żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Muszę pożyczyć i sprawdzić czy się zmieści....No i czy zwykły czy jednak taki z korekcją tyłu.... 😜
Euphorycznie, histeryzujesz jak zwykle 😉
Odezwała się! Masz pożyczyć? Na pewno masz! Ty wszystko masz...  😂
dziewczyny a czym polecacie umyć żel (gluta) z sierści i piasku? http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hobby/acavallo-anatomiczny-zel-pod-siodlo-podnoszacy-przod-gp-205.html taki jak ten , bo z tych rowków wyczyścić piasek to masakra. 👀
Jaka marka robi długie żele? Kupiłam ostatnio Waldhausen, bo wiem, że jest wytrzymały i mięsisty, ale bez obszycia miał 48 cm. Pod siodło 17'' był ledwo, ledwo, pod 17,5'' za krótki. Wiem, że Veredusa były długie, ale trudno teraz dorwać. Akton? Jakaś inna marka lepsza niż York czy Norton?
Akton ma ok 54 cm długości 😉
BaŚ, miałam  czarny  acavallo ( ten dziurkowany) i też  był  długi.  On zresztą  ma opcję  przycięcia  do mniejszych siodeł.  Ja do 17 przycielam  a i tak wystawał  z tyłu  siodła.
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
a ten akton jest miękki prawda? Bo widziałam też coś kładzionego między czaprak a siodło, raczej przezroczyste, dość duże i raczej sztywne...
Miękki i kolor ma żółtawy. Są w różnej wersji te aktony: prostokątny albo półokrągły. Grubości też są dwie o ile dobrze pamiętam. Możesz go kłaść bezpośrednio na grzbiet albo na czaprak- jak kto lubi 🙂
ok, dzięki bardzo za informacje  😀
Witam : )
Czy ktoś się orientuje jakiej firmy jest żel z tego zdjęcia ?
szukam podkładki pod siodło, która byłaby grubości mattesa korekcyjnego. ktoś coś?  :kwiatek:
jankesiara, ale chodzi Ci o którego mattesa korekcyjnego? Tego np. z wszytą korektą tyłu bądź przodu? Bo te z wkładkami są chyba trochę cieńsze....
LatentPony   Pretty Little Pony :)
20 sierpnia 2015 09:05
jankesiara, ja niezmiennie polecam torpola z wkładkami. O wiele tańszy od mattesa, a spisuje się rewelacyjnie.
nie potrzebuje  nic korekcyjnego właśnie tylko potrzebuje podkładkę pod siodło grubości własnie takiej jakiej jest korekcyjny mates bez futra 😉 tylko zalezy mi na podkładce a nie na żelu 😉
Szukam żelu pod siodło - bez korekcji.
Mózg mi się już lasuje powoli, więc zapytam tutaj.
Zamierzam zakładać między siodło a czaprak i teraz pytanie, który z nich?
Nie chciałabym kupić jakiegoś bubla...  😡
KERBL Podkładka żelowa
ACAVALLO LIGHT WEIGHT
ACAVALLO AIR-RELEASE
ACAVALLO HEXAGON

[s]Edit: omatko, jak się linki skraca?  😡 HELP. [/s]

Edit2: Uff, chyba sie udało.  😵
Post pod postem ale zależy mi na wyłapaniu różnic. Może ktoś ma oba te żele lub widział?
Czym różni się AIR-RELEASE od HEXAGONU? Opisy są na tyle lakoniczne, że nie wiem?  😵
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
01 września 2015 19:25
Euphorycznie, nie mam pojęcia czym się różnią. Ale mam hexagon i jestem mega zadowolona. Nie miałam lepszego żelu 🙂
arivle no właśnie! O Hexagonie się naczytałam już że wart ceny, uwagi, polecenia  iiii znalazłam jeszcze ten.  😵
Co brać? Opisy lakoniczne, zdjęcia hmm różnią się profilem?
Jak go zakładasz? Między czaprak a siodło? Bo ja właśnie tak chciałabym go użytkować.
Ja mam AIR-RELEASE. Jest zdecydowanie grubszy od zwykłych glutów. Czy hexagon jest cieńszy na środku, tam gdzie leży na kręgosłupie?
Hmm no to wiem, że nic nie wiem.  😵
AIR-RELEASE jest podobno lepiej wentylowana,
nieco inny kształt otworów i żelu . 😜
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 września 2015 17:07
tereska, jest cieńszy na kręgosłupie
Euphorycznie, ja zakładam bezpośrednio na grzbiet.
Potrzebna mi podkładka z otworem na kłąb. Z tym, że podkładka musi być pod całe siodło, a nie tylko pod przód (no i z otworem, a nie trójkątnym wycięciem).
Niestety kobyła ma dość wystający kłąb i brak mięśni dookoła (ona generalnie po dłuuugiej przerwie wraca do pracy i mięśni brak), a obecnie stosowana podkładka na sam kłąb świetnie dawałaby radę, gdyby nie to, że siodło leci na tył, kiedy ją stosujemy :/

Czy ktoś coś kojarzy?
Jaki rozmiar podkładki pod skokówke 17,5? I czy te podkładki z allegro (Ok 150zł) warte uwagi??
kozdanda, jeśli chodzi o rozmiar Mattesa to L. Chodzi Ci o te od Parforce z allegro? Zdecydowanie 🙂 Mi zrobili korekcyjną na zamówienie i jakość jest powalająco dobra. Jej zdjęcia są u mnie w galerii.
kozdanda, no to to jest właśnie parforce. Oni mają je w jednym rozmiarze. Mi spokojnie się mieści pod ujeżdżeniową 17 z lekko wysuniętymi do tyłu panelami, więc pod 17,5 też na pewno wejdzie.
Dzięki 🙂 a czym ona się różnią od np. Mattesa albo chociazby horze.?
Firma. Parforce nie ma kanalu na kregoslup - to na pewno.
a co byście polecili w sytuacji takiej: z rok temu poszerzałam siodło, gdyż okazało się za wąskie na mojego grubcia, wszystko było ok, siodło już nie uciskało jeździłam nawet z podkładką z owczej bo jeszcze luz był. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że w okolicy kłębu chyba trochę go odparza, bo pojawiło się kilka siwych włosów ( na brązowej sierści). Mam wrażenie, że siodło teraz jakby za bardzo leży na przodzie, i wydaje mi się, że ta podkładka jest już bardzo uklepana z przodu a z tyłu jest więcej wypełnienia. Myślicie, ze powinnam kupić jakąś nową podkładkę z wypełnieniem przodu, czy może całkowicie odstawić wszelkie podkładki? Myślę i myślę.. nie wiem co już byłoby lepiej zrobić i nie zaszkodzić konisku..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się