Dopasowanie siodła

Livia   ...z innego świata
09 czerwca 2015 11:57
Euphorycznie, ja taką miarkę sobie sama zrobiłam 🙂 Wydrukowałam fotkę miarki z internetu, nakleiłam na tekturkę i dawała radę 🙂 Proporcje przecież zostają takie same.
Pomocy! Wiem, że łęk Daw-Maga L (31 cm) był dobry - tylko nie wiem jak to donieść do innych siodeł?
Mam sobie powiedzmy syntetyka Thorowgooda i gdzie dziada zmierzyć, żebym wiedziała czy w ogóle się opłaca go brać na test?
Averis   Czarny charakter
12 czerwca 2015 14:32
Po przymiarkach okazało się, że chyba muszę się przeprosić z siodłem Wintec Wide...Prestigowski łęk 36 okazał się za wąski na mojego konia.
Averis Karson to sp jest? Nie zazdroszczę, chociaż sama się nieco obawiam, że i u mnie może się na wide skończyć.  😵
Ja mam ujezdzeniowke Wide i jestem wzglednie zadowolona. Przy plecach szerokich i plaskich jak stol do ping ponga ta opcja sie sprawdza. Co prawda wolalabym nieco krotsza tybinke, ale po dolozeniu duzych klockow jest calkiem znosnie. No i pewnie z czasem zdecyduje sie na wypelnienie paneli, bo mam wersje Cair.
Averis   Czarny charakter
14 czerwca 2015 19:45
Euphorycznie, Karson to jest ślązak 🙁 I co ja począć mam...
Ja mam mieszankę pkz i wielkopolaka i nie wiem już gdzie szukać  🙄
Pilnie potrzebuję podkładkę/żel podnoszący przód i zastanawiam się nad tymi dwoma. Jakieś opinie? :kwiatek:

Wintec
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Podkladka-pod-siodlo-z-korekta-przodu/421

Horze
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Podkladka-zelowa-pod-przedni-lek/1084
Pialotta miałam kiedyś taką podkładkę wintec, z tym, że podnoszącą tył. Aktualnie jeżdżę z żelem acavallo i leży zdecydowanie lepiej 🙂 Ta podkładka jest taka sztywna, "nieukładalna"  🤣 i trochę się odgniata.

Averis nie osłabiaj, właśnie myślę nad zmianą wide'a na coś skórzanego...  😵

edit:
czy ktoś korzystał z usług p.Ani ze Sklepu Karina, w kwestii mierzenia konia i dopasowania siodła? Jak wrażenia?  👀
Witam. Chciałam się zapytać czy ktoś ma siodło z systemem CAIR i czy faktycznie tak super działa na grzbiet konia? Mam konia z problemem grzbietowym spowodowanym siodłem i za nic nie mogę nic dopasować :/ aktualne moje siodło poszło do 4 poprawki...
Carmen23 mam winteca z systemem cair, szczerze mówiąc poprzedni bez tego systemu leżał moim zdaniem trochę lepiej. Nie ma szału 😉 Myślę, że żadne magiczne systemy typu cair nie zastąpią dobrze dobranego siodła. A wiem, jak trudno dopasować coś sensownego, bo mam baaaardzo niewymiarowego konia  :kwiatek: i znowu będę się bawić w szukanie siodła, bo wintec nie do końca mi pasuje.  😜
Ja mam teraz Isabelkę bez Caira i leży o niebo lepiej niż ten z Cairem. Jestem mega szczęśliwa ze w końcu upolowałam w dobrym stanie, a bez tych głupich poduszek powietrznych, do mnie to w ogóle nie przemawia
Carmen23, mam podobne odczucia, co dziewczyny. Mialam Pro Dressage w wersji flocked (welniane wypelnienie) i bylam zadowolona. Teraz mam 500 Wide Dressage z systemem Cair i szczerze mowiac srednio mi odpowiada.
Mojemu za to futrzakowi cair bardzo odpowiada, bardzo fajnie sie rusza, zero napięcia, chyba tylko w lucky dressage podobnie chodził, ale nie aż tak.  W sumie isabellka została u mnie głównie przez to, jak mu pasowała, bo ze względu na koszmarną szerokość twista nie jest to do końca siodło dla mnie 😉
Dopasowywanie siodeł Erreplus. Ktoś ?? Coś ??
Pomożecie?
Zdaje mi się, że jest za ciasne.  🤔




Klami, coś kojarze że Arcus ma chyba je w ofercie. Przyznam, że też chętnie obejrzałabym je na żywo 🙂
Olson, widziałam właśnie. Ciekawa jestem czy ktoś widział ich pracę.
Dopasowywanie siodeł Erreplus. Ktoś ?? Coś ??

Mi dopasowywali w equishopie.
Może ktoś mądry ma ochotę się wypowiedzieć 🙂
Mierzyłam dziś siodło znajomej, prestige elastic łęk 36. Przede wszystkim - to, że nijak nie leży na moim koniu, to wiem.
Zaczęłam się zastanawiać, czy ten łęk jest poważnie aż tak za wąski? Czy problem nie leży w za bardzo wypchanych panelach?  🤔
2 lata temu miałam do dyspozycji prestige'a golden stara, łęk 34, panele z niewielką ilością wypełnienia w porównaniu do większości siodeł - leżało super. (edit: błąd! znajoma mnie właśnie uświadomiła, że był to Golden France, charakteryzujący się właśnie płaskimi panelami  😜 ) Chciałam odkupić, ale niestety siedzisko 18", więc latałam po nim jak worek ziemniaków 😉 W tym samym czasie mierzyłam też drugiego golden stara, łęk ten sam, panele mocno dopchane i leżało tragicznie. (zdjęć niestety brak)

no więc wspomniany prestige elastic i pytanie - czy to rozstaw łęku jest głównym problemem? Zgłupiałam już kompletnie, bo to nie pierwsze "szerokie" siodło, które mierzę. Jedno lepsze od drugiego  😜  Nie mam już pomysłu jak i gdzie szukać.






dzięki za podpowiedzi 🙂 mój koń własnie też ma bardzo nietypowy grzbiet i dopasowanie czegokolwiek na niego to jest jakaś masakra :/ a może wiecie kto jest taki konkretny i jeździ i dopasowuje siodła tak naprawdę dobrze? Jestem z koniem na etapie leczenia, w którym wystarczy JEDNA jazda w złym siodle i stan sprzed leczenia wraca, więc boję się wsiadać w cokolwiek, czego nie zobaczyłby jakiś specjalista, który faktycznie ma pojęcie i zna się na tej robocie 
Euphorycznie, na szybko - wydaje mi się, że ok.
ae, nie czepiałabym się tego siodła, chyba, że pod obciążeniem siada na tył, wtedy bardziej kwestia różnicy jakości wypełnienia tył-przód niż łęku. Natomiast popręg jest nie ok.
a ja się zastanawiam czy tył siodła sie nie "klepie" na koniu podczas jazdy kłusem
Halo, popręg ogólnie trochę za długi, wzięłam najkrótszy jaki był w stajni, bo do swojego siodła mam krótki 55cm.
Tył przy nacisku ręką żył swoim życiem, także nawet nie wsiadalam. Mierzylam tak bardziej z ciekawości, co jak będzie leżeć.
No nic, jak już nazbieram grube miliony na nowe siodło to będę myśleć i szukać 😉przynajmniej mniej więcej wiem w co celowac.  póki co wintec leży dobrze, tylko mi źle się w nim siedzi.

:kwiatek:
ae wydaje mi się, że halo nie chodziło to, że popręg jest za długi tylko o to jak leży. A leży zdecydowanie zbyt blisko łokcia.
Jasne, rozumiem. W ogóle miałam wrażenie że siodło trochę całe podróżuje do przodu. Co może być przyczyną tego że popreg leży źle?  Wybaczcie laickie pytania, ale wolę głupio spytać niż nie wiedzieć 😉
Pewnie, popręg może ściągać siodło do przodu.
ae przyczyną zbyt blisko leżącego popręgu jest budowa konia. Jeśli ćwiczeniami uda ci się zrzucić brzuch to i popręg znajdzie się w lepszym położeniu.
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
24 czerwca 2015 17:28
Hej, mam takie pytanie. Łęki wg. Daw Maga, odpowiadają jakim łękom (mniej więcej) w numerach (31, 32 etc.) I jak to wygląda w centymetrach?
Ja mogę Ci powiedzieć tak "na oko", bo akurat bawię się z rozmiarami łęku w daw magu i kiefferze 😉
M daw maga to około 30-32 miary prestigowej
L to już coś koło 33-34
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się