Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

darolga Ty to dopiero wyczerpałaś temat tym postem 👍
a potem przeczytałam odpowiedź niejakiej Katarzyny Mroczkowskiej i aż zaczęłam się trząść... ze śmiechu.
https://www.facebook.com/KonnaCafe/posts/828317587239408

To widzieliście?
Dla niefejsbukowych:
ten link z youtube'a:


I w skrócie o czym w nim mowa:

"Czy jazda konna jest wegańska?
Streszczenie filmiku: NIE, bo:
1. Jazda służy przyjemności człowieka, nie konia
2. Koń potrzebuje ruchu i urozmaicenia, ale możemy mu to zapewnić bez wsiadania na niego, np. podczas spacerów.
3. Konie nie lubią być dosiadane.
4. Konie są za wcześnie zajeżdżane, dosiadanie ich przed ukończeniem 9 roku życia powoduje ból i urazy
5. Grzbiet to nie miejsce na ludzki tyłek
6. Częste urazy
7. Siodła utrudniają przepływ krwi
8. Jednak nic nie może się równać okrucieństwu, jakim są wędzidła i baty.
9. To ważne by zrozumieć, że nie ma absolutnie możliwości, by używać wędzidła bez wywoływania bólu."

(oczywiście post KonnejCafe jest całkowicie sarkastyczny 😉)

🤣

chyba nie ten wątek, bardziej do  wątku wege się nadaje, przecież uderza w niedobrych pseudo-wegan, którzy tak naprawdę nie są wegan bo przecież jeżdżą na koniu😉 <i pisze to jako weganka, a raczej pseudo-weganka bo przecież jeżdżę konno, jak ja śmię!>
Retna   nic nie zmieniać
28 lutego 2015 15:03
Niby tak, ale te tezy brzmią już typowo naturalsowo... Zresztą i to sekta, i to sekta 😉
wypraszam sobie. Wrzucanie wszystkich do jednego worka zawsze jest krzywdzące. Jestem weganką ale nie skrajną. Nie lubie skrajności😉 Nie należe do żadnej sekty i takie patrzenie na wegan (i naturalsów) jest po prostu krzywdzące.
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 15:48
jasminowa - niestety taką otoczkę wokół tego tworzą nawiedzeni, pseudo-wege i pseudo-naturalsi.
Oczywiście wiadomym jest, że da się znaleźć również tych "normalnych", ale jednak człowiek na wstępie wyobraża sobie człowieka "z sekty". 🙁
no widzisz, przedrostek pseudo- i już się zgadzam 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 lutego 2015 16:45
Nie przestają mnie zadziwiać. Skośnik jest zły, zabija, robi mikrourazy, i ogólnie cud, że konie nie rzucają się z mostu. Za to ta dźwignia z cieniutkim sznureczkiem jest super miła dla konia i się nią rozkoszują o_O
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 17:08
Hipokryzja level hard. Długo musiałam pomyśleć nad odpowiedzią inną niż wulgaryzm wyrażający maksymalny poziom zdziwienia  😁
Poczułam się nawet urażona, kiedy zaproponowano mi doszkolenie z zakresu działania czanki i oliwki  😁
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 17:14
darolga nie dziwne. 😀
Strzyga, mnie w sumie bawi najbardziej to, że nagle zaczęto Ci ubliżać od dzieci i "takie teksty możesz rzucać do mamy". Tym bardziej, że pisząca na "ryczącą 40-stkę" nie wygląda i śmiem twierdzić, że nawet znajdujecie się w podobnym wieku, tudzież ta różnica nie jest tak duża, żeby można było Cię nazywać w jej przypadku "dzieckiem". 😀 Ale cóż, trzeba sobie ego nad czymś podbudować, skoro kontrargumenty polegają z reguły na metodzie "zdartej płyty".
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 17:17
Dajcie linka do tego nalotu na Strzygę  😍
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 17:19
TU na samym dole, komentarze pod albumem. Aktualnie "dyskusja" toczy się pod kompilacją pysków naszych uciemiężonych koni. 😀
EDIT: skrócenie linku. 😉
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 17:27
Tak tak, dziękuję, już ogarnęłam, umknęły mi posty dziewczynki 😁 Strzygi, a nawet tam odpisałam, strona mi się chyba nie uaktualniła. Strzyga, że Ci nie wstyd!  😁
Dobra, koniec milczenia, ide pomóc mojej revoltowej rodzince 😉
Tylko najpierw przygotuje odpowiednie zdjęcia na tych cudownych wędzidłach na moim koniu  😀iabeł:
Ja mogłabym najwyżej wrzucić fotkę konia na Mylerze, który NIE uśmiecha się od ucha do ucha, ale podejrzewam, że nie będzie to miało specjalnej wartości merytorycznej 😉
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 17:34
darolga ja tam jeszcze nie do końca ogarniam, kto z re-volty jest kim. A przynajmniej ogarniałam wczoraj, dzisiaj trochę "wiedzy" ubyło.  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 lutego 2015 17:38
Cóż mogę powiedzieć, dobrze się trzymam 😀

Mnie przeraża, że oni nie potrafią zrozumieć fizyki na poziomie gimnazjum. Cienka dźwignia z cieniutkimi sznureczkami na nos i pod żuchwą jest super przyjazna dla konia, a skórzany, szeroki skośnik konie zabija...

obczajcie ostatnie 3 zdjęcia 😀
rox   ogony trzy
28 lutego 2015 17:40
darolga, napisałaś świetny post na fb  :kwiatek: (dobrze myślę, że to Ty?  😉 ) Punkt piąty zdecydowanie mój ulubiony. Nurtuje mnie ten temat od zawsze...  😤
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 17:42
Siesiepy - ja to ta od długich postów i skośnika  😀iabeł: Zachara  🏇 Nie wiem tylko kto to Klaudia B., ale stawiam wirtualną flaszkę, dobrze prawi  🥂 🥂 Resztę znam bądź chociaż kojarzę  😁 do boju!  🏇 🏇

Strzyga - Cholera, dał się złapać i dostał Mylersa  😁

rox -  :kwiatek: tak tak, to ja, merci  :kwiatek:  Mnie tematyka poruszona w pkt.5 przeraża - te konie naprawdę wyglądają źle. Czy oni tego nie widzą?...


Ej, też dostałyście zaproszenia od ludzi z sekty? Ale nie tych aktywnych, co to z nami jawnie dyskutują, ale takich co tylko udostępniali, lajkowali te foty i piali pod nimi zachwytem, i oczywiście kochają guru? Nie wiem WTF, liczą na to, że przyjmę zaproszenie i będą mieli wgląd do pozostałych zdjęć z galerii?  😁

+ mam na bieżąco zrzuty stron ze wszystkimi dyskusjami, zarówno w pdf, jak i jpg - jakby ktoś nie-fejsbukowy chciał, to śmiało, podeślę  😁 Musiałam to uwiecznić dla potomnych  😁
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 17:49
darolga już dopasowałam Ciebie do odpowiedniej osoby. 😉 Ja aktualnie siedzę cicho, bo jestem zajęta, ale widzę, że potrzebna nie jestem. Moje umiejętności tłumaczenia, szczególnie rzeczy banalnych, są tragiczne i zawsze nagmatwam. Chylę czoła nad tymi "ścianami tekstu", które wypisujecie, bo są jasne, klarowne i dziwi mnie fakt, że ktoś może tego nie rozumieć, a ewidentnie widać, że KTOŚ tego nie pojmuje.  🤔
Co do zaproszeń: no pewnie. Pewnie już zacierają paluszki, myśląc, że jesteśmy idiotkami, żeby zrobić z nas i naszych 50 kolejnych kompilacji, na których konie cierpią, bo śmiemy im wpychać do pysków coś innego, niż mullery i wielgachne czanki.
(Ale mam chaos w wypowiedziach, makabra...)
Jakby ktoś miał czas i chęci to naprawdę sporo by się materiału znalazło na jakąś stronę anty jnbt na fb.
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 18:01
Siesiepy - e tam, Twoje wypowiedzi są logiczne i spójne. Chaos w wypowiedziach (i głowie...) to mają kursanci...  😁

Milla - myślałam nad tym, wezmę się za to w wolnej chwili, może jutro. Póki co ciężko się jeździ i wypowiada w komentarzach, a co dopiero zakłada anty-fanpejdża  😁
Muszę tylko ugryźć temat najpierw od strony prawnej - czy mogę użyczyć sobie ichniejszych zdjęć i takich tam. Generalnie wszystko o legalnej parodii.

Ale mam już nazwę dla takowego!

"JNBT - JEŹDZIECTWO NA BAZIE TORTUR"  🏇 🏇 🏇 Dajcie mi kilka dni i zaproszę do lajkowania  🏇
Powiedzcie mi jak złączyć 6 zdjęć w jedno w paincie?  😀iabeł:
rox   ogony trzy
28 lutego 2015 18:05

rox -  :kwiatek: tak tak, to ja, merci  :kwiatek:  Mnie tematyka poruszona w pkt.5 przeraża - te konie naprawdę wyglądają źle. Czy oni tego nie widzą?...


👍

Wkurza mnie to, że i tak nie zostanie udzielona rzeczowa odpowiedź na Twoje wypociny. Zwłaszcza na te konkretne pytanie  🙁
A nie widzą... w sensie właściciele czy jnbt? 🙂
Ci pierwsi podejrzewam mało świadomi, choć nie wiem jak można nie widzieć, że ma się konia chudego jak patyk z kręgosłupem na wierzchu przez brak mięśni. Nie miałabym sumienia wsiadać na takie zwierze (i nie miałam nawet jak 'wsysło' mnie w klimat...  😉 ) Chociaż jakby tak przemyśleć sprawę, to sama mam znajomych, którzy takiego problemu w swoich koniach nie widzą, bo siedzą X lat w ciemnogrodach, gdzie nikt na to uwagi nie zwraca. Albo nie chce zwracać. Wydaje mi się, że każdy świadomy, dokształcający się właściciel konia nigdy by do tego nie dopuścił.
A jnbt ? Cóż... nie wiem  🙁
Siesiepy   Ponczek bez rączek
28 lutego 2015 18:08
The Wunia, ja to robię na dwa painty. W jednym wklejam zrzuty ekranu i zaznaczam interesujący fragment, w drugim umieszczam te fragmenty i je sobie układam.  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 lutego 2015 18:14
Konie to ich chyba jednak nie lubią 😀


A tu już niepełnoletni bez kasków i kamizelek ochronnych:
darolga   L'amore è cieco
28 lutego 2015 18:21
rox - strasznie to przykre, fakt... Nie widzą właściciele - pan Andrzej widzi doskonale, głupi nie jest. Ale kalkuluje z czego kasa poleci do jego kieszeni. Dlatego nie uczy dbania o konie. Ale uczy uzależnienia od jego osoby. Przecież to wszystko doskonale przemyślane - L1, L2, hamowanie w rozwoju, wpajanie głupot, wpajanie bezradności bez pomocy guru...
Co do wypocin. Nie liczę na otworzenie oczu wszystkim - ale chociaż jeden nawrócony, uświadomiony kursant = jeden ocalony rumak. To motywuje do takich wypocin, nawet jeśli marne szanse na rzeczową dyskusję i odpowiedzi. No, plus pyskata jestem, lubię szczekać  😉 A nuż, czemu nie próbować.

Strzyga - obczaj tutaj, mnóstwo takich obrazków, dzieciaki w terenie w kapeluszach i galopady bez żadnej ochrony...: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.834327656579456.1073741918.172996769379218&type=3
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2015 18:22
A moj kon na "morderczej kompilacji" jest na luznej wodzy... biedny nieszczesliwy!
Mnie przeraża wzrost popularności JNBT. Propaganda, brednie, mieszanie z błotem dobrego klasyku, błędna edukacja... 
A ludzie w to wierzą...  😕
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 lutego 2015 18:26
Darolga, tylko się nie zdziw bo Makac potrafi nie tylko wypisywać do ludzi którzy sa anty ale i wydzwaniać 🤔

Hm, z tego co pamiętam to u nas na L1 WSZYSCY mieli kaski na wsiadanie. No ale u nas nie było Makaca tylko ktoś inny z JNBT prowadził kurs 😉

Jakiś czas temu część teamu od nich odeszła a oni dalej brną w komerhę, smutne bo na początku na serio mogło chodzić o podejście, teraz tylko o kasę
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
28 lutego 2015 18:27
darloga, uwielbiam Twój wall of teksta 😍
TheWunia, jak sklecisz to koniecznie linkuj i od razu rób screena po wstawieniu! 😀

Mnie się rzeczowo dyskutować dzisiaj nie bardzo widziało - za to wygrzebanie zdjęcia sprzed 8 lat zrobiło na mnie wrażenie 😁 Jaka ja wtedy była głupiutka, mało świadoma i... na szczęście nie trafiłam na JNBT, bo dzisiaj wiem sporo więcej bez tego 🤣

E: Tak śledzę ten temat oraz ten STOP Skaryszew.. może warto przekierować sektę fundacyjną na sektę jnbt'owską? 😀iabeł: 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się