Wybory 2015 i to co po wyborach.

Nestor moja wypowiedź nie dotyczyła poziomu wykształcenia. Rozumiem o co Ci chodzi ale ja szanuje ludzi bez względu na rodzaj ukończonej szkoły i chce aby to było jasne.

Ja też szanuję, ale być może te osoby to "martwe dusze" ? Dobrze rozumiem?
Nestor moja wypowiedź nie dotyczyła poziomu wykształcenia. Rozumiem o co Ci chodzi ale ja szanuje ludzi bez względu na rodzaj ukończonej szkoły i chce aby to było jasne.

Trochę mnie nie zrozumiałaś - to oni nie szanują Ciebie i kłamią, że są wykształceni. Nie chodzi o ocenę, a o fakt. Ludzie mają rozum i godność nieależnie od wyształcenia - bo różnie sie ludziom układa w życiu.

Tania: Ja też szanuję, ale być może te osoby to "martwe dusze" ? Dobrze rozumiem?

To też, bo fakty zapisywania osób, kóre o tym nie wiedziały, by sobie powiększyć pulę członków miały miejsce - ale nie sądzę, by weryfikowano wykształcenie tych martwych dusz - więc to raczej nie jest przyczyna. Te 30% dotyczy całej Polski.

Chodzi o to, że średnia statystyczna ludzi z wykształceniem podstawowym w Polsce to kilkanaście procent populacji a w PO 30% lub więcej, może nawet połowa. Jakaś przyczyna tego jest. Wiem, że to drażliwy temat - ale sądzę, że to nie jest ta grupa niewykształconych, którzy zasługują na szacunek - ale lumpenproletariat z aspiracjami, który chce chodzić na skróty.
Ja już jestem w tym wieku, że mnie np. obraża, jak ktoś mówi, że dorosły człowiek zapisuje się do PO dla idei. Młody - i owszem, ale młodzi ze względu na ustawowy przymus obowiązku szkolnego rzadko kończa edukację na podstawówce - jeżeli mówimy o średniej statystycznej.
Monoc- dla mnie informacje z takich portali to smiech. Ty tam napisalas, my ludzie inteligentni muismy dociekac prawdy i wrzucasz info z jakiegos szmatlawca


ale to jest prawdziwe info, więc nie wiem o co Ci chodzi

Nie widzę tam części dot wyprowadzania kasy z KGHM i PZU. To ściema czy sie nie doczytałam ?
[/quote]

co do KHGM to powiem tak, od 2 lat kopalnia nie przynosi zysku, po nałożeniu podatku przez rząd. Podatek codziennie zabiera MILIONY!
Kopalnia jest pod kreską, kiedy wcześniej zarabiała miliony. Górnicy coraz częściej mają obcinane pieniądze, by jakoś podnieść pogłębiający się dół finansowy, ale jest coraz gorzej.
Ten podatek pociągnie na dno kopalnię. Doprowadzą do jej zamknięcia. Do zamknięcia tak cennej Polskiej kopalni (największe wydobycie srebra w Europie, największe wydobycie miedzi i innych surowców).

Jak KGHM zniszczą, pracę straci tysiące ludzi. Nie tylko górnicy, ale i pod firmy. Do tego zamkną też sklepy, bo kto będzie robił zakupy. Stracą pracę fryzjerki, kosmetyczki, padną nawet stajenki, bo większość dzieci jeżdżących to dzieci górników.
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
21 maja 2015 10:54
Nestor, samo zdjęcie jest prawdziwe i zaprzeczyć temu nie można. Jakie były okoliczności i przesłanie? Mało kto wie, więc tutaj też się z Tobą zgodzę. Dlatego jak już wcześniej mówiłam, artykuł/zdjęcie pozostawiam do samodzielnej interpretacji. Jakakolwiek ta prawda jest, jak już słusznie zauważyłeś, jest niekorzystna dla PO.

Tania, ale pojechali 😂. Faktycznie, może jak stanie na kilka krzeseł, to Putin się wkurzy i wycofa z Ukrainy, albo nawet obniży nam cenę gazu. 😁
Nestor, samo zdjęcie jest prawdziwe i zaprzeczyć temu nie można.

Zdjęcie jest zamieszczone przez samą zainteresowaną - więc, jak piszesz, autentyczności nie można podważyć - ale sądzę, że podstawa jego zrobienia była płytka - pani Kracik potraktowała je, jako drwinę - zrobiła sobie fotkę z "małpą w ZOO", albo z "ofiarą" swojego kunsztu zawodowego (Kracikowa zawodowo zajmuje sie manipulacją społeczną). Coś na kształt tego, jak myśliwy robi sobie fotki z ubitym zwierzęciem.

Chodziło mi o to, że zbyt daleko posunięta intepretacja może unieważnić przekaz główny, wtedy przypina się łatkę "oszołom", albo "teoria spiskowa" i jest pozamiatane.

p.s.
Cieszę się, że osiągnęliśmy consensus 🙂

p.p.s.
Sztab pana Bronka zobaczył wyniki głosowania na RV i zadziałał (żartuję, oczywiście):

Ja mialam dylemat czy glosowac, czy nie. Ale zawsze mnie irytowala polska polonia w USA, ta zasiedziala i nie majaca z Polska nic wspolnego na codzien a bardzo aktywna jesli chodzi o wybory, wiec stwierdzilam, ze odpuszczam i niech decyduja ci, ktorzy w PL zyja.
Ja mialam dylemat czy glosowac, czy nie. Ale zawsze mnie irytowala polska polonia w USA, ta zasiedziala i nie majaca z Polska nic wspolnego na codzien a bardzo aktywna jesli chodzi o wybory, wiec stwierdzilam, ze odpuszczam i niech decyduja ci, ktorzy w PL zyja.
Niesłusznie.
Ja mialam dylemat czy glosowac, czy nie. Ale zawsze mnie irytowala polska polonia w USA, ta zasiedziala i nie majaca z Polska nic wspolnego na codzien a bardzo aktywna jesli chodzi o wybory, wiec stwierdzilam, ze odpuszczam i niech decyduja ci, ktorzy w PL zyja.


o tak! właśnie koleżanka mi pisała jak to wspaniale jest za Komorowskiego i ona na niego głosuje
To nic, że od 6 lat mieszka w NY.
Majowa, dlaczego?
niech decyduja ci, ktorzy w PL zyja.


racj,a też jestem za tym, żeby decydowali ci, którzy tu mieszkają, jeśli kogoś nie było w Polsce przez ostatnie np. 5 lat (tzn. nie mieszkał tu co najmniej pół roku, a nie że wpadł na wakacje), to głosować nie powinien
inaczej, wypowiadała się też kobieta z USA, że chce głosować, bo chce wrócić do Polski na starość i dlatego chce mieź wpływ na to, co tu się dzieje
ale to takie trochę naciągane, bo nie znając Polski i tego jak tu jest na co dzień, a jedynie wyrabiając sobie opinię na podstawie przekazw medialnych, ciężko jest odpowiedzno głosować
a jak wam się podoba do bólu "uładnione" i odchudzone zdjęcie Komorowskiego na okoliczność debaty? http://www.tvn24.pl/debata-prezydencka-21-maja-w-tvn-tvn24-i-tvn24-bis,541298,s.html
no ja padłam 😂. tak to on może wyglądał ze 20 lat (i 20 kilo) temu.

w kontekście dyskusji o mediach wtrącę taką sympatyczną wymianę zdań z moim niemal 5 letnim dzieckiem
-Piotrusiu, telewizja kłamie.
-nieee, nie kłamie, tylko tak sobie żartuje.
o ile taka naiwność może rozczulać u dziecka, to u osoby dorosłej jest po prostu głupotą.
Wiele osób wyemigrowało nie tylko z ciekawości świata. Los emigranta to też tęsknota, troska o pozostawionych bliskich, rozłąka, rozjazdy. Wiem, bo emigrantem byłam. I ci, których opresja zmusiła do wyjazdu powinni ocenić w wyborach sprawców ich zmian w życiu.
kurczak, właśnie oglądałam tą fotę ;-)

ale i tak Bronek wygląda jak na niego spoko (np. w TV), schudł, zadbał, jakiś gładszy (poszedł lifting czy cuś)
Jak na dziada sprzed kilku lat wyrobił się.
No to jak o koniu to ja [url=http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,273897,iAId,16131#ad-image-0]przypomnę takie coś[/url]
No to jak o koniu to ja [url=http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,273897,iAId,16131#ad-image-0]przypomnę takie coś[/url]


kupiłaś mnie tym  😁 😁 😁
A, że u nas zawsze schodzi rozmowa na kury to jeszcze:
trafienie jajkiem pokazuje, że oprócz dziadów w garniturze - sa również ochroniarze wtopieni w tłum (Ci co wyprowadzają) wyglądający jak "normalni" ludzie
ciekawe
trafienie jajkiem pokazuje, że oprócz dziadów w garniturze - sa również ochroniarze wtopieni w tłum (Ci co wyprowadzają) wyglądający jak "normalni" ludzie
ciekawe

Ciekawsze jest, że ta cała ochrona niewiele warta.  😵
trafienie jajkiem pokazuje, że oprócz dziadów w garniturze - sa również ochroniarze wtopieni w tłum (Ci co wyprowadzają) wyglądający jak "normalni" ludzie
ciekawe

Ochrona zawsze jest, bo może trafić sie wariat z nożem, albo co. Duda też ma swoją.

Tajemnicą nie jest gremialne poparcie celebrytów dla opcji ciepłej wody w kranie.
Np. Onet (niemiecki portal dla Polaków) namawia ustami Krystyny Jandy na czcigodnego Bronisława:

http://wiadomosci.onet.pl/nie-chce-zmian/pwxvqe

a internetowy komentator daje odpór, informując, co panią Jandę motywuje - łączna suma dotacji z państwowych pieniędzy na jej teatr i fundację to kwota kilku milionów złotych na przestrzeni ostatnich lat. Podane są kwoty i cele dotacji - jest tego ok. pięćdziesiąt pozycji, od kilkudzisięciu tysięcy do kwot milionowych.
ja jestem za tym aby Prezydent czy Kandydat miał ochronę - obojętnie czy go lubię czy nie
nawet jak sama chętnie bym…. to przecież nie pojadę i tego nie zrobię, a  ludzie jak wiadomo to świry - dzisiaj jajo, jutro nóż

bardziej mnie zastanowiła "ochrona" niejawna - niby wiedziałam o niej ale tu tak ładnie pokazane
(...)
Rozumiem - chodzi o tych "innych", niż barczyści mężczyźni w garniturach ze słuchawkami w uchu 🙂

[quote author=Tania link=topic=97161.msg2361893#msg2361893 date=1432208908]
No to jak o koniu to ja [url=http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,273897,iAId,16131#ad-image-0]przypomnę takie coś[/url]


kupiłaś mnie tym   😁 😁 😁

[/quote]

no to z tej akurat obietnicy Bronek się wywiązał 🙂
Fotka ze stajni w peeselowskim mateczniku 🙁
Wiele osób wyemigrowało nie tylko z ciekawości świata. Los emigranta to też tęsknota, troska o pozostawionych bliskich, rozłąka, rozjazdy. Wiem, bo emigrantem byłam. I ci, których opresja zmusiła do wyjazdu powinni ocenić w wyborach sprawców ich zmian w życiu.


Wsród moich znajomych w Stanach jest sporo osób, które wyemigrowały około 30 lata temu i od tamtej pory w Polsce nie były. Sprawców ich zmian w życiu już dawno oceniono chyba? Ci ludzie nie mają pojęcia co się w kraju dzieje, jak tu się żyje, wyjechali za PRLu. Moim zdaniem nie powinni głosować, nie znając naszych obecnych realiów.
W zdecydowanej większości są wyborcami PIS.
Bóg, honor i ojczyzna 🙂
Zgadzam się z Mac.
Też mam takich. 30 lat w Kanadzie. Ani razu nie byli w kraju.
Patrioci (psia mać) z daleka.
Co oni wiedzą o życiu w Polsce
Hmmm, czy mi sie wydaje, czy Duda poległ w debacie? Czy juz mam mózg wyprany?
(Na Brąka nie głosowałam)
Jakis nerwusiaty, skaczący, nieautentyczny.
Dla mnie Duda poległ na samym początku, jak wyskoczył z tą chorągiewką PO.  Hm... klasa  🙂
Wie ktoś może czy trzeba składać ponownie wniosek, jeśli chce się w drugiej turze głosować w tym samym miejscu za granicą? Weszłam na stronę ewybory ale tam dalej piszą o 10 maja.
A jak składasz wniosek to nie dostajesz zaświadczenia które musisz oddac w komisji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się