Styl western (dawniej kącik)

chyba musimy zrobić solidny filmik pokazujący wykonanie zgięć na różne sposoby :-)
mila   głęboka rekreacja
26 stycznia 2016 19:54
🙇nagrajcie!
Kto się przyznaje do tych powstających pasków do ostróg z akcentem różu, które właśnie pokazał na Facebook'u Kram Macieja? PIĘKNE! <3
to niech mi ktoś o tym przypomni za jakiś czas, najlepiej jak będą na treningu jednoczęśnie konie klasyczne i westernowe to będzie przegląd!

Viridila, pamiętaj!
.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 stycznia 2016 20:24
Magda, zapiszę sobie 😀 Teraz dni są już dłuższe, wiosna bliżej 😀 Klasycznie i westowo na jednym filmie to może być faktycznie ciekawe! Tak jak filmik z chodami bocznami na Siwej - fajnie się to oglądało, taki prosty przegląd 🙂
[quote author=maluda link=topic=27.msg2486812#msg2486812 date=1453835387]
[quote author=Viridila link=topic=27.msg2486809#msg2486809 date=1453835183]
To ja ze swoimi 23. wiosnami na karku planuje na ten sezon debiut nasz, tj. jednocześnie i mój, i D. (nie liczę tego jednego startu w wyścigu :hihi🙂 😀 Jak nic się wcześniej nie "wykluje" to 1. zawody będą pod koniec kwietnia (Extreme Trail) - tak mało czasu! 💃

E: Ale też rekreacja... rekreacyjnie chcę trochę postartować jak mi i D. to podejdzie 😉

A ja byłam święcie przekonana, żeś starsza ode mnie, a tu odwrotnie.
[/quote]

Starsza, tzn. na ile brzmię via net i po postach na forum? 😀

Same gięcia można robić i w stój, i w każdym innym chodzie (jak koń gotowy oczywiście) - o ile dobrze kojarzę 🙂 Mnie się głównie dlatego mieszało długo działanie ręki - tj. gięcia, zakręty. Moje stare nawyki (złe nawyki) + fakt, że D. była sztywna i z tendencją do odginania się na zewnątrz (głównie w ruchu na lewo) to ciut wydłużyły. Przełomem takim trochę w "opatrzeniu" się była klinika z Markiem Shafferem - jakoś łatwiej mi od tamtego momentu ogarnąć swoje ręce, bo wiem jak to z boku może wyglądać 🙂 Ale się sporo uczę "wzrokowo" - tj. potrzebuje wizualizacji bardzo często (łatwo się uczę przez naśladownictwo).
[/quote]
Nawet o forum nie chodzi, po prostu w głowie miałam zakodowane, że jesteś starsza. A skąd mi się to wzięło to nie wiem.  😁
mila   głęboka rekreacja
27 stycznia 2016 18:10
Wychodzi na to, że w kąciku siedzą osoby po 20 🙂

cofnąć siodło około 10 cm?
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2016 18:13
jak dla mnie trochę za mocno na łopatce ale ja z tych, które wolą siodło bardziej z tyłu
Dla mnie również do cofnięcia.
a gdzie on ma ostatnie żebro?
Pemiętaj że tylny brzeg ławki nie może wystawać poza ostatnie żebro, tzn jak jedziesz ręką wzdłuż słabizny od przodu to tam to żebro jest. I jak pociągniesz wzdłuż tego żebra do góry do kręgosłupa to trafisz na miejsce gdzie to żebro jest zamontowane. I koniec ławki ma za nie nie wystawać :-)
mila   głęboka rekreacja
27 stycznia 2016 19:25
Mam z tyłu jeszcze trochę miejsca. Jakieś 3 palce. Osobiście. patrząc na zdjęcie, siodło bym jeszcze cofnęła.
On jest krótki a siodło to 15,5 cala. W mniejsze pupa mi sie nie mieściła  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2016 19:33
tak z ciekawości, ile on ma wzrostu?
Mam z tyłu jeszcze trochę miejsca. Jakieś 3 palce. Osobiście. patrząc na zdjęcie, siodło bym jeszcze cofnęła.
On jest krótki a siodło to 15,5 cala. W mniejsze pupa mi sie nie mieściła  🤔


to cofnij tyle ile masz miejsca
faktycznie krótki koń jak 15,5 tak leży
mila   głęboka rekreacja
28 stycznia 2016 07:39
Smartini - ma ok 158 cm.
Tak wygląda bez siodła - kwadracik. Sam się kompresuje 🙄, ale za to rozciągnięcie go (mówię oczywiście o grzbiecie), to prawdziwe wyzwanie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 stycznia 2016 08:15
mila  ja mam podobny problem, też konik ok. 158



nigdy nie wiem jak to siodło ułożyć, staram się zawsze bardziej do tyłu niż do przodu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 11:05
nie wiem jak wy to robicie 😀
My na 2latki ładowaliśmy 16,5'
kucykowy Turbo

[img]https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/11903862_790165807772655_6474886688813878833_n.jpg?oh=17e2a2a66fcf281103914a9d22444112&oe=573D59DE[/img]
a do 158 to mu duuużo brakuje i nigdy taki nie będzie :P

a tu Budyń w wielkim Larsonie 17', ten ma dopiero 158 :/
[img]https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12003412_10203451966178902_9170438017746874009_n.jpg?oh=aabe85a537e869cb21f9a380259d3e8d&oe=572CCA56[/img]

wniosek - aqh chyba się rodzą na miarę pod siodła  😂


edit
nareszcie kalendarz zawodów!
czas formować ekipę na Futurity i ostatecznie klepnąć nocleg na ME  😍
Za pośrednictwem strony PLQHA
"Sezon 2016 czas zacząć!

Dla wszystkich miłośników jazdy w stylu western oraz koni rasy American Quarter Horse Polish Quarter Horse Association wraz z partnerskimi Ośrodkami Jeździeckimi przygotowało nową ofertę zawodów, a w niej:

- tradycyjnie klasy AQHA Approved, NRHA Approved i klasy All Breed, sędziowane przez doświadczonych sędziów AQHA i NRHA

- stałe wysokości opłat, utrzymane poziomie sezonu 2015

- nowa edycja konkursów na najwszechstronniejszego zawodnika polskiej filli AQHA - PLQHA All Around Rider 2016, w kategoriach AQH i All Breed

- kontynuacja Reiningowego Pucharu Polski NRHA

Nowości 2016:

- nowe klasy AQHA i All Breed! Western Riding Open, Ranch Riding Open oraz Reining Youth 13&Under i Reining Youth 14 -18 od tej pory na stałe w ofercie zawodów, zarówno w kategorii AQHA Approved jak i All Breed

- nowe klasy NRHA! Rookie Professional oraz Limited Non Pro

- klasy NRHA jako kwalifikacje do Mistrzostw Europy Filii NRHA 2016 i 2017

- zmiany w regulaminach konkursów PLQHA All Around Rider dodatkowo premiujące zawodników startujących w mniej popularnych konkurencjach (np. Trail, Western Riding, Ranch Riding) i umożliwiające im równorzędną rywalizację o tytuły i trofea.

A to jeszcze nie wszystko!

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału! Najnowsze informacje będą prezentowane na stronie internetowej www.plqha.com oraz na naszym profilu na facebooku."
mila na krótkiego konia bardzo dobrze pasowało siodło barell. Ono jest owalne, skirt inaczej się kończy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 12:35
ale barellowe siodła bardzo specyficznie usadzają, nie da się w nich jeździć czegokolwiek choć zbliżonego do technicznych
no i estetyka... zupełnie nie ta :P ale o gustach się nie dyskutuje
Nie narzekałam, a koń w treningu też nie. 🙂
Siła wyższa jak się mawia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 12:40
no cóż, w wyścigowym sprzęcie dało się wygrać Reining Freestyle  🙄
mila   głęboka rekreacja
28 stycznia 2016 12:52
smartini,
wydaje mi się że tajemnica może tkwić w łopatce. Pozwoliłam sobie wyrysować linie mniej więcej odpowiadające nachyleniu łopatki.



maluda,
siodło wybrane spośród kilku wstępnie wytypowanych dla tego konia. Pasuje mi (dobrze mi się siedzi) i koń chodzi rozluźniony, więc w porządku (chyba). Przy wyborze zdałam się na trenera i pasowacza.

Euforia
znasz mój ból 😉 z ciekawości - co to za siodło?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
28 stycznia 2016 12:58
mila bezterlicowe , to taka firma nie firma, ściągane z Niemiec A&M Reitsport .
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 12:58
mila, śmieję się 😉 każdy koń inny, wiadomo
jak widać, nawet różnice anatomiczne udowadniają, skąd tyle aqh w konkurencjach west 😉
Ja w koncu dzisiaj pojezdzilam  🏇 na quarterku i troche na swojej. I wylonzowalam hafla na wypieciu, moment chlopak zlapal, jeszcze troche miele wedzidlo i troche kombinuje ale juz lazi z glowa przy ziemi , bo niestety sam z siebie nawet jak sie rozluznil to nie wpadal na pomysl by niuchac  ziemie w jakimkolwiek chodzie . moze ze wzgledu na wysoko osadzona i krotka szyje.
mila   głęboka rekreacja
28 stycznia 2016 13:22
smartini,
no wiem, że każdy inny ale jednak te QH są zbudowane zazwyczaj, no jak QH  😉 A mój wałek to jest posklejany chyba z kilku ras 🤔

w mojej małej stajence stoją same QH, w różnym wieku i kondycji i każdy ma podobna budowę
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 stycznia 2016 13:25
no o to mi w sumie chodziło, różnice rasowe 😉
i generalnie quotery są długie, przynajmniej wiele z nich jest długich
u koni półkrwi krótkość grzbietu w stosunku do długiego westernowego siodła to dość częsty problem. Ze nie wspomnę o naszych kurduplach mających poniżej 140!

bywają siodła techniczne z okragłą spódniczką i krótką ławka ale ciężko na takie trafć, wiem coś o tym. Kupienie siodła na Nugata to jest dopiero wyzwanie!
Na "mojego" haflingera to masakra , moim zdaniem tylko barrelowe bedzie dobre. Narazie w takim jezdze i na swojej i na nim i do rekreacji moze byc. Lubie je strasznie. Jak wystartuje w ET to tez w barrelowym  😁
mila   głęboka rekreacja
29 stycznia 2016 13:47
rosek - pokaż siodło 🙂

Dzisiaj jeździło mi się tragicznie, nie mogłam się skoncentrować, nie ogarniałam ciała, koń mi ponosił w kłusie. Masakra 😜 Zadanie domowe, mam trenować koncentrację. Wskazana medytacja (równo siedzę i jadę sobie z koniem). Około 5 do 15 minut dziennie. No, takiego treningu to sobie nie wyobrażałam 😂

Przesiodłałałam w tył. Dalej nie da sie cofnąć.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się