Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Ja jeszcze wrócę do zdjęć Wojenki.
I też popieram pomysł z albumem.
Zdjęcia opowiadają. I to jak opowiadają.
SUPEERRR
Odkopuję początek roku.











cervus, przedostatnie 😍 Tylko bym panią wymazała.
Z ciekawości zapytam, czy ktoś z wątkowiczów miał do czynienia ze studium fotografii przy ZPAF-ie?
Dawno mnie nie było, ale wpadam bo trafiłam na wspaniałe końskie zdjęcia i myślę, że warto się nimi podzielić:
KLIK, ich autorem jest Raphael Macek.
wendarinn, powitać, wstawiając jednak takie zdjęcia miej na uwadze to że są one wiecej niż dobre i raczej prócz ocen typu na plus nie dostaniesz nic wiecej
dla mnie dobrze skomponowane, wyraziste, ale nie ciężkie w przekazie, fajne do odbioru, bardzo "czyste" bez zbędnego zaśmiecania, mocno przemyślane, dobry uczciwy warsztat, fajne choć brakło mi tutaj zdjęć nóg siwego konia 😉

a teraz moje foto strzelectwo 😉
m.indira dziękuję :kwiatek: Bardzo miło słyszeć takie rzeczy, dałaś mi pozytywnego kopa do działania  😀

[img]https://m.ak.fbcdn.net/photos-c.ak/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-0/p480x480/11988714_875021262565962_3473256896334368888_n.jpg?oh=f94dee5b824c96d0ebd24197f08841e0&oe=569BA913&__gda__=1449049518_a25ad98e014d9d7b9e7a76b858249c3b[/img]

Skoro brakowało nóg, to dorzucam  😉
armara, też widziałam te zdjęcia i uważam, że są obłędne  😍
wendarinn, bardzo przyjemne kadry 🙂 Moje ulubione jest oko! 🙂 A z ciekawości ile kasztan ma w kłębie  😀?
Pomóżcie. 🙁 To zdjęcie uwielbiam już od formy puszkowej, niby je obrobiłam i dalej mi nie pasi. Czuję, że nie wykorzystałam potencjału tego zdjęcia, ale nie wiem konkretnie, co mogłabym zrobić. Jak wy byście to widziały? Szukam inspiracji. :kwiatek:
flygirl, ostatnio od profesjonalnego fotografa usłyszałam zdanie "zdjęcie jest dobre, jeśli potrafisz powiedzieć dlaczego" pózniej dodał tez, ze jest dobre, jeśli przedstawia to, co Ty czujesz. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 września 2015 09:29
fly, ja bym popracowała nad ekspozycją. pana rozjaśnić, tło przyciemnić.
flygirl, a ja bym pobawiła się na maksa. Rozciągnęła zdjęcie w kwadrat, groteskowe proporcje, a środkową partię potraktowała filtrem rozmywającym, jakby była Bardzo mokra.
cervus trzecie i czwarte  😍 ale na 4 też wycięłabym panią 😉
wendarinn tak jak już napisała m.indira - lepiej niż dobre! przyciągają uwagę, bardzo w moim guście! to w ostatnim poście bym powiesiła na ścianie, gdybym miała gdzie  😁
m.indira uwielbiam Twoje strzały, ale o tym już wiesz 😉

Ja dorzucę się z trzema dzisiejszymi:






cervus trzecie i czwarte  😍 ale na 4 też wycięłabym panią 😉


Nie zgadzam się na wycinanie ze streetowych kadrów kogokolwiek 🙂
Ma się łapać i pokazywać życie a nie wymazywać.
Pani z lewej jest .........w złym miejscu na zdjęcie idealne.
Albo w mocnym punkcie by uszło 🙂 Idealnie byłoby gdyby znalazła się w prawym dolnym rogu. Konsekwentnie po przekątnej z gołębiami.
Wiem - czasem się nie da  😉
Pozostałe super.

Co do zdjęć Wendarinn m.indira napisała dokładnie to samo co napisałabym ja.
Dobre, fajne, przemyślane i czyste kadry
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 września 2015 18:49
Cervus, OSTATNIE!
szemrana, jest to porządny kopniak motywacyjny. Nie będę się obijać. Lecę do Paryża!  😍
macbeth dokładnie nie wiem, ale tak na oko ze 170cm będzie miała  😀
Ja ........ chciałabym pokazać Wam pewien film.
Obejrzałam go po raz pierwszy jakieś 12 lat temu.
To niemy film z 1929 roku kręcony w Moskwie. Taki jeden dzień z życia miasta.
Dlaczego film i co on ma wspólnego z fotografią ?
Ano to, że 95 % kadrów, to gotowe fotografie. I to jakie fotografie.
Dla osób które interesuje kompozycja to świetna lekcja.
Polecam uwadze 🙂

http://www.cda.pl/video/246959fd
Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.
Przyznam, że z moich zdjęć podoba mi sie najbardziej to ostatnie. Prosty kadr dla prostego człowieka 🙂 Dawno nie odczuwałam takiej zdjęciowej satysfakcji, i odłożenie na jakiś czas streeta pozwoliło mi zrozumieć, że to jest to, co najbardziej mnie pociąga.

Co do układu Pań na zdjęciu trzecim, to nijak nie chciały one się ustawić według mojej wizji, a czekałam na to długo. Mam jeszcze takie ujęcie:


szemrana dziękuję Ci za słowa o nietykalności wymazująco-wklejającej reporterki. Jestem całkowicie takiego samego zdania.
I dziękuję za film. Kilka ujęć było naprawdę zachwycających.
Z takich plastycznych, fotograficznych filmów, byłam pod wielkim wrażeniem Człowieka, którego nie było. Dla mnie, wielbiciela czarno-białego świata, to mistrzostwo kadrów i gry "kolorów".

Wojenka świetnie! Trzymam kciuki za owocny wyjazd, wracaj i chwal się kadrami 🙂

wendarinn dziewczyny napisały już, co i ja myślę. Pokazuj się częściej 🙂

flygirl daj zdjęcie w kwadrat pozbywając się lewej części.

breakawayy do mnie nie trafiają. Albo twarzy dziewczyny, albo kota nie widać, przez co nie można wziąć udziału w ich interakcji. Poza tym, środkowe kadry i dziwna obróbka nadal. Masz dobrze skalibrowany monitor?
cervus, ooo, to jest to!
Dzięki dziewczyny, będę kombinować na różne sposoby. :kwiatek:
cervus a mogłabyś określić dokładniej, co znaczy 'dziwna' obróbka? Tak konkretniej o co chodzi, bo nie wiem w jakim kierunku dziwna i na co zwrócić uwagę 😉  :kwiatek:. Co do kalibracji monitora - pojęcia bladego nie mam  😡 nie wiem jak to sprawdzić i jak ewentualnie skalibrować...
Skoro nie wiesz o co chodzi to znaczy, ze nie masz 😉 Gdyby ktoś chciałby skorzystać z kalibracji monitora to służę namiarami na pewnego pana. Jest z Wawy ale jeździ po całej Polsce. Nie jest to tania impreza i niestety raz na jakiś czas trzeba ja powtarzać ale ja osobiście uważam, że warto.

cervus, ta wersja bardzo fajna, bardziej uporządkowana.
No to też zapewne mnie na coś takiego nie stać 😉 tym bardziej że się tylko bawię 😉 nie traktuję tematu na tyle 'poważnie', żeby wydawać pieniądze, których nie mam  😁
Abre
niekoniecznie trzeba iść tak daleko w wydatkach.
Żaden fotograf amator nie wyda kilku stówek na kalibrację monitora.
Naprawdę wystarczy skorzystać z kilku testowych ustawień dostępnych w necie.
Wystarczy wpisać w wujka google "kalibracja monitora" żeby znaleźć co trzeba.
Gdyby każdy to zrobił  nie czytałabym, że czarno w szczegółach, kiedy ja te szczegóły widzę.

Ludzie ustawiają swoje monitory na czuja. Ustawione "na oko" kontrast i jasność i  wychodzi kaszana.

Co prawda kilku takich "nawróconych" przeze mnie wróciło do poprzednich ustawień, bo im się własne zdjęcia nie podobaly 🙂
Ale jak się je obrabia przy spieprzonych ustawieniach to wcześniej przygotowane zdjęcia przy prawidłowo skalibrowanym monitorze robią się zbyt jasne.
Więc ich zdaniem lepiej brnąć po staremu niż się przestawić.
Dopiero gdy robią papierowe odbitki wyłazi ......................ano wyłazi, że im lab zdjęcia spierniczył 🙂
Bo ich winy przecież w tym nie ma   😁
Właśnie o to mi chodzi, że ja jako amator nie wydam kilkuset zł na kalibrację... Bo jakby iść tą drogą, to zaraz okaże się, że potrzebuję aparatu za kilkanaście tysięcy, obiektywów nie wliczając, zamiast kalibracji w ogóle komputera za kolejne kilkanaście tys, bo na moim dziadziu nie pociągnie już żaden porządniejszy program graficzny  😁. A nie stać mnie żeby aż tak inwestować w zainteresowania 😉
Dziękuję za wiadomość, w wolnej chwili usiądę i poproszę wujka google o pomoc  :kwiatek:
Co do firm foto które proponują swoje usługi, to z tych małomiasteczkowych mało który ma skalibrowany monitor a juz zupełnie nie mysla przy wywołaniu i często zdjęcia które na kompie były żyletami w efekcie pomniejszenia na format pocztówkowy najzwyczajniej mydlą...
Juz o kolorystyce nie wspominając tutaj to dopiero potrafią zmieniać odcienie...
Te maszynki mają opcję autorycznej korekty kontrastu , kolorów.
W labie trzeba dopilnować żeby wyłączli to ustrojstwo
anai , pierwsze nieostre, z tego co widzę ostrość jest na przednim stojaku, ale przy takim deszczu rozumiem, że AF mógł wariować 😉
Drugie bardzo fajne, tylko parę cm więcej dołu i usunąć ten fragment drzewa po prawej 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się