Nadawanie imienia

Szarlotka 😉 Sekwana, Samba.

Dziękuję pięknie za wszystkie propozycje. Imiona rodziców to Hellana i Bolero de Ravel. Na dzień dzisiejszy jest Hosanka 🙂
Sekwoja, Samoa, Sangria, Salamanka, Sambora.
szarlotta, sharlot.
o! Sekwoja do gniadej klaczy pasowałoby jak ulał 😀
Szarlotka jest śliczne!!! Ona jest taka jak wypieczona szarlotka!!! A Sekwoja byłoby tematyczne z siostrami  😁

Dziękuję

Kastorkowa   Szałas na hałas
28 kwietnia 2015 15:56
Jakieś propozycje dla ogierka na C?
Chris, Cancan, Comandos, Caffrey, Colton, Czarek, Czavan
Contenzo, Concento, Calypso, Calisto, Chronos, Concerto, Corrado, Carlos, Canosso, Carismo 😉
Pomóżcie proszę - coś na I dla żywiołowej karej (malowanej) ślązacxki?
Inferno  🙂
In fire
Indyla
Inegra ( negro to czarny)
Iskra 🙂
frynia Inspiracja i Interpretacja mi się szalenie podobają  😀
Idylla, Iliada, In Ignis 🙂
Dzięki za propozycje :kwiatek: Chyba te ogniste i czarne najbardziej mi się podobają i do charakterku małej pasują, ale jeszcze poddam dyskusji rodzinnej 🙂
Poszukuje imienia dla ogierka na literę M, matka Malta a ojciec Charlie. Wstępnie miał być Monte Carlo albo Makbet, ale chętnie poczytam inne propozycje :-)
Monte Carlo fajne!

Monte Cristo, Maltesers :-) Monaco, MacDreamy, Moccachino, Moshino, Macchiato, Mediterranean, Mistral, Melbourne, Mackenzie, Marco Polo, Manhattan, Marumi, Mandalay, Marshmallow.
Macharli  😉

lub
macharson, macharti(s)
Melon🙂
Ludzie, co wy ciągle po angielsku te konie chcecie nazywać.  👿 Po polsku są bardzo fajne:

Marzyciel, Marcepan, Mesjasz, Magnat, Magik, Mały Książę, Morfeusz, Mieszko, Mistyk, Mentor, Monsun, Menuet, Mefisto, Migdał,  Major, Miraż, Mocny, Mandaryn, Muślin
Szukam czegoś ładnego, orginalnego dla klaczki i ogierka na J. Przekopałam już ten wątek. Wszelkie propozycje rzucane na fejsie od oklepanych (Jantar, Junona i inne) przez dziecinne Jubilatka, Jacek, Jagna - odpadają 😀

źrebaki po ogierze Sentender, może jakieś miksy z imieniem ojca?
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 września 2015 19:17
Josephine
Joy
Jentender, Jorder, Jasder, Jarocin, Jasień, Jalon, Janariz.
Jastaria, Jedwabna, Japonia, Jandolia.
Jantar(a), Jetters(a), Jembert(a)
Jeżyna, Jaret(ta), Jamster, Jesionek, Jesienna ...(np.mgła) Jesienny..(np.deszcz, wiatr, panicz)
dzięki za wszystkie propozycje!

Frans, Jesienny... zwyciężyło 😀 myślę, że zagości na dłużej w czołówce proponowanych imion, bo od dawna się zastanawialiśmy nad jakąś fajną dwuczłonową nazwą na kształt Jasnego Poranka, Jasnej Zorzy itp. Teraz tylko trzeba wybrać drugi człon, ale to już z górki 😀

A coś podobnego do Jesiennego, tylko na D? Myślałam kiedyś nad Deszczowy..., ale jakoś niezbyt pozytywnie się kojarzy 😀
Dzienny, Dzielny, Dziany, Dobry, Duży, Dumny
miło mi  😉
może Jesienny Duch ☺
klaczka Jesienna Dama, Jesienna łza.

w naszych okolicach kiedyś był ogier jesienny świt.
mi bardzo się podobają podwójne imiona-polskie lecz niestety są mało popularne.

edit.
Jesienny smok, jesienny diabeł, jesienny d-dur

Deszczowy uśmiech, dżdżysty śmiech, dżdżysty pocałunek
D-dur duszy, D-dur serca itp
Dumne serce, dumny pan,
Dalipan Sentender ,
Dereń złocisty, Dereń Sentender
Dzwon mgieł,
Dobosz apokalipsy, dobosz słońca.
Dakron(sanktuarium,miejsce kultu) wiatru, Dakron słońca,
Dakron zwycięstwa,
Dendrobium(storczyk) złocisty, Dendrobium sławy.
Jesienny Świt 😀 Tak nazwałam swojego konia na howrse 😁

Dumny Król, Dumna Dama
Dama Pik/Kier/Karo
Dzwonnik
Dobry Duch/Druh
Dobra Nowina

galopada_   małoPolskie ;)
12 grudnia 2015 12:52
Szukam imienia dla ogierka na D, które będzie miało wydźwięk silny, dzielny. Maluch stracił matkę, ale ma wielką wolę życia więc koniecznie coś podkreślającego jego charakter. Szukałam drugiego członu do słowa dzielny, ale nic konkretnego nie wymyśliłam 😉
pokombinuj coś  z Don... (Pedro 😉 żart) albo z Dream of ...
a jak nazywała się matka? skoro niejako jest jej darem który zostawiła po sobie może "Dar .." i tu pokombinować z drugim członem, może jakoś fajnie będzie się dało wykorzystać imię mamy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się