Bryczesy

Ada   harder. better. faster. stronger.
10 maja 2009 19:15
Jeżeli dobrzę widzę i to są bryczesy Master-Janga to napewno ja bym ich nie kupiła.
Koleżanka miałam, lej strasznie sztywny, po praniu jakieś dziwne, ten materiał z którego ona miała był mało przewiewny.
już się o bryczesach master jang tu chyba wypowiadałam... ale nie zaszkodzi po raz drugi.😉 Dramka, jeśli szukasz czegoś za niewielkie pieniądze i te niewielkie pieniądze to dla Ciebie 158, to polecam Ci rozejrzeć się za jakimiś aukcjami używanymi albo promocjami w sklepach. Capriola.pl ma chyba teraz obniżkę cen i widziałam tam jakoś niedawno białe bryczesy z pełnym lejem za 150 zł chyba firmy Horze i za 180 firmy Elt.
Miałam czarne brycze z tej firmy z krótkim lejem i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie pełnego leja z tego materiału, z którego były wykonane leje- jakaś skóra dziwna, "nieoodychająca", wyglądała jakby sama chciała powiedzieć "tak! odparzam!", ale na kolanach się sprawdzała. Jeździłam w nich średnio 2-3 razy w tygodniu, po 7-8 miesiącach i kilku praniach materiał rozciągnął się tak, że z rozmiaru 38 zrobiło się nagle 42.😉 Fakt, jak też się wtedy sama "rozciągnęłam" do 42 i bryczesy zrobiły to ze mną, ale jak wróciłam do rozmiaru 38 (a w zeszłe lato nawet 36) to te bryczesy dosłownie spadały mi z tyłka. Sam materiał taki hmm... ni to dobry, ni to dziwny, cienki i jedyne co, to sprawdzały się w upalne lato. Ogółem te bryczesy to nie jest jakaś mega-porażka, ale zdecydowanie nie są warte swojej ceny. Gdyby kosztowały powiedzmy nie 150 zł a 70 zł, cena byłaby adekwatna do jakości.
Dramka ja mam Pfiffy białe z szarym pełnym lejem. Zapłaciłam jakieś 190 zł. Materiał jest bardzo solidny, porządny, nie jest przezroczysty. Leje mają tę wadę, że po praniu robią się dość sztywne, ale jak się zacznie jeździć, układają się. Niemniej jednak nie żałuję zakupu tych spodni.
Dzieki dziewczynny  :kwiatek: Szukam dalej..

Mierzyłam wczoraj w Decathlon bawełniane za 100zł ale byly jak dla mnie za bardzo przezroczyste.. 🙄
te Decathlonowe też nie są jakieś rewelacyjne, jeśli chodzi o jakość, ale sprawdzają się przy mało intensywnych jazdach, no ale jak mają być nieprzezroczyste to i one odpadają.🙂 Ja sobie chyba po raz kolejny kupię bryczesy z decathlonu, bo pomimo, iż moje stare, użytkowane dzień w dzień na dwóch koniach dosyć szybko się przetarły, wyblakły (kiedyś były czarne 😉 ) i obecnie to szmata, nie bryczesy, to były niesamowicie wygodne^^ Do biegania w stajni i wsiadania raz za czas akurat. 😉
No ale Ja potrzebuje bryczesy tylko na zawody..narazie może pożyczę od koleżanki dopóki nic nie znajdę  👀
może w Amigo? najtańsze białe są za 119zł chyba, jakieś rewelacyjne nie są ale na pewno lepsze niż z Decathlonu.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
12 maja 2009 11:02
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=624559089

a co powiecie na takie ??ktos mial???poleca moze?
Alicja_8, koleżanka ma, ja też zastanawiałam się nad kupnem.... Fajne, cienkie, rozciągalne, tylko lej ponoć sztywnawy, ale dobry, taki "zamsz'.
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 maja 2009 11:25
Alicja_8, koleżanka miała.
Mają fajną kolorystyke, dużo wzorów do wyboru. Największym ich mienusem było rozciąganie się gdyż po pewnym czasie zwiększyły się o rozmiar. Ahh i były z dość ciekniego materiału na lato w sumie ok ale jak się tylko o coś zachaczy to od razu dziura. Kiedyś nawet jeździłam w nich i muszę przyznać że całkiem przyzwoicie czułam się w siodle, lej miękki dobrze trzymał.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
12 maja 2009 13:06
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=624559089
No wyglądają na dosc przyzwoite...ale sie zastanawiam czy są warte tej ceny...najgorzej to z tym rozmiarem...ciezko kupic cos przez neta nie przymierzajac...

a jakie byscie polecili do takiej ceny??z pelnym lejem oczywiscie 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 maja 2009 13:16
Mhmm w sumie to 175zł chyba nie są warte. Tak 120zł max., ja osobiście by za nie dała.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
12 maja 2009 13:20
Ogolnie musze przyznac ze ceny bryczesów sa poprostu czasem mega ogromne...kawalek materialu a kupa kasy z kieszeni...ale co zrobic 🙂hehe

musze szukac dalej jakis ciekawych 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
12 maja 2009 13:26
ja mam takie bryczeski 🙂

uwielbiam je, chociaż już się trochę porozpruwały tu i ówdzie 😉

mam bordowe w beżową krateczkę, już ze trzy lata 🙂

może ktoś mi tu powie bo ja sama dojść nie mogę.
mam bryczesy z Horki rozmiar 164/14 i są na mnie idealne. chciałam ostatnio kupić na allegro jakieś inne i nie wiem jak ta rozmiarówka przenosi sie na te 34,36,38 etc bo na podstawie tabeli też niebardzo, jestem jakaś niewymiarowa chyba  🙄
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 maja 2009 21:44
fruity_jelly, mhmm a normalnie jaki nosisz rozmiar spodni ?
Będzisz miałam pewnie 36 chyba że jesteś bardzo szczuplutka to 34.
spodnie też nosze jakieś niewymiarowe 😁 no cóż kupie jakieś kupie napewno najwyżej zwróce 😉 dzieki
To proponuje przymierzyć pierwsze lepsze w sklepie jeździeckiem żeby się zorientować, chociaż bryczesy częst nie trzymaja rozmiarówki 👿
Chciałam sobie kupić jakieś bryczesy na lato. Chyba lepsze na lato będą z krótkim lejem czy czy się mylę?

Możecie polecić jakieś konkretne bryczesy tak do 250 zł? Byłabym wdzięczna 🙂
Ja niezależnie od pory roku uznaję tylko pełny lej. Człowiek "nie lata" tak po siodle i w ogóle jest wydoniej... pół lej używam tylko na wypad na plażę, bo jak skóra się zmoczy to później jeździ się strasznie.
xxagaxx No właśnie dlatego Ja na zawody zdecydowałam się na pełny lej.

Ktoś poleca ELT? http://allegro.pl/item627556029_super_jakosc_bryczesy_pelny_lej_biale_elt_r_38.html

Decyduje się na bryczesy FAIRPLARY model SARA za 190zł 🙂 Tylko muszę czekać na swój rozmiar bo narazie KARINA nie posiada..

martyna0112 Myślę że na lato nie ma znaczenia jaki lej, biorąc pod uwagę że kupisz bryczesy z pożadnym pełnym lejem.
Normalnie jestem w ciężkim szoku. Dzisiaj dostałam swoje bryczesy kupione na allegro i pasują, co rzadko mi się zdarza.

CAVALLO w kratkę mają niesamowity lej i materiał milutki..szkoda tylko że nie mam talii na ten wyższy stan..

Białe EUROSTAR mogły by być ciut niższe i szczuplejsze w udach ale za te pieniądze nie będę narzekać..

Chyba będę w nich spać.  💘

luzak Jak chcesz ciepłe bryczesy na zime kup sobie czarne TCM z pelnym lejem, ocieplane od wewnątrz, dostaniesz na allegro za grosze.  😉
uuuuuuuuu.. białe cud miód i orzeszki....
Czy wiecie czy można gdzies kupić w sklepie stacjonarnym bryczesy Mark Todd? Wiem, że są w shires, ale chciałabym móc przymierzyć.
W rzeczywistości lepiej leżą Cavallo  🤔
Ja szukam też jakiś fajnych białych z pełnym lejem, co prawda moje pikuer za 30zł z ciuchexu dają rade ale niestety już nie są śnieżnobiałe. Ma ktoś fairplay w wysokim stanem? jak się spisują?
Moje nowe wymarzone PIKEUR w kratkę. Nie spodziewałam się że rozmiar młodzieżowy 170 będzie na mnie dobry  🤔 Są idealne dla osób bez talii jak Ja  😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 maja 2009 20:18
Dramka, super zakupy ! Wszystkie trzy pary bardzo fajne 😉
Myślę że jeżeli chodzi o te Cavallo to jak założysz bluzkę to wysoki stan będzie niewidoczny.
Przynajmniej w moich Cavallo tego wysokiego stanu nie widać.
Chodzi o to że te Cavallo były za długie, za szerokie w łydkach i ten stan wyższy podkreślał mój brzuszek, więc ich sprzedam. 2 pary to wystarczająco dla mnie  😉
Przepraszam jeżeli już było  😡 Ale czy ktoś miał bryczesy Horze? Bo nie powiem ceny przystępne ...
http://www.horze.com.pl/#Node100
Coś już było, ale pokrótce:
Ja mam od października 08, jeździłam zimą, bo dość ciepłe i "mięsiste" są te moje. Przy rzadkim używaniu (ok. raz/tydz.) po tych kilku miesiącach bryczki z lekka się rozciągnęły (coś, jakby zawartość schudła o 2-3kg, a to się nie udało 😉 ). Lej wykazuje początki mechacenia. Poza tym szwy, materiał, zamek - to wszystko ok.
Na moje rekreanckie potrzeby w miarę wystarczają, ale to niejedyne moje bryczesy. Nie kleją do siodła, trochę pomagają, rozmiarówka zaniżona.

Jeśli koniecznie chcesz nowe i nie jeździsz kilku koni dziennie, to możesz zaryzykować te 200-300 zł. Myślę, że jednak warto szukać okazji i kupić lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się