NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Zostałam oszukana i okradziona przez koleżankę ale w sprawach jeździeckich więc wole Was ostrzec 😉
Viktoria Albrych z Łodzi, posiada siwo-srokatą kobyłe Nike.
Niby nie duża kwota ( 50 zł)ale nadal to moje pieniądze  a mogło byc ich więcej tylko zwlekałam z przelewem jak zobaczyłam że kręci.
Ikarina
A mnie martwi to ze jesli to Pason to ma nick ludzaco podobny do mojego... i to pojawiajacy sie po mojej z Nia walce na PW i mojej checi pomocy Wam tutaj... :/
zdecydowanie odradzam osobe o nicku [b][b]Insomnia_90[/b][/b]. straciłabym przez jej nieodpowiadanie i nagła rezygnacje 330 zł!!!!!
w razie szczegółów priv


Straciłabyś? Przecież ponoć przelew zrobiłaś i jest w drodze. Więc pewnie w poniedziałek Twoje pieniądze do niej dojdą? Czy może ją oszukałaś i przelewu nie zrobiłaś, pomimo zapewnień, że pieniądze są w drodze? Jesteś niepoważna.
Uwaga na transakcje z użytkownikiem victory5. Zarezerwowana derka i kasy do dzisiaj jak nie było tak nie ma, a kilka osób odprawił z kwitkiem,że zarezerwowana. Codziennie był wysłany przelew i codziennie miałam dostać dowód przelewu. Na szczęście derki nie wysłałam 😉 więc i nic nie straciłam,ale wkurzają mnie tacy ludzie... 😉
Uwaga (prawdopodobnie) nigeryjski przekęt ewoluował. Działa teraz przy pomocy allegro. Pisze do was gośc nie tak tragicznym polskim z kilkoma slówkami angielskiego że kupi przedmiot, oferuje kwote wieksza niż jest w aukcji i chce wysyłke do UK powołując się na pocztex za 200 zł. OK, prosi o numer swift, konta dane etc. Na nastepny dzień wysyła przelew, ba przychodzi potwierdzenie z banku (to już nei wiem jak jest możliwe), a teraz wkręca mi typowe nigeryjskie hasełka - pieniądze będą na twoim koncie dopiero po podaniu numeru z potwierdzenia nadania paczki.
A kij Ci w oko.

Najgorsze jest to że wiadomość wysyła z rzeczywistego konta allegro które ma ileśtam opinii na plus i potwierdzenie z banku wygląda na rzeczywiste ale sprawa od poczatku mi tak smierdziala ze nawet nie klikałam w załaczniku bo na bank w środku jakieś trojany. Tak czy siak napisaam mu teraz że zgłaszam na allegro i nikogo nie oszuka, jestem na 99% pewna że to ten nigeryjski przekręt.

Jeszcze się zastanawiam czy zgłaszać do allegro bo sprawa miała być załatwiana poza allegro co zdaje sie jest zabronione w regulaminie ( :pije🙂


  Myślę, że masz potwierdzenie płatności z mojego banku, więc proszę, można sprawdzić wiadomości spam lub skrzynki odbiorczej więc wszystko co musisz zrobić to teraz idź i zakończenia przemieszczenia na poniższy adres
I jak najszybciej wysyła rzecz przez EMS wysłać potwierdzenie wysyłki do mojego banku, tak że mój bank może ostatecznie zatwierdzony pieniądze na koncie już odpowiedz


Hello mate, i will like you to know that i have paid for the item, and i receive a notification from my bank that the money have been transfer to your bank account, but they will need to verify on the shipment before they can release the funds fully into your bank account, why my bank need to verify on the shipment before releasing the funds in your bank account is because the transfer is international transaction so they need to make sure that i don't lose my money and you, they are doing this to safe both buyer and the international seller for you and i not to lost anything of yours.

I hope you understand why my bank is asking for the shipment tracking code before they can release the funds to your bank account fully...so all you need to do now is to take the item to the post office and get it shipped to the address giving to you by me and mail the shipment confirmation receipt to my bank for their normal verification so that the money can reflect on your bank account....thanks
drabcio, czyli wystawilas/es cos na allegro, ktos napisal pw do ciebie, ze zaplaci Ci za to taniej i prowadzilas/es dyskusje poza allegro o sprzedazy przedmiotu, ktory masz juz wystawiony na allegro?
tak, tylko że zapłaci drożej - przedmiot 650, on że 900 z wysyłka która kosztuje 200 zł

wysłał te pw za pośrednictwem allegro i wyświetlilo mi się jego normalne konto.
drabcio, No ja tam nie wierze, ze ktoś chce zapłacić więcej, wiec dla mnie to tez nigeryjski przekręt 😉 ja bym chyba napisala do Allegro, może zablokują im konto 😉
Znając Allegro, to jak się pokapują, że sprawa miała zostać załatwiona poza serwisem, to w pierwszej kolejności zablokują konto drabcio :/
Dworcika o tym samym pomyslalam...
Dlatego dumam.. moze anonim wysle 😀

KOles dalej dzierga maile pt "czemu milczysz" teraz tylko czekam na klasyczne grozenie policja. Swoja droga jak sprawdzałam to ten bank z którego sa te niby potwierdzenia to istnieje ale adres z którego wysylali taki podejrzany jest..
Nie polecam użytkownika manierka. 7 grudnia zrobiłam przelew za czaprak, pani zapewniła że został wysłany, a paczki nie było. Nie mogłam się skontaktować ani przez fb ani telefonicznie. Dopiero gdy postraszyłam, że napiszę post na fb post o całej sytuacji, okazało się że czaprak nie jest wysłany. Podobno wystawił go ktoś inny niż właściciel konta i on od tego umywał ręce. Ostatecznie, po miesiącu czaprak dotarł, w stanie jak był opisany. Jednak jestem pewna że gdyby nie moja ingerencja to ani paczki ani pieniędzy nie byłoby do tej pory. 
Hm jeżeli sprzedaję przedmiot jako osoba prywatna (same tyły które na konia nie pasowały), kupiła je jakaś dziewczynka, wysłała przelew, wysłałam jej paczkę i widnieje informacja poczty 'Nieudane doręczenie - decyzja o zwrocie ' to muszę tą paczkę przyjmować spowrotem? Coś czuje, że będzie chciała zwrócić z jakiegoś absurdalnego powodu, ale zdaje się zwroty przyjmują tylko sklepy? Ochraniacze nowe idealnie opisane w ogłoszeniu dlatego nie chce się bawić w kaprysy dzieciurów.
busch   Mad god's blessing.
14 stycznia 2016 23:57
drabcio, jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjąć zwrotu o ile nie zataiłaś w złej woli jakiejś rażącej wady produktu. Czyli w Twoim przypadku możesz się nie zgodzić na zwrot, pytanie tylko jak to wyegzekwujesz - nie zmusisz dzieciura do przyjęcia paczki, a jak kurier nie będzie umiał doręczyć przesyłki, to wróci ona do nadawcy. Pytanie co wtedy - możesz bawić się w ponowne próby wysyłki ale jeśli ktoś jest uparty, to po prostu narazi Cię na dalsze koszty.
W tym wypadku chyba jedyne rozsądne rozwiązanie to przyjąć jednak tę paczkę i odesłać pieniądze potrącone o koszty wysyłki.
Możesz też przyjąć zwrot i potrącić za wysyłkę w obie strony, bo jak wraca to trzeba będzie drugi raz zapłacić. Wszystko zależy od Twojej woli. Osoba kupująca kontaktowała się w sprawie zwrotu?
Tak odpisala mi ,cytuje :"nie mozliwe"  😵
Macie racje latwiej będzie przyjac i oddać kase i porzucić wszelki kontakt.  Nigdy więcej dzieci,  nawet jak płacą przelewem.
Ja także polecam uważać na użytkownika manierka. Takiej zwłoki w wysłaniu przedmiotu i kombinacji z tym związanych, to jeszcze nie widziałam. Aha, nie wiem czy ten użytkownik jest z dolnośląskiego..... wydaje mi się, że z innego województwa....
a to nie jest znana pani z Biłgoraja ?
W dniu kiedy wysłałam paczkę wyjeżdżałam, nie było nikogo,kto by wysłał. Jak ja bym nie wysłała a pieniądze by były na koncie to ja bym była nieuczciwa.
Na taki adres wysłałam, przestrzegam.
Edyta Małacha
BANK PEKAO SA
UL.KAPELANKA 1
30-347 KRAKÓW

W dniu kiedy wysłałam paczkę wyjeżdżałam, nie było nikogo,kto by wysłał. Jak ja bym nie wysłała a pieniądze by były na koncie to ja bym była nieuczciwa.


A możesz jeszcze raz i po polsku? 😉
Uwaga na użytkowniczkę krysiex/ equino
Miała mi uszyć czaprak i owijki na zamówienie, tuż po świętach wysłałam przelew dokładnie 243zł...i od tej pory zero kontaktu  😤
Nie tylko ja jestem w takiej sytuacji, dlatego przestrzegam uważajcie na nią!
EDIT: skontaktowała się ze mną i wyjaśniła że czas oczekiwania to 21 dni roboczych, także jest okej
Podałam adres do wysyłki paczki,grzecznościowy. Dlatego ostrzegam innych.
Czy ktoś kupował ostatnio u tej revoltowiczki???? Bede wdzieczna za info. Wplacilam pieniadze za czaprak i podkladke miesiac temu i nie dostalam paczki, na maile nie odpowiada.
mymagiccandy, u której re-voltowiczki? Będzie łatwiej, jeśli podasz jej nick.
mymagiccandy, u której re-voltowiczki? Będzie łatwiej, jeśli podasz jej nick.


Heh w temacie pisałam ale widocznie nie tak...

Nick to ALVARO85
Ja również dopisuję użytkowniczkę krysiex/equino, niedługo minie 21 dni roboczych x2 i od wpłacenia wymaganej zaliczki brak jakiejkolwiek informacji i odzewu z jej strony.  Edit: Czaprak po 3 mc w końcu dotarł.
Ostrzegam przed użytkownikiem [font=Verdana]Nika91[/font] - kupiłam od tej oto Pani siodło... Wszystko ładnie pięknie dogadane siodło przyszło na PRZYMIARKI i. Okazało się dziurawe, jakby po dopychaniu :





Takich oto "wycinanek " jest 4...
Oczywiście pisałam w tej sprawie dostałam odpowiedź, że siodło pojechało na przymiarkę, a nie bym mogła stwierdzić czy mi się podoba czy  nie. Miło i grzecznie opisałam sytuację, że chcę odesłać siodło i poproszę o zwrot kwoty wysłanej za siodło.
Kontakt się urwał, perfidnie widzę jak użytkowniczka wchodzi na konto ale odpisać niestety nie łaska.
także serdecznie nie polecam i średnio wiem co teraz zrobić z tym fantem, kupiłam podarte siodło co prawda pasuje mi na konia ale eh. co z tego.
Dodam, że w ogłoszeniu były zapewnienia, że siodło nie ma żadnych przetarć skóry ani na szwach ani nigdzie. Jeśli ktoś ma pomysł co zrobić z tą sprawą to chętnie posłucham, bo już zgłaszałam oszustwo na policje w innej sprawie i mimo męczenia nie stało się nic mimo, że oszukanych było wiele osób, więc wiem, ze w tej sprawie też nic nie wskórają.
desire   Druhu nieoceniony...
21 stycznia 2016 14:17
Raqel, jeśli kupujesz coś od osoby prywatnej, a nie firmy to masz 7 dni rękojmi.
Według art. 556 §1 KC sprzedająca jest odpowiedzialna za wadę widoczną na zdjęciach.  Nie musi przyjąć zwrotu, ale wtedy winna naprawić szkodę (czyli np. oddać siodło do rymarza na swój koszt lub odesłać Ci kwotę za którą pokryjesz naprawę).
a to nie są fabryczne "dziurki"? przynajmniej ta pierwsza na taka wygląda

w moim siodle też takie są- od nowości i wlaśnie przez nie wymienia się wypełnienie- juz raz wymieniałam i byłam ciekawa jak to sie robi, nawet nie wiedziałam o ich istnienu wczesniej
poza tym to one raczej nie przeszkadzają w uzytkowaniu siodła (ta z drugiej fotki wyglada bardziej podejrzanie...)

czy zawsze panele wypełniane wełną zaszyte są na amen... czy zostawia sie jakieś "wentylki" na prace wypełnienia?? tak z ciekawości pytam 🙂
W moim też na bank są jakieś takie szczeliny, przez które widać wypełnienie. To się wie, jak się dokładnie w każdym miejscu smaruje siodło podczas czyszczenia 😉 Ale nie wiem, co to za miejsca na zdjęciach Raqel, po prostu nie widać perspektywy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się