Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Dziwne rzeczy dzieją się z wędzidłem na 3 pierwszych zdjęciach  🤔wirek:
ten drugi koń chyba takiego francuza ma na przodach. Masakra
Farifelia   Farys 21.05.2008
29 marca 2015 09:50
Ostatnio na Facebooku rzuciło mi się w oczy ogłoszenie jakiejś dziewczyny, że kupi hucuła. Jakie było jedno z wymagań? "ważne żeby był żywy" 😁
No cóż... Martwego konia też bym kupować nie chciała...  🏇
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
29 marca 2015 11:19
Większość ogłoszeń od tej osoby się tu nadają  👍
O jaaa cie.. co to za typiara?  😀
Ile ogłoszeń naprodukowała  😲
http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/28709
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2015 13:49
Doświadczony hodowca hehehe
A mi się podobają hektary i rzeczka na obozy konne  😁
Retna   nic nie zmieniać
29 marca 2015 19:49
😲 😲 😲

http://alegratka.pl/ogloszenie/kon-rasy-sp-slaskiej-26068577.html?h=350928e370c4a47e

Wstawione dzisiaj. 9 miesięcy, objeżdżony. To są dopiero plecy...
🤔 aż mnie wszystko boli..
"Dzięki swojej budowie pięknie się prezentuje i jest godny do reprezentacji."

Mmmmhhhhmmmmm.
budyń właśnie miałam to tu zacytować  🤣
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2015 20:20
Jak ze śląskiej matki i ojca wyszedł sp?
Miałam konia 3/4 ślązaka i dali mu sp, gdyż miał domieszke krwi niemieckiej. By koń dostał Śl musi być zmieszany z czymś polskim (może być nawet nn). Mi to tak tłumaczyli.
Jak ze śląskiej matki i ojca wyszedł sp?

może matka i ojciec byli ZE śląska  🤣
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2015 21:30
olga96 w ogłoszeniu pisze że matka rasy śląskiej i ojciec źrebaka też więc ani 1/2 ani 3/4 tylko ślązak i z ojca i matki, więc albo to faktycznie sp ze śląska 😁 albo, no właśnie jakieś inne pomysły?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 marca 2015 21:32
Biczowa, może matka jest śl, ale w dokumentach ma nn i źrebak ma wpis, że jest w typie sp  🤔
Może matka ślązaka tak jak mój-z wyglądu wypisz wymaluj ślązak, tak wszyscy mówili i uważali. Mogli wmówić też, temu "hodowcy" że to ślązak-może coś w stylu, a on uwierzył (w końcu po ogłoszeniu Widać jego kompetencje)  🤣
jest rudy, a to maść nie śląska, więc może dlatego wpisali go do sp
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/43875
Mam brązowa odznakę, przygotowuję się do brązu.
Ech, ogłoszenie napisane z sensem, ten błąd to pewnie przez zamyślenie, pośpiech czy cokolwiek innego co może zdarzyć się każdemu. Nic zadziwiającego, nietypowego ani godnego uwagi :/
On na pewno nie jest sp. Zapewne ma wpisane "typ szlachetny" i tyle. Syn słynnego Enena (pewnie ślązaka bez licencji) - i tyle. Możliwe, że i matka bez prawa wpisu do ksiąg (maść).
drabcio, chyba średnio, bo to fotomontaż - każdy kryształek jest taki sam, powielony i sklonowany na zdjęciu. Dziwne, że komuś się chciało tak upiększyć zdjęcie mega brzydkich, brudnych i zasyfionych kopyt.
😲 😲 😲

http://alegratka.pl/ogloszenie/kon-rasy-sp-slaskiej-26068577.html?h=350928e370c4a47e

Wstawione dzisiaj. 9 miesięcy, objeżdżony. To są dopiero plecy...


Boli mnie  😕  samą mnie plecy bolą  😕 
i to jest jak dla mnie zapadnięte plecy  😕
nadaje się do reprezentacji. no po wczorajszym meczu, to chyba nawet koń byłby lepszym obrońcą od naszych drewniaków!!!  🤬


olga96 już poprawione, że przygotowuje się na srebro  :kwiatek:
Faktycznie, na razie tylko brokacik dają 😀

[quote author=Retna link=topic=190.msg2325755#msg2325755 date=1427654945]
😲 😲 😲

http://alegratka.pl/ogloszenie/kon-rasy-sp-slaskiej-26068577.html?h=350928e370c4a47e

Wstawione dzisiaj. 9 miesięcy, objeżdżony. To są dopiero plecy...


Boli mnie  😕  samą mnie plecy bolą   😕 
i to jest jak dla mnie zapadnięte plecy  😕
nadaje się do reprezentacji. no po wczorajszym meczu, to chyba nawet koń byłby lepszym obrońcą od naszych drewniaków!!!  🤬


olga96 już poprawione, że przygotowuje się na srebro  :kwiatek:
[/quote]

Nie wyciągajcie pochopnie wniosków 🤔

Koń wygląda dobrze jest zadbany. Na lonży jest na kantarze, bez kiełzna.

To, że 9 miesięczny ogierek ma wyżej zad niż kłąb to normalne dla tej fazy wzrostu. To okres "brzydkiego kaczątka".

Objeżdżony może oznaczać że przyuczony (jak na zdjęciach) do noszenia uprzęży. Może w zaprzęgu chodził przy matce? To stary sposób na obuczanie koni.
postaramy się  :kwiatek:  ale jak dla mnie 9 msięcy to za mało, nawet jak na przycuzanie
no ale to moje zdanie. fajnie wiedzieć, że w tym okresie koń może mieć jeszcze zapadnięte plecki i to norma  :kwiatek: 
postaramy się  :kwiatek:  ale jak dla mnie 9 msięcy to za mało, nawet jak na przycuzanie
no ale to moje zdanie. fajnie wiedzieć, że w tym okresie koń może mieć jeszcze zapadnięte plecki i to norma  :kwiatek: 


9 miesięcy trochę mało ale nie widzę nic drastycznego w założeniu chomąta.

Przytrzyj się dokładnie on nie ma zapadniętych pleców. Jest w fazie dorastania.
Gdyby był zapadnięty byłoby to też widać w ruchu:



Na pewnym etapie wzrostu każdy koń wygląda niekorzystnie, zwłaszcza w wieku 1-2 lata 😉
Tu akurat same ślązaki:







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się