Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czarowniczko, na zdrowiu i życiu nie oszczedzamy  🤬  zwłaszcza, że kask nie posłuzy ci roku albo dwa, ale spokojnie dużo więcej, wiec jak dla mnie to raczej warto, zwłaszcza jak dużo jeździsz  :kwiatek:

Monoc, kask ładny, w miarę niedrogi, ale jak u niego z wentylacją? Ja do tej pory miałam dużo Casco i tam wentylacje były rewelacyjne, zwłaszcza laetem
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 maja 2015 20:27
E. ja się jak najbardziej z tym zgadzam :kwiatek: Tylko na obecną chwilę po prostu stać mnie na najtańszą opcję 😉 Teraz biorę taki, żeby w ogóle mieć i nie jeździć bez, a potem spokojnie będę zbierać na dobry, porządny kask.
no ale wiesz, n9e wiem jak w WB, ale w Pl całkiem całkiem kaski są już gdzieś za jakieś 300zł., wiec to chyba ni ejest jakiś straszny wydatek. Tak, wiem, rozumiem, że cię chwilowo nie stać, ale myślę że w tej kwestii to bym sie nawte zapożyczyła, a kupila coś lepszego niż "zwykły" kask
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 maja 2015 00:03
E. 300zł to nie jest straszny wydatek...? Dla mnie to jest kupa kasy.
Kupię porządny kask, naprawdę, tylko muszę na niego uzbierać :kwiatek: A że aktualnie potrzebuję jakiegokolwiek- kupię ten, żeby nie jeździć bez :kwiatek:
Nie jeżdżę wyczynowo, ograniczę się do 2-3 dni w tygodniu po godzinę, jazdy tylko na placu, to chyba "zwykły" kask da radę 😉
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
11 maja 2015 00:14
CzarownicaSa, ten był przykładowy. Są też tańsze wersje. 😉 Np. http://yard-equites.pl/kaski/1956-kask-covalliero-jump.html , a przecież można jeszcze jakąś promocję znaleźć i już wyjdzie budżetowo. Czasem wystarczy tylko poszukać.

E., ja osobiście jeżdżę w GPA Speed Air, więc dla mnie prawie każdy kask ma słabą wentylację. Jednakże, moja koleżanka miała właśnie tego Busse i nie narzekała, chociaż też potem zmieniła na GPA. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 maja 2015 06:38
Dzieki :kwiatek:
(Zeby nie bylo- nie uwazam, ze 300-400zl na kask to duzo- wrecz przeciwnie 😉 )

Ten Equi Shell fajnie wyglada, moglabym w cos takiego pozniej celowac.
Czemu wylamywany daszek jest wazny?
E. 300zł to nie jest straszny wydatek...? Dla mnie to jest kupa kasy.

dużo i nieduzo, widziałam kaski i po 1000 lub 1500 zł. wiec trzysta, to jeszcze nie tak dużo  😉  a nie namawiam do wydania 1500 na kask ze Svarovskim, tylko na coś praktycznego, chroniącego głowe
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 maja 2015 08:59
Rozumiem :kwiatek:  dziekuje za podpowiedzi :kwiatek: wiem juz na co zwracac uwage 🙂
[quote author=CzarownicaSa link=topic=153.msg2354804#msg2354804 date=1431299008]
E. 300zł to nie jest straszny wydatek...? Dla mnie to jest kupa kasy.

dużo i nieduzo, widziałam kaski i po 1000 lub 1500 zł. wiec trzysta, to jeszcze nie tak dużo  😉  a nie namawiam do wydania 1500 na kask ze Svarovskim, tylko na coś praktycznego, chroniącego głowe
[/quote]

Wbrew pozorom Samshield należy do najbardziej praktycznych kasków , a Swarowski to już tylko dodatki. 😁
Czy ktoś widział na żywo ten kask Kavalkade Elegant podobny do Charles Owen?
Doświadczonych poproszę o radę, jaką aktualnie kamizelkę polecacie z punktu widzenia cena/wygoda/bezpieczeństwo?
na96 stronie zadałam to samo pytanie,jeśli chodzi o kamizelki
więc poczytaj to co tam dziewczyny pisały i jakby coś dalej było na rzeczy, to pisz  🙂
na96 stronie zadałam to samo pytanie,jeśli chodzi o kamizelki
więc poczytaj to co tam dziewczyny pisały i jakby coś dalej było na rzeczy, to pisz  🙂
o dziękuję, już tam idę  :kwiatek:
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 maja 2015 21:19
Czy wiadomo kiedy Casco Champ(i czy w ogóle...) wróci do sprzedaży?
xequus, zapewne gdy tylko zostanie zatwierdzona nowa norma EU. Jak nie dokładnie ten model, to bardzo podobny.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
31 maja 2015 00:32
Czyli tak naprawdę nie wiadomo kiedy  🙁 ... No nic pozostaje czekać  🙄 dziękuje halo za odpowiedź
Czy ktoś miał do czynienia z tym kaskiem i mógłby się wypowiedzieć na jego temat? http://sklep.bergo.pl/p/359/8596/busse-st-tropez-kask-jezdziecki-r-m-52-56-cm-24h-regulowane-kaski-moda-damska.html
Po prawie 10 latach użytkowania starego, dobrego Jabu zdecydowałam się na zakup czegoś lżejszego, ale trochę błądzę we mgle :p
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wygląda rozmiarówka w Samshieldach? :kwiatek: Zwłaszcza różnice między tymi rozmiarami M, L... Nie wiem, w co mam celować, zmierzyć nie bardzo mam jak. Jeśli to pomoże, to teraz mam  przedpotopowy Jabu r. 57 (trochę mały, powinno być raczej 58).
I czy można je dostać tylko w Equishopie?
Właśnie, jak z jakością kasków busse?
I bym z chęcią posłuchała jeszcze o KED'ach, bo się zakochałam w jednym  😁
Właśnie, jak z jakością kasków busse?
I bym z chęcią posłuchała jeszcze o KED'ach, bo się zakochałam w jednym  😁


W którym jeśli można wiedzieć? Jestem ciekawa czy w tym samym co ja    🙂
Ventri  😉
Nie wiem tylko jak z nimi jakościowo jest, nie chcę kupić bubla.
Także jakby ktoś mógł się podzielić opinią byłabym szczerze wdzięczna!  :kwiatek:

Nie wiem czy decydować się na KEDa czy BUSSE...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 czerwca 2015 12:03
buyaka,
Ventri ktoś miał - kilka stron wstecz o nim pisała chyba Constantia
ale dokładnie nie pamiętam niestety.
Dzieki! :kwiatek: juz napisalam  😉
A o Busse ktos sie wypowie?  👀
Ja mam Ventri. Co chcesz wiedzieć?
Jaki jest w użytkowaniu  😉
Przewiewny czy się raczej schodzi z konia z mokrą głową?  😁
Jak oceniasz jakość do ceny? Daszek jest solidnie zrobiony czy jednak jest potencjalnym łamaczem nosów(tfu, tfu)?
Nie potrafię ocenić jakości do ceny.

Jest to mój kask "letni" - ze względu na to, że jest jasny. Mam go od zeszłego roku, czyli używałam w zeszłe lato i teraz. Jestem bardzo zadowolona - moja głowa uważa, że jest wygodniejszy niż mój kask "zimowy" (zimowy to GPA). 

Mokrej głowy nie odczuwam, ale to nie musi być obiektywne odczucie, bo ja w ogóle bez kasku nie wsiadam, czyli dla mnie kask to powiedzmy jak włosy - nie myślę, czy pod włosami mam mokrą czaszkę 🙂  (jak kiedyś ze względów dydaktycznych jeżdziłam kamizelce, też w najgorsze upały nie odczuwałam dyskomfortu z jej powodu, więc nie wykluczam, że u mnie to kwestia nastawienia). 

Daszek nie jest przymocowany na "mur-beton", ale wg mnie to jest zaleta, żeby nie był potencjalnym łamaczem nosa. Wydaje mi się, że taki solidny, co to "nie gniotsa i nie łamiotsa" jest wrogiem nosa.   

Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Zanim go nabyłam, byłam nastawiona na Casco Mistral, ale jak ten przymierzyłam, Mistral przestał mi się podobać.     
buyaka, który Busse konkretnie?
trusia, dziękuję  :kwiatek:
dwo, ten, który obecnie można wyrwać po promocyjnej cenie  😁 St. Tropez
Właśnie zakupilam Ked Allegra. Jesli ktoś sie do niego przymierza to wysle zdjecia na głowie na pw, bo nie umiem ich tu wkleić :p generalnie jest naprawde ładny.  😀
MagBan93   Hennowata rudość :]
11 czerwca 2015 18:12
Znacie może ładne brązowe kaski?
W czarnych jeszcze można powybierać. Ale w brązach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się