Islamizacja Europy?

No i Rosja i USA idą tą drogą od dawna. Teraz pójdą wspólnie. Ciekawe. "Stara Ciotka Europa" zostanie w tyle, jeśli się nie obudzi.  🙁 
Może ja mam "syndrom polski", ale bardzo mi się robi nieswojo, jak Rosja zaczyna się nad naszymi głowami układać z innymi mocarstwami na tematy militarne. A jak jeszcze przy okazji "demokratyczny świat" poświęca sprawę Ukrainy w imię "wyższej idei", to już w ogóle mam nieprzyjemne uczucie.
Słyszeliście o sytuacji, która wydarzyła się w Poznaniu? Film znajdziecie w linku, a całe zdarzenie jest opisane w komentarzu poniżej. Jednym słowem masakra...  🙄 https://www.facebook.com/tymek.sala/videos/928411837248377/?pnref=story
nie odważyłam się otworzyć filmu o napadniętej Polce - uważam że zamieszczanie takiego filmu w sieci jest przekroczeniem wszelkich granic, czy ktoś pomyślał, czy ta kobieta życzyła by sobie aby taki "reportaż" oglądał cały świat ??
Ten film krąży po sieci od jakiegoś czasu, za każdym razem pochodzi z innego kraju, nawet w wersji, ze to mężczyzna, a nie kobieta.
No i Rosja i USA idą tą drogą od dawna. Teraz pójdą wspólnie. Ciekawe. "Stara Ciotka Europa" zostanie w tyle, jeśli się nie obudzi.  🙁 


I o to chodzi by została w tyle, nic nie dzieje się bez przyczyny, .... zastanówcie się , komu najbardziej zależy na destabilizacji Europy ? 😉
Ten film co wstawiła Edyta  🙄 można obejrzeć od jakiegoś miesiąca, w przeróżnych wersjach. Jak ja oglądałam to działo się to w jakimś kraju muzułmańskim a kobieta była brytyjska turystką (i to może być prawda). Błagam zwracajcie uwagę na to co czytacie, przecież ten portal to jakieś dno.
czyli tania prowokacja?? wszystko jest możliwe, a filmu nie widziałam w żadnej wersji, i chyba nadal nie chcę  🤔
Chciałabym, żeby ludzie byli sceptyczni i jak już coś widzą czy czytają, to się pięć razy zastanowili zanim gówno w papierku  wezmą za cukierka.
Tak łatwo ludźmi manimulować. Tak łatwo.
Tak, u mnie na wallu zaraz pod tym filmikiem o rzekomo zgwałconej rzekomej Polce pojawiła się wiadomość, że na warszawskiej Ochocie pedofil próbował zgwałcić dziewczynkę na jej własnej klatce schodowej. O ironio! Polak i katolik!
Albo zdjęcia Arabów trzymających martwe bociany i kilometrowe komentarze, że co za bydło, co za bestie... Zabijanych przez polskich rolników na setki kilogramów codziennie kaczek, kurczaków, indyków nikt nie wrzuca i nie komentuje.
To straszne, jak ludzie dają sobą manipulować, media (i prawicowe i lewicowe i jakie bądź) robią z nami (?) co chcą.
Tak, u mnie na wallu zaraz pod tym filmikiem o rzekomo zgwałconej rzekomej Polce pojawiła się wiadomość, że na warszawskiej Ochocie pedofil próbował zgwałcić dziewczynkę na jej własnej klatce schodowej. O ironio! Polak i katolik!
Albo zdjęcia Arabów trzymających martwe bociany i kilometrowe komentarze, że co za bydło, co za bestie... Zabijanych przez polskich rolników na setki kilogramów codziennie kaczek, kurczaków, indyków nikt nie wrzuca i nie komentuje.
To straszne, jak ludzie dają sobą manipulować, media (i prawicowe i lewicowe i jakie bądź) robią z nami (?) co chcą.


Z tą różnicą, ze kaczki i inny przydomowy drób, jest hodowany, chowany w celach żywieniowych . a bociany , i inne dzikie ptaki, są po prostu dzikie, i większości się nie jada.
Nie egzaltuj się tak bo zadyszki dostaniesz  😉
titina, haha, rozbawiłaś mnie! Ja się egzaltuję? Podchodzę z totalnym chillem do całej wielkiej jatki medialnej, bo a. bez dokładnego wgłębienia się w temat nie ma co sobie wyrabiać opinii (a już na pewno wypowiadać się stanowczo), bo będzie się szczekać jak 3/4 znajomych mi ludzi i b. nie mam ochoty się w to wgłębiać, za czym idzie a.
A z tymi bocianami to dowaliłaś. Na szczęście Polacy nie zabijają niehodowlanych zwierzątek, uff. Dopiero co Tania wrzuciła w sąsiednim wątku newsa o studenciku (naszym!), co adoptował koty i zabijał torturując. 20 tak ubił w 4 miesiące. A wczoraj news o 16-latku, co nagrał jak zabija kociaka. Tylko o czym to świadczy? Że ci, co zabili bociany są gorsi niż ten, co kotka? No chyba nie. Ale tłum owieczek dawaaj na wojnę z islamem!
Jeśli ten filmik nie był prawdziwy, to trzeba się zastanowić kto i po co takie fałszywki puszcza. To paskudne.
Tych fałszywek jest od groma. Naprawdę warto sprawdzać źródło, zanim cokolwiek się obejrzy, udostępni. Zwłaszcza jeśli chodzi o materiały zamieszczane w mediach społecznościowych.
no to goście się "rozgościli"
http://nowiny.bydgoszcz.pl/uchodzcy/

nie mowię, że tak nie było, ale zastanawia mnie, czemu nie mogę obejrzeć filmiku bez podania numeru telefonu?
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,18741205,islamisci-pobili-i-zgwalcili-polke-sama-tego-chciala.html
może dlatego  😀iabeł:
co nie zmienia dla mnie faktu, że nie chce islamistow i imigrantów w swoim kraju!  🤬
Ten film co wstawiła Edyta  🙄 można obejrzeć od jakiegoś miesiąca, w przeróżnych wersjach. Jak ja oglądałam to działo się to w jakimś kraju muzułmańskim a kobieta była brytyjska turystką (i to może być prawda). Błagam zwracajcie uwagę na to co czytacie, przecież ten portal to jakieś dno.


racja. Być może dałam się podpuścić.
Nie ma takiego serwisu http://nowiny.bygdoszcz.pl/ istnieje tylko http://nowiny.bydgoszcz.pl/uchodzcy/ z mutacjami na inne miasta.  Zakładka kontakt jest nieaktywna. Nie ma info o właścicielu portalu. Na FB ludzie udostępniają, oglądają,  a reklama się wyświetla. To tak jeśli chodzi o motywację 🙁
A amazonka89 na tej stronie to samo - wstawiła jakiś filmik z fc na którym kompletnie nie wiadomo o co chodzi, z dziwnym tłumaczeniem jakiegoś kolesia pod spodem 🙁 To jest jakieś szczucie, pełno tego :/
titina, haha, rozbawiłaś mnie! Ja się egzaltuję? Podchodzę z totalnym chillem do całej wielkiej jatki medialnej, bo a. bez dokładnego wgłębienia się w temat nie ma co sobie wyrabiać opinii (a już na pewno wypowiadać się stanowczo), bo będzie się szczekać jak 3/4 znajomych mi ludzi i b. nie mam ochoty się w to wgłębiać, za czym idzie a.
A z tymi bocianami to dowaliłaś. Na szczęście Polacy nie zabijają niehodowlanych zwierzątek, uff. Dopiero co Tania wrzuciła w sąsiednim wątku newsa o studenciku (naszym!), co adoptował koty i zabijał torturując. 20 tak ubił w 4 miesiące. A wczoraj news o 16-latku, co nagrał jak zabija kociaka. Tylko o czym to świadczy? Że ci, co zabili bociany są gorsi niż ten, co kotka? No chyba nie. Ale tłum owieczek dawaaj na wojnę z islamem!


Takie typy jak ten 16-latek, to są ludzie z odchyłami, i całe szczęście występują sporadycznie. U nas myśliwi też zabijają dzikie ptactwo, ale w przeciwieństwie, do tego co dzieje się na wschodzie ,  u nas jest to cywilizowane, objęte prawem, są terminy ochronne, a większość ptaków, jest po prostu prawnie chroniona.
Mnie to jakimś cudem się automatycznie na FB wkleiło. Wrrrr.
Na szczęście można ukryć. 
Na szczęście można ukryć. 

Tak zrobiłam. Od dawna mam wrażenie niepełnej informacji o migrantach a nawet dezinformacji. Niedobrze.
Może rzeczywiście powinnam najpierw sprawdzić autentyczność historii- ktoś ze znajomych wrzucił na fb i emocje zadziałały. Spróbuję poszukać jakichś informacji odnośnie tego zdarzenia. Chciałabym żeby to nie było prawdą.
Co to?
[quote author=titina link=topic=91143.msg2451195#msg2451195 date=1447775016]
Akurat w Polsce, kościół nic złego nie uczył, i świętej inkwizycji też nie było, dlatego się dziwię, że wielu ,,Polaków " razi ,to że jesteśmy państwem katolickim .


Mnie akurat nie razi, bo nie jesteśmy państwem katolickim, jesteśmy państwem świeckim.
Chyba, że coś przeoczyłam, 👀 Nie śledzę polityki na bieżąco, to może mi umknęło  😜

Święta inkwizycja została w Polsce utworzona bodajże w XIV, ale była instytucją podrzędna do trybunałów biskupich. W drugiej połowie XVI w obie struktury praktycznie przestały istnieć. W Polsce działalność inkwizycji nigdy nie była rozwinięta na taką skalę jak w Hiszpanii, bo u nas zawsze mocno rozpowszechniona była idea tolerancji religijnej.

i tak sobie myślę, że świat to już na głowie stoi, bo co by się stało dzieciom - nawet tym nie wierzącym, albo wyznającym inną wiarę - od popatrzenia przez moment na relikwiarz w auli szkolnej???  😵


Nooo, na głowie. Lekcje religii odbywają się w szkole publicznej, krzyże wiszą w najlepsze, a na patrzenie na relikwie żądają specjalnego pozwolenia. Boją się, że te nieochrzczone dzieci spłoną od samego widoku, czy jak?

[/quote]
A ja jako osoba nie tolerując instytucji polskiego kościoła katolickiego bardzo bym była oburzona, gdyby ktoś podczas lekcji wciągnał moje dziecko na aulę i kazał mu w skupieniu gapić się na czyjeś szczątki w imię obcego kultu religijnego z nakazem zachowania postaw stosownych do wspierania tego kultu.
Wolałabym aby sobie w tym czasie moje dziecko poszło do biblioteki i nie obcowało z atmosferą oddawani czci rzeczom czy istotom martwym.


A co do inkwizycji w Polsce to owszem, na stosach i efekcie tortur sporo kobiet zginęło.
kotbury, i jako osoba nie tolerująca instytucji polskiego kościoła katolickiego zapisałabyś dziecko do szkoły Imienia Jana Pawła II???
halo, hmmm... jeżeli szkoła ma dobre opinie i pasuje odległościowo, to nie wiem czy jej nazwa ma tak wielkie znaczenie. Zwłaszcza, że masa takich przybytków nazwy zyskuje dość spontanicznie (ile szkół otrzymało patrona w postaci JP II po śmierci Wojtyły?).
Dworcika, ma. Zasadniczo "imię" jest imieniem patrona. Postaci, która patronuje wychowankom. Ma stanowić dla nich wzorzec. Nie, że portret na ścianie, ale reprezentowany system wartości.
Nie zapisałabym dziecka do szkoły im. Stalina czy Lenina nawet jakby była bliziutko.
Ba! Sama, był moment, że chciałam iść do szkoły im. Hanki Sawickiej. Rodzice oznajmili, że nie pójdę. Wyjaśnili dlaczego. Po wyjaśnieniach już nie miałam ochoty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się