   Never say never...
16 grudnia 2014 17:29
Taki troche inny przyklad podalas bo starsi ludzie to i na kotka pies powiedza. A ja mowilam o osobach ktore maja stycznosc z ta rasa
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
16 grudnia 2014 19:17
Ostatnio gadka o przerasowieniu,a ten bull wygląda jak protoplasta rasy  😉. Wam nie dogodzi 😉


Tez to chcialam napisac, ale po ostatnich rozmowach o hodowli psow nie chce wyjsc na kompletnego taliba anty FCI
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się