Zakupy w Chinach, Hong Kongu na platformach typu ebay

Weszłam na Aliexpress.
Jak to jest, to jest strona chińska? Po polsku? Faktycznie wysyłki są darmowe?
Te ceny i to co tam widzę jest tak nieprawdopodobne, że chyba muszę coś zamówić bo nie uwierzę 😉
Ale cena jest w dolarach, obok w złotówkach, jednakże jak przeliczam to przecież w złotówkach powinno wyjść dużo więcej?

Ile czeka się na dostawę?

Rozmiar rozmiarem nie równy - rozumiem, a jak z rozmiarami butów?
Nieeee, nie wierzę w to wszystko 😉

A jak rozróżnić, czy sprzedawca sprzedaje oryginały czy podróbki?

Dobra, zamiast zadawać miliony pytań to się zagłębię w tę stronę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2015 08:34
Moja torba z taobao kupiona chyba z rok temu, nadal ładnie wyglada i robi furorę, bo nikt takiej nie ma 😀
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
04 lutego 2015 08:44
Weszłam na Aliexpress.
Jak to jest, to jest strona chińska? Po polsku? Faktycznie wysyłki są darmowe?
Te ceny i to co tam widzę jest tak nieprawdopodobne, że chyba muszę coś zamówić bo nie uwierzę 😉
Ale cena jest w dolarach, obok w złotówkach, jednakże jak przeliczam to przecież w złotówkach powinno wyjść dużo więcej?

Ile czeka się na dostawę?

Rozmiar rozmiarem nie równy - rozumiem, a jak z rozmiarami butów?
Nieeee, nie wierzę w to wszystko 😉

A jak rozróżnić, czy sprzedawca sprzedaje oryginały czy podróbki?

Dobra, zamiast zadawać miliony pytań to się zagłębię w tę stronę.


To jest strona chińska tłumaczona na różne języki. Tak ceny są w dolarach i w sumie nie wychodzi tak dużo w złotówkach (chociaż teraz cena dolca podskoczyła), ale musisz sprawdzać kurs w swoim banku z którego będziesz płacić, bo później możesz się zdziwić. Ja osobiście na dostawę czekam tak min. 2 tyg-3tyg., ale moje koleżanki potrafiły czekać nawet 3 miesiące (zazwyczaj jeżeli chodziło o buty). Ogólnie ciężko stwierdzić czy coś jest oryginalne czy podrobione, bo nawet jeżeli to podróbka to zazwyczaj wygląda bardzo oryginalnie 😉 Rozmiary mają jakieś masakryczne, jeżeli chodzi o ubrania :P z butami z tego co wiem od znajomych to w większości przypadków zgadzają się z rozmiarówką, która jest na stronie sprzedawcy.
Z gadżetów moim hitem jest poduszka "chłop"
,
w domu toczymy o nią walki, każdy chce na niej spać  😁.
Najlepiej jest czytać recenzje, najpopularniejsi sprzedawcy mają po kilkanaście stron 😉 Jeżeli ktoś pisał, że coś jest za małe, to od razu wiem, że jest to azjatycka rozmiarówka. Acha - i jeszcze mi się przypomniało, że przymerżałam sukienki od mojej znajomej Wietnamki - z Hong Kongu. Moje ramiona były za szerokie na "mój" rozmiar, biodra były lekko ciasne, cycki mi ścisnęło, więc założyłam o rozmiar większą i owszem - jako-tako pasowała, ale w pasie była zbyt obwisła

Edit - wszystkie moje bluzy w rozmiarze XL 😉 W angielskich sklepach noszę M-kę. Buty na zdjęciu też pochodzą z Chin. Z góry przepraszam za jakość, pierwszy raz robię zdjęcia do lustra. Jak widać, dwie bluzy mogły by być o centymetr, dwa dłuższe.







Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 lutego 2015 13:23
Zamawiam zazwyczaj kosmetyki. Do ubrań i butów nie mam przekonania, ale będę musiała w końcu się przekonać, bo w PL mam ogromny problem z dostaniem balerinek w ludzkich kolorach (i bez wzorów) na stopę 34/35. 😉

ikarina, ten pierwszy żółty sweterek fajny! 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 marca 2015 20:46
Kupiłybyście telefon na Aliexpres?
opolanka, Lenovo pewnie bym kupiła, z tego co czytałam, to akurat te telefony z Ali są ok. Poczytaj na Wizażu, tam pisały dziewczyny, które mają telefony z Ali.
bo Lenovo jest produkowane w Chinach... ja kupiłam, nawet 2 sztuki tego samego modelu. Kingzone K1 wersja turbo. jestem bardzo zadowolona, zapłaciłam około 800-900zł, cła mi nie naliczyli. za telefon z podobnymi parametrami w Polsce bym zapłaciła 3x tyle. Xiaomi ma bardzo fajne telefony w przyjemnych cenach, na antutu ( program do sprawdzania osiągów telefonu) biją rankingi. jest jeszcze pare fajnych marek Chińskich telefonów które można kupić na aliexpress w przyjemnych cenach.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
12 marca 2015 21:17
Dzieki, poczytam jeszcze na necie 🙂
no właśnie, jest pełno stron gdzie ludzie dają recenzje telefonów z aliexpress, warto poczytać np. www.telchina.pl
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 marca 2015 13:40
Dziękuję :kwiatek:
na Ali wysyłka jest za free ?  👀
Naciau, zależy, co i u kogo kupujesz. Czasami masz opcję, że jest ta sama rzecz sprzedawana przez różnych sprzedawców i u jednych płacisz, a u innych nie.
na większości aukcji tak, ale czasami są aukcje gdzie cena produktu gdzie cena jest bardzo zaniżona ale do tego płatna wysyłka. przy każdej aukcji jest informacja  :kwiatek:
:kwiatek: :kwiatek:
Zamawiałyście już może torebki z Aliexpress? Zastanawiam się, jakiej jakości może być ichniejsza skóra, czy warto dopłacać do niej 30$ 🙂
maracuja, ja mam dwie - jedna prze-świetna, mam ją do dziś, druga - hmmm, byłoby ok, gdyby zamek się nie zepsuł, a skóra... cóż, za tak niską cenę nie spodziewałam się niczego hiper-super, ale tragedii nie ma 😉
robakt   Liczy się jutro.
27 maja 2015 14:58
Dziewczyny, mogłaby mi któraś zrobić przelew na aliexpress? Po wcześniejszym moim przelewie na konto?
Trudno mi kupić fajny case na mój telefon, a tam takie cuda  😍
robakt, ja mogę, zamawiam wszystkim znajomym, komuś z forum też zamawiałam 🙂.
robakt   Liczy się jutro.
27 maja 2015 18:07
Czyli mogę zacząć buszować i zasypać Cię linkami?  😎
robakt, no jasne 😉.
ja mam pytanie, zamawia ktoś może ROMWE. Jest tam parę fajnych rzeczy, ale nie mogę jakoś dozbierać do 50 dolarów na bezpłatna przesyłkę....  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 lipca 2015 00:16
Kupiłby mi ktoś jedną rzecz na aliexpress?
Strzyga, ja mogę, ale słyszałam, że można już płacić przez Przelewy24.
dopiero mają wprowadzić taką opcję. możliwe śe w tym roku
casines, z tego co widzę tutaj, to ta opcja już weszła, ale może nie u wszystkich jest już dostępna.
Ja wczoraj robiłam zamówienie i płaciłam przez Przelewy24.  🙂
Kupowałam pierdółki dzisiaj przez aliexpress i pierwszy raz mi wyskoczyła możliwość płatności przez przelewy24. Zapłaciłam kartą z mbanku w usd i... płacąc przelewami24 zapłaciłabym mniej. Nie wiem jak jest z większymi kwotami ale przy kwocie 10zł lepszą opcją jest płatność przelewem  😉
Ktoś pomoże mi coś kupić? Najlepiej na PW  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się